Skocz do zawartości

PES 2013


Ader

Rekomendowane odpowiedzi

Aj ci pocieszni fani fifki. Fakt, że PES wraz z edycją 2008 zaliczył dużego dropa i żenada trwała do edycji 2010, ale już 11 miała przebłyski i wskazywała, że w Konami ktoś się obudził, a 2012 jest już bardzo udaną edycją, która wprowadziła do serii istotne zmiany gameplayowe i to zmiany na duży plus plus. Demo trzynastki pokazuje, że idą dalej w kierunku pełnej kontroli nad sterowanym zawodnikiem i coraz większej nad zawodnikami sterowanymi przez AI, więc jeśli to nie jest progres to nie wiem jak to nazwać. No ale wyznawcy Fify poczytali w prasie/necie przez parę lat, że PES się stoczył (co przez 3 lata było zgodne z prawdą) i teraz cokolwiek by się nie działo to FIFA>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>PES

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Coś mi się wydaje, że realizm, o którym tak mówicie we fifie wynika tylko z opóźnienia w sterowaniu. Grałem cały zeszły rok we Fife 12 i szczerze mówiąc tak mnie wynudziła, że nie mogłem na nią patrzeć. I szczerze mówiąc ten realizm też nie jest wysokich lotów skoro zawodnicy szybcy i silni fizycznie mają ogromną przewagę nad zawodnikami stawiającymi na wyszkolenie techniczne.

 

A demo PESa 2013 w moim mniemaniu pokazuje, że Konami kończy z eksprymantami (a przynajmniej zmienia jej skalę) i łączy udane elementy z tych edycji z datą w nazwie z gameplayem PESa 6. I nie jest to również typowy,bezmózgi (bo tak mniej więcej to wygląda w tej dyskusji, wysublimowani gracze grają we fife, betony w pesa) szybki arcade. Widać to chociażby w tym treningu dodanym do ostatniego dema. Tam faktycznie za każdym razem można piłkę inaczej przyjąć, podać, strzelić. Również randomowość jest o wiele mniejsza niż we wcześniejszych odsłonach gdzie to właśnie mnie odrzucało. Zaryzykowałbym nawet zdaniem, iż obecny PES jest całkiem techniczny i skillowy.

Odnośnik do komentarza

wiadomo coś o limitce pes2013, którą pokazywał jakiś czas temu Murphy na bodaj stronie pesfan oraz oficjalnym profilu gry na facebooku? steelbox z grafiką LM. będzie można ja kupić w Polsce?

 

http://www.pesfan.com/news/10178364/Exciting-PES-2013-news/#newsarticle o tym właśnie pisałem. ktoś wie cokolwiek na temat jej wydanie? kiedy, czy dostępna w Polsce?

Odnośnik do komentarza

bardzo fajnie. ale z tego co udało mi się znelźć na necie takie wydanie będzie dostępne tylko w północnej ameryce. dodatkowo w UK ma być limitka z manchesterem united. też nieźle. może kiedyć polsi wydawca pokusi się o coś podobnego np dla legii:)

 

http://www.game.co.uk/en/pro-evolution-soccer-2013-171238?pageSize=20&searchTerm=pes%202013

 

to piszcie z zapytaniem do Galapagos(wydawcy PESA w polsce)

 

http://www.galapagos....pl/kontakt.php

 

nie będą mieli takiego wydania. w ich dystrybucji znajdzie się jedynie podstawowa wersja pudełkowa. bez logo bwin na koszulce krystynki na okładce.

Odnośnik do komentarza

Tokar wytlumacz mi jakie to kolosalne zmiany systemowe zaszly w PES, bo przyznam szczerze, ze pes byl przez ostatnie lata tak zenujacy, ze sobie odpuscilem.

Teraz odpalam demko nowego PESa i widze PES 3 w nowej (za mocno powiedziane) oprawie.

Odpalam za to Fife i (pipi)a musze od nowa uczyc sie grac, bo tutaj naprawde zaszly zmiany systemowe.

Odnośnik do komentarza

Tokar wytlumacz mi jakie to kolosalne zmiany systemowe zaszly w PES, bo przyznam szczerze, ze pes byl przez ostatnie lata tak zenujacy, ze sobie odpuscilem.

Teraz odpalam demko nowego PESa i widze PES 3 w nowej (za mocno powiedziane) oprawie.

Odpalam za to Fife i (pipi)a musze od nowa uczyc sie grac, bo tutaj naprawde zaszly zmiany systemowe.

 

Chcesz powiedzieć, że nie zauważyłeś tak subtelnych zmian jak możliwość biegu w dowolnym kierunku, a nie w podstawowych 8, co praktycznie wymusza przerzucenie się z krzyżaka na gałkę, możliwości całkowitego "zmanualowania" podań, możliwości kierowania dwoma zawodnikami na raz kiedy jesteś w posiadaniu piłki czy zmiany kierowanego zawodnika za pomocą prawego analoga ? I nie wyskakuj mi tu z tym, czy w fifie to jest i od jak dawna, bo ja nie twierdziłem, że w Fifie nie zachodzą żadne zmiany, tylko obalam idiotyczną tezę, że PES jest wciąż archaiczny i zje/bany.

 

Poza tym dla mnie nie może być większej rekomendacji niż gameplay na wzór PES3/WE6 z dodanymi nowymi rozwiązaniami.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

najlatwiej jest pisac bzdury , w tym roku oficjalnie rozumiem to ze komus moze PES sie podobac bo jest naprawde ok jednak dla mnie najwazniejszy jest online (w tej kwesti chyba nikt nie ma watpliwosci ze FIFA>PES) i zwracam uwage na takie szczegoly jak licencja (z Premier League w PESie jest tylko Man U... moja ulubiona liga i mam grac jakimis no namemami) FIFA w tym aspekcie jest duzo lepsza a i gameplayowo mi sie podoba (gram od edycji 09)

 

no i oczywista kwestia grafika w fife > grafika w pesie

Edytowane przez bartiz
Odnośnik do komentarza

Up - stary pomyliles nazwy gier. Ta gala od konami na silniku sprzed 12 lat to PES, a symulator od EA to Fifa.

 

Tokar: jestes starym, lysym fanbojsem. 30 lat ma pierdziel i jeszcze taka gimberska maniane odpyerdala.

Edytowane przez Dave Czezky
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

najlatwiej jest pisac bzdury , w tym roku oficjalnie rozumiem to ze komus moze PES sie podobac bo jest naprawde ok jednak dla mnie najwazniejszy jest online (w tej kwesti chyba nikt nie ma watpliwosci ze FIFA>PES) i zwracam uwage na takie szczegoly jak licencja (z Premier League w PESie jest tylko Man U... moja ulubiona liga i mam grac jakimis no namemami) FIFA w tym aspekcie jest duzo lepsza a i gameplayowo mi sie podoba (gram od edycji 09)

 

no i oczywista kwestia grafika w fife > grafika w pesie

Lubię tryb online, ale mimo wszytko gram w nim mało na tle całego czasu spędzonego z grą. Wolę pograć z bratem na 2 pady. Online w PES 2013 to już nie online z PES 2008, 2009 (lagi, teleporty). Po 2 latach EA wyłączyło serwery dla FIFA 10. Do dziś serwery PES 2008 są aktywne.

 

PES ma Champions League, a licencja na Champions League > licencja na Premier League.

 

Poza tym, co to za argument. Choćbym miał łącznie spędzić 30 minut na wgrywaniu strojów dla drużyn PL, to gram cały rok. Jakoś nigdy nie było to dla mnie większym problemem, nawet po przesiadce z "kopanki" EA. Jeśli czepiamy się takich detali, czcionka na WSZYSTKICH strojach w FIFA jest żałosna. Ta sama od wieków, do tego "trochę" za duża. Licencjonowanych twarzy wciąż jest za mało. Impact Engine najlepiej sprawdza się w przypadku Barcelony, co widać na powtórce Qbka, choć on jest zachwycony. Jeśli jesteśmy przy Barcelonie, najlepszy zespół klubowy został pozbawiony Camp Nou. Poprawili już zamuliste menu, przez które najlepiej było poczekać, aż jeden gracz ustawi sobie formację i skład, zanim wprowadzi zmiany drugi?

W powtórkach PES spadają FPS'y? FIFA potrafi zawiesić całą konsolę.

 

Gole w PES to wciąż większa frajda dla oczu. W FIFA zachwyt trwa krótki czas, później cieszysz się już tylko z tego, że po prostu zdobyłeś bramkę.

Wciąż nie można zapisywać dowolnej ilości powtórek na dysku, marne 5 miejsc? Jeszcze inna sprawa, ile trzeba się naczekać na zapis.

 

Grafika to kwestia indywidualna, zawodnicy w grze EA to dla mnie wciąż takie plastusie.

 

Impact Engine <3 i Arteta: http://www.ea.com/so...s/ugc/134776544 btw. ciekawe czy będą faule bez piłki tak liczone.

Edytowane przez Vesper
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra ingoruje ten temat bo widze ze tu siedzi ekipa jak Mendrek w Console Wars xD

 

czepianie sie braku Camp Nou w FIFE a nie zwracanie uwagi na braki licencyjne w PESie to juz przesada.

Co z tego ze jest licencja na Lige Mistrzow jak w grupie jest North London, London FC, Merseyside Red itp.

Edytowane przez bartiz
Odnośnik do komentarza

Dobra ingoruje ten temat bo widze ze tu siedzi ekipa jak Mendrek w Console Wars xD

 

czepianie sie braku Camp Nou w FIFE a nie zwracanie uwagi na braki licencyjne w PESie to juz przesada.

Co z tego ze jest licencja na Lige Mistrzow jak w grupie jest North London, London FC, Merseyside Red itp.

Gdybyś nie czytał tak wybiórczo, to byś wiedział, że nie jestem fanboy'em ani jednej, ani drugiej gry. Przypominam, specjalnie dla Ciebie, że cały poprzedni sezon grałem w FIFA 12. Tak, nie musisz tego wiedzieć, ale pisałem to wczoraj, w tym temacie. Chyba w sygnaturę będę tego posta wstawiał przed każdą odpowiedzią w temacie FIFA/PES. Co do reszty użytkowników, czego się spodziewałeś? To samo czekałoby fanów PES w temacie o grze EA.

 

Wybrałeś sobie Camp Nou, co do którego odniosłem się z ironią, wygodnie. Napisałem chyba, że można wgrać stroje i nie jest to jakiś wielki problem, tak? Dla Ciebie oczywiście będzie. Stroje można wgrać do PES jeśli Ci na nich zależy (wzorowo wykonane), CL w FIFA nie będziesz miał. Co z tego, że jest Arsenal czy Chelsea, jak nie ma Ligi Mistrzów? Co powiesz o Ekstraklasie bez licencji? Dlaczego nie wspomniałeś o twarzach? Jak gram Oscar'em lub Vidal'em, to chcę się wczuć w to, że jest to ten piłkarz, a nie jakiś no-name z jego nazwiskiem na koszulce.

Odnośnik do komentarza

Rozmowa była o gameplayu, a teraz nagle podnoszony jest stary jak świat argument o licencjach. Pewnie że fajniej jakby były, ale na kamerze vide nie jesteś w stanie nawet zobaczyć tych oficjalnych herbów czcionek itd. Żeby nie było, nie mówię, że to jest zupełnie nieważne, bo napewno fajnie buduje to klimat i otoczkę, no ale bez jaj, nie kupię gry, która gameplayowo kompletnie mi nie podchodzi BO SĄ LICENCJE.

 

Kwestia online to chyba taka sama legenda ciągnięta od 2008 roku jak to, że w PESie nie ma żadnych zmian. Zje/bany online to taki, który uniemożliwia płynną grę, a nie taki, który nie oferuje tony społecznościowych bzdur, miliarda rankingów i innych bzdetów. W PES2012 online gra się bezlagowo i to jest najważniejsze, a jedyna rzecz której ewidentnie brakuje to jakieś filtry żeby ograniczyć barca & real fest. W pesowe online tak samo "nie da" się grać jak "nie da" się grać przez PSN, bo na XO jest lepszy.

 

Jajczes: jak tam zakola ? Kiedy dołączasz do klubu ?

Edytowane przez Tokar
Odnośnik do komentarza

Rozmowa była o gameplayu, a teraz nagle podnoszony jest stary jak świat argument o licencjach. Pewnie że fajniej jakby były, ale na kamerze vide nie jesteś w stanie nawet zobaczyć tych oficjalnych herbów czcionek itd. Żeby nie było, nie mówię, że to jest zupełnie nieważne, bo napewno fajnie buduje to klimat i otoczkę, no ale bez jaj, nie kupię gry, która gameplayowo kompletnie mi nie podchodzi BO SĄ LICENCJE.

 

Kwestia online to chyba taka sama legenda ciągnięta od 2008 roku jak to, że w PESie nie ma żadnych zmian. Zje/bany online to taki, który uniemożliwia płynną grę, a nie taki, który nie oferuje tony społecznościowych bzdur, miliarda rankingów i innych bzdetów. W PES2012 online gra się bezlagowo i to jest najważniejsze, a jedyna rzecz której ewidentnie brakuje to jakieś filtry żeby ograniczyć barca & real fest. W pesowe online tak samo "nie da" się grać jak "nie da" się grać przez PSN, bo na XO jest lepszy.

 

Jajczes: jak tam zakola ? Kiedy dołączasz do klubu ?

Ja gameplay'u w obu grach nie porównuję (oceniam gry osobno, bo każda oddaje jakąś część futbolu, czy to rzeczywistego, czy z perspektywy meczu oglądanego w TV), a zwłaszcza nie wypowiadam się o grywalności, bo rozumiem, że jest to kwestia indywidualna. Pewnie w tym roku zagram w obie. Odniosłem się do licencji, bo o nie zahaczył bartiz. Jeśli wywnioskowałeś z mojego posta, że licencje to dla mnie rzecz pierwszorzędna, to tak nie jest.

 

LionelPL@ Trochę nie w temat, nie zrozumiałeś.

Edytowane przez Vesper
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...