Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi



, nowa obudowa, bo ta jest za mała itd .itp. ehh życie Pecetowca  

Mała? Ja wymieniłem tydzień temu małą na jeszcze ciut mniejszą w środku i jestem zachwycony. Wziąłem meshify 2 compact. I między kartą, a wentylem zostało 5mm. Sama obudowa świetnie pomyślana. Kable można ułożyć schludnie i bez większych kombinacji. f5a8ec8e8e79028aaaad7425f1368479.jpgf73ff54bd847a7793a6d15420332bc0c.jpg8981f0e6edbcfafc9340de09f6392b91.jpg
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, PiPoLiNiO napisał:


 


Mała? Ja wymieniłem tydzień temu małą na jeszcze ciut mniejszą w środku i jestem zachwycony. Wziąłem meshify 2 compact. I między kartą, a wentylem zostało 5mm. Sama obudowa świetnie pomyślana. Kable można ułożyć schludnie i bez większych kombinacji. f5a8ec8e8e79028aaaad7425f1368479.jpgf73ff54bd847a7793a6d15420332bc0c.jpg8981f0e6edbcfafc9340de09f6392b91.jpg

O kurde ciasno :D 

 

Btw co do zasilacza, jednak te 750W moje to tak średnio nawet na 4080, chyba jednak wrzucę 1000W. :D 

Czy to jest dobry zasilacz?

 

https://www.x-kom.pl/p/646667-zasilacz-do-komputera-corsair-rm1000x-1000w-80-plus-gold.html

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, KrYcHu_89 napisał:

O kurde ciasno :D 

 

Btw co do zasilacza, jednak te 750W moje to tak średnio nawet na 4080, chyba jednak wrzucę 1000W. :D 

Czy to jest dobry zasilacz?

 

https://www.x-kom.pl/p/646667-zasilacz-do-komputera-corsair-rm1000x-1000w-80-plus-gold.html

Dobry. Ale pamiętaj, że 4080 pobiera dużo mniej papu niż 4090. Tak się koło 300W kręci. Więc 750W Ci styknie spokojnie. A jak nie grasz w 4k to już w ogóle. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, tjery napisał:

 

Ja nic nie zmieniałem, tak jak miałem wpiętą 3080Ti tak samo wpiąłem 4090 ASUS TUF OC, tzn. oczywiście plus jedno złącze z drugiego kabla, które nie było wykorzystywane przy 3080Ti. I wszystko gra, ale oczywiście nie dam ręki, że u Ciebie będzie tak samo ;) szczerze to nie spotkałem się nigdzie z tymi zaleceniami, o których mówisz.

 

Już to ogarnąłem. Karta niby musi mieć 3 osobne 8 pin bezpośrednio z zasilacza wpinane pod ten adapter. 1 kabel 8 pin może dostarczyć max 150w, stąd 4090 potrzebuje 3 takie kable (450w po kablach + 75w może sobie extra pobrać z portu PCI), a oszukiwanie 1 kabel rozgałęziany na 2 tutaj nie zadziała :)

Niektóre 4090 mają podobno nawet adapter, do którego należy podpiąć 4 x 8pin :mellow: Wtedy można power limit ustawiać na 133% i ciągnąć do 600w z zasilacza jeśli ktoś chce podkręcać mocno. U mnie zasilacz pozwala tylko na wypuszczenie max 3 kabli PCIe 8 pin (MSI MPG A850GF 80 GOLD).

Edytowane przez MarekCol
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, KrYcHu_89 napisał:

Ja ciąglę poluję na 4080 taniej niż teraz, bez ciśnienia i 3080 mam na sell jak coś do końca roku.

 

Sam też jeszcze muszę przemyśleć czy brać 4080 czy 4090.

W temacie tych kart jestem kompletnie zielony i pojecia nie mam jakie są między nimi różnice wydajnosciowe i czy doplata do wyższego modelu ma sens

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Michał102 napisał:

 

Sam też jeszcze muszę przemyśleć czy brać 4080 czy 4090.

W temacie tych kart jestem kompletnie zielony i pojecia nie mam jakie są między nimi różnice wydajnosciowe i czy doplata do wyższego modelu ma sens

Nie ma sensu, ale niektórzy (Ja) i tak to robią. RTX 3080 starcza do wszystkiego, prócz zabaw z RT :)

 

Wtedy zdycha :/. 

4080 jest nieopłacalna (6k) w stosunku do 3080(3k używka), już lepiej chyba zapłacić 10k za 4090. :kratoswoke:

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Michał102 napisał:

To 4080 nie daje sporego kopa względem 3080 jesli pominiemy kwestie RT? 

Daje jakieś 30% do nawet 50%, ale cena jest 100% wyższa. Dlatego 4090 uchodzi za bardziej opłacalną kartę w tej chwili, bo masz maks wydajność ( dodatkowe 20-30%) za tylko nieco wyższą cenę, jakieś 3k zł, a można nawet zmniejszyć tę różnicę na promocjach :D. 

 

Generalnie wycena 4090 jest ok, 4080 trochę z dupy. Zawsze maksymalne modele były cenowo >>> w stosunku do tych xx80.

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Michał102 napisał:

Ogólnie te ceny są kosmiczne i nie wiem czy lepiej nie poszukać jakiegoś młotka i nie jebnąć się w łeb xD

 

Z drugiej strony jak już robić tego kompa, to porządnie i żeby przez dłuższy czas był spokój. 

Spokój - to nie u pecetowców :P. Technologia za szybko idzie do przodu :). Od lutego 2020, czyli niespełna 3 latka miałem już 2070s -> 3080 -> ?. Ale fakt 4080/4090 powinny starczyć na te 4-5 lat patrząc od dzisiaj. 

Pewnie do czasu wydania 6xxx.

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Michał102 napisał:

 

Sam też jeszcze muszę przemyśleć czy brać 4080 czy 4090.

W temacie tych kart jestem kompletnie zielony i pojecia nie mam jakie są między nimi różnice wydajnosciowe i czy doplata do wyższego modelu ma sens

 

Różnica pomiędzy 4080 a 4090 jest bardzo duża (biorąc pod uwagę różnicę jaka była np. pomiędzy 3080 a 3090), bo średnio to koło 30% w rasterze. Więc jeśli masz kasę i chcesz grać w 4K to polecam dołożyć do 4090, bo to jest bestia. I cenowo się raczej wszystko zgadza, bo płacisz jakieś 30% więcej za 30% więcej wydajności (w rasterze, z RT różnica jest jeszcze większa).

Co do czasu na jaki 4090 wystarczy to w rasterze jest jakieś 4xmocniejsza niż obecne konsole, z RT 10xmocniejsza. Biorąc pod uwagę, że obecne konsole będą na rynku jeszcze z 5 lat i że gry głównie powstają z myślą o konsolach, a potem są skalowane w górę do mocnych PC, to raczej nie ma się o co martwić i spokojnie do końca generacji konsol będzie można wszystko ogrywać w o wiele lepszej jakości niż na konsolach (rozdzielczość, klatki, ustawienia, RT). Tym bardziej biorąc pod uwagę DLSS2 i DLSS3.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Weźcie pod uwagę, że gry wychodzą coraz rzadziej. Do tego jest dlss który robi robotę w końcu i nie jest rozmytą sraką. Więc mam nadzieję, że te 3 lata 4090 da mi spokój w 4k.

No czasami pojawiają się patche do gier, które dodaj np. RT, tak, że wszystko idzie w pizdu xD. A teraz jeszcze pojawiają się fajne remastery w RT staroci dodające im nowego blasku :). Wtedy jest fajna zabawa, wiadomo, mocy obliczeniowej nigdy nie za mało:). 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, KrYcHu_89 napisał:

No czasami pojawiają się patche do gier, które dodaj np. RT, tak, że wszystko idzie w pizdu xD. A teraz jeszcze pojawiają się fajne remastery w RT staroci dodające im nowego blasku :). Wtedy jest fajna zabawa, wiadomo, mocy obliczeniowej nigdy nie za mało:). 

 

Tylko, że tak naprawdę wszystko co ostatnio było zjebane to przez złą optymalizację CPU, Callisto, Wiedźmin, Gotham Knights - wszystko leży na CPU mimo, że w 4K, karta się nudzi na 60-70% użycia, a fpsy poniżej 60.

Odnośnik do komentarza

Nie tak dawno, prosilem tutaj o pomoc w zlozeniu PCta zbudowanego pod AMD. Powoli sie zblizam do momentu zakupu, ale mam pewne watpliwosci. Glownie o GPU. Generalnie mialem pomysl zeby kupic RX 6959XT, ale w podobnych cenach sa RTX3080 10GB, widzialem nawet taniej niz karta AMD.

 

Wiec tak, wydajnosciowo sa to dosc podobne karty. Za Nvidia dla mnie glownie przemawia fakt, ze zawsze ich uzywalem. Nie pamietam tez ani jednego razu bym mial problemy ze sterownikami. Plus Gforce Experience, ktory to lubie.

 

Jak to wyglada z AMD? Sa jakies problemy o ktorych warto wiedziec?

 

Aha, RT niekoniecznie jest mi potrzebne i zdaje sobie sprawe ze karty AMD z rasteryzacja radza sobie dobrze. Glownie mi chodzi o komfort uzytkowania.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.12.2022 o 20:42, El Loco Chocko napisał:

Nie tak dawno, prosilem tutaj o pomoc w zlozeniu PCta zbudowanego pod AMD. Powoli sie zblizam do momentu zakupu, ale mam pewne watpliwosci. Glownie o GPU. Generalnie mialem pomysl zeby kupic RX 6959XT, ale w podobnych cenach sa RTX3080 10GB, widzialem nawet taniej niz karta AMD.

 

Wiec tak, wydajnosciowo sa to dosc podobne karty. Za Nvidia dla mnie glownie przemawia fakt, ze zawsze ich uzywalem. Nie pamietam tez ani jednego razu bym mial problemy ze sterownikami. Plus Gforce Experience, ktory to lubie.

 

Jak to wyglada z AMD? Sa jakies problemy o ktorych warto wiedziec?

 

Aha, RT niekoniecznie jest mi potrzebne i zdaje sobie sprawe ze karty AMD z rasteryzacja radza sobie dobrze. Glownie mi chodzi o komfort uzytkowania.

 Najlepiej jakaś używka 3080, trudno w ogóle cokolwiek znaleźć jeśli chodzi o nowe w sklepach. Dawać 4400 za taką kartę to chyba średnio. Jakiś czas temu były rx 6800xt za 3k, w takiej cenie to jeszcze można brać, wszystko uciągnie taka karta na luzie. 

Odnośnik do komentarza

no kupujesz używkę z dowodem zakupu i gwarancją przecież. Szukasz karty w okolicach, gdzie dodatkowo możesz podjechać osobiście i przy odbiorze kartę sprawdzić. Czego się tu bać? 

Kupiłem ostatnio EVGA roczną w tej cenie - jeszcze 2 lata gwarancji zostało, dowód zakupu, gość gracz, nie górnik...

Ale fakt, teraz ludzie wsyztsko chcą sprzedać - bo byłem wcześniej po odbiór Tufa, ale od chłop na niej ewidentnie kopał (prezentował ją na rigu pod 10 kart xD), a jeszcze chciał mnie naciąć na gwarancje, bo się okazało, że faktura na firmę...

Odnośnik do komentarza
 
Btw... nie obawiacie się używek? 
Było nie było to 3 tysie i trochę szkoda jakby taka karta miała zaraz paść lub od razu była walnięta. 
Ogólnie nie jestem fanem używanego sprzętu bo różnie to bywa. Ale jak był kupiony niedawno, są papiery, to czemu nie. Sam tak procka ostatnio kupiłem i wszystko gra i buczy. Karty zwykle mają 3 lata, więc można spokojnie złapać coś z gwarancją powyżej 2 lat. Ale jak kolega wyżej pisał, fajnie mieć możliwość sprawdzenia na miejscu :)
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...