Skocz do zawartości

Najlepsze gry i aplikacje na Androida


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Czy gierka może zniknąć z Google Play, nawet jeśli kiedyś ją zakupiłem?

 

Pamiętam, że kupowałem parę lat temu Castle Doombad - bardzo przyjemny TD w 2D. Chciałem sobie odświeżyć, ale nie mogłem znaleźć w bibliotece, ani w wyszukiwarce. Nie mogę też nic znaleźć w necie, jakoby gra została usunięta z jakiegoś powodu. Znajduję tylko stronę App Store, ale nie Google Play.

 

Wiem, że to inne platformy, ale na Steam, jak coś usuwają, to gra zostaje w bibliotekach tych, co grę zakupili. Tutaj zapłaciłem za gierkę i już nie mogę jej odzyskać. Trochę lipa, bo była bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.10.2019 o 10:38, Suavek napisał:

Czy gierka może zniknąć z Google Play, nawet jeśli kiedyś ją zakupiłem?

 

Pamiętam, że kupowałem parę lat temu Castle Doombad - bardzo przyjemny TD w 2D. Chciałem sobie odświeżyć, ale nie mogłem znaleźć w bibliotece, ani w wyszukiwarce. Nie mogę też nic znaleźć w necie, jakoby gra została usunięta z jakiegoś powodu. Znajduję tylko stronę App Store, ale nie Google Play.

 

Wiem, że to inne platformy, ale na Steam, jak coś usuwają, to gra zostaje w bibliotekach tych, co grę zakupili. Tutaj zapłaciłem za gierkę i już nie mogę jej odzyskać. Trochę lipa, bo była bardzo dobra.

Tak, ja tak miałem z Colinem. Zakupiłem jakiś czas temu , zmieniłem telefon chciałem ponownie zainstalować i dup# , gry już nie ma w sklepie , nawet pliku .apk pełnego w sieci nie ma. Złodzieje. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.11.2019 o 05:56, szymon@ napisał:

Tak, ja tak miałem z Colinem. Zakupiłem jakiś czas temu , zmieniłem telefon chciałem ponownie zainstalować i dup# , gry już nie ma w sklepie , nawet pliku .apk pełnego w sieci nie ma. Złodzieje. 

 

Jakiej gry dokładnie szukasz?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Właśnie odkryłem bardzo przyjemną grę planszowo-pionkową (z dodatkiem kart) wytężającą umysł z cyklu "easy to learn, hard to master". Jak bowiem połączyć szachy, sztuki walki i elementy japońskiej kaligrafii? Odpowiedzią jest - Onitama. Gra jest też cyfrową adaptacją gry planszowej. W skrócie - gramy na planszy 5x5, każdy gracz ma swojego mistrza i jego czterech uczniów (razem pięć pionków). Aby wygrać należy albo pojmać mistrza drugiego gracza (tzw. Droga Kamienia) lub wejść do jego świątyni bedącej na środku pierwszego rzędu (tzw. Droga Strumienia). Pionki możemy zbijać (zbicie Mistrza oznacza Drogę Kamienia) i sami wybieramy którymi chcemy się poruszać. Z tym, że zakres ruchu definiują karty które mamy na ręku, a możemy mieć 2+karta przechodząca. Karty symbolizowane są przez zwierzęta, a zakres ruchu jest związany z tym symbolem (np. Królik przypomina nieco szachowego skoczka). Karty są widoczne dla wszystkich, stąd wiemy też czym może odpowiedzieć drugi gracz. Co więcej, używając jakiejś karty, musimy ją oddać drugiemu graczowi, który będzie mógł jej użyć nie w kolejnej swojej turze, lecz w następnej swojej.

Gra ma przejrzysty tutorial. Nie jest tak wymagająca jak Go czy Szachy, ale też pozwala planować kroki do przodu w zależności od sytuacji na planszy (która nie jest duża). Partia trwa tak od 5-10 minut, jest AI, jest online, jest pass-and-play. Aplikacja nie ma chamskich mikrotransakcji, jest darmowa z możliwością dokupienia dodatku Way of the Sensei za 15,00 PLN (polecam) z bonusowymi dwiema skórkami. Gra ładnie namalowana, w tle orientalna muzyka japońska, wydana przez Asmodee, zrobiona przez LuckyHammers. Relaksująca i wspomagająca koncentrację zarazem ;)

 

nexus2cee_Screenshot_20180228-142229.png

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli ktoś szuka poruszających gier, które bazują na prawdziwych historiach (czasami - niestety), to mogę polecić My Child Lebensborn. Gra tocząca się w Norwegii kilka lat po II wojnie światowej. Wcielamy się w samotnego rodzica, który adoptował prawie 7-letnią sierotę wojenną - może nią być Klaus lub Karin. Technicznie to task managment, gdzie musimy w oknach czasowych opiekować się, rozmawiać (nasze wybory odpowiedzi kształtują charakter dziecka), realizować potrzeby i generalnie być rodziną dla adoptowanego dzuecja. Zapewniamy mu wyżywienie, chodzimy na spacery, kupujemy prezenty i rzeczy niezbędne, myjemy, czytamy do snu i wiele rzeczy do wyboru. Wybory są bardzo istotne i niekiedy musimy iść na kompromisy - np. możemy iść do pracy, ale to wytnie nam czas z Klasuem/Karin. Życie w powojennej Norwegii nie jest łatwe, a codzienne wydarzenia mogą mocno wpłynąć na nasze możliwości.

Tyle, że cała ta mechanika to tylko przystawka do historii, będącej prawdziwym emocjonalnym rollercoasterem. Klaus/Karin to bowiem dziecko niemieckiego nazisty. Niewinne, ale obarczone piętnem. Życie takiego dziecka w małym mieście to generalnie przes*ana sprawa. To właśnie z tym zjawiskiem będziemy musieli się również zmierzyć w grze. To istny emocjonalny survival. I pomimo settingu, to w pewnym sensie jest to opowieść uniwersalna - takie rzeczy dzieją się i dziś wobec sierot wojennych.

Gra zdobyła nagrodę BAFTA. Ma patronat kilku norwerskich organizacji i instytucji. Jest obecnie w promocji. Jeszcze raz polecam...

 

My-Child-Lebensborn-223546.jpg

 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.02.2020 o 07:49, chris85 napisał:

Można jakoś ominąć albo zmienić lokalizację w Google Play? Konto założyłem w 2012 w UK i nawet pomimo zmiany regionu w opcjach nie mogę pobrać HBO Go oraz NC+ Go  :/

Trochę boję się pobierać apek z nieoficjalnego sklepu, żeby się nie przykleił jakiś syf. 

 

Litości. Od czasów galaxy s3 instaluje wszystko z apkmania czy innych serwisów. Bez roota żadnego i antywirusa wlatują wersje pro, patchowane a obecnie gram w GTA V  na s7 edge i nigdy nic mi się nie stało. 

 

A jak ty masz lęki to może vpn i zmiana lokalizacji? 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Używałem kiedyś. Musiałbym sprawdzić konfig, ale tez zależy co masz za telefon żeby chodziło płynnie. A i pobierz z marketu darmowa wersje - z tego co pamietam pobierasz apki z neta - tutaj wersja gold różni się tylko ikonka, a chodzi o wsparcie dla developera. Piszą o tym ma oficjalnej stronie. Może najnowsza wersja będzie lepiej chodzić. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
29 minut temu, nieobchodzimnieto napisał:

Jak grać na telefonie padem od PS3? Da się bezprzewodowo?

Obczaj czy Ci działa, ale roota trza mieć:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dancingpixelstudios.sixaxiscompatibilitychecker&hl=pl

To jest narzędzie do sprawdzenia, czy działa, jak działa to apka kosztuje chyba 9 złotych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...