Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz @PiPoLiNiO co narobiłeś? Cisnąłeś mnie o procka i zobacz do czego doprowadziłeś ;)

 

tfMl64Q.jpg

 

Pierwsze wrażenia takie, że jednak dopiero 13900K wyzwala pełną moc z 4090. Przykładowy screen z CP2077 na 5950x i 13900k, to samo miejsce, te same ustawienia (wszystko max z RT, 4K DLSS quality):

 

DZKMe6c.jpg

 

X3e7oo0.jpg

 

Dodatkowe fpsy spoko, ale co najważniejsze mega poprawiły się 1 i 0,1% lowy, stuttering czy odczuwalne chwilowe spowolnienia, który w niektórych grach występowały na Ryzenie zniknęły zupełnie (np. w RDR 2 podczas szybkiej jazdy na koniu przez Saint Denis). I tu jest chyba największy plus, w miejscach gdzie gra wisi na procku to jest miazga w stosunku do 5950x. Wczoraj jeszcze przed zmianą procka sobie załączyłem te gry, w których pamiętałem, że były problemy z klatkami przez CPU, żeby mieć porównanie. I tak, w CP2077 na rynku koło sklepu Misty klatki leciały mi nawet do ok. 45 w czasie sprintu między npcami, teraz minimalnie koło 65. Kingdome Come Deliverence w miejscach gdzie miałem spadki do 50-60 fps teraz koło 90-100. Wiedźmin 3 z DLSS3 w Novigradzie klatki koło 100, w najcięższych miejscach 80+ (wcześniej spadki do koło 55-60). Ale co najważniejsze nowy procek całkowicie wyeliminował problemy z frametime i podczas galopu przez Novigrad nie ma najmniejszych zwolnień/stutterów.

Swoje też pewnie robi DDR5 6400 CL32.

Edytowane przez tjery
  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, mozi napisał:

Bez przesady. DLSS spokojnie pozwala pograć we wszystko na takiej karcie. 

W 4k ultra rt nawet z dlss nie pozwoli. Chyba, że Frame Generator, ale dopóki nie wypuszczą zapowiedzianej aktualizacji, to dla mnie on jest mało przydatny. No ale co kto lubi. 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, easye napisał:

no niestety sam jakiś czas temu przeszedłem na AMD i mam takie samo zdanie jak o kartach graficznych.

Jak jeszcze kiedyś będę składał to nigdy więcej nic od AMD.

 

 

Ja tam nic do nich nie mam, bo kompa mam od 2 lat, ale po tym co piszecie i po własnych doświadczeniach z Ryzenem w grach już też chyba nigdy nic od nich nie wezmę. A to trzeba było wyłączyć gdzieś SMT, bo Ryzen nie ogarniał i przycinało, a to przejść do legacy mode z połową rdzeni, bo nie ogarniał przełączania się pomiędzy CCD. W Wiedźminie problem z DLSS3 oczywiście tylko na Ryzenach. Posprawdzałem na szybko na Intelu te gierki, z którymi miałem problem na Ryzenie i na Intelu hula aż miło bez żadnych kombinacji.

Już widzę jak te ich nowe x3d będą działały, jeden CCD z większym cache i niższym taktowaniem, drugi z wyższym zegarem i normalnym cache i Windows scheluder ma wykminić na czym dana gra bardziej skorzysta i Ryzen ma się przełączać na odpowiedni CCD.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
20 hours ago, Michał102 said:

Ta 4070ti, to ma w ogóle sens? 

3090ti zdaje się jest wydajniejsza i tańsza 

Przeciez 3090ti leta po 1800€ no chyba, ze mowimy o uzywanej ale watpie, ze kupisz 3090Ti uzywana za 980€ a za tyle ja kupilem swoja 4070Ti teraz tylko trzeba czekac az przyjdzie z hiszpanii jeszcze tydzien:(

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, PiPoLiNiO said:

W 4k ultra rt nawet z dlss nie pozwoli. Chyba, że Frame Generator, ale dopóki nie wypuszczą zapowiedzianej aktualizacji, to dla mnie on jest mało przydatny. No ale co kto lubi. 

4k60fps 

\image.png.b5ed110cb3b2045271dea2cf8f9269f1.png

image.png.150428e3dfa70fda4f4887bc2516b67e.png

 

4k30fps Raytracing

image.png.c68bb4dd24471b2a22890904b0b1bfc9.png

 

Wiec sorki, ale piszesz bzdury ze nie mozna grac w 4k na tej karcie. 

Edytowane przez Ryuk
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Ryuk napisał:

napisales ze nawert z dlss nie pozwoli, 4k60fps z rt to juz jest plynne granie 

No i nie powoli. To co Ty wkleiłeś to już zasługa Frame Generator. 

 

Stary, o czym Ty chcesz dyskutować. Mam 4090 i w 4k nie mam 60 fps w Fortnite na UE 5.1, a Ty piszesz o 4070ti i płynnym graniu. 

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, PiPoLiNiO said:

No i nie powoli. To co Ty wkleiłeś to już zasługa Frame Generator. 

 

Stary, o czym Ty chcesz dyskutować. Mam 4090 i w 4k nie mam 60 fps w Fortnite na UE 5.1, a Ty piszesz o 4070ti i płynnym graniu. 

  

3 hours ago, PiPoLiNiO said:

W 4k ultra rt nawet z dlss nie pozwoli. Chyba, że Frame Generator, ale dopóki nie wypuszczą zapowiedzianej aktualizacji, to dla mnie on jest mało przydatny. No ale co kto lubi. 

Zapomniales o czym napisales 3h temu ?! do tego sie odnosze nie do reszty z dlss masz 4k60fps mimo ze twierdzisz,ze na 4070ti nie mozna

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

W 4k ultra rt nawet z dlss nie pozwoli. Chyba, że Frame Generator, ale dopóki nie wypuszczą zapowiedzianej aktualizacji, to dla mnie on jest mało przydatny. No ale co kto lubi. 

Pozwoli ale już powyżej @Ryuknapsial. Problemem dla mnie jest jednak jakość wersji z PC. Głównie zyebane kompilowanie shaderow i inne cuda które powodują ze cześć gier jest grywalna ale po patchach. Inna sprawa ze nie ma gier typowo PC które by uzasadniały zakup sprzętu za tyle kasy. W3? Ta gra ma 8 lat. Cp? Fajnie ale żeby grać w 60 fps z rt starczy mi 3080 za 2k. A ze trzeba włączyć dlss? To nie te czasy ze wychodził doom3 i nie było bata żeby to ograć bez gf3 bo na konsoli (xbox) ta gra to wyszła 2 lata później i do tego w 480p. Teraz ok ten rt  robi robotę i wyglada osom ale raczej nie za ta kasę. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Ryuk napisał:

 Moze nastpenym razem niech pisze dokladnie a nie wrzuca DLSS jako calosc :dunno: 

Może następnym razem czytaj ze zrozumieniem, sprawdź o czym piszesz dokładnie i nie będzie problemów. 

 

Chociaż fakt, że nvidia robi ludziom srake z mózgu i to po części ich wina.

 

Ogólnie do teraz nie wiadomo czy DLSS 3 to:

-DLSS3 + Frame Generator 

- Frame Generator 

- DLSS3 

 

Ale obstawiam samego Frame Generator, bo w grach jest dlss i osobno generator. 

Odnośnik do komentarza

A ja za to mam całkowicie odmienne odczucie jeżeli chodzi o Frame Generator. Po tym co i jak piszę chyba widać, że mam totalnego pierdolca na punkcie jakości grafiki i obrazu i z czystym sumieniem mogę napisać, że FG sprawdza się świetnie. Próbowałem w Wiedźminie 3, Plague Tale, NFS Unbound, M Flight Simulator, Warhammer Darktide, FIST, Spiderach, Portal RTX, Bright Memory. W każdej efekt jest super, przy grze w 120 fps nie widać podczas gry żadnych artefaktów nawet specjalnie się przypatrując. Teraz jeszcze wypuszczą łatkę, która poprawi generowanie elementów UI. Ogólnie zajebista technologia i IMO spory plus po stronie 4070 Ti vs 3090/3090Ti.

 

 

1 minutę temu, PiPoLiNiO napisał:

@tjery A jak OC? Masz 5.8 na wszystkich rdzeniach? :devil:

 

Jeszcze się nie bawiłem ;)

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...