Skocz do zawartości

PSX Extreme 192


Oceń okładkę PSX Extreme 192  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 192



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #192

 

cover_forum.jpg


Sierpniowy numer dostępny od 31.07 (środa)

Prenumerata - wysyłka 28.07 (niedziela)

 

Nie ma tego złego... Sezon wakacyjno-letni przyzwyczaił nas do posuchy w temacie wartościowych premier, ale nie zamierzamy narzekać przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, w tym okresie nigdy nie cierpimy na nadmiar funduszy, więc wszelkie wyjazdy urlopowe, wypady ze znajomymi czy choćby regularne imprezki na świeżym powietrzu nie stanowią konkurencji dla zakupów growych. Po drugie, w PSX Extreme dostarczamy w tym okresie jeszcze więcej ciekawej publicystyki – przyjemna lektura na plaży czy nad basenem to zawsze gwarancja dobrze spędzonego czasu.
 
Zaczynamy od dwóch playtestów, na które czekają rzesze graczy. Po sukcesie Enemy Unknown, wielbiciele marki XCOM wypatrują drugiej produkcji, której droga na półki sklepowe była bardzo wyboista – Rozbo ocenia dla Was potencjał The Bureau: XCOM Declassified. Ostatnie lata nie rozpieszczały też fanów Final Fantasy – dwóch maniaków serii zagłębiło się więc w betę FF XIV: A Realm Reborn, aby zdać raport z kierunku, w jakim podąża Square Enix ze swym flagowym tytułem.
 
Adriana Chmielarza przedstawiać Wam nie trzeba – ale jego poglądy to osobna bajka. HIV nie szczędził amunicji i zasypał znanego designera gradem pytań – o branżę, jej przyszłość, rozmiary ego, aktywność w mediach społecznościowych, wbijanie szpilek deweloperom oraz... indyki. Tabu nie było, jeńców nie brano. W gronie redakcyjnym dyskutujemy o (prawie) perfekcyjnym The Last of Us i zmianie polityki Microsoftu dla nowej generacji. Wiecie, że do tej pory zapowiedziano ponad 80 produkcji dla PS4 i Xboksa One? W ich ogarnięciu pomoże Wam nasze zestawienie i wstępne oceny hype’u. Poza domysłami warto jednak popytać o konkrety u źródła – dlatego o next-genach wypowiadają się na naszych łamach przedstawiciele polskich studiów tworzących już gry na nowe maszyny. Trio polskich akcentów w numerze zamyka start nowego cyklu wywiadów z polskimi branżowcami – jeśli marzy Wam się praca „przy gierkach”, powinniście znaleźć tu kilka inspiracji. A to wciąż jedynie fragment atrakcji naszego nowego numeru, wśród których znajdziecie też m.in. 8 stron wspomnień o PlayStation 2, przegląd gier z bohaterami Marvela, historię serii Final Fantasy i zestaw stałych felietonów. Jak wspominałem na wstępie – idealna lektura na letni relaks. Enjoy. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
CO NOWEGO
Diablo III
Sherlock Holmes: Crimes and Punishments
X
 
PLAYTESTY
Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
The Bureau: XCOM Declassified
 
RECENZJE
Dark
Deadpool 
MotoGP 13
Time and Eternity
 
NETWORK
Borderlands 2 – Tiny Tina's Assault on Dragon's Keep
Doodle Jump for Kinect
Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara
Fireburst
Hotline Miami
Storm 
Thunder Wolves
The Walking Dead – The Walking Dead: 400 Days
 
POCKET
Animal Crossing: New Leaf
Class of Heroes 2
Epic Mickey 2: Siła Dwóch
Hotline Miami
Jak and Daxter Trilogy
Kung Fu Rabbit
Mario & Luigi: Dream Team Bros.
Mighty Switch Force! 2
Project X Zone
 
HARDKOR
Adrian Chmielarz – wywiad
Zgrentgen – [R]ewolucja odwołana?
Polscy deweloperzy o nowej generacji
Lista gier nowej generacji
Powrót do przeszłości – PlayStation 2
Mapa deweloperów – Francja
Kulisy branży – Maciej Sachmaciński
O co chodzi jakby... – Marvel w grach wideo
KinematoGRAfia – Prince of Persia
Przez pryzmat serii – Final Fantasy
Zgrentgen – The Last of geniUs
To było grane – Syphon Filter
Graczpospolita
Immersja – Prawdae  
 
FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Fabularna tawerna [Zax]
Człowiek z liściem na głowie [HIV]
Z uKosa [Koso]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [butcher]
Babskie sprawy [Monika]
 
STAŁE RUBRYKI
Co Nowego 
Ohayo Nippon
Hyde Park
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 28.07. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
Zapowiedź numeru także na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

Odnośnik do komentarza

numer wysuszony ale jest PS2, TLOU zgrentdżę i trochę o ngenie zza kurtyny od devsów także ten numer chętnie wezmę - kontent jest

 

dziwne że nie macie jeszcze wjazdu na jakieś testowanie gierek EA typu FIFA14/BF4, może za miesiąc

 

aha btw można spodziewać się stuffu z gamescom w następnym numerze? opóźnijcie numer jeśli trzeba

Odnośnik do komentarza

Kupiłem i właśnie przeglądam przy śniadaniu. Za wielki tekst o PS2 należy wam się jakaś nagroda. Czyste za.je.bongo! I te wspominki redaktorów, talenty ery ps2, top 30... a właśnie, kto układał top listę? Redakcja czy sam Roger? Kudosy lecą też do was za wywiad z Chmielarzem. Uwielbiam gościa, nie zawsze się z nim zgadzam, ale zawsze z przyjemnością czytam co ma do powiedzenia.

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Numer obczajony na szybko przy śniadaniu na urlopie w Dziwnowie, w którym był bezproblemowy dostęp do PSXE.

Dla mnie mega plus za szatę graficzną, bez miliona kolorków. Pod recenzjami schludny, biały podkład. Jakoś tak mniej młodzieżowo i bardziej ekspercko, profesionalnie, aha no i plus sa wywalenie tych żenujących rozmówek "VS" na ostatniej stronie (chyba, że o ironio gdzieś to bliżej przesuneliście i nie zauważyłem !)

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

na szybko :

 

- zgrentgen o TLOU dziwaczny, bo widzę dyskusję o tym czym ta gra miała nie być (total survival typu DayZ? wtf w ogóle)

- fajne materiały o opinii polskich devsów nt PS4, właśnie takiego stuffu oczekuję od polskiego pisma konsolowego ;) gratsy że trzymacie rękę na pulsie i ogarniacie co jest teraz nośnym towarem i o czym czytelnicy chcieliby wiedzieć maksymalnie wiele (nekstdżę) ; więcej takiego mięcha

- zirytował mnie kalendarz premier na 2 strony, dlaczego zawsze muszę czuć to wypełniactwo numeru jakimś badziewiem, to już wolałbym 2gi felieton Moniki w to msce

- a właśnie, Monika. jako monikohejter stwierdzam że ten felieton jej się udał, może temat jest jej bardziej bliski nie wnikam, fajnie się czytało i już

- plusuję wywalenie syfu z ostatniej strony "przy piwie", szanujcie się, to nie bravo sport

- wiem nie moja sprawa ale HIV plus za zmiane fryzury (grzywka rozwalała mi system)

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

Kud(ł)osy za tekst o PS2 dla Pereiro, dla Kuby o grach na licencji Marvela (za miesiąc DC ? :)
Zmiana szaty graficznej - całkiem nieżle lecz nie przeginajcie z białym tłem (równowaga)
Mam już dość tych zmian.
Pamiętajcie o prawie Murphy'ego
"Jeśli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz."

Bugi - tekst Crasha w chmurce nieczytelny, logo kącika Pocket -fatalna kolorystyka, zdjęcia felietonistów( Mazzi ,Koso,Butch) za ciemne, brak zdjęć z kolejnych części Final Fantasy w Przez pryzmat,
Granda/Komix wyleciała na stałe?

Odnośnik do komentarza

To i tak nie zmienia faktu, że wszyscy byli o dwie klasy lepsi od Kleja. Raz, że jego krecha kompletnie nie pasuje do PE ( moim zdaniem bardziej na miejscu są łądne, proste rysunki )  a dwa jego komiksy to zazwyczaj prywata. Dawniej była Luna teraz jakaś nowa lola. Idź pan w uj... Cysio, Tortur to była klasa :)

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Koso jest tylko współpracownikiem. Piszę tylko felietony.

 

Ja osobiście chciałbym, aby reckę napisał SoQ-u. Gość umie pisać o GTA - vide - zapowiedź GTA V w jednym z ostatnich numerów.

Tyle że Koso wcześniej pisał recki oraz dłuższe felietony dla PSX a nie dla Polygami. Jeżeli nie będzie robił dla tego serwisu materiału, to może to będzie możliwe? Myszaq musi być, bo to on odpowiada za sprawdzenie pełnych wersji gta w redakcji (recka np IV czy VC świetna). Duet byłby fajnym pomysłem, bo z rdr to wyszło na prawdę nieźle

Odnośnik do komentarza

 

Koso jest tylko współpracownikiem. Piszę tylko felietony.

 

Ja osobiście chciałbym, aby reckę napisał SoQ-u. Gość umie pisać o GTA - vide - zapowiedź GTA V w jednym z ostatnich numerów.

Tyle że Koso wcześniej pisał recki oraz dłuższe felietony dla PSX a nie dla Polygami.  Jeżeli nie będzie robił dla tego serwisu materiału, to może to będzie możliwe? Myszaq musi być, bo to on odpowiada za sprawdzenie pełnych wersji gta w redakcji (recka np IV czy VC świetna). Duet byłby fajnym pomysłem, bo z rdr to wyszło na prawdę nieźle

 

O_o.

 

 

Koso jest współpracownikiem. Od roku kupuję PSX-a i jeszcze ani razu nie widziałem ŻADNEJ jego recenzji w magazynie. Wiem, że pisał wcześniej. 

Myszaq też jest mało prawdopodobny.

 

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...