Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety era skillowych fpsów umarła razem z Quakiem (a w sczególności era dueli).

 

Winić można za to wyłącznie ID, które mając w rękawie asa i szansę na odrodzenie jakim jest Quakelive totalnie dało dupy - gdyby poszli w taki model biznesowy co Riot z LoLem, dziś mielibyśmy cudowną i wymagającą platformę esportową.

 

Chociaż w Quakelive wciąż się gra np na Dreamhackach są regularne turnieje duelowe, jednak żaden świeży gracz nie ma szansy się przebić choćby w okolice czołówki bo ta gra z winy ID ma małe community.

 

Quake już niestety nie powróci, bo młodzi gracze są wychowani na casualowych badziewiach typu BF czy CoD które nie wymagają praktycznie umiejętności, nie mówiąc o zaangażowaniu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Z takich arenowców to był Nexuiz, który w komercyjnej wersji był strasznym niewypałem (*kaszle* losowe mutatory na planszy i parę innych rzeczy). Ekipa, która robiła freeware'owy oryginał (w końcu ta nowa wersja była robiona przez kogoś innego), obecnie robi Xonotic. Oczywiście jak można się domyśleć, to totalna nisza. Zwłaszcza, że jako darmówka, nie ma żadnej promocji poza paroma ludźmi mówiącymi o grze...

 

Choć nie zdziwiłbym się, gdyby była to po prostu kolejna wariacja na temat Q3 (czyt.: praktycznie te same bronie itp., tylko z kilkoma zmianami w gameoplayu).

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, może rodzyn jestem, ale dziwne, że jeszcze nikt o CS nie wspomniał. Spędziłem przy tej grze setki (jak nie tysiące) godzin. Nawet dzień przed maturą, do kafejki na dwie godziny, pociorać skoczyłem. Tam też skill był ważny. O akcjach na de_dust czy cs_italy można by godzinami rozmawiać. A już o moim ulubionym as_oilrig i polowaniu na VIPa... Ehh zagrałbym sobie choćby w tą betę 6.6, od której zaczynałem przygodę z CS. Source to już nie to samo...

Odnośnik do komentarza

@kultycostam

ja pie.rdole przed maturą? No co ty, ale hardkor.

 

ja opowiem historie na temat skilla - bardzo krótką, grałem w csa duuużo, nawet dobry byłem, ale wchodził na nasz serwer (bo z kumplami mieliśmy swój - kumplami z REAL LIFE CO NIE, czaicie, mam takich) koleś i rozpi.erdalał, od samego początku jego obcowania z csem.

 

Kiedyś postawiliśmy serw Q3, on wszedł i nie było nikogo, mu-mu-mu-muuuultikille non stop, powiedział, że napi.erdalał w to latami - i to było widać w każdej innej grze, jedyna taka gra, od czasów Quake (1) która szkoliła roboty ;p bo by tam móc coś ugrać trza było mieć naprawdę skilla.

 

Ja z kolei na psxie grałem w Q1 i potem na multitap party xDDD wymiatałem we wszystkie rainbows six rogue speary, medale of honory itp (a wlasciwie w te 3 gry - wliczając wspomnianego quake), ta gra naprawdę jak żadna inna nadaje się do e-sportu :)

 

ale ch.uj ktoś coś zj.ebał i nie ma takiego grania :( w sumie nie, jednak cofam tą (tę?) smutną minkę, otóż szczerze mówiąc te je.bane fartuchy nawet zbroi wyczuć nie potrafią i nie da się tego oglądać :D

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Kazuun ale ja nie miałem w zwyczaju kampić. CL nauczył mnie rushować niemal na każdej mapie. Jak zaczynało się kampienie, to zmieniałem serwer.

 

W sumie to nie czuję klimatu Q, bo bojkotowałem tą grę. Multi po LANie to tylko w DN3D, z FPP. A i jeszcze Shadow Warrior kilka partyjek było.

 

@Onan: No. Taki hardkor. Przed maturom, rozumisz?

Odnośnik do komentarza

Aż mnie wzięło na wspomnienia :)

 

Kampania w pierwszym Quake to było coś pięknego, a gdy grał w to ktoś z umiejętnościami to była czysta poezja do oglądania. Dzisiejsze FPSy w singlu pominę milczeniem.

 

 

No i ojciec a właściwie dziadek filmików typu fragmovies, żadna inna gra nie nadaje się do tego typu dzieł tak jak Quake.

 

 

Od 4:05 rozpoczyna się orgazm dla duszy.

 

 

Carmac stworzył gatunek skillowych FPS i pozwolił mu umrzeć ; (

Edytowane przez smoo
Odnośnik do komentarza

Carmack stworzył ale w singlu potęgę tego gatunku gier pokazał kto inny. Nawet nie będę wymieniał kto , bo kupa starszych FPS-ów jest ciekawsza niż ta rąbanka na jedno kopyto w Q1 i Q2 na multi podobnych planszach. Mowa o singlu oczywiście o multi się nie wypowiadam. 

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Już nawet walić Bioshocka ale np. DN3D moim zdaniem to zjada na śniadanie singla w Doomach i Quake'ach a to dopiero wierzchołek góry lodowej ; d No ale może się ktoś ze mną nie zgadzać ; )

 

A tak btw, chyba sobie ściągne Quake'a HD dla przypomnienia ( oglądać w 720p w razie czego ; )

 

Edytowane przez Sebastian Ś.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Shadow Warrior, Heretic, Hexeny >>>>>>>>> DN3D

 

Co do Doomów i Quake jedynki specjalnie map w singlu nie trawiłem, acz do dwójki Wstrząsu mam straszny sentyment ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=YeVFe16HHuQ

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

HL2>DN3D>dużo by wymieniać>Quake>Far Cry - mowa oczywiście o single player. Chociaż speedrun Quake zrobiony na 100% miażdży (respect) i jest prawie tak dobry jak Half Life in Half an Hour ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=YcSRtLpmQCw

 

Ostatnio zakupiłem sobie na steamie DN3D:Megaton Edition ino jeszcze na pieca kasiory nie ma odłożonej. Może jakiegoś leciwego lapka zakupie, co by w te mniej wymagające tytuły pograć.

Odnośnik do komentarza

Włączyłem sobie Far Cry 3 na ultra... 45-50 fps (z 2x MSAA mam 35, ale wydaje mi się mniej, bo obraz dziwnie przeskakuje). To jest zupełnie inna gra jak na konsolach. Xboksa już chyba tylko grania w Fifę na dwóch graczy będę włączał ;/.

Odnośnik do komentarza

Multiplatformy to jajca na konsolach bez dwóch zdań. A nawet jeśli ktoś ma słabszy komp i ma głupie, frustrujące przeskoki 60-30 klatek to sobie może programem włączyć stałe 30 klateczek + detale na ultra i jedzie. I tak będzie miał piękną grafę i stałe 30 klatek bez jakichś lewizn do 23 ; )

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak to jest z padem od Xboksa 360? Muszę kupić ten ich specjalny odbiornik czy mogę po prostu jakimś programikiem przez zwykły bluetooth to ogarnąć? Mam pada od PS3 i przez Motion in Joy mogę oszukiwać kompa, że mam pada od X360 (super się tak gra, jak na kąsoli!), ale pad od PS3 ssie kule, wolałbym podłączyć poczciwego padzika od klocka.

Odnośnik do komentarza

Panowie potrzebuję Waszej pomocy bo ja rynku PC nie ogarniam. Sprawa wygląda tak, że PS3 zaliczyła kolejnego YLODa i już nie mam siły jej naprawiać po raz kolejny. Nie chcę kupować kolejnej, bo wolę kupić PS4, ale w tzw. międzyczasie w coś grać trzeba. W związku z tym wymyśłiłem sobie, że do końca roku pociągnę grając na PC, jednak mam kilka pytań:

 

1. Mam takiego PC i pytanie czy na tym da się w ogóle grać? To jest laptop Vaio, służy głównie do pracy - czy mogę go wykorzystać? Chodzi mi o realne granie, bo widzę, że twórcy gier nadal zaniżają wymagania minimalne dla swoich tytułów byleby ktoś kupił ich grę (co za zyebany rynek)

kompl.jpg

 

2. Gdzie kupować gry? Widzę, że większość z Was korzysta ze Steam - rozumiem, że to działa tak, że tworzę konto, loguję się, płacę, ściągam grę i gram? Wiecie ja ogarniam PSN, więc jak są jaieś kruczki to będę wdzięczny za info

 

3. Czy są jakieś top rated, top wsechczasów, lista best of czy cokolwiek w tym stylu? Bo z rynku wypadłem jak rodzice kupili mi Playstation 1 więc tak generalnie rzecz biorąc to nawet nie wiem w którą stronę sie poruszyć. Trochę czytałem temat "Co męczycie na kompie" ale generalnie to nawet nie wiem czego chce (dlatego wychodzę od sprzętu czy w ogóle jest sens się bawić w granie)

 

4. Wiem że mogę podłączyć DualSchocka, pytanie czy gry działają pod nim ok? Czy nie ma czegoś takiego, że są one zoptymalizowane pod myszkę więc grając na padzie jesteś za wolny i ciągle Cię j.ebią? 

 

z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...