Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Fallouty znikają z GOG.com z przyczyn nieokreślonych - http://www.gog.com/news/removed_from_catalog_fallout_1_2_tactics

 

Nie pierwsza gra Interplay, która znika z katalogu. Nie powiem, trochę niepokojąca perspektywa jak na ten serwis.

 

Na szczęście osoby, które gry mają w swych bibliotekach nie stracą ich - za to chwalić należy politykę GOG i DRM-Free, bo gdyby podobny cyrk miał miejsce na Steam, to najprawdopodobniej z gierką/gierkami równie dobrze można by się pożegnać.

Odnośnik do komentarza

News sprzed lat, ale wyjaśnia trochę w tej kwestii - http://www.pcgamer.com/2012/01/10/bethesda-interplay-settlement-official-bethesda-gains-full-fallout-mmo-rights/

Interplay, meanwhile, can continue to peddle its own post-apocalyptic wares in the form of Fallout, Fallout 2, and Fallout Tactics - but only until December 2013.

Oczywiście Bethesda.

 

Ale ze steama gry nie zniknęły, o dziwo.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Na szczęście osoby, które gry mają w swych bibliotekach nie stracą ich - za to chwalić należy politykę GOG i DRM-Free, bo gdyby podobny cyrk miał miejsce na Steam, to najprawdopodobniej z gierką/gierkami równie dobrze można by się pożegnać.

Nie pamietam zeby kiedys byla taka sytuacja, ze Steam usuwal gre (z kont graczy), gdy ta wypadala z katalogu.

Odnośnik do komentarza

 

Na szczęście osoby, które gry mają w swych bibliotekach nie stracą ich - za to chwalić należy politykę GOG i DRM-Free, bo gdyby podobny cyrk miał miejsce na Steam, to najprawdopodobniej z gierką/gierkami równie dobrze można by się pożegnać.

Akurat parę dni temu ze steama został usunięty Deadpool, ale Ci co grę wcześniej kupili dalej mają ją normalnie w bibliotece. Podobna sytuacja była z gierką Prey jakiś rok temu, także nie wiem skąd taki wniosek.

Odnośnik do komentarza

Nie pamietam zeby kiedys byla taka sytuacja, ze Steam usuwal gre (z kont graczy), gdy ta wypadala z katalogu.

 

Były takie. Ostatnio chyba jakaś gra online od Squeenix. Po jakimś czasie od zamknięcia serwerów (oczywiście dało się grać przez Hamachi i tym podobne) gra zniknęła także z kont graczy. Ci, co mieli ją w formie giftów, dostali zwrot kasy - reszta nic.

Odnośnik do komentarza

Squareenix? to ich MMO? Nawet nie wiedziałem że to było na Steam. Ale tu bym się akurat nie dziwił, bo Deadpool jako gra istnieje, a tamta została, ze tak to ujmę "skasowana, przemodelowana od podstaw".

 

BTW, czemu DP zniknął?

 

[EDIT]

Internet mi mówi, że Activision straciło licencję na Deadpoola wraz z końcem roku 2013. Dokładnie tak jak sprawa z Falloutami. Czyli ze co, zrobili grę jedynie "na pół roku" ? ;p No ale skoro jest dostępne gdzie indziej to..... I'm confused.

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

Może przesadziłem, gdyż gry usunięte z katalogów Steam niekoniecznie od razu znikają z kont graczy, ale tego typu przypadki jednak miały miejsce.

 

Na Deadpoola podobno skończyła się licencja, ale osoby, które grę zakupiły nadal mogą w nią grać. To samo Prey i kilka innych. Mnie bardziej w sumie chodziło o to, że sam fakt, iż Steam stanowi tego typu DRM nie napawa optymizmem, gdyż to nie tak, że możemy sobie zrobić kopię zapasową do gry offline, czy coś w tym rodzaju. Teoretycznie każda gra zakupiona na Steam nie jest tak do końca "nasza", w przeciwieństwie do tych z GOG, w związku z czym różne cyrki mogą jeszcze nas spotkać.

 

EDIT:

A te licencje to naprawdę smutna rzecz. Szczególnie teraz, gdy coraz więcej gier wychodzi w formie digital bez możliwości odsprzedania. Gra praktycznie przestaje istnieć w ten sposób. Ja do dziś poluję na kilka starych gier Star Trek, które na szczęście można jeszcze dostać używane, ale nie ważne jak dobre gry by to nie były, to nie ma szans na ich legalną reedycję.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Panowie kupilem pcta mojemu brata do grania wowa,lola i csa go.Wczesniej mial jakiegos 5 letniego zloma,ktory dal rade wyciagnac 30-60fps na low w tych tytulach.

Teraz kupilem mu tego http://www.amazon.co.uk/gp/product/B009HSHXGU/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1 updejtowane sterowniki,grafiki itp

Ale gry chodza tragicznie wow na medium nie jest w stanie miec 60fps,co moj 3 letni komp potrafi.Cs Go nie trzyma 60 klatek bez znaczenia jakie ustawienia grafy.

Co sie moze dziac? Nie wiem czy nie odsylac.

Odnośnik do komentarza

To odwet za dogryzanie kompiuterom !

 

A nie gracie nagle na full hd ? Wydajność od razu jest taka ? Czy po jakimś czasie ? Nie grzeje się nic ? Nie jest coś zamieszane w CCC ? Sprawdzałeś benchmarki tego procka i karty ? Sprawdź inne gry. 

 

Szkoda , że gotowiec. 

Edytowane przez Sibian
Odnośnik do komentarza

Można ale to wszystko takie trochę "zwariowane". Nie wiadomo jaki jest zasilacz i pewnie płyta główna. Wrzucili do kompa 8GB i duży dysk a poskąpili na kluczowej karcie. Typowy "gotowiec" niestety. 

 

Wiem , że to tak łatwo się pisze, ale ja bym go odesłał jeśli jest możliwość i złożył w morele czy innym techplanet kompa od postaw. Sami ci złożą i wyślą budę. Chyba , że bratu nie przeszkadza a tobie nie chce się już w to bawić, to zostaw : ) Nie zmarnuje się przecież.

Edytowane przez Sibian
Odnośnik do komentarza

No panowie, przeszedłem na pc master race: i7, Gtx 660, 8GB ram, 1TB, Blu Ray - konfig podobno lepszy niż ps4/xone. Mam takie zaległości... trzymam w pudełku wiedźmina edycje limitowaną, zafoliowana, którą dostalem ze trzy lata temu (trzymalem w folii, bo i tak by się nie odpalilo). Jakiś Steam się pojawił..., zmieniło się sporo. A ja od 2008 gram na PS3, wcześniej miałem kompa z 2004, potem lapka ze zintegrowaną grafa w 2009 i teraz taka maszyna.

Gorzej, że na monitor nie starczyło i w tym miechu (może dłużej:), będę siedział na starym 15-calowym LCD'ku (wyjetym z piwnicy).

No ale 60 fpsow będzie. Będę grał w gry, jakie miałem na PS3, które gubily klatki i wyglądały jak wersje 'low'. To prawie jakbym grał w remastery w HD z PS3. Hihi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...