Skocz do zawartości

Forza Horizon


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chodzi o serię PGR, to nawet PGR 3 mega daje radę. 4 to w dalszym ciągu majstersztyk wizualny, a model jazdy też jest świetny jeśli mówimy o "erkejdach" ;).

Forza jest świetna, mówię tutaj o całej serii. Horizon daje radę, sam rozważam ponowne kupno Xbox'a dla FM4 i F:Horizon.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

PGR4 ? Przecież to gra sprzed...lat ;) Nadal daje radę ?

Ano daje :)

Gra nic nie stracila ze swojej miodnosci. Masa tras z roznymi warunkami atmosferycznymi (w tym snieg).

A i wizualnie wciaz sie trzyma.

 

 

Odnośnik do komentarza

za 9 aut w stodołach nie ma achiva więc nie siej zamętu. jedynie za znalezienie pierwszej stodoły jest. te auta to zwykły smaczek i nawet nie jestem pewny czy do 100% się liczy, chyba tak.

nie wiem, który achiv niby ma być randomowy. zwykła racerowa łopatologia i nic wyszukanego. co niektórym może sprawić kłopot jedynie ten "lojalnościowy" za save z poprzedniej FM.

Odnośnik do komentarza

a) czy naprawdę mapa jest taka mała jak niektórzy narzekają i czy daje się to odczuć ? Do czego byście ją porównali ...do NFS HP pod względem wielkości ? Jak jest z jej zróżnicowaniem ? Nie jest to po prostu TDU 2.5 ?

Mapa do TDU2 nie ma porównania, choć z drugiej strony nie jest wcale mała. Zawsze startuje się w jej środku, skąd w każdy kraniec idzie dojechać szybkim autem w parę minut, więc może wydać się niewielka. Natomiast dróg jest całkiem sporo, są zróżnicowane i przez długi czas można odkrywać nowe miejsca.

Osobiście liczyłem na nieco większy teren, ale to co otrzymałem jest w praktyce całkiem wystarczające, chociaż nie da się niestety przez kilkanaście minut zamykać licznika na autostradzie jak w TDU.

 

b) co w tej grze wybija się NAD TDU oprócz wizualnego przedstawienia świata gry, który wydaje mi się z filmików naprawdę ładny ?

To co sam napisałeś, czyli ładniejsze otoczenie.

Dużo ładniejszy wygląd zewnętrzny samochodów, ich wykonanie to absolutna rewelacja.

Znacznie ciekawsze i bardziej zaawansowane możliwości modyfikacji (pomijając uwielbiane przeze mnie w TDU2 opcje fabryczne, zabawa w wybór seryjnych felg i tapicerki). Żadne im więcej, tym lepiej i prosty system ulepszania, tylko możliwość zmian konkretnych części z przełożeniem na zachowanie pojazdu - wydech zmienia dźwięk silnika, lepsze opony prowadzenie, turbo sposób rozwijania mocy, itp. Jak dasz za dużo mocy, nie pozmieniasz innych rzeczy, to samochód nie będzie nadawał się do ścigania.

 

c) ...pytanie najważniejsze: czy warto dla tej gry kupić X360 ? (nawet po to, by pograć miesiąc i sprzedać po prostu ;) )

Ciężko powiedzieć. Skoro rozważasz taką możliwość, to w sumie czemu nie, tym bardziej, że jak już było wspomniane, można pograć jeszcze w PGR4.

Sam nie wydałbym pieniędzy na drugą konsolę dla jednego tytułu, ale z drugiej strony mając PS3 zamiast X360 cholernie bym zazdrościł nowej Forzy (Forzy 4 zresztą też). No bo jednak wyścigów wychodzi ostatnio niewiele, a tymczasem Horizon nie jest tylko dobrym przedstawicielem gatunku - to jedne z najlepszych wyścigów tej generacji.

Odnośnik do komentarza
Gość gamebox24pl

Przekonałem się, bo PGR4 też wygląda naprawdę konkretnie - nie sądziłem, że aż do tego stopnia dobrze ta gra może wyglądać po takim czasie;) X zamówiony , teraz tylko czeka na dostarczenie ;) ...ze znalezieniem FH w Poznaniu mam nadzieję, że nie będę miał problemu ;)

 

Dzięki za wszystkie liczne opinie - sporo pomogliście! :) Opinią podzielę się jak pogram, pewnie w przyszłym tygodniu... mam nadzieję, że pozytywną :D

Edytowane przez gamebox24pl
Odnośnik do komentarza

Jak ktoś jest fanem ścigałek to powinien łyknąć X360 dla Horizon i również PGR4, nie ma tu wątpliwości. W przypadku tego drugiego uważam że gra wyprzedziła swoje czasy, niewiarygodne jest jak 5 letnia już gra może się tak dobrze trzymać pod względem grafiki :) Wydana nawet w 2012 również by powalała graficznie. Zresztą nie tylko o grafikę chodzi, świetny singleplayer oraz multiplayer, doskonały model jazdy... PGR4 to był dla mnie drugi najważniejszy powód do kupna X360, zaraz po Gears of War 1 i 2.

Odnośnik do komentarza

Fakt Pegeer 4 broni się po latach, szkoda, że nigdy nie powstała i pewnie nie powstanie już 5 :( To mógłby być totalny overkill. Ja już chyba 3 czy 4 raz przechodzę dawkująć po trochu, model jazdy to dla mnie nadal niedościgniony wzór w tego typu grach.

Jeśli chodzi o otwarty świat w ścigałkach to imho nic nie pobije TDU 1 w tym względzie, jakim szokiem była taka mapa i taka swoboda w 2007 roku. Nic później nie zrobiło takiego wrażenia przynajmniej na mnie we free roamowych racerach, nawet konto na fileplanet kupiłem, żeby tylko betę dostać. To była gra dla kogoś kto lubił jeździć po prostu - pamiętam umawiali się ludzie pod jakimś charakterystycznym miejscem na mapie i jeździli bez celu kilka godzin :) Wtedy to nawet kwadratowe drogi nie przeszkadzały - szyby w dół, redukcja w jakiejś Ferrarce w tunelu i jazda ;)

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

PS. Forza Horizon musiała okazać się opłacalna na tyle, że studio, które obecnie zatrudnia 78 osób szuka 20 nowych pracowników do kolejnego projektu - mam nadzieję, że to Horizon 2 :)

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Oooo Horizon 2... jakby taki projekt powstawał to pięknie, mógłbym zamawiać już dzisiaj mimo, że w FH mam tyle do zrobienia jeszcze. Zayebista jest ta Forza. Nie lubię symulatorów, lubię ścigałki arcade. Tutaj to jest jakby wyśrodkowane, jest idealnie. Niedawno jak grałem w NFS:HP to myślałem, że lepszy racer mnie już w tej generacji nie spotka, a tu proszę. Mogliby zrobić jakąś promkę na Horizon Rally :P Ale chyba i tak kupię sobie ten dodatek. Nie ma co, najlepsza ścigałka tej generacji.

Odnośnik do komentarza

A ja bym wolał, żeby zrobili też coś z otwartym światem, ale już nie Horizon. Dobrze by było, gdyby dali zupełnie inne miejsce z innym klimatem i inną imprezą.

Serio wolelibyście znowu Horizon w podobnych okolicach? To znaczy, na pewno bym kupił i przeszedł z przyjemnością, ale czy warto robić drugi raz to samo? :)

Edytowane przez Norbi13
Odnośnik do komentarza

Mogloby byc polaczenie. Dwa swiaty i podwojna twarz bohatera, ktory jest znanym kierowca i na boki kroi nocne wyscigi w przebraniu :D. Albo odwrotnie, postrach autobahnow, probuje swoich sil w sponsorowanych teamach. Ale to juz powoli zaczyna smakowac jak fabula, a powtorek z NFSa, zapewne nie chcemy. Dlatego zapytalem tutaj kiedys, po obejzeniu trailera prezentujacego custscenki i postaci, czy w tej grze bedzie mozna ruchac (ta nasza menadzerka muzyka, zabawa, flirty przy drzwiach samochodu itd). to byl taki subtelny i inteligentny pstryczek w strone fabul z gier wyscigowych i znak, ze moze mi sie to nie spodobac. Ale to bylo znacznie zbyt skomplikowane , jak na umysl Pana Moderatora (jak zazwyczaj) i post zostal usuniety, a ja nagrodozny warnem za spam ;)

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

No fakt kasa trochę za szybko leci, ludzie wbijali pierwszy level popularności driftując przez godzinę wokół głównego placu np. Dla mnie pod względem progresu we free roamowej grze idealne było przywołane TDU - trzeba było znaleźć salon na mapie, a do niektórych było naprawdę daleko, do tego kasa też wpływała w idealnym dla mnie tempie. Poza tym takie kupowanie aut w eksluzywnym salonie, gdzie można wsiąść do auta, odpalić, pobawić się szybami to miało niesamowity klimat właśnie takiego high-life'u jaki jest prezentowany w Horizon, mogli patent podchwycić ;)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy gdzieś widziałeś ale na czas zaliczania tego możesz wyłączyć w ustawieniach kontrole trakcji. Wtedy trochę lepiej się driftuję ale i tak zaliczone mam 2 przystanki, a co się na(pipi)owałem to moje :/ A dystansu całego nie musisz pokonać, ważne żebyś wbił tyle punktów ile wymaga gra. Zobacz sobie na yt filmiki, tam jest pokazane jak inni to robią i nabijają po 100k combo...

 

Aha, i do tego trofika 'niech forza będzie z tobą' wystarczy tylko save'a z poprzedniej edycji jakiejś? Wiadomo, wgrałbym sejwa, wykasował sejwy z Horizon, zaczął od nowa i co, wpadłoby? Czy muszę kupować jakąś poprzednią część?

Edytowane przez schabek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...