Skocz do zawartości

PSX Extreme #173


Rekomendowane odpowiedzi

-Nie ma testu/ relacji z premiery PSV ?! SZKODA

-Fajnie że prawdopodobnie kobieta zadebiutuje w PE być może w roli pełnoetatowej recenzentki.- To był swego czasu mój postulat :)

 

Pytania do Pereza-

Dlaczego na forum przy okazji innych dyskusji parę miesięcy temu twierdziłeś że nie bierzecie pod uwagę zwiększenia ilości stron ani ceny ,chociaż było wiele postulatów Użytkowników?

Co się stało że teraz bez zapowiedzi (nawet słowa wyjaśnienia Butchera we wstępniaku)nagle BUM i 10zł?

Czyżby załamanie wielkości sprzedaży PE?

 

Reagujecie bardzo nerwowo sądząc po emocjonalnych( bardzo arbitralnych) wypowiedziach Butchera (łatwo Cię "ugotować" na PPE he, he).

Sygnał dla graczy/ inwestorów giełdowych jest bardzo nieczytelny. Jest tak dobrze ,że trzeba nagle podnosić cenę czy jest tak źle ?

PE jest naprawdę liderem rynku czy rzeczywiście zmiany nowej ekipy doprowadzą -dzają do porażki z N+ i zniknięcia czasopisma z rynku ?

 

Czego Wam i sobie nie życzę w 2012 roku ,gdyż jestem z wami od 6 numeru.

 

Ps. Nie można było wcześniej poinformować że comiesięczne zmiany szaty graficznej , kolorystyki układu stron to wasze testy , wprawki przed zmianą całej makiety, loga ( mógł być na nie konkurs - wybór z kilku propozycji na PPE - nie szanujecie już zdania czytelników tylko arbitralnie zmieniacie wszystko jak leci ; smutne)-

zaoszczędziło by to mnie i co niektórym Czytelnikom niepotrzebnych nerwów.

Stosowne info , że to tylko poligon doświadczalny rozwiązywało by sprawę

 

Ps.2 Coś czuję że za rok będzie kolejna podwyżka ceny gdyż co roku wszystko drożeje (pewnie z winy Tuska jak myślą co niektórzy)

a te 8 stron magicznie zniknie- zapełnione reklamami ,cosplayami ( do dziś zachodzę w głowę dlaczego cosplay ma wyższy priorytet niż nawet zrecenzowana crapowata gra)

Obym się mylił.

 

Trzy postulaty na koniec

-więcej screenów z gry niż artworków od producenta- to była siła PE jako pisma "nieoficjalnego"magazynu

-nie zawyżajcie ocen gier tworzonych przez Polaków vide Bulletstorm i nie zaniżajcie ze względu na wtórność vide BatmanAC ,gdyż Uncharted3 też jest wtórne"po raz drugi"

-zróbcie w końcu test telewizorów 3D (Butcher kupił więc niech podzieli się doświadczeniem:) Ja osobiście trochę pogubiłem się w meandrach rynku

 

Pozdrowienia i trzymam kciuki za kurs giełdowy :)

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza

-Nie ma testu/ relacji z premiery PSV ?! SZKODA

-Fajnie że prawdopodobnie kobieta zadebiutuje w PE być może w roli pełnoetatowej recenzentki.- To był swego czasu mój postulat :)

Lutowy PE wyjdzie 1 lutego. Doszliśmy do wniosku, że test warto dać możliwie najbliżej premiery Vity, aby był możliwie najprecyzyjniejszy. W styczniowym numerze i tak dużo się dzieje :).

 

Pytania do Pereza-

Dlaczego na forum przy okazji innych dyskusji parę miesięcy temu twierdziłeś że nie bierzecie pod uwagę zwiększenia ilości stron ani ceny ,chociaż było wiele postulatów Użytkowników?

Co się stało że teraz bez zapowiedzi (nawet słowa wyjaśnienia Butchera we wstępniaku)nagle BUM i 10zł?

Czyżby załamanie wielkości sprzedaży PE?

Hmm... Nie będę się zarzekał, że twierdziłem iż "nie bierzemy" (w domyśle w ogóle) takiej możliwości. Kilka miesięcy temu mogłem najwyżej twierdzić, że nie ma takiego planu na numer sierpniowy czy wrześniowy (lub w ogóle w minionym roku), bo nie było. Jednak z każdym kolejnym numerem zaczęliśmy dochodzić do wniosku, że może to być dobry ruch. Np. w tym najgorętszym okresie premier mieliśmy sporo problemów z... bogactwem materiałów :). No i dokładnie to o czym mówisz - jakimś impulsem był fakt, iż też czytelnicy o tym wspominali. Usiedliśmy, przemyśleliśmy i zapadła decyzja, że początek roku będzie idealnym momentem dla takich zmian. Załamania sprzedaży nie było :). Te zmiany to raczej wyjście naprzeciw potrzebom czytelników - więcej stron, więcej materiałów, lepsza (w naszej ocenie) oprawa graficzna.

 

Reagujecie bardzo nerwowo sądząc po emocjonalnych( bardzo arbitralnych) wypowiedziach Butchera (łatwo Cię "ugotować" na PPE he, he).

Sygnał dla graczy/ inwestorów giełdowych jest bardzo nieczytelny. Jest tak dobrze ,że trzeba nagle podnosić cenę czy jest tak źle ?

PE jest naprawdę liderem rynku czy rzeczywiście zmiany nowej ekipy doprowadzą -dzają do porażki z N+ i zniknięcia czasopisma z rynku ?

 

Czego Wam i sobie nie życzę w 2012 roku ,gdyż jestem z wami od 6 numeru.

Nie przesadzałbym z tymi nerwowymi reakcjami. Butcher napisał na PPE ze 2 posty, w których po prostu odniósł się do powtarzających się opinii, że "to już nie to samo".

 

Nie przesadzałbym również z tym znikanie z rynku :). Obecne zmiany mają na celu to, aby za pół roku/rok nie okazało się, że wszyscy idą do przodu, a my zostaliśmy z tyłu, siedzimy z założonymi rękami, bo przecież to PSX Extreme i wszyscy nas kochają. Zmieniło się Neo, cały czas jest Playbox, a nie wiadomo, co będzie działo się w tym roku. Chcemy iść swoja drogą, ale mamy świadomość, że to jest rynek - że czytelnik wybierze produkt lepszy graficznie, merytorycznie, ten który lepiej mu pasuje, a uznaliśmy, że zwłaszcza w aspekcie grafiki czas na zmiany.

 

Ps. Nie można było wcześniej poinformować że comiesięczne zmiany szaty graficznej , kolorystyki układu stron to wasze testy , wprawki przed zmianą całej makiety, loga ( mógł być na nie konkurs - wybór z kilku propozycji na PPE - nie szanujecie już zdania czytelników tylko arbitralnie zmieniacie wszystko jak leci ; smutne)-

zaoszczędziło by to mnie i co niektórym Czytelnikom niepotrzebnych nerwów.

Stosowne info , że to tylko poligon doświadczalny rozwiązywało by sprawę

Tutaj zagrywasz nie fair z tym, iż nie szanujemy zdania czytelników. Sam zauważ, ile rzeczy zmieniamy, poprawiamy (choćby lifting nowego logo) - właśnie dzięki sugestiom czytelników. A comiesięczne zmiany szaty to nie były testy. Naturalna koleją rzeczy po odejściu Ściery, było to, iż ktoś inny będzie składał PE. Liczyliśmy, że uda się zachować graficzny klimat, ale jednak to nie takie łatwe - dwie różne osoby, różne pomysły i czasami po prostu nie łapało się to wszystko (pomysły Ściery i realizacja ich przez nową osobę). Obecna zmiana jest kompleksowa - mamy nadzieję, że pismo nabierze graficznie spójności, że nie będzie przypadkowych stron, który gdybyś wyrwał i pokazał kumplowi, to by nie wiedział, że to w ogóle z jednego pisma.

 

Konkurs na logo - nie jestem do końca przekonany. Ale OK, możemy pogadać :).

a) wersja pierwsza - każdy takie logo tworzy i wtedy co? Logo to element pisma, nie może być totalnie znikąd, oderwane. Wybierając jakaś propozycję, doszłoby do tego, że autor musiałby zacząć pracować nad całością, bo - i tu wracamy do punktu wyjścia, czyli poprawiania po kimś/zmieniania kogoś - innemu grafikowi trudno nagle byłoby zacząć tworzyć makietę, gdy logo lub jakieś inne elementy stworzyła zupełnie inna osoba. Pomijam fakt, że są też jakieś wytyczne graficzne, które nie każdy musi znać.

b) to my tworzymy kilka wersji i dajemy pod głosowanie - i może się okazać, że z 3 wersji jedna ma 45%, druga 35%, a ostatnia 20% i w efekcie znowu ktoś będzie niezadowolony. Przykład masz z brzegu - dwie okładki styczniowego PE. Jak różne zbierają oceny, jak różnie są komentowane. O tym wszystkim decyduje wiele kwestii - przyzwyczajenie, gust... Ciężko mi sobie wyobrazić, aby nagle 500-1000 osób miało wybierać i komentować rózne projekty logo.

 

Reasumując - takiego, jak napisałeś, stosownego info nie było, bo liczyliśmy, że charakter graficzny uda się zachować, ale było zbyt wiele rozbieżności. To trochę jak z pisaniem na zasadzie "napisz tak jak on", gdzie zazwyczaj kończy się to nieudaną próbą. Postanowiliśmy więc grafikę potraktować całościowo - efekty zobaczysz już niebawem i wtedy oczywiście namawiam do zgłaszania wszelkich uwag.

 

Ps.2 Coś czuję że za rok będzie kolejna podwyżka ceny gdyż co roku wszystko drożeje (pewnie z winy Tuska jak myślą co niektórzy)

a te 8 stron magicznie zniknie- zapełnione reklamami ,cosplayami ( do dziś zachodzę w głowę dlaczego cosplay ma wyższy priorytet niż nawet zrecenzowana crapowata gra)

Obym się mylił.

Cosplay już teraz znalazł miejsce gdzie indziej, a docelowo będzie jeszcze mniejszy, ale to już w numerze lutowym (zresztą masz przykład, że słuchamy uwag, bo ogólnie cosplay zbyt wielu fanów nie znalazł i nie zapieramy się, że jest cudownie :)). Cena - jasne, mogliśmy dać najpierw 8,99, potem znowu podnieść itd. Wyszliśmy z założenia, że obecna cena jest, nazwijmy to, rynkowa. Nie jest oderwana od rzeczywistości, odpowiada temu, co się dzieje wokół.

 

Trzy postulaty na koniec

-więcej screenów z gry niż artworków od producenta- to była siła PE jako pisma "nieoficjalnego"magazynu

-nie zawyżajcie ocen gier tworzonych przez Polaków vide Bulletstorm i nie zaniżajcie ze względu na wtórność vide BatmanAC ,gdyż Uncharted3 też jest wtórne"po raz drugi"

-zróbcie w końcu test telewizorów 3D (Butcher kupił więc niech podzieli się doświadczeniem:) Ja osobiście trochę pogubiłem się w meandrach rynku

 

Pozdrowienia i trzymam kciuki za kurs giełdowy :)

Screeny - w miarę możliwości staramy się dawać jak najwięcej z gry.

Oceny - trudno mi polemizować, gdyż ja z zawyżaniem/zaniżaniem się nie spotkałem. Dla mnie ocena jest subiektywna i jeśli mam uwagi, to uderzam prosto do autora i pytam "czemu jest tak, a nie inaczej?"

Test TV3D - temat jak najbardziej do rozważenia.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Perez za wyczerpujące wyjaśnienia.

Mnie osobiście logo się podoba ,ale można by było podyskutować nad różnymi projektami na forum( skłaniał bym się do wariantu B o którym wspomniałeś; z demokratycznym głosowaniem jest tak ,że zawsze są ci niezadowoleni z wyniku ,ale lepszego ustroju jeszcze nie wymyślono :)

 

Jeszcze jedna uwaga - spojler z grą roku na okładce jest nie fair . Kto na to wpadł? Mam nadzieje że nie będziecie na okładce spojlować w przyszłości np. "Uncharted 4 słabo tylko 8+" albo "God of War 4 zawiodło, poległo" "znowu to samo" etc.

Z tego co sobie przypominam to nigdy nie było tak dużych spojlerów jak "gra roku to"

Psujecie zabawę Czytelnikom.

Jeśli chcecie zaciekawić możecie bardziej dwuznacznie typu " czy będzie hit , czy spełniła wszystkie oczekiwania" itp.

 

A propos 2 okładek zawsze mam dylemat ,będzie często taka opcja -oby nie :) -głupio wybrzydzać w wieku 30 lat :)

Chociaż w kiosku jest zawsze jedna :)

Dzięki jeszcze raz

Odnośnik do komentarza

Oj Panowie wielkie gratulacje za nowy numer, właśnie listonosz przyniósł mi nowy egzemplarz magazynu i musze przyznać, że zmiany faktycznie są spore i trzeba się do nich nieco przyzwyczaić ale po pierwszych oględzinach jestem bardzo zadowolony z drogi która wybraliście. Dostając magazyn w takiej formie jestem w stanie bez zawachania zapłacić raz w miesiącu 10 zł. Pozdrawiam ekipę i tak trzymać !!!

Edytowane przez peter1029
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Tokugawa1982:

Demokracja - ja to rozumiem, ale zrozum też nas - z jednej strony poprzez taką sondę zdradzamy jakieś nasze plany, z drugiej takie głosowania w efekcie mogą skończyć się tym, że dalej komuś coś nie pasuje :).

 

Info o grze roku to jednorazowa akcja, w przypadku recenzji nikt nie będzie pisał ocen na okładce.

 

Dwie okładki - wszystko zależy od miesiąca. Jeśli są ciekawe gry, jest co pokazać - czemu nie, ale mówię - to często wychodzi w praniu i na dzisiaj nie powiem Ci, że w tym i tym miesiącu będzie dwie okładki, a w tym i tym jedna.

Odnośnik do komentarza

Trochę za dużo tych zmian w stosunkowo krótkim czasie, jak dla mnie. O cenę nie mam pretensji, po tylu latach utrzymywania poprzedniej. Zmiana logo i szaty graficznej niestety poważnie na minus dla mnie. Wygląd pisma jest coraz mniej, że tak powiem, wyróżniający je z tłumu, taki typowy. Patrzę na te strony, logo, okładkę, i myślę "Playbox" (którego mam jeden numer). Nawet okładka w drugim wariancie w pewnym sensie podobna do poprzedniego numeru wymienionego pisma. Jakoś fakt wyglądania "poważniej" czy "bardziej zachodnio" mi zwisa. Mając w rękach pismo z postaciami z gier i napisem "gra roku !" na okładce nie uczyni nikogo poważniejszym to, iż szata graficzna i logo jest dojrzalsze.

Szkoda, szkoda.

Co nie zmienia faktu, że nadal będę Was czytał.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Numer ok. Po pobieżnym przejrzeniu nie podoba mi się chaos na niektórych stronach. Człowiek czasami nie wie, czy to na co patrzy to reklama czy kolejny nius/tekst. Jak wrócę do domu i nie zapomnę, to rzucę przykładami.

 

Na minus cosplay który został rzucony na ostatnią stronę. IMHO mogliście go zamienić stronami z prenumeratą.

Pytanie natury technicznej. Po co drukujecie odcinek do wpłaty? Jest to spory kawałek strony totalnie bezużyteczny dla 99,99999% czytelników.

Jeśli potrafisz to SENSOWNIE uzasadnić, to jestem pełen szacunku dla Twoich zdolności PR ;)

Odnośnik do komentarza

Numer ok. Po pobieżnym przejrzeniu nie podoba mi się chaos na niektórych stronach. Człowiek czasami nie wie, czy to na co patrzy to reklama czy kolejny nius/tekst. Jak wrócę do domu i nie zapomnę, to rzucę przykładami.

 

Na minus cosplay który został rzucony na ostatnią stronę. IMHO mogliście go zamienić stronami z prenumeratą.

Pytanie natury technicznej. Po co drukujecie odcinek do wpłaty? Jest to spory kawałek strony totalnie bezużyteczny dla 99,99999% czytelników.

Jeśli potrafisz to SENSOWNIE uzasadnić, to jestem pełen szacunku dla Twoich zdolności PR ;)

Nie potrafię :). Mało tego, od numeru lutowego odcinek powinien już wylecieć. Cosplay - ta strona ogólnie ma też już swoje przeznaczenie, więc w lutym będzie podana inaczej (może i tak jak sugerujesz zamienimy miejscami z prenumeratą).

 

Co do reszty - podrzuć przykłady, będę mógł powkurzać grafika :D.

Odnośnik do komentarza
www.cosplay.com Polecam, Leszek Kuzaj. Po to kupuję pismo o GRACH I KONSOLACH, by było o tym jak najwięcej. Będę chciał oglądać przebrane laski, kupię sobie odpowiednie pismo albo wejdę na odpowiednią stronę. Dawanie zdjęć na całą stronę jest marnowaniem miejsca w tego typu periodyku.Tak jak i rozlazłe arty w recenzjach. Btw. - jest już ten nowy numer w kioskach? Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza
' timestamp='1325596504' post='2535794']

www.cosplay.com Polecam, Leszek Kuzaj. Po to kupuję pismo o GRACH I KONSOLACH, by było o tym jak najwięcej. Będę chciał oglądać przebrane laski, kupię sobie odpowiednie pismo albo wejdę na odpowiednią stronę. Dawanie zdjęć na całą stronę jest marnowaniem miejsca w tego typu periodyku.Tak jak i rozlazłe arty w recenzjach. Btw. - jest już ten nowy numer w kioskach?

Mój ulubiony rodzaj komentatorów :P. Dowalę, ponarzekam, że w ogóle po co, a na koniec spytam "a numer to już jest", bo tak naprawdę to jeszcze nie widziałem, ale się wypowiem :). Cosplay zaczął się zmniejszać i w lutowym numerze pewnie będzie, ale jako część strony, nad którą pracujemy. A gdyby trzymać się założenia, że tę czy inną rzecz znajdę sobie w sieci, to prasa już z 10 lat temu powinna zniknąć, bo wszystko znajdziesz... Ponadto a) cosplaye związane są z grami i nie wrzucamy ich od czapy b) są to nasze rodzime produkcje, a nie fotki panienek z Japonii. Żeby była jasność - rozumiemy, że się nie podoba, stąd też już w styczniu cosplay nie zajmuje całej strony, a w lutym pewnie będzie, ale jeszcze mniejszy.

 

A numer - ekhm, nie wiem, w ilu jeszcze miejscach można napisać - w kioskach od 4 stycznia.

Odnośnik do komentarza

@Perez: mozesz odnieść się do mojego pytania na poprzedniej stronie? Dodając bonusowo do niego jeszcze jedną kwestię: skoro nie podoba się, to dlaczego mimo wszystko zostaje? No offence, po prostu jestem z PE 12 lat i nie rozumiem pewnych decyzji

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...