Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet dobra optymalizacja nowego Tomb Raidera.

 

Mój komp : i3 2120 oraz HD 6850, rozdzielczość 1680 x 1050 = detale kombinowane ultra z ultimate w stałych 50 klatkach. 50 fpsów ustawiłem sobie w RadeonPro ponieważ nawet na słabszych ustawieniach detali coś nie mógł do końca utrzymać 60 klatek, było czuć pewne mikroprzycięcia i huśtawki, inna sprawa ,że jestem bardzo wyczulony na tym punkcie. Tak czy siak teraz na 50 już czuć tą jednakową płynność cały czas i jest "piknie".

 

Beka z detali włosów Lary, efekt ten zżera 10-20 klatek. Teselacja i najwyższe aa to również już opcja dla wypaśnych kompów. 

 

Tak czy siak : plus za optymalizację .

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Wrzucam tutaj info... sądzę, że jest tego warte ;)

Szał cenowy! :sorcerer:
 07.03
(czwartek) Biedronka od 7.03, wszystkie tytuły tylko za 20 zeta/sztuka:

- Fallout 3
- Rage
- Deus Ex: Bunt ludzkości
- Dungeon Siege 3
- Brink
- Alan Wake
- Lego Harry Potter 1-4
- Król Artur 2
- Tomb Raider Ultimate Edition
- F.E.A.R. 3
- Władca Pierścieni: Wojna na Północy
- Hunted
- Serious Sam 3
- Race Injection
- Niesamowite Maszyny - Symulator Samochodów Specjalnych
- Niesamowite Maszyny - Symulator Transportu Kolejowego
- Niesamowite Maszyny - Symulator Koparki
- Niesamowite Maszyny - Symulator Demolki
- Niesamowite Maszyny - Symulator Agrar 2012
- Hugo Fabryka gier
- Lazy Town Leniuchowo: Na sportowo
- Winx (Dookoła Świata + Urodziny Bloom)
- Bob Budowniczy: Budujemy Lunapark


 

Odnośnik do komentarza

O kurka. Kupie kilka gier, mimo ze karte graf. mam zintegrowana i mi nie pojda.:) Beda lezec w folii jak wiedzim 1&2 ktorego dostalem pod choinke w limitce i tylko kurz osiada sie na folii.

Coraz czesciej mysle o zbieraniu kasy nie na ps4, a kompa stacjonarnego.

Nie potrzebny mi laptop, bo i tak siedze w jednym pokoju. Cenowo tez wyjdzie taniej: za 2,5 tysiaka mozna miec juz malego potwora.

2013 rok, a ja mam w lapku karte zintegrowana, 4gb ramu, ilus rdzeniowy procek... po co mi to jak max moge grac w konwersje z ps2. nawet minecraft sie tnie...:(

Odnośnik do komentarza

To u mnie jest zupełnie inaczej. Gry w pudełkach mi zawadzaja. Co jakis czas robie robię czyszczenie i wywalam stare plyty bo pudelka wywalilem. Wole kupic digital za polowe ceny i zapomniec o grze skoro i tak do niej nie wrócę

 

Owszem, jednak nie ma to jak wersja pudełkowa :)

Przynajmniej ja takie preferuję.

Cena nie majątek, ot tyle co lepsze fajki :P Do tego można sprawić radość dzieciakom czy partnerowi na dzień chłopka/mężczyzny.

 

 

Odnośnik do komentarza

Bardziej się opłaca mieć gierkę na półeczce, niż w jakimś tam zapchlonym DRMem serwisie, w którym nawet nie jesteśmy właścicielami gierek, które niby kupujemy.

Muszę Cię rozczarować - Deus Ex to gra steamworksowa, czyli tak czy inaczej musisz ją zarejestrować na Steam. Płytka służy Ci wyłącznie do instalacji, jeśli nie chcesz tych samych plików pobierać z sieci.

 

To samo zresztą tyczy się większości gier na tej wyprzedaży - pokaźna ich część wymaga rejestracji na Steam, a same w sobie były już dużo taniej w cyfrowej dystrybucji. Tym samym promocja bardziej dla osób, które preferują mimo wszystko mieć jakąś formę pudełka na półce. Tego osobiście krytykować nie będę, gdyż sam tak mam w wielu przypadkach - chociażby nadchodzący dodatek do SC2 zdecydowanie chcę mieć na półce, mimo faktu, że i tak instalkę angielską będę musiał pobrać z sieci.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

 

Bardziej się opłaca mieć gierkę na półeczce, niż w jakimś tam zapchlonym DRMem serwisie, w którym nawet nie jesteśmy właścicielami gierek, które niby kupujemy.

Muszę Cię rozczarować - Deus Ex to gra steamworksowa, czyli tak czy inaczej musisz ją zarejestrować na Steam. Płytka służy Ci wyłącznie do instalacji, jeśli nie chcesz tych samych plików pobierać z sieci.

 

To samo zresztą tyczy się większości gier na tej wyprzedaży - pokaźna ich część wymaga rejestracji na Steam, a same w sobie były już dużo taniej w cyfrowej dystrybucji. Tym samym promocja bardziej dla osób, które preferują mimo wszystko mieć jakąś formę pudełka na półce. Tego osobiście krytykować nie będę, gdyż sam tak mam w wielu przypadkach - chociażby nadchodzący dodatek do SC2 zdecydowanie chcę mieć na półce, mimo faktu, że i tak instalkę angielską będę musiał pobrać z sieci.

Chyba mam jakąś premierówkę jeszcze z ery przed Steamem. 

 

Jeżeli jednak wersja z Biedronki wymaga Steama to fail. Chory znak naszych czasów. 

Edytowane przez Texz
Odnośnik do komentarza

Blizzard has a little something new, and they’re bringing it to PAX East! It’s different from their other games, so it’s not a sequel, expansion, or that rumored next-gen MMO. Be among the first to see what the legendary development studio has been working on in this presentation.

 

 

Source:

http://east.paxsite.com/schedule/panel/blizzard-entertainment-presents

 

 

 

Zakładam, że to będzie Motherfucking AllStars DOTA-MOBA shieeet ;)

Odnośnik do komentarza

Chyba mam jakąś premierówkę jeszcze z ery przed Steamem. 

 

Jeżeli jednak wersja z Biedronki wymaga Steama to fail. Chory znak naszych czasów.

To mówisz o zupełnie innym deus exie. Human Revolution to gra steamworks i po prostu nie zadziała inaczej - no chyba, że z pirackim crackiem.

 

"Wersja z biedronki" niczym się nie różni od retaila. Jeśli już, to opakowaniem, ale ostatnio i to jest sporadyczne. Taki Tomb Raider Ultimate to nawet ma w opisie Premium Games.

 

Z całego zrzutu chyba tylko Rage jest wart rozpatrzenia, jako że cenędza uraczyła nas region lockiem i na steam bezpośrednio gry nie kupimy.

Odnośnik do komentarza

Ruszył Kickstarter nowego Tormenta:

http://www.kickstarter.com/projects/inxile/torment-tides-of-numenera

Strasznie się nakręciłem na ten nowy projekt Briana Fargo tym bardziej, że jest szansa na stworzenie kolejnej genialnej produkcji na miarę Planescape Torment. Sporo ludzi pracujących nad PT będzie dłubać przy tej nowej grze.

Warto obejrzeć materiał video, znajdujący się u góry strony, w którym Brian mówi o nowym Tormencie. Początek świetny,ot takie odniesienie do współczesnej branży jak dla mnie. Oby im to wyszło bo zagrałbym w jakiegoś rpg'a z iskierką geniuszu i z unikalnym settingiem.

 

Co ciekawe, gra będzie również dostępna w języku polskim.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Całkiem ładnie to jest wyjaśnione na stronie. Teraz jest pre-produkcja, jak chłopaki skoncza Wasteland to ruszy produkcja wlasciwa Tormenta. Trzeba dluzej czekac, ale kase zaoszczędzą a i dłuższy okres pre-produkcyjny nikogo nie skrzywdzil jeszcze, zwlaszcza w takiej grze gdzie jest mnostwo tekstu.

Odnośnik do komentarza

No i pieniądze jakie chciał Fargo z ekipą zebrać, znalazły się w niespełna 12godzin. To tylko pokazuje, jak ludzie chcą zagrać w nową grę osadzoną w uniwersum PT.

 

 

Torment: Tides of Numenera may well be the most successful Kickstarter campaign ever, as inXile’s upcoming thematic successor to Planescape: Torment has managed to raise $900K and get funded in less than 10 hours. This clearly shows how Kickstarters can work for some companies, and – like pretty much everyone – we’re glad that we’ll be getting a new Torment game. Torment: Tides of Numenera will be a single-player, isometric role-playing game for PC, Mac and Linux. The game will be powered by the Unity Engine, in which you will play a single, specific character, though you will encounter optional NPC companions you may choose to include in your party. This new Torment game will have a rich dialogue system and approach similar to that of Planescape: Torment, will be DRM-free, and willbe available in English, French, German, Italian, Polish, Russian and Spanish. Those interested can still back this project up by visiting its Kickstarter page.

http://www.dsogaming.com/news/new-torment-game-raises-almost-1-million-gets-funded-in-less-than-12-hours/

Odnośnik do komentarza

No ale ona nie będzie w uniwersum Planescape. Będzie "duchowym" spadkobiercą.

Właśnie temu nie mam jizzizny spływającej po ekranie. Nie znam uniwersum, nie wiem co z tego wyjdzie więc podchodzę na spokojnie ;)

Jedyne co wiadomo to że gra ma być podobna pod względem głębokiej fabuły, decyzji moralnych, sensu życia i żywotu Briana ;)

Odnośnik do komentarza

kupiłem tego biedronkowego RAGE i jak narazie jestem zdegustowany. Dlaczego?

- przy pierwszym odpaleniu gra nie sprawdza konfiguracji i ustawia wszystko na low. Skutkowało to tym, że przy pierwszym odpaleniu wystarczyło, że obróciłem się o 90* a silnik doczytywał tekstury (tzn. z rozmazanych robił ostre)

- same ustawienia to jakaś kpina - można sobie ustawić rozmiar cache na tekstury ale i tak trzeba brać high, bo low powoduje, ze gra ciągle faluje i wszystko wygląda jakby nagle łapało focus

- jedno z ustawień przy próbie zmiany wyrzuca info, że mam za mało rdzeni aby obsłużyć taką opcję - mam i7 i HD7950 :confused:

- pierwszy raz widzę tak nierówne tekstury - już na starcie, przy rozmowie z pierwszym NPC gość wygląda "nextgenowo" a przedmioty jak z czasów Half Life (dosłownie)

- reszta tekstur to pójście na łatwiznę, np. zamiast modeli rur mamy tapetę z narysowaną rurą

- brak czegoś takiego jak checkpointy - po odpaleniu pierwszej misji zamiast skręcić w prawo skręciłem w lewo, oberwałem rakietą, kliknąłem restart i odpaliło mi intro gry. 5 minut stracone

- ragdoll zachowuje się jak z początków tej technologii - uderzyłem w oponę przy prędkości spacerowej, wypadłem przez kierownicę i lecąc w powietrzu wyglądałem jakbym nie miał kości

- co chwilę na ekranie, w okolicach celownika pojawia mi się czerwony pięciokąt - to jest jakiś designerski bajer?

- bumerang - celuję w głowę, trafiam w przyrodzenie; celuję odrobinę nad głową biorąc poprawkę na opadanie - bumerang leci idealnie po prostej i przelatuje nad głową

- strzelam z rewolweru w głowę bandyty - ten biegnie dalej, podbiegam do bandyty i uderzam go kolbą rewolweru - insta kill

 

mam nadzieję, że później będzie lepiej ale jak na 15 minut gry to trochę za dużo zauważalnych niedociągnięć

Edytowane przez rinzen
Odnośnik do komentarza

Carmack, mistrz silników graficznych. Jednak cuda czysto gameplayowe już należały do innych. Id-software po Doomie tłukł już praktycznie ciągle jeden i ten sam zamysł.

 

Rage to już jakby gwóźdź do trumny, oprócz nic nie wyróżniającego się gameplayu co jest już nawet charakterystyczne dla Carmacka, "mistrz silników graficznych" wypuścił bubla Id Tech 5.

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...