Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Z takim sprzętem pytasz czy da radę grać? Ja na swojego rzęcha (integra, 1GB ramu) właśnie ściągam abandonware i będę nadrabiał głównie stare przygodówki. Zaraz pewnie Cię ludzie zasypią tytułami.

 

edit: od razu zainstalowałbym Team Fortress 2 i Left 4 Dead 2 BTW.

Edytowane przez kultywator
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Waldus:

1) Co do power tego lapka to gierki na tym pójdą, choć ofc moze się okazać, że nie w każdej grze będzie wszystko hulało na max detalach i full HD w przypadku najbardziej wymagających tytułów. Choć mogę się mylić więc niech mnie ktoś sprostuje :D

2) Gry możesz kupić, gdzie ci się podoba i tak większość jest rejestrowana na Steamie. Sama jego instalacja i obsługa jest łopatologicznie prosta więc skoro dałeś radę z zakupami na PSstore to w przypadku platformy Valve nie powinieneś mieć problemów. No chyba, że jesteś kaleką jak Mendrek.

Jak będziesz miał tego Steama zainstalowanego to zapraszamy do grupy Forum PsxExtreme :D

Z innych cyfrowych platform dystrybucji gier polecam również Good Old Games, gdzie możesz sie zaopatrzyć w klasyki, zoptymalizowane tak by ruszyły na nowszych sprzętach.

 

3) Co się tyczy gier to może lepiej jak podasz w jakie gatunki lubisz grać to coś tobie polecimy.

Z mojej strony tak na szybko mogę polecić Hotline Miami, Amnesia, Team Fortress 2 (jest za darmo na Steam więc warto obadać), Witcher1/2, Legend of Grimlock, Stalker, seria Total War jeśli lubisz strategie.

 

4) Pada od PS3 sam mam podłączonego i póki co nie miałem żadnych problemów. Większość nowych gier obsługuje pady, gorzej ze starymi tytułami.

Ja sam do podłączenia go używam programu Motion Joy.

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Paliodor - odnowią się plusy to wrócę :D

 

co do gatunku to myślałem o jakiś fajnych sieciowych FPS, podobno są jakieś ciekawe o zombie czy coś. (pipi)a trochę po omacku walczę :D napewno chciałbym strategie (kiedyś Caesar mnie jarał), do tego platformówki i takie jakieś fajne perełki nie koniecznie wielkich studiów. Dlatego szukam właśnie jakiegoś best of czy coś aby rzucić okiem co tam interesującego w trawie piszczy. 

 

L4D2 to jest właśnie to multi o wyżynaniu zombie? Fajne? Bo widzę sporo dobrych opinii, ale w to grają jeszcze czy tytuł jest już martwy?

 

Dobra nie truję d,upy idę się edukować, w takim razie po instaluję co nieco i zobaczę jak mi to chodzi na kompie. Podobno jest tak, że często stacjonarki z tymi samymi parametrami co laptopy działają lepiej, choć nie mam pojęcia czy to prawda. 

 

edit: A Panowie, a coś z F2P polecacie poza czołgami?

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

z tego co widzę to wszyscy kupują na Steamie, GOG oraz Origin (klnąc grubo). A o co chodzi z kluczami na Allegro? W sensie jakie KEYE i INEXUS (oba automaty) - kupujesz klucz, wpisujesz go w Steamie gdzieś i ściągasz grę? Tam mają np. klucze do Starcrafta II czy Diablo 3 za złotówkę. To legalne to czy ruskie lewizny?

Odnośnik do komentarza

Co się tyczy Ceasar (imo genialna gra) to można go wyrwać na GoG .

Zresztą jeśli chcesz perełki,platformówki i gierki nie koniecznie nowe i od obecnych wielkich wydawców to jak już wspomniałem GoG będzie idealnym miejscem na growe łowy i nadrobienie zaległości z przeszłości.

 

Z gier F2P mogę polecić jak już wspomniałem Team Fortress 2,a oprócz tego Hawken (co prawda beta ale warto zagrać), Vindictuc, Patch of Exile (też beta wciąż trwa),Tribes 2, World of Tank (kto tego nie zna :D). League of Legends, Terra Online,  DotA 2 i Planetside 2 też ponoć dobre gierki  choć jeszcze ich osobiście nie sprawdzałem.

 

Z  sieciowych fps'ów to wiadomo  BF3, Team Fortress 2, Quake Live, Tribes 2, Planetside 2, Wolfenstein:ET (stare ale ciągle miodne), Killing Floor, L4D2, UT '99/'04/'07.

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tylko z tym Steamem to uważaj, co chwilę genialne promocje są, ja już 300 zł wydałem na te zas,rane gierki od kiedy PC złożyłem :D.

 

Pamiętaj, że PC to też większość multiplatformowych gier w najlepszym wydaniu (najładniejsza grafika + płynna animacja). Ja np. gram w Skyrima, na dysku czeka trylogia Mass Effect a niedawno np. wyrwałem Sleeping Dogs LE i Max Payne'a 3 za małe pieniądze. We wszystko niby mogłem na X360 pograć, ale tutaj też mogę padem grać, a komfort niebywale większy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiem, że to dział Games, ale w Hardware nie ma czegoś takiego jak "Ogólne Pecetowe pierdu-pierdu".
Żyjemy w erze internetu kwejka, fejsbuka, redtube, ppe :), ale niektórzy nie mają internetu w 2013 roku.
Właśnie chciałbym pomóc kumplowi. Gość mieszka na takim za(pipi)u że cienko u niego z netem, cienko z kasą itp... muszę mu zrobić neta by miał konto na fotce, czy badoo :).
Na Allegro kiedyś widywałem karty sim z kilkoma gigabajtami do przeorania na necie.
Co jeszcze będzie mi potrzebne? Jak nazywa się ten adapter do mobilnego Internetu? Ile kosztuje?
W jakiej sieci polecacie kupować te gigabajty?
Z tego co zrozumiałem, to po prostu kartę SIM wywalamy po skończeniu transferu i kupujemy nową? Nie chodzi wtedy wolniej net, tylko w ogólę?

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Tylko z tym Steamem to uważaj, co chwilę genialne promocje są, ja już 300 zł wydałem na te zas,rane gierki od kiedy PC złożyłem :D.

 

Pamiętaj, że PC to też większość multiplatformowych gier w najlepszym wydaniu (najładniejsza grafika + płynna animacja). Ja np. gram w Skyrima, na dysku czeka trylogia Mass Effect a niedawno np. wyrwałem Sleeping Dogs LE i Max Payne'a 3 za małe pieniądze. We wszystko niby mogłem na X360 pograć, ale tutaj też mogę padem grać, a komfort niebywale większy.

 

masz jakieś fajne miejsce na wyszukiwanie promocji? coś jak na iOS jest AppShopper czy cuś takiego? Można gdziet akie coś znaleźć? I tak te gry to całkiem sporo kosztują, bo masz licencję za 12 Euro a tego dalej nie sprzedasz. Czy kupowałeś jakieś keye na allegro? W sensie chętnie bym pyknął w Starcrafta ale chyba to nie jest tak, że ten key za 1zł z allegro to działa :D

Odnośnik do komentarza

L4D2 to jest właśnie to multi o wyżynaniu zombie? Fajne? Bo widzę sporo dobrych opinii, ale w to grają jeszcze czy tytuł jest już martwy?

bardzo miodna produkcja ale potrzebujesz dwie rzeczy - TS i zgraną ekipę. Nie polecam grać z randomami, bo obecnie wiekszość graczy to weterani a tacy już w minutę po starcie, jak tylko się pomylisz, robią vote kick i lecisz.

 

edit: A Panowie, a coś z F2P polecacie poza czołgami?

nic. F2P to w większości chamstwo, żebractwo i buractwo, które tylko może Cię zrazić do grania na PC. Społeczność większości gier F2P to dno (ze znanych mi wyjątków to Team Fortress nieźle się trzyma - ludzie są w miarę kulturalni a wiele osób pomoże Ci wymienić przedmioty za jakąś symboliczną, wirtualną opłatą).

 

masz jakieś fajne miejsce na wyszukiwanie promocji? coś jak na iOS jest AppShopper czy cuś takiego?

http://www.cheapshark.com/ <<< strona z aktualnymi promocjami na największych platformach dystrybucyjnych

http://lowcygier.pl/ <<< j/w plus info o bundlach, promocjach w marketach, polskich sklepach i prasie

 

 

 

 

@grzybiarz

sprawdź ofertę Play - kupujesz pakiet, dostajesz dongla pod usb i to wszystko.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że to dział Games, ale w Hardware nie ma czegoś takiego jak "Ogólne Pecetowe pierdu-pierdu".

Żyjemy w erze internetu kwejka, fejsbuka, redtube, ppe :), ale niektórzy nie mają internetu w 2013 roku.

Właśnie chciałbym pomóc kumplowi. Gość mieszka na takim za(pipi)u że cienko u niego z netem, cienko z kasą itp... muszę mu zrobić neta by miał konto na fotce, czy badoo :).

Na Allegro kiedyś widywałem karty sim z kilkoma gigabajtami do przeorania na necie.

Co jeszcze będzie mi potrzebne? Jak nazywa się ten adapter do mobilnego Internetu? Ile kosztuje?

W jakiej sieci polecacie kupować te gigabajty?

Z tego co zrozumiałem, to po prostu kartę SIM wywalamy po skończeniu transferu i kupujemy nową? Nie chodzi wtedy wolniej net, tylko w ogólę?

 

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytania, ale od siebie polecam kartę Aero2 i do tego jakiś modem 3G na USB. Sam tak żyłem przez dwa miesiące. Transfer nie powala (512 kbps), ale jest nielimitowany. Mega opcja, płacisz 20 zł depozytu + 7 ziko za przesyłkę i masz darmowy net do końca 2014 roku albo i dłużej. Tylko zamówienie jest dość upierdliwe, a czas realizacji też niezbyt krótki, ale hej, darowanemu koniowi... ;).

 

 

Tylko z tym Steamem to uważaj, co chwilę genialne promocje są, ja już 300 zł wydałem na te zas,rane gierki od kiedy PC złożyłem  :D.

 

Pamiętaj, że PC to też większość multiplatformowych gier w najlepszym wydaniu (najładniejsza grafika + płynna animacja). Ja np. gram w Skyrima, na dysku czeka trylogia Mass Effect a niedawno np. wyrwałem Sleeping Dogs LE i Max Payne'a 3 za małe pieniądze. We wszystko niby mogłem na X360 pograć, ale tutaj też mogę padem grać, a komfort niebywale większy.

 

masz jakieś fajne miejsce na wyszukiwanie promocji? coś jak na iOS jest AppShopper czy cuś takiego? Można gdziet akie coś znaleźć? I tak te gry to całkiem sporo kosztują, bo masz licencję za 12 Euro a tego dalej nie sprzedasz. Czy kupowałeś jakieś keye na allegro? W sensie chętnie bym pyknął w Starcrafta ale chyba to nie jest tak, że ten key za 1zł z allegro to działa  :D

 

 

Koledzy już wypisali wszystkie ciekawe miejsca. Ja właśnie korzystam przede wszystkim z /r/GameDeals (świetne komentarze, ludzie wypisują często takie info jak czy gra z jakieś sklepu krzak daje klucz na Steam, czy to jest najniższa cena i krótkie opinie ogólnie o grze) i cheapshark.com.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

http://www.siliconera.com/2013/05/17/final-fantasy-viii-is-coming-to-pc-with-high-resolution-graphics/

>HD

lawl...

 

W SteamDB jest już od dłuższego czasu aktualizowane - http://steamdb.info/app/39150/

 

Nadal jednak czekam na steamową siódemkę i się doczekać nie mogę... http://steamdb.info/app/39140/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...