Skocz do zawartości

The Last of Us


fightclub87

Rekomendowane odpowiedzi

Więc czego tym razem oczekiwałeś? :D

 

Przede wszystkim że dodatek będzie dłuższy i obejmie większą ilość wydarzeń z przeszłości Ellie. No i że

 

zobaczę śmierć jej koleżanki a nie napisy końcowe w kluczowym momencie

. ND ma u mnie dużego minusa, głównie przez cenę. Przy 30zł bym nie narzekał :P Inna rzecz że nie jestem wielkim entuzjastą TLOU, stąd może nieco przesadzona krytyka :)

Odnośnik do komentarza

wiadomo że nie da się dogodzić każdemu, jednak mimo że przeszedłem dopiero 1/3 dlc to mofe powiedzieć że to solidny kawałek TLOU, może nie zabija na każdym kroku, i może jest troche drogi, ale to nadal k\dobry kawałek dobrej gry, i każdy fan TLOU powinien go sprawdzić (nawet jeśli będzie miał wrażenie że zbyt dużo zapłacił za te kilka godzin dodatkowej gry w świecie TLOU)

 

 

 

- tak DLC jest drogie

- tak DLC jest na tyle fajne że warto się wykosztować

 

 

jeśli jest tu jakiś cebularz który chce ciąć koszty to niech czeka, może kiedyś cena spadnie. ja zapłaciłem 59zł, i mimo że też uważam że to sporo to jednak myśle że to niewielki koszt, który pozwala zagrać w troche więcej najlepszej gry tej generacji

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

psx: MGS, FF7, ps2: MGS3, SH2, Okami, Shadow Of The Collosus. ps3: BioShock, Deus Ex, RDR, nope?

 

 

No i co to za post? Każdy napisze sobie swoje ulubione gry z poprzednich generacji i stwierdzi (obiektywnie oczywiście :) ) że TLoU nie ma startu/wypada średnio/zostaje zjedzone itd. :sorcerer:

 

Dobra, kiedy będzie można zasysać? Jutro?

Wybralem gry-ikony, które zawsze znajdziecie w top 10-20 najlepszych gier generacji. Nie by zbrukac TLOU, a by pokazac rownie ambitne, a nawet jeszcze glebsze pozycje, vide SH2, MGS. TLOU bynajmniej nie jest jedynym ambi5nym tytulem tej generacji, t.j. i wczesniejsze nie mialy jednej takiej gry na generacje. To chyba powinno byc jasne.

Odnośnik do komentarza

OK tylko nie jasno napisałeś o co Ci chodzi. Ale! Twój cytat: "Wybralem gry-ikony, które zawsze znajdziecie w top 10-20 najlepszych gier generacji".

W nowym PE nie ma Deus'a :) (no chyba że będzie jako inny gatunek niż przygoda/akcja)

 

Ażeby nie robić offtopu- przypominam że jest to dodatek więc wiadomo że będzie krótki. Absurdalne są więc stwierdzenia że "jest krótko". Jakby przejście trwało pół h to rozumiem, ale powiedzmy tam 2,5h to dobry wynik, poza tym ten kto lubi trofea zagra pewnie i dłużej żeby wymaksować i tyle.

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

Brak tez BioShock, a to byl w koncu GOTY 2007. Deus bedzie w strzelaninach na bank. A nawet jesli nie, to dlatego ze nie odniósł takiego sukcesu komercyjnego jak pozostałe, wspolczesne tytuły AAA.

 

Podsumowując, uwielbiam TLOU. To moj nr 2 tej generacji i w pelni zasluzone 10-. Nawet przy glupich jak but ludzkich przeciwnikach, czasami zbyt monotonnej (zwlaszcza w pierwszych godzinach) rozgrywce i 3 akcjach na krzyż z cyklu zanies/ połóż, przesuń, włącz to samo, przez dobre 16h. Uch dobrze ze po kilku h gra sie rozkręciła a i pojawiły się nowosci.

Prawda jest tez taka ze scenariusz i fabuła tej produkcji to nic innego jak kalka Road zmiksowana z The Walking Dead od Telltale. Jedynie koncowka i pewna scenka

z czarnym rodzenstwem

wybija się ponad standard. Główną osią TLOU pozostają jednak tak ukochane przez Amerykanców Family Values.

 

W scenariuszu MGS i MGS3 najistotniejsze wątki poruszane są zaś w stopniu wielowymiarowym; politycznym, moralnym, filozoficznym, egzystencjonalnym, niosąc przy tym solidny manifest antynuklerany. Podobnie jak scenario SH2, ktorego geniusz polega na tym ze nie trzeba byc nawet wierzacym, aby majac odrobinę umiejetnosci myslenia abstrakcyjnego wylapac głębię tego dzieła n.t. czlowieczenstwa, mrocznych zakamarkow ludzkiej psychiki, czy multum symboliki, np. dlaczego James widzi w miescie potwory, a dla małoletniej Laury miasto jest opustoszałe, czy dlaczego Maria pojawia sie przy Jamsie tylko i wyłącznie kiedy znikają inni ludzie? To jest (pipi)a głębia gry. I to odkrywana nierzadko dopioro za drugim, trzecim razem.

T.j. wspominałem TLOU jest genialne, ale wcale nie takie znowu wyjatkowe, nawet w skali jednej generacji.

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

Ja właśnie ukończyłem ten dodatek i jestem bardzo rozczarowany. Po pierwsze długość- zajęło mi to 2 i pół godziny, kpina. Po drugie niewiele ciekawych momentów, grając ziewałem z nudów. I po trzecie zakończenie. Fajny klimat i super grafa to trochę za mało jak za 59zł, ja wtopiłem jeszcze więcej bo kupiłem season pass :confused:

 

Dlatego ja czekam bez hypu aż cena dropnie w dół, jestem inteligentny. Długość gry w żaden sposób nie usprawiedliwia jej ceny. Gdyby to było minimum 8 do 10 godzin to już bym grał a tak wiadomo było że DLC będzie króciutkie i tylko dla osób które ukończyły fabułę w kilka dni po premierze i nie wracali do niej. 

 

The Last of US jest genialne, zdecydowanie prawie gra roku 2013. Dla mnie 9/10 przez syfiasty on line.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Ja właśnie ukończyłem ten dodatek i jestem bardzo rozczarowany. Po pierwsze długość- zajęło mi to 2 i pół godziny, kpina. Po drugie niewiele ciekawych momentów, grając ziewałem z nudów. I po trzecie zakończenie. Fajny klimat i super grafa to trochę za mało jak za 59zł, ja wtopiłem jeszcze więcej bo kupiłem season pass :confused:

 

 

Dlatego ja czekam bez hypu aż cena dropnie w dół, jestem inteligentny. Długość gry w żaden sposób nie usprawiedliwia jej ceny. Gdyby to było minimum 8 do 10 godzin to już bym grał a tak wiadomo było że DLC będzie króciutkie i tylko dla osób które ukończyły fabułę w kilka dni po premierze i nie wracali do niej. 

 

The Last of US jest genialne, zdecydowanie prawie gra roku 2013. Dla mnie 9/10 przez syfiasty on line.

8-10 h to mają (albo nawet nie) obecnie pełne gry, więc ja w żadnym wypadku nie nastawiałem się na takie długie DLC.

Odnośnik do komentarza

przeszedłem, świetne dlc, zajeło ok 3-4h ale jest tak świetne że pozostawia niedosyt bo chciało by się więcej i więcej (a przecież bywają dlc ktore dają z godizne dodatkowej zabawy, tutaj było dłużej ale i tak chciało by się więcej

 

 

czepne się 2 rzeczy tylko

 

spoiler dla tych ktorzy wcale nie grali w dlc, jeśli graleś chociaż chwile to czytaj

 

tak jak pisałem wczoraj troche mnie wkurzyło że wrzucili do DLC sceny z szukaniem lekarstwa dla joela bo wygląda to jak zwykłe wycięcie kawałka gry i sprzedawanie osobno

wolał bym żeby całość była w w przeszłości

 

 

ten spoiler niech oglądają ci co już przeszli dlc

 

 

ten niedosyt o którym pisze wiąże się też z samą końcówką, miałem nadzieje że będzie pokazane co sie stało z dziewczynami po ugryzieniu, mogli by jeszcze jedną scenke więcej dać

 

 

z innej beczki podobało mi sie jak sie całowały, nawet zdążyłem zwalić xD

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ja kampanie za pierwszym podejsciem ogrywalem na hard, bez zadnych wskazowek i opcji nasłuchu przez sciany. Nawet nie czuje specjalnie wielkiej przepasci na survivor, gdzie ów opcje sa zablokowane na amen. Szkoda ze tak naprawde chodzenie w kuckach za przeciwnikiem nie ma sensu. mozesz nawet biec a i tak retard nic nie uslyszy. Co innego zarazeni - tu jest cholernie ostro. Swietny nasluch. 

Odnośnik do komentarza

dobra jeszcze sie odrobine rozpisze

 

powtórzę że DLC uważam za świetne, bo to nadal więcej TLOU czyli więcej cudownej gry

 

Ale mimo to...

 

 

 

niedosyt pozostawiło spory, nie przez samą długość ale przez to że większość tego dlc to był wycięty fragment z ratowaniem joela, a przecież wszystkie dotychczaswoe informacje mowiły o pokazaniu historii sprzed głównych wydarzeń tlou, a sprowadziło się do tego że większość to był ten wycięty fragment, a nowe rzeczy z czasów ellie to było tylko chodzenie i gadanie z ucieczką na końcu... tak naprawde to uznaje za plus to że "stare czasy" miały odmienny gameplay i były opowiedzianą historią (bardziej fabularną), a nie kalką podstawowej gry (czyli nie miało typowego gameplauy ze skradaniem się i zabijaniem), podobało mi się to, ale jednocześnie.. spowodowało ten przeklęty niedosyt

 

i powtarzam że nie neguje fajności tego dlc bo jestem z niego zadowolony, ale jednak spodziewałem się czegos troche innego

 

ta gra jest tak świetna że każdą możliwość zagłębienia się w nią przyjmuje z otwartymi rękami, ale mogli to troszke lepiej rozegrać

 

 

 

 

i btw po przejściu dlc odpaliłem sobie scenki z menu glownego, i w sumie poogladalem wszystkie scenki z gry i oglądając je teraz gdy już nextgeny sa na rynku od paru miesięcy miałem wrażenie że kurde... większość nextgenowych gier wygląda słabiej niż TLOU

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

i btw po przejściu dlc odpaliłem sobie scenki z menu glownego, i w sumie poogladalem wszystkie scenki z gry i oglądając je teraz gdy już nextgeny sa na rynku od paru miesięcy miałem wrażenie że kurde... większość nextgenowych gier wygląda słabiej niż TLOU

 

Zgadzam się z tym w stu procentach. TLOU wygląda fenomenalnie. PS4 mam, gram i nie czuję tej mocy na chwilę obecną. Niemniej z czasem na pewno nowa konsola Sony da czadu. Inna sprawa, że TLOU zabija u mnie przyjemność z grania w inne pozycje. Po dziele ND wszystko inne wydaje się być głupie, naiwne, bezpłciowe.

Odnośnik do komentarza

2:45 na Przetrwaniu. Lizalem sciany i zebralem wszystkie znajdzki. Czas na ukonczenie dupy nie urywa, jezeli patrzec przez pryzmat podstawki, ktora jest naprawde gra dluga i jezeli patrzec oczywiscie na cene, ktora jest zbyt wysoka.

 

Dla osoby takiej jak ja, ktora jest fanem TLoU, to absolutnie nie sa zmarnowane pieniadze. Ba, ja nawet nie uwazam, ze przeplacilem. Kupilem ostatnio DLC do Metra za 14 zl i uwazam ze wywalilem kase w bloto, bo nie moge sie zmusic zeby je przejsc. Tutaj jest zupelnie inny swiat. Fantastycznie, ze ND postanowilo wykrzesac jedyny dodatek singlowy w tej generacji dla swojej gry. Jedyny dodatek w tej generacji do gry generacji. Przypadek? Nie sadze :)

 

Co prawda historia skonczyla sie nagle, bo myslalem, ze jeszcze cos bedziemy robic a tutaj napisy. Coz, troszke czuje przez to niedosyt, ale fantastycznie bylo zagrac w cos nowego w TLoU.

 

TLoU GOTG.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...