Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

O wiele za słaby za taką kwotę, za tyle to trzeba tak ułożyć zestaw by było coś pokroju GTX 770 ( jeśli chodzi nam o PC do gier ), a jaka to wersja i7 ? I to nie tak, że teraz coś smęcę i denerwuje po fakcie. Wcześnie też próbowałem pomoc : )

Na szybko wpisane do neta: Gigabyte GTX 770 zaczynają się od 1100-1200 zł około. i7 widzę około 1000 zł. Co z brakujących komponentów PCta kolega chciał wsadzić do środka za około 800 zł żeby się w 3k zmieścić?

Odnośnik do komentarza

Ja mam GTX770 4GB.

 

Grzybiarz mógłby wsadzić do tego moje i5-3570 za 8 stówek i spokojnie by się w 3k-3,2k zmieścił chyba co nie? Oczywiście bez blureja, bo nie wiem po co ci grzybiarz blurej szczerze mówiąc.

 

A na tym gpu i cpu wszystko na razie śmiga jak marzenie i jeszcze trochę się na nim pobawie.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

 

O wiele za słaby za taką kwotę, za tyle to trzeba tak ułożyć zestaw by było coś pokroju GTX 770 ( jeśli chodzi nam o PC do gier ), a jaka to wersja i7 ? I to nie tak, że teraz coś smęcę i denerwuje po fakcie. Wcześnie też próbowałem pomoc : )

Na szybko wpisane do neta: Gigabyte GTX 770 zaczynają się od 1100-1200 zł około. i7 widzę około 1000 zł. Co z brakujących komponentów PCta kolega chciał wsadzić do środka za około 800 zł żeby się w 3k zmieścić?

 

 

 

Pierwsza sprawa, i7 jest nieopłacalny na teraz, są tańsze modele i5 które niewiele ustępują a nawet czasem przewyższają i7 w grach. Można tu zaoszczędzić nawet 300-400zł. Z i7 i 660 będzie stanowczo słabiej niż z i5 i 770. A potem już z górki. 

Edytowane przez Sibian
Odnośnik do komentarza

Ja właśnie nie wiem też po co ten napęd :/. Sam przy składaniu kompa kupiłem jakąś nagrywarę DVD i nawet nigdy jej nie podłączyłem i włączyłem xD (kabelek od niej poszedł na dysk SSD, a nie mam innego). 150 ziko wyrzucone w błoto, siedzi tylko w tej obudowie i ładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza

Napęd w PCtach jest żeby Windę zainstalować ;-)

 

No chyba, że ktoś instaluje gierki z CD-Action...

Instalowanie z płyt? A co to, XX wiek? Sam Microsoft dostarcza program, który pozwala wypalić ISO na penka do postaci bootowalnego nośnika, z którego zainstalujemy system.

Odnośnik do komentarza

 

Napęd w PCtach jest żeby Windę zainstalować ;-)

 

No chyba, że ktoś instaluje gierki z CD-Action...

Instalowanie z płyt? A co to, XX wiek? Sam Microsoft dostarcza program, który pozwala wypalić ISO na penka do postaci bootowalnego nośnika, z którego zainstalujemy system.

 

*nigdy nie miał i nadal nie posiada pendrive'a*

Odnośnik do komentarza

Panowie, zdołowaliście mnie, ale nie mam teraz czasu na rozkminę, a poza tym nie chcę się na noc denerwować :)

Zmienić kompa nie zmienię. Już za późno - dzwoniłem rano do typka i sam proponował mi wymianę BluRaya, na DVD. Odmówiłem, bo chcę nagrywać sobie muzę, mam zaje.biste kino domowe, kolumny JBL, amplituner Harman Kardon i dotychczas odpalam koncerty, poprzez konwersję mkv na avchd, ale dużo z tym pier*olenia. Zresztą jestem (chyba) melomanem:), zbieram płyty audio od x lat i mam ich dziesiątki. Teraz chciałem wskoczyć na wyższy level.

 

Co do konfiguracji, pewnie kiedyś kupię lepszą grafę niż 660 GTX, pewnie i RAM dorzucę do 16GB, ale na razie muszę kupić jakiś monitor:). I tutaj już liczę na forum i Wasze zdanie, co by nie popełnić błędu.

 

PS. Ale że aż taka zła ta 660GTX? Proponowali 650GTX, ale ta to ma 2x mniejszą wydajność w 3DMarku.

Ragus: Jaki Twój konfig, ile dałeś i kiedy? :)

Według jakiejś tam strony, powinno pójść W_D na ultra:

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=4546&game=Watch+Dogs&p_make=Intel&p_deriv=Core+i7-4770+4-Core+3.4GHz&gc_make=Nvidia&gc_deriv=GeForce+GTX+660&ram=8&checkSubmit=Wy%26%23347%3Blij#systemRequirements

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Grzybiarz mordo, sorry, ale chcemy ci najzwyczajniej w świecie pomóc ;). Z chłopakami na 100% złożymy ci coś lepszego za ten sam hajs, na upartego za powiedzmy 3,4k-3,5k z tym twoim blurejem.

 

Za tyle złożysz to samo co mam ja. Chodzi po prostu o to, źe jak chcesz mieć coś w stylu ps4, to ten GTX660 moźe mieć problemy. Nie wiem. Czy W_D od ubisoft przypadkiem nie poleca tej karty jako minimalnej na przykład.

 

Tego pieca ci jeszcze typ nie wysłał, tak? Weź zrezygnuj, najwyżej negatywa dostamiesz.

 

8GB ramu starczy.

Odnośnik do komentarza

Ja ci powiem tak . Kupiłem GTX 770 2gb lekko podkręcana fabrycznie we wrześniu i już teraz żałuje że nie poczekałem aż stanieje 780.   W moim przypadku stara grafa się sfajczyła i złożyłem kompa z nowej płyty głównej procka i karty graficznej a zostawiłem dobry ram i dysk twardy (16 gb ramu ddr3 2333 oraz dyski twarde jeden sdd na system i 2 gry oraz jeden zwykły dyk 1 tb jako biblioteka) .  Za GTX 770 Windforce 2 gb, i7-4771 3,50 GHz oraz płyte główną asrock z87 zapłaciłem łącznie 3 tysie.  Chodzi jak żyleta ale już mi w bf4 pokazuje strona can i run it że rekomendowanych nie spełniam -  jakieś shadery 5.1 a ja mam tylko 5 .   Tak już bez żartów naprawdę gdybym poczekał te 2 miechy to za cene gtx 770 miał bym 780.

 

 

P.S. Zgadzam się też że dysk dvd czy blu ray nie przydatny ja w ogóle nie mam :D

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
Ragus: Jaki Twój konfig, ile dałeś i kiedy? :)

 

 

 

GTX 770 4GB DDR5

i5-3570 3,4GHz

8GB ram

MSI 7752

 

dodatkowo buda, dysk 1TB, dysk SSD 120gb do windowsa, zasilacz, napęd DVD (nie użyłem ani razu oczywiście)

 

Teraz coś takiego złożysz (wywalając dysk SSD) za 3 tysiące z lekkim hakiem. Ja dałem więcej, ale i tak brałem po cenach hurtowych u znajomego co ma sklep z komputerami więc trochę oszczędziłem i dlatego kupiłem jeszcze SSD. Pod koniec czerwca chyba.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

@blantman

Sęk w tym, że 3k to jego cały budżet, nie na 2 części. Pomijając to - to masz rację.

3 części i ceny z września teraz myślę że nawet taka 770 z tym samym prockiem płytą, zasilaczem i 8 gb ramu ddr3 spokojnie można by poniżej tej ceny wyhaczyć

 

770 potaniały tak samo procesor i7 a zawsze można zejść jak kolega mówił do i5

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

grzybiarz nie no, bez spiny

 

Ja mam 650 GTX i gram sobie w gierki z PS3 jak panisko, gierki z next-genów typu BF4 jako-tako śmigają, w 720p pogram w detalach z konsol, może trochę gorzej. Du,py nie urywa, ale mój komputer można było złożyć za 1800 zł na przełomie marca/kwietnia ;). Twoja 660 jeszcze trochę da radę, totalny złom to nie jest, ale wiesz, nastawiamy Cię realistycznie, że dużego zapasu mocy nie masz i z tendencją do zawyżania wymagań może się w pewnym momencie okazać, że nie jest tak super, będzie trzeba obniżać detale itd. Zależy jeszcze czego oczekujesz, czy wszystkiego z PS4 na ultra w 1080p czy raczej chcesz ogrywać poprzednią generację.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...