Skocz do zawartości

PSX Extreme #173


Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #173

psx173_a.jpg

psx173_b.jpg

Styczniowy numer dostępny od 4.01 (środa)

Prenumerata - wysyłka 30.12 (piątek)

Cena - 9,99 PLN

UWAGA!

Styczniowy numer znajdziecie z dwiema okładkami

„Z Nowym Rokiem nowym krokiem”, a „kto nie idzie do przodu, ten się cofa”. Te dwie maksymy powinny towarzyszyć Wam podczas wędrówki po kolejnych stronach trzymanego właśnie wydania PSX Extreme. Zmiany, zmiany, zmiany... Dla jednych koniec świata, dla innych naturalna kolej rzeczy, rozwój i progres. Mamy rok 2012, więc chyba najwyższa pora? Stąd też niezbędny lifting wizualny – mam nadzieję, że nowoczesny layout przypadnie Wam do gustu. Nie musicie się także obawiać o zawartość merytoryczną – wciąż pisze dla Was ta sama banda pozytywnie zakręconych świrów, którzy gotowi są zarywać nocki z padami w dłoniach, a na ukochane gry wydać ostatnie pieniądze. Tradycyjnie możecie oczekiwać rzetelnych recenzji bez spoilerów, ciekawej publicystyki, rozmaitych felietonów okołogrowych i stałych pozycji, bez których nie wyobrażacie sobie PSX Extreme. Jest też kilka nowości, a w składzie osobowym świeży narybek (czy może raczej rybka?) – ale tę niespodziankę odkryjcie sami...

 

A propos naszej bandy – jest okazja przypomnieć sobie nasze facjaty, bo podsumowujemy miniony rok przez pryzmat najlepszych gier. Tym razem postanowiliśmy połączyć formuły przeglądów z ostatnich lat, dając się wypowiedzieć zarówno redaktorom, jak i Wam – czytelnikom. Zobaczcie co, kogo i dlaczego kręciło w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w rozmaitych kategoriach. Gdy już skończycie wspominki, pora stawić czoła kolejnej fali hitów – pomoże Wam w tym Kalejdoskop 2012. Tradycyjnie ten rok zapowiada się jeszcze lepiej niż poprzedni...

 

Grudzień nie rozpieszczał nas w temacie premier, na szczęście znaleźliśmy kilka ciekawych zaległości. To m.in. dzięki nim Wii góruje w konsolometrach, a takiej recenzji Zeldy: Skyward Sword jak u nas, nie przeczytacie nigdzie indziej. Gwarantuję. Hardkor też pęka w szwach od materiałów, więc nie przedłużam już, zostawiając Was z nowym obliczem PSX Extreme. Mam nadzieję, że jego poznawanie da Wam tyle przyjemności, co nam jego tworzenie. Wszystkiego dobrego w nowym roku. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]



PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

CO NOWEGO



Kalejdoskop 2011

Gry Roku 2011

Kalejdoskop 2012

Captain Morgane and the Golden Turtle

Enemy Front

Spec Ops: The Line

 

PLAYTESTY

SoulCalibur V

 

RECENZJE

Dragon Ball Z Ultimate Tenkaichi

Eye Pet & Przyjaciele

Halo: Combat Evolved Anniversary

Happy Feet Two

Kinect: Disneyland Adventures

Kirby’s Adventure Wii

Legend of Zelda: Skyward Sword, The

LEGO Harry Potter: Lata 5-7

Mario & Sonic at the London 2012 OG

Medieval Moves: Wyprawa Trupazego

Move Fitness

Penguins of Madagascar: DBRA, The

Start the Party! 2

Tekken Hybrid

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

Your Shape: Fitness Evolved 2012

 

NETWORK

Battlefield 3: Powrót do Karkand

Dungeon Defenders

Gears of War 3: RAAM’s Shadow

Iron Brigade

Joe Danger: Special Edition

Mercury Hg

Orcs must die!

Payday: The Heist

War of the Worlds, The

 

POCKET

COD: Modern Warfare 3 Defiance

Dragon Quest Monsters: Joker 2

EyePet: Przygody

Invizimals: Zaginione Plemiona

Mario Kart 7

SMT: Persona 2 - Innocent Sin

Super Mario 3D Land

Super Pokemon Rumble

miniTEST PSP-E1000

 

HARDKOR

Zgrentgen: CoD: MW3 vs Battlefield 3

Bungie

TES V: Skyrim - Opowieści z... (cz. 1)

Zniewieściali bohaterowie

Powrót do przeszłości - ZX Spectrum

O co chodzi jakby... - Killzone

To było grane - Halo: Combat Evolved

Przez pryzmat serii - The Legend of Zelda

Graczpospolita

Kącik sportowy

Od gracza dla graczy

Kącik RPG

Babskie sprawy

Kącik wyścigowy

Kącik bijatyk

Cosplay

 

STAŁE RUBRYKI

Co nowego

Ohayo Nippon

Z dziennika gracza

Hydepark

Listy

Region filmowy



 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 

PRENUMERATA zostanie rozesłana do prenumeratorów w piątek 30.12. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

 

Zapowiedź nowego numeru niebawem na PPE. Informacje o styczniowym PE znajdziecie również na naszym profilu facebookowym.

Odnośnik do komentarza

niezle niezle, tyle lat sie utrzymaliście z ceną, a teraz zmienil sie wydawca, mineło pare chwil i nagle 9.99 :P trzeba bylo sobie wziąć tez tego 1 grosza bo i tak nikomu to sie nie przydaje ;p

 

okładka z postaciami dziwnie wygląda, widac ze chcieliscie wszystkich wrzucic w czarnobiałe klimaty w stylu batmana, tylko że batman ma bardzo duży kontrast i jest jakby prześwietlony, za to reszta postaci jest szara i przytłumiona, przez to nie pasują do siebie i dziwnie to wygląda

 

logo moze byc ale cień dziwnie wygląda, zwłaszcza na czarnych literach PS , zawsze cień średnio wygląda w połaczeniu z czarną czcionką przecież

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

2 zł to tak naprawdę żadna afera. Magazyn powinien mieć więcej funduszy, a różnica dla odbiorcy żadna. No chyba, że ktoś za majątek stawia ekwiwalent puszki Pepsi lub KitKata. Tylko co dokładnie dostajemy w zamian oprócz tych kilku dodatkowych stron? :)

Odnośnik do komentarza

Nowo logo strasznie biedne.

Pierwsza okładka słaba druga w sumie może być

 

więcej stron = więcej grających dam i zdjęć cosplay na całą strone :sorcerer:

Już nawet czytałem, że więcej stron = więcej reklam :).

 

Spokojnie, te 8 stron to kilkadziesiąt tysięcy znaków więcej do czytania (szczegóły jutro). W styczniowym numerze nie znajdziecie żadnych calostronicowych artów, a cosplay ulokował się w innym miejscu (i to nie na całej stronie :)).

Odnośnik do komentarza

podwyżka wg mnie zbyt duża , 9 zł byłoby ok

 

 

powiadam, popatrzcie na takie CDA - 3 Pełne (i to dobre na ogół ) gry, tez dużo stron i cena 15 zł.

 

 

Porównując wydaje mi sie, że przesadzono.

Edytowane przez Orson
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pierwsza okładka super! Rzadko się zdarza się żeby na jednej okładce było paru Herosów naraz :) ( Ezio fajne wygląda koło Nietoperza)

 

@Yano - pani z mojego kiosku (pozdrawiam) co miesiąc będzie wzbogacała się 1gr, bo zawszę proszę o nie wydawanie takiej reszty :D

@lordpix - na tą wieść ciśnienie mu tak podskoczyło że mu żyłka pękła :P

Odnośnik do komentarza

Tylko, że pewnie popyt na CDA jest większy bo granie na kompach jest nadal bardziej popularne od konsol w naszym kraju. 2 zł podwyżki to nie tragedia chociaż wolałbym 7,99zł.

 

Druga okładka wygląda bardzo dobrze. Pierwsza trochę naprana, ale plus za pomysł. Czy mała ilość tekstu na froncie to stała zmiana? Game Informer dzięki temu wygląda świetnie.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

no popyt na cda jest większy o wiele i...co to klienta obchodzi ? wiadomo, koszty stałe rozkładają się na liczbę egzemplarz ale...patrz punkt pierwszy- co to klienta obchodzi?

 

podwyżka o 25 % powinna zaowocować PIER>DOLNIĘCEIM sporym, którego na odpowiednią skalę zabrakło

 

 

 

dla mnie dycha to bardzo mała kwota ale mimo wszystko czuję się trochę naciągany w tej kwestii - a to budzi dyskomfort

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

niezle niezle, tyle lat sie utrzymaliście z ceną, a teraz zmienil sie wydawca, mineło pare chwil i nagle 9.99 :P trzeba bylo sobie wziąć tez tego 1 grosza bo i tak nikomu to sie nie przydaje ;p

 

okładka z postaciami dziwnie wygląda, widac ze chcieliscie wszystkich wrzucic w czarnobiałe klimaty w stylu batmana, tylko że batman ma bardzo duży kontrast i jest jakby prześwietlony, za to reszta postaci jest szara i przytłumiona, przez to nie pasują do siebie i dziwnie to wygląda

Hmm... a jak Ci napiszę, że taki był zamiar? :). Akurat przy okazji okładek nie ukrywaliśmy, że Batman został grą roku. Na tej okładce z nim to raczej oczywista sprawa :), a na tej drugiej chcieliśmy to właśnie jakoś delikatnie zaznaczyć, stąd ta szarość i przytłumienie przy pozostałych bohaterach (a tym samym wybicie Batmana)

 

Dlaczego cena podskoczyła o 2zł?

Wzrost ceny to po pierwszej więcej stron, a zdarzały się komentarze, że czytelnicy chętnie dorzucą parę groszy za więcej tekstu (dosłownie tekstu, tak jak napisałem, tak też powtórzę - dodatkowe strony nie poszły na reklamy czy cosplaye :)).

 

Po drugie - jest to cena, która pozwala zbilansować wydatki. Wiem, że nikt nie lubi o tym słuchać, ale jednak wszystko drożeje - dostawcy nam liczą więcej, bo paliwo drożeje; drukarnia więcej, bo papier drożeje itd. Sam fakt, że nasze konkurencyjne pisma mają taką cenę też świadczy o tym, że nie jest to jakaś kwota z kosmosu czy nasze widzimisię. Mamy nadzieję, że wprowadzone przez nas zmiany sprawią, że czytelnicy nie będą żałowali tych 10 zł :).

 

no popyt na cda jest większy o wiele i...co to klienta obchodzi ? wiadomo, koszty stałe rozkładają się na liczbę egzemplarz ale...patrz punkt pierwszy- co to klienta obchodzi?

 

podwyżka o 25 % powinna zaowocować PIER>DOLNIĘCEIM sporym, którego na odpowiednią skalę zabrakło

 

 

 

dla mnie dycha to bardzo mała kwota ale mimo wszystko czuję się trochę naciągany w tej kwestii - a to budzi dyskomfort

Cierpliwości :). Poczekaj do jutra na pełną zapowiedź i oczywiście do środy.

Odnośnik do komentarza

niezle niezle, tyle lat sie utrzymaliście z ceną, a teraz zmienil sie wydawca, mineło pare chwil i nagle 9.99 :P trzeba bylo sobie wziąć tez tego 1 grosza bo i tak nikomu to sie nie przydaje ;p

 

okładka z postaciami dziwnie wygląda, widac ze chcieliscie wszystkich wrzucic w czarnobiałe klimaty w stylu batmana, tylko że batman ma bardzo duży kontrast i jest jakby prześwietlony, za to reszta postaci jest szara i przytłumiona, przez to nie pasują do siebie i dziwnie to wygląda

Hmm... a jak Ci napiszę, że taki był zamiar? :). Akurat przy okazji okładek nie ukrywaliśmy, że Batman został grą roku. Na tej okładce z nim to raczej oczywista sprawa :), a na tej drugiej chcieliśmy to właśnie jakoś delikatnie zaznaczyć, stąd ta szarość i przytłumienie przy pozostałych bohaterach (a tym samym wybicie Batmana)

 

Dlaczego cena podskoczyła o 2zł?

Wzrost ceny to po pierwszej więcej stron, a zdarzały się komentarze, że czytelnicy chętnie dorzucą parę groszy za więcej tekstu (dosłownie tekstu, tak jak napisałem, tak też powtórzę - dodatkowe strony nie poszły na reklamy czy cosplaye :)).

 

Po drugie - jest to cena, która pozwala zbilansować wydatki. Wiem, że nikt nie lubi o tym słuchać, ale jednak wszystko drożeje - dostawcy nam liczą więcej, bo paliwo drożeje; drukarnia więcej, bo papier drożeje itd. Sam fakt, że nasze konkurencyjne pisma mają taką cenę też świadczy o tym, że nie jest to jakaś kwota z kosmosu czy nasze widzimisię. Mamy nadzieję, że wprowadzone przez nas zmiany sprawią, że czytelnicy nie będą żałowali tych 10 zł :).

 

no popyt na cda jest większy o wiele i...co to klienta obchodzi ? wiadomo, koszty stałe rozkładają się na liczbę egzemplarz ale...patrz punkt pierwszy- co to klienta obchodzi?

 

podwyżka o 25 % powinna zaowocować PIER>DOLNIĘCEIM sporym, którego na odpowiednią skalę zabrakło

 

 

 

dla mnie dycha to bardzo mała kwota ale mimo wszystko czuję się trochę naciągany w tej kwestii - a to budzi dyskomfort

Cierpliwości :). Poczekaj do jutra na pełną zapowiedź i oczywiście do środy.

uff dobrze ze zdazylem oplacic prenumerate :P

mam teraz rok z glowy a potem koniec bo 10 to granica :P nie zaplace ponad 10 za gazetke na 2godzinki

Edytowane przez szpic
Odnośnik do komentarza

Hmm... a jak Ci napiszę, że taki był zamiar? :). Akurat przy okazji okładek nie ukrywaliśmy, że Batman został grą roku. Na tej okładce z nim to raczej oczywista sprawa :), a na tej drugiej chcieliśmy to właśnie jakoś delikatnie zaznaczyć, stąd ta szarość i przytłumienie przy pozostałych bohaterach (a tym samym wybicie Batmana)

Nie wiem jak to bedzie wygladalo na okladce w sklepie ale gdybys tego nie napisal to za Chiny bym sie nie domyslil, ze Batman tam jest "wybity" ;D

 

Co do ceny to rece opadaja. Jak bylo 8zl to zle bo lepiej 10zl (bo tak ma konkurencja!!1) i wiecej stron. Jak jest 10zl to tez zle bo to AZ 2zl wiecej i (zapewe "sprawiedliwie") 9zl to by bylo to. Wezcie sie ludzie ogarnijcie bo mam wrazenie, ze PE to pismo czytane glownie przez gimnazjalistow.

 

 

Orson zalamka. Przestan palic to ziolo men. ;/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ok, mi tam podwyżka ceny nie przeszkadza i zgadza się, były takie opinie by podnieść cenę za więcej stron. Tylko mam nadzieję, że nie zmarnujecie dodatkowego miejsca na jakieś plakaty. ;] Oby też nie było tak jak u konkurencji, bo z tego co pamiętam w Neo Plus po podniesieniu ceny były 132 strony przez 2 miesiące, potem obniżyli do 116 i chyba po kolejnych 2 miesiącach znów zmniejszyli objętość do setki i tak jest do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza

Perez jest szansa na zwiększenie liczby stron powiedzmy do 115? 108 przy podwyżce 25 % to za mało.

Do 115 się nie da :) (najwyżej 116). Poczekaj, proszę, aż zobaczysz całość. My również z niecierpliwością będziemy czekali na opinie czytelników.

 

Ok, mi tam podwyżka ceny nie przeszkadza i zgadza się, były takie opinie by podnieść cenę za więcej stron. Tylko mam nadzieję, że nie zmarnujecie dodatkowego miejsca na jakieś plakaty. ;] Oby też nie było tak jak u konkurencji, bo z tego co pamiętam w Neo Plus po podniesieniu ceny były 132 strony przez 2 miesiące, potem obniżyli do 116 i chyba po kolejnych 2 miesiącach znów zmniejszyli objętość do setki i tak jest do dzisiaj.

Jutro ok. 10 powinna pojawić się pełna zapowiedź numeru, tak że wtedy zobaczysz, że dodatkowe strony nie poszły na reklamy, cosplaye, arty itp.

 

Co do reszty - docelowo chcemy utrzymać te 108 stron, bo zwłaszcza w gorącym okresie było widać, że po prostu brakuje nam miejsca, żeby opisać możliwie najwięcej gier (tym samym ta zmiana również dla nas jest korzystna :)).

Odnośnik do komentarza

Ludzie wam to nigdy nie dogodzi! To już taka nasza Polska mentalność. Nie ma zmian - źle, są zmiany - źle, PE kosztuje 7,99zł - źle bo można podwyższyć cenę i dać więcej stron i materiału, PE kosztuje 9,99zł - źle bo za drogo, nie ma autostrad - źle, są autostrady - źle bo inni mają lepsze. I tak można by wymieniać w nieskończoność, w tym naszym pięknym kraju to w ogóle wszystko jest ble i do kitu, nic się nie robi, nic tutaj nie ma i nic się nie da zrobić, do narzekania to jesteśmy pierwsi ale do docenienia czegoś to już na szarym końcu. Najpierw ogromna wrzawa o zmianę loga a teraz o podwyższenie ceny za którym ja osobiście byłem. PE oferowało mnóstwo profesjonalnego materiału za 7,99 to co będzie za 9,99? Szczere podziwiam Pereza który dzień w dzień dzielnie walczy o dobre imię PE i tłumaczy się ze wszystkich zarzutów jakie lecą pod kątem PE - ja po paru dniach miał bym dość i rzucił hasłem typu ''nie chcecie to nie kupujcie, ktoś inny za was kupi''.

  • Plusik 6
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...