Skocz do zawartości

PES 2013


Ader

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważyłem żadnych rażących błędów :> Chłopaki mają rację, w FIFIE zachwyca jedynie płynność ruchów i swoboda, ale już np. animacja biegu wygląda strasznie głupio - piłkarze jakoś dziwnie odrywają się od ziemi, podskakują, ślizgają się. Niby symulacja, a gra jest szybsza niż tegoroczny PES, w dodatku strasznie wkurza mnie to, że nie nie ma statystyki weak foot frequency, przez co piłkarze walą tak samo często lewą i prawą nogą - gdzie tu realizm? Zachwyca jedynie Impact Engine, ale na powtórkach i tak widać, że piłka przechodzi przez kończyny, a główkując piłkarze czasem jej nie dotykają. Bolączki PESa występują również w FIFIE. No i powiedzmy sobie szczerze, że AI w PESie jest co najmniej rok przed konkurencją, zwłaszcza w ofensywie piłkarze ustawiają się aż miło. W FIFIE urwie się góra jeden. Doceniam wygląd gry elektroników, płynność i swobodę, ale to tegoroczny gameplay Konami odpowiada mojej wizji elektronicznego futbolu. Poza tym Japończycy przywiązują większą uwagę do detali (vide 2 rodzaje San Siro z kibicami Milanu & Interu po odpowiednich stronach, czy to, że kibice na trybunach mają podstawowe koszulki, a nie te, w których grają akurat ich piłkarze - mała rzecz, a cieszy). Aha - twarze w FIFIE, te sfotografowane z 16-tu stron, robią ogromne wrażenie, niestety wciąż jest ich za mało... Obie gry są bardzo dobre, inne, o kupnie decyduje kwestia gustu. Ja wybrałem i szanuję wybór innych :)

ps - o niezmienionej od stu lat czcionce na koszulkach nie chce mi się nawet wspominać, po co EA tyle licencji, skoro stroje zwyczajnie straszą. Nie rozumiem tak głupich wpadek, podobnie było swego czasu z siatkami w bramce PESa...

Moje słowa, tylko nigdy nie chciało mi się tego zbierać i pisać. ;)

 

E: Choć muszę przyznać, że gra od EA również mi się podoba. Każda oddaje jakąś część futbolu. Dobrze, że obie gry są tak różne, bo po co nam, graczom, dwie takie same? Jeśli ktoś jest takim "prawdziwym" fanem piłki nożnej i nie ma uprzedzeń (np. ja) może kupić obie i grać na przemian. Jedna się na jakiś czas znudzi lub w danym momencie oczekuje się od gry traktującej o futbolu czegoś innego - jest druga.

Edytowane przez Vesper
Odnośnik do komentarza

Przestawic sie jest cholernie ciezko, biorac pod uwage, ze FIFA przez ostatnie lata stala sie jeszcze bardziej wymagajaca niz PES. Niestety nowa odslona znowu pokazala,jak bardzo konkurencja przez ostatnie lata poszla do przodu i jak konami od lat stoi w miejscu.

Może i fifa jest cholernie ciężka, realistyczna , wolna jak flaki z olejem ;) [Chodzi mi o składanie się zawodników do strzału] ale ja oczekuje od gry przyjemności, relaksu i rywalizacji ,strzałów z 40 metra i za(pipi)istego gola. Easy widzę że machina EA wciągneła cię na dobre, ja tam szukam dobrej zabawy z gry i w tym pesie widze potencjał, fifa mnie już zmęczyła , dziękuje
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie ostatnio zassałem "nową" FIFA13 i to jest jakieś nie porozumienie, jaki w tym realizm? Pff... nie trzeba być ekspertem, żeby powiedzieć, że tej grze brakuje polotu. ISS, PES to jest to na czym się człowiek wychował.

 

graliśmy chyba w dwa rozne dema...

 

demo FIFY 13 ewidentnie pokazuje jak dużo pesowi brakuje aby "odebrać" tron fifie

Edytowane przez LionelPL
Odnośnik do komentarza

Panowie ostatnio zassałem "nową" FIFA13 i to jest jakieś nie porozumienie, jaki w tym realizm? Pff... nie trzeba być ekspertem, żeby powiedzieć, że tej grze brakuje polotu. ISS, PES to jest to na czym się człowiek wychował.

 

graliśmy chyba w dwa rozne dema...

 

demo FIFY 13 ewidentnie pokazuje jak dużo pesowi brakuje aby "odebrać" tron fifie

Już samo słowo w cudzysłowiu pokazuje, że nie warto z Tobą dyskutować.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

rozumiem, ze kazdy moze miec swoj gust, rozumiem, ze nie wszyscy lubia symulacyjne podejscie do pilki noznej i wola bardziej arkadowy styl PES'a. Rozumiem, ze niektorym wiecej frajdy moze sprawiac nawe SensibleSoccer, ale pisac, ze Konami preznie przez ostatnie lata rozwija swoj tytul (haj Vesper :whistling: ) badz jest blizszy realizmu to juz przegiecie. W pilke nigdy nie graliscie, czy co ?

Zreszta - nie istotne, pewnie gdyby za rok na konsolach nowej generacji wydali ta gre na 10 letnim silniku i tak znalezli by sie fani pokroju - "stary dobry PES" :sorcerer:

Edytowane przez easye
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

rozumiem, ze kazdy moze miec swoj gust, rozumiem, ze nie wszyscy lubia symulacyjne podejscie do pilki noznej i wola bardziej arkadowy styl PES'a. Rozumiem, ze niektorym wiecej frajdy moze sprawiac nawe SensibleSoccer, ale pisac, ze Konami preznie przez ostatnie lata rozwija swoj tytul (haj Vesper :whistling: ) badz jest blizszy realizmu to juz przegiecie.

Pewnie gdyby za rok na konsolach nowej generacji wydali ta gre na 10 letnim silniku i tak znalezli by sie fani pokroju - "stary dobry PES" :sorcerer:

Minusikiem chcesz mnie przekonać, że nie wiem, co mówię? Kiedy królował Pro Evo 3, FIFA mogłaby nie istnieć. Dlatego napisałem w jego kierunku to, co napisałem. Jak widać też jesteś mało... (nie napiszę, bo dostanę blokadę i ostrzeżenie za stwierdzenie faktu).

Odnośnik do komentarza

a gdzie sprawdziles od kogo dostales? Takie docinki zostaw dla kolegow z trzepaka.Nikogo nie probuje przekonac do swoich racji, wypowiadam tylko swoje zdanie, od tego jest forum dyskusyjne. Dla mnie ProEvo skonczylo sie na 6tce, w ktora przegralem prawie 3 lata, gdy wiekszosc betonowych fanow KONAMI trzepala z zachywtu w temacie PES 2007,2008 (o grach, ktore nie powinna przejsc testow jakosciowych), ja wciaz nie widzac zadnej alternatywy lupalem w 6edycje. w 2009 sprobowalem jeszcze raz wrocic do PES'a, ale niestety, zawsze bylem mimo wszystko zwolenikiem symulacji, od tamtej pory EA zmienilo swoj tytul o 180 stopni i pewnie gdyby nie oni Ty dzisiaj wciaz poruszalbys swoimi zawodnikami w 8 kierunkach.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Bo fifa to z PESa nic nie zapożyczyła.

Nigga plz.

 

Dyskusja w tym temacie pomiędzy fanami jednej a drugiej piłki jest bezcelowa.W drugie demo nie grałem ale po pierwszym jakoś nie skakałem do góry bo męczą mnie niektóre archaizmy tej gry.Przestałem grać w PESa zupełnie,w Fifę nie gram bo nie kręci mnie ona zupełnie(czasem zagram w PESa lub Fifę,jak kumple wpadną).Dla mnie to tylko fajerwerki techniczne dla easye to realizm.Spoko. Funu jakoś to tej grze w moim odczuciu nie dodaje i PES ze swoimi archaizmami sprawia mi go więcej.

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza

a gdzie sprawdziles od kogo dostales? Takie docinki zostaw dla kolegow z trzepaka.Nikogo nie probuje przekonac do swoich racji, wypowiadam tylko swoje zdanie, od tego jest forum dyskusyjne. Dla mnie ProEvo skonczylo sie na 6tce, w ktora przegralem prawie 3 lata, gdy wiekszosc betonowych fanow KONAMI trzepala z zachywtu w temacie PES 2007,2008 (o grach, ktore nie powinna przejsc testow jakosciowych), ja wciaz nie widzac zadnej alternatywy lupalem w 6edycje. w 2009 sprobowalem jeszcze raz wrocic do PES'a, ale niestety, zawsze bylem mimo wszystko zwolenikiem symulacji, od tamtej pory EA zmienilo swoj tytul o 180 stopni i pewnie gdyby nie oni Ty dzisiaj wciaz poruszalbys swoimi zawodnikami w 8 kierunkach.

Takie docinki zostaw dla kogoś, kogo one ruszą, czyt. tak samo lub mniej "ogarniętych" od Ciebie. I nie rób ze mnie idioty.

Właśnie widzę, jaki jesteś ogarnięty w temacie. PES 2007 to PES6, a Ty najpierw piszesz, że to ostatnia dobra część, po czym stwierdzasz, że gra nie powinna się ukazać.

Minusa masz ode mnie. Na przyszłość miej odwagę się przyznawać do własnych błędów.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

jakich (pipi) bledow. Co Ty masz 5 latek (pipi), nikomu nie daje tym forum minusikow, poza Mendrkiem, dla zasady, a sama opcja minusowania czyjegos zdania jest dla mnie kretynska.

I powiedz mi, bo wlasnie wyjalem swoja stara biblioteke gier, wedlug Ciebie po tym tytule boxshot_uk_large.jpg

byl PES 2008 ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

jakich (pipi) bledow. Co Ty masz 5 latek (pipi), nikomu nie daje tym forum minusikow, poza Mendrkiem, dla zasady, a sama opcja minusowania czyjegos zdania jest dla mnie kretynska.

I powiedz mi, bo wlasnie wyjalem swoja stara biblioteke gier, wedlug Ciebie po tym tytule boxshot_uk_large.jpg

byl PES 2008 ?

Dlatego KONAMI zerwało ze starym nazewnictwem.

Odnośnik do komentarza

no to my bad, chodzilo mi w takim razie o PESa 2008 i 2009, edycje ktore rownie dobrze moglyby sie nie ukazac, bo wygladaly jak wersje BETA i taki sam mialy gameplay. Ale w tamtych latach w tym temacie ochy i achy byly takie same, wiec po (pipi) Konami ma cokolwiek robic ze swoim tytulem, skoro czy wydaja GO(pipiNO), czy lekko podrasowana starsza czesc, zawsze znajda sie ludzie, ktorzy napisza, ze GRA RZADZI.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

byłem bardzo pozytywnie nastawiony po pierwszym demie do PES 13, zwłaszcza, że na fife 12 od 2 miesięcy niemogę wręcz patrzeć, odnajduje się jedynie w dodatku euro. PES wydał mi się świeżym innym podejściem do piłki wirtualnej i poważnie zastanawiałem się, czy by go nie kupić, pierwszy raz od pamiętnego PES 6. Jednak wyszło demo fify 13 i pozamiatało wszystko. PES, znów wydaje się mocno śmiesznym arcadem. Nowy silnik, albo śmierć, takie są rozwiązania dla tej gry w przyszłości.

Odnośnik do komentarza

Vesper - dla mnie to jest nie istotne. Abstrahujac od tego, ktora gra kogo bardziej bawi, ktora sie bardziej podoba, fakt jest taki, ze to gra elektronikow jest najblizsza symulacji pilki noznej.

2 faktem jest to, ze elektronicy w ciagu ostatnich lat zostawili Konami daleko z tylu, jezeli chodzi o silnik gry, technologie, animacje i odzwierciedlenie pilkarskich akcji.

O gustach dyskutowac nie bede, jednym te symulacyjne podejscie do futbolu nie sprawia frajdy i nudzi (sa tez tacy, ktorzy nigdy nie nauczyli sie w FIFE grac i przez ciagle porazki narzekali na pilke konkurencji), innych zas to zachwyca. Jedni wola COD, inni skilowe HALO, ale nie zmienia to faktu,ze Konami od lat stoi w miejscu (o dziwo i tak wycisneli z tego leciwego silnika dosc duzo) i pisanie ze robia progres o wiele wiekszy niz EA jest po prostu smieszne.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dla wszystkich niekumatych (o, to będzie dobre słowo): Pisząc "progres" nie napisałem NIC o jakości obu gier, a ktoś sobie z tamtego posta prawdopodobnie właśnie to wywnioskował.

 

PS. To nie było skierowane do Ciebie, ale z tego co widzę po powyższym poście, też nie zrozumiałeś.

 

EDIT: Przeczytałem przed chwilą raz jeszcze to, co napisałem wyżej. Źle się wyraziłem, o jakości gry napisałem.

 

Dla wszystkich niekumatych (o, to będzie dobre słowo): Pisząc "progres" nie napisałem NIC o jakości w odniesieniu do odwzorowania rzeczywistości/transmisji TV obu gier, a ktoś sobie z tamtego posta prawdopodobnie właśnie to wywnioskował.

 

Przykład (bardzo skrajny):

 

FIFA 13 - wychodzi FIFA 14 i zmienia się tylko menu gry.

PES 2013 - wychodzi PES 2014 i zachodzą zmiany na lepsze w rozgrywce (np. lepsze AI obrońców i zawodników)

 

Która gra zaliczyła większy progres, czyli postęp względem poprzedniej edycji gry?

Edytowane przez Vesper
Odnośnik do komentarza

pisząc, że Fifa, rok rocznie nie zalicza progresu pisze się totalne bzdury. Nie grasz w Fife, na odpowiednim poziomie, to zmian nie zauważysz. To jest piłka w głównej mierze dla hardcorowych odbiorców, miłośników manuala, gry przez sieć i mocno piłkarska gdy po piłkarsku się w nią gra. PES to zręcznościówka w najprostrzej postaci, która rok rocznie od edycji 6 szła na dno, dźwigając się dopiero w tym roku.

Odnośnik do komentarza

pisząc, że Fifa, rok rocznie nie zalicza progresu pisze się totalne bzdury. Nie grasz w Fife, na odpowiednim poziomie, to zmian nie zauważysz. To jest piłka w głównej mierze dla hardcorowych odbiorców, miłośników manuala, gry przez sieć i mocno piłkarska gdy po piłkarsku się w nią gra. PES to zręcznościówka w najprostrzej postaci, która rok rocznie od edycji 6 szła na dno, dźwigając się dopiero w tym roku.

Geez ... W którym z moich postów widzisz stwierdzenie o braku progresu w przypadku FIFA? Skąd masz takie dane, to znaczy, FIFA "jest skierowana w głównej mierze do hardcor'owych odbiorców"? W ogóle, co Ty dorabiasz za ideologie, "mocno piłkarska, gdy po piłkarsku się w nią gra". Miałeś okazję dłużej pograć w 3 ostatnie edycje PES? Chyba nie. Czyli 2012 też jeszcze był dnem?

Masz, losowe teksty recenzji, przed chwilą wyszukane, bo nie chce mi się przekonywać osobiście:

 

PES 2011 poszedł w dobrym kierunku - zmienił serię nie do poznania i przygotował grunt pod zmiany w kolejnych sezonach.

Takiego skoku między dwiema kolejnymi odsłonami nie pamiętam. (PES 2011)
Na pierwszy rzut oka różnica jest kolosalna. (PES 2011)

- gamezilla.pl

Pro Evolution Soccer 2012 jest niesamowicie grywalny i znacznie lepszy od poprzedniczki.

- gram.pl

Edytowane przez Vesper
Odnośnik do komentarza

pisząc, że Fifa, rok rocznie nie zalicza progresu pisze się totalne bzdury. Nie grasz w Fife, na odpowiednim poziomie, to zmian nie zauważysz. To jest piłka w głównej mierze dla hardcorowych odbiorców, miłośników manuala, gry przez sieć i mocno piłkarska gdy po piłkarsku się w nią gra. PES to zręcznościówka w najprostrzej postaci, która rok rocznie od edycji 6 szła na dno, dźwigając się dopiero w tym roku.

 

 

:rofl2:

 

Faktycznie dla hardocorwych graczy grających po sieci. Jest ich może 2%. Bo cała dzieciarnia gra na asystach :rofl2:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

ale piszesz że PES zaliczał progres, kiedy on zaliczał rok rocznie regres. Ile grałem to moja sprawa i moje zdanie na ten temat. Każdy ma swoje.

No to jesteś w bardzo nielicznym gronie, bo Twoim zdaniem:

d57f055cbdede.png

Edytowane przez Vesper
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...