Skocz do zawartości

PSX Extreme #173


Rekomendowane odpowiedzi

Logo, wbrew temu co napisałem, wygląda doskonale na przedstawionych okładkach. Mocno przypomina Playboxa, ale w żaden sposób nie powinno traktować się tego na minus. Jest przejrzyście, minimalistycznie i bardzo nowocześnie - brawo!

 

Proszę natomiast o jedno:

 

Hmm... a jak Ci napiszę, że taki był zamiar? :). Akurat przy okazji okładek nie ukrywaliśmy, że Batman został grą roku. Na tej okładce z nim to raczej oczywista sprawa :), a na tej drugiej chcieliśmy to właśnie jakoś delikatnie zaznaczyć, stąd ta szarość i przytłumienie przy pozostałych bohaterach (a tym samym wybicie Batmana).

 

Wzrost ceny to po pierwszej więcej stron, a zdarzały się komentarze, że czytelnicy chętnie dorzucą parę groszy za więcej tekstu (dosłownie tekstu, tak jak napisałem, tak też powtórzę - dodatkowe strony nie poszły na reklamy czy cosplaye :)).

 

... nie rób z nas idiotów. Gdyby postacie miały być przytłumione, zastosowalibyście jakiś bluring, ewentualnie Batman stałby pierwszy, a za jego plecami gwardia reszty growych bohaterów. Tu po prostu grafikowi nie pykło.

 

A tłumaczenie wzrostu ceny tym, że Czytelnicy chętnie dorzucą parę groszy za więcej tekstu to śmiech na sali. 2zł za 8 stron? To jak wcześniej płaciliśmy 7zł to powinniśmy dostać 26 stronicowe czasopismo o grach. Czy te 8 stron z biegiem czasu nie zmienią się na miejsce dla reklamodawców? Czy znajdziemy w nich pełnowartosciowe, interesujące teksty albo (lub przede wszystkim) recenzje?

 

Ze swojej strony mogę powiedzieć jedynie: patrz post Fenixa o walce o niską cenę czasopisma i... UCZ SIĘ.

 

Pa.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

to nie chodzi o to , że 10 zł to za dużo tylko ,że 108 stron to zbyt mały bonus , przynajmniej dla mnie...choć pismo kupię bez dwóch zdań : )

 

to nie chodzi o to , że 10 zł to za dużo tylko ,że 108 stron to zbyt mały bonus , przynajmniej dla mnie...choć pismo kupię bez dwóch zdań : )

Odnośnik do komentarza

Potraficie zrobić szum, na głównej masa komentarzy, tutaj kilka stron. Nie czytałem jeszcze żadnej opinii, ale założę się że większość narzeka na cenę :) Mnie tam to nie przeszkadza, zawsze byłem zdziwiony ile lat udaje się utrzymać 7,99zł. PE zawsze było najtańszym miesięcznikiem z tych które kupuje (pozostałe to Teraz Rock i Neo). To musiało się stać, zwłaszcza że czasy są ciężkie. Dwa złote to nie jest kwota o którą bym się oburzał.

 

Okładki są genialne, zwłaszcza ta z Linkiem ;) Prosiłbym o więcej takich miksów gdzie jest kilku różnych bohaterów, może przy okazji jakichś targów też się uda upchać różne postaci. No nic, czwartego lecę do kiosku bo zapowiada się kolejny ciekawy numer. Czekam na reckę Zeldy i podsumowanie roku.

Odnośnik do komentarza

Oby ta większa ilość stron nie przełożyła się na większą ilość artów na całą stronę bez linijki tekstu, w zapowiedziach i recenzjach.

Przeżyję te 2 złote pod warunkiem, że wróci "stary papier". Mógł by też wrócić Ściera, Koso, Dżujo i Star, ale niech będzie chociaż ten papier.

Sto razy mówione,że niektórzy redaktorzy nie wrócą. Ze Starem nie ma w ogóle kontaktu, Ściera na razie zajmuje się swoimi sprawami. Dżujo raczej nie zacznie pisać do magazynu skoro ma dobrą posadę na którymś z portali (Interia?). Koso gościnnie się pojawia, ale i tak raczej bycie naczelnym Gamezilli zajmuje mu dużo czasu. Czy serio ludzie wolą nie czytać jeśli wyłoży im się racjonalne powody czemu ktoś nie wróci? :)

Odnośnik do komentarza

Ja się właśnie w tym miesiącu żegnam...

Fenix - brawo, aż mi sie łezka w oku zakręciła jak czytałem Twoje 2 ostatnie posty. Bo o to w tym powinno chodzić, aby zarabiać, ale robić tez cos dla idei. teraz pismo przekształca sie tylko w maszynke do zarabiania pieniędzy.

Może nie byłem z Wami od początku, bo "tylko" przez ostatnie 5 lat, ale mieliście coś w sobie, co przyciagało, a teksty chciało sie czytać. Teraz leżą u mnie ostatnie numery i nawet nie mam chęci na ich czytanie.

 

A jeszcze bardziej zraziła mnie ostatnio recenzja NFS The Run. 8/10 za taką grę? Wolne żarty sobie robicie. Gdzie w niej niby dobra grafika? I ani słowa o tym, że przejście gry zajmuje 2 GODZINY. Max. 6/10 zasługuje no ale... dobra nie ważne. mam swoją teorię na temat tak wysokich ocen gier od znanych wydawców.

Ja juz nie kupuje więcej, wiszą mi te 2 złote, ale kupować aby potem nie czytać (bo nie ma zbytnio czego) to tak troche bez sensu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Bradzo dobrze zapowiada się ten numer,szata graficzna git, logo też mi się podoba,nie mogę czytać już tych lamentów, 2 złote dla nas to nic, dla wydawcy ,redaktorów - bardzo dużo.Nie wiem jak to wszytsko wygląda z finansami między wydawcą a redakcją,ale np. wyjazdy na targi,czy do jakiegoś studia developerskiego-bilet też trzeba opłacić, chłopaki dostaja wiecej środków -gazeta na tym więcej zyska choćby te pare stron więcej na początek.

Edytowane przez Wolny
Odnośnik do komentarza

szok, bardzo zachęcająco wygląda ten redesign pisma, wydaje się być o niebo lepszy od dotychczasowego ale ocenię jak będę miał w ręce, widać że chcecie wyglądać jak "profesjonalne zachodnie pismo", mi to pasuje :nyam1:

 

ja sie cieszę że nowy wlasciciel robi takie duże ruchy, wcześniej było kilka prób ale te zmiany przychodziły z dużym trudem i były raczej mało udane, teraz wygląda to dobrze ale wstrzymam się do czwartego z pochwałami

Odnośnik do komentarza

Trochę mi ta szata graficzna przypomina Playa i średnio mi się to podoba (te przekrzywione teksty, piekielnie wąskie szpalty, jak w ogłoszeniach o pracę, zalatuje to jakimś Bravo). Jeżeli tylko sam poziom merytoryczny zostanie utrzymany, to będę co miesiąc biegał po nowy numer. Stawiam, że jednak sporo osób może zrezygnować z Waszego czasopisma właśnie ze względu na drastyczne zmiany w formie plastycznej magazynu i w mniejszym stopniu ze względu na cenę. Wydaje mi się, że dobrze sobie zdajecie sprawę z ryzyka jakie podejmujecie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Graficznie mi sie podoba. Zwlaszcza w porownaniu z #172 gdzie szata byla nie tyle obrzydliwa czy przeszkadzajaca w czytaniu co padacko prostacka (na gorze screeny pod spodem tekst, po lewej tekst po prawej screeny, chyba tylko BF3 sie wylamal). Teraz jest 100x lepiej ale z ocena calosci wstrzymam sie do zakupu pisma. Ogolnie duzy plus.

 

Kolejny plus to test (mini wprawdzie ale jest) PSP-1000. Dzieki.

Odnośnik do komentarza

mi sie ten design kojazy z jakimis starymi numerami PLAY czy jak to sie tam nazywalo ;p

 

 

niestety oprocz podsumowania roku ktore moze byc ciekawe, walki bf3/mw3 to dla mnie niewiele ciekawego, sporo recenzji jakichs crapów na kinekta i wii..

 

ale czego sie spodziewac, wszystkie hity wyszły juz miesiac temu

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

choroba, mi też się skojarzyło z Playem czy innym pc krapem :/ mam nadzieję że na żywo będzie lepiej , aktualnie jestem przerażony bo faktycznie jak w pleju czy już w sp Clicku. Co się tu dzieje najlepszego ? :/

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

To samo co panowie napisali nabazgrałem na ppe.pl i mnie zminusowano ;D okladka z wklejoną grupka bohaterów nie powinna pretendowac do druku, a tymczasem stalo sie inaczej. To powinno dac do myslenia, skoro taki crap przeszedl (okladka z butmanem bardzo fajna, zeby nie bylo), to co jeszcze przejdzie.

Edytowane przez Plugawy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...