Skocz do zawartości

Fifa 11


Rekomendowane odpowiedzi

Poznaliśmy już pierwsze szczegóły na temat FIFA 11 dzięki brytyjskiemu magazynowi Zoo. Wygląda na to, że denerwujące błędy z zeszłorocznej edycji zostaną wyeliminowane i jest na co czekać. Absolutnym hitem jest dla mnie możliwość ustawienia pod swoją drużynę przyśpiewek kibiców, choć nie sprecyzowano jeszcze jak będzie to wyglądać i, co ważniejsze, brzmieć.

 

Jakie jeszcze zmiany przyniesie nowa FIFA? Wypunktujmy:

 

* nowy system podań nie pozwoli już na słynny ping-pong na boisku

* pojawi się możliwość podkręcania podań

* zmieniono zachowanie bramkarzy

* większy nacisk zostanie położony na indywidualne zdolności piłkarzy, przy czym nie chodzi tylko o to, że ktoś będzie szybciej biegał, gwiazdy mają mieć własne asy w rękawach

* w grze pojawi się większa ilość sylwetek, co pozwoli lepiej odróżnić od siebie poszczególnych piłkarzy

 

Zapowiada się naprawdę nieźle. Mam tylko nadzieję, że skończy się także możliwość wywierania pressingu na całym boisku przez 90 min. i pasek wytrzymałości przestanie być tylko nic nie znaczącą ozdobą. Pamiętać trzeba, że to zapewne nie są wszystkie zmiany. Polygamia.pl

Odnośnik do komentarza

Tempo podobne do tego z PES-a 3 bym chciał ujrzeć. Ta gra ma być skillowa , nie chce przegrywać z kolesiami kopiącymi się po czole. Może powiększenie boiska? Przydałoby się trochę więcej miejsca na murawie oraz to o czym wspomniał wojtas już, mianowicie pasek staminy nie jako ozdobnik.

 

Ten fragment o podkręcaniu podań jest dla mnie lekko niezrozumiały, na jakiej zasadzie miałoby to funkcjonować? Aha, gra powinna honorować zawodników grających na manualu.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

dużo za szybki....Mam nowy nr CDA, tam chłopaki zdają relacje z testów beta wersji jaką ograli w Vancouver. Oprócz dopakowanej grafy wspominają, że piłka EA wymaga coraz większego skila. Też czekam z nadzieją

 

 

Osobiście , jako weteran PES'a (obecnie nim zniesmaczony jednak kochający pewne elementy PES'a) oczekuję:

 

-tempa gry: chcę by było wolniej. To nie hokej!

 

- taktyka, formacje. W Fifie mają mniejsze przełożenie na grę niż w PES co fajne nie jest. Bo futbol to szachy (niejednokrotnie) , niesamowicie taktyczna gra

 

- powyższe wynika z tego (min) , ze Fifa nie karze za 90 min sprintu.

 

- żadnych handicapów, żadnego momentum (niektórzy się będą kłócić, że niby tego nie ma)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Toshirou- momentum następuje wtedy, gdy podczas meczu online zawodnicy Twoi lub zawodnicy przeciwnika zaczynają odpier'dalać manianę, nic nie daje naciskanie L1 ( wyjście na pozycję ), nie potrafią przyjąć piłki, robią wszystko byle tylko w(pipi)ić biednego gracza i rozśmieszyć przeciwnika.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Toshirou- momentum następuje wtedy, gdy podczas meczu online zawodnicy Twoi lub zawodnicy przeciwnika zaczynają odpier'dalać manianę, nic nie daje naciskanie L1 ( wyjście na pozycję ), nie potrafią przyjąć piłki, robią wszystko byle tylko w(pipi)ić biednego gracza i rozśmieszyć przeciwnika.

ostatni mój mecz w WC tak wyglądał. Trafiłem na słabego oponenta. Ja gram Anglia on Argentyną. Typ popełnia błędy szybko prowadze 2-0. I załącza sie to (pipi). Jego bramkarz broni 5 sytuacji 1-1, moi pudłują z metra. Ale nic, typjest i tak za słaby. Co się dzieje? Mój obrońca SAM prokuruje rzut karny. I to nawet wslizgu nie zrobił. Trace gola. W 90 min ziom strzela drugiego , ma obrona popełnia prosty błąd. Typ szydzi do rozpuku z momentum. To akurat był mój w(pipi) ale sporo sytuacji miałem, ze to przechyliło szale na moją korzyść

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Oj lons, ty chyba jesteś jednak zaślepiony (co wmawiasz easye'owi). Przecież elementy które chcą dodać to...ewidentne kopiowanie PES'a. Czyli unikatowe dryblingi dla gwiazd, lepsze czucie piłki przez gwiazdy (trudniej zabrać futbolówkę)...

Odnośnik do komentarza

Oj lons, ty chyba jesteś jednak zaślepiony (co wmawiasz easye'owi). Przecież elementy które chcą dodać to...ewidentne kopiowanie PES'a. Czyli unikatowe dryblingi dla gwiazd, lepsze czucie piłki przez gwiazdy (trudniej zabrać futbolówkę)...

 

Narazie to oni piszą co rzekomo zrobią w nowej FIFA 11. Dobrze piszesz "chcą dodać" Na dzień dzisiejszy nie mam żadnych podstaw by bezgranicznie wierzyć w to co obiecują. To nie ja podniecam się informacją od EA, a narzekam i płaczę na info od KONAMI. Znając życie gra zrobi na początku dobre wrażenie, ale po 1 miesiącu katowania balon pęknie z nudów.

Odnośnik do komentarza

LOL za to masz solidne podstawy by wierzyc tworcom PESa. Ty nie jestes zaslepiony - raczej zdrowo ...

W FIFA wystarczy ze jedna kreske dorysuja do czegokolwiek to dalej bedzie ona wieki przed szmaciarskim PESem. Ale nie o tym rozmawiamy, bo to tak jakby nie przymierzajac Hiszpanie mieliby sie rozwijac by pokonac Polakow w pilke nozna... Producenci FIFA praktycznie poza zmianami skladow na nowe nie musza nic dotykac i tak sa numerem jeden...

Odnośnik do komentarza

LOL za to masz solidne podstawy by wierzyc tworcom PESa. Ty nie jestes zaslepiony - raczej zdrowo ...

W FIFA wystarczy ze jedna kreske dorysuja do czegokolwiek to dalej bedzie ona wieki przed szmaciarskim PESem. Ale nie o tym rozmawiamy, bo to tak jakby nie przymierzajac Hiszpanie mieliby sie rozwijac by pokonac Polakow w pilke nozna... Producenci FIFA praktycznie poza zmianami skladow na nowe nie musza nic dotykac i tak sa numerem jeden...

 

A kto twierdzi, że ja wierze? Opieram się na tym co widzę, a nie o żadną wiarę, ale to tak na marginesie. Chyba według ciebie w FIFA wystarczy dorysować jedną kreskę. Tysiące osób na świecie twierdzi inaczej czego dowodem są posty do EA.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

A...co widzisz w takim razie? Bo z całym szacunkiem- ten filmik z PES'a jest:

 

 

1 takiej jakości, ze prawie nic nie widać

 

2 a jeśli już coś widać to nie napawa to optymizmem.

 

 

Ja kibicuję PES 'owi (i Fifie też- chcę po prostu dobrej piłki) ale obiektywnie trzeba powiedzieć, ze to co EA obiecywało- gracze dostawali. Zapowiadali poprawę animacji? Były. Lepsze twarze? Dostaliśmy je. Drybling 360 (pełny, nie pseudo)? Pojawił się. A to co obiecali Japończycy...nie zostało zrealizowane (albo też w pokracznej formie - jak niepełny drybling 360 z PES'a). Tak, że lons, gdybym miał obstawić u buków kto tym razem dotrzyma obietnic to faworytem jest EA. Chcoćiaż- jako Gracz - chciałbym by OBIE piłki były DOSKONALE

Odnośnik do komentarza

My chociaz mamy podstawy by zaufac EA. Lons, naprawde mnie bawisz, teraz na sile jestes obronca każdej informacji z pod skrzydel Konami, zas tych, co paru lat konsekwetnie realizuja swoj plan negujesz. LOL.

Zmian nie potrzeba wiele Cris - zreszta sam dobrze powinienes wiedziec, ze jak cos jest dobre to po co to zmieniac ? Konami stosuje ta taktyke od ostatnich 4 lat i jestes zadowolony :whistling:

 

Podobno redaktorzy NEO juz grali i sa zachwyceni - garsc informacji :thumbsup:

Ping pong zostal wyeliminowany. Stojacy tylem do bramki zawodnik nie ma szans podac idealnie pilki. Co wiecej dzieki ProPassing konsola bierze pod uwage szereg czynnikow (taki Fabregas potrafi z pierwszej pilki otworzyc droge do bramki, zas slabsi zawodnicy moga po prostu kiksowac)

 

Podobnie rozwiazali strzaly. GAMECHANGER to kolejne usprawnienie, jak mowia ?ludzie tworzący FIFE znaja, się na futbolu i rozimieja go?. Gdy pilka zagrana nisko po ziemi odbije się i doleci do napastnika na wysokości kolana, albo uda, slabemu snajperowi o wiele trudniej będzie wykorzystac ta sytuacje. Slabiak, będzie staral się opanowac kule i dopiero oddac strzal, zas taki cyborg Torres w ułamku sec zlozy się do strzalu.

Stojac Tylem do bramki sprobuje przewrotki/nożyc, ale już taki Lewandowski będzie staral się sprowadzic pile do ziemi i dopiero odda strzal.

 

Chłopaki chca stworzyc najbliższe odzwierciedlenie prawdziwej pilkie, dlatego dodaja nowe PersonalityPlus EA uwypukla jeszcze bardziej indywidualne cechy zawodnikow. Teraz roznica miedzy Messim, Ronaldo, Droga takim Berbatovem czy Rooneyem jest jeszcze wieksza. Dla przykładu - Berbatov bez pilki spaceruje po boisku i czeka na podanie, gdy jego kolega z druzyny Wayne stosuje presing, ganiając za futbolowka, wraca do obrony itp. ! Dla mnie KOZAK !

 

Pilkarze sa jeszcez bardziej zaangażowani w gre, SI jest poprawione, twarze zawodnikow, w pogoni za PESem z zeszłego roku to krok na przod, zwłaszcza - mimika twarzy. Podobno skok jakosciowy jest gigantyczny !

 

Kolejny zarzut z zeszłej edycji ? postury zawodnikow. W zeszłym roku mielismy 3 podstawowe modele postacji, w tym jest ich az 9 + indywidualności ala Crouch, 3 razy wiecej modeli to dobry wynik ! :thumbsup:

 

Brzmi mega obiecująco, jak napisal Mielu:

FIFA 10 jest jak Barcelona, ale to FIFA 11 ma szanse zarządzić niczym Inter.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Zmian nie potrzeba wiele Cris - zreszta sam dobrze powinienes wiedziec, ze jak cos jest dobre to po co to zmieniac ? Konami stosuje ta taktyke od ostatnich 4 lat i jestes zadowolony :whistling:

 

Skoro nie ma po co zmieniać tego co jest dobre , to po co wydawać "nową" grę (no ale odpowiedz jest oczywista dlaczego).

 

btw z ostatniego pesa jestem wybitnie niezadowolony.

Odnośnik do komentarza

Nie ma gry idealnej, ale EA na pewno blizej pilkarskim zmaganiom, niz konkurencji. Co wiecej, zdaja sobie sprawe, ze zawsze jest cos do poprawy i od 4 lat nie wydaja aktualizacji, a mega zmiany w gameplayu. W rece czesto pojawiaja sie zdania, na co zwrocili uwage sluchajac ludzi piszacych na ich forach. I oto dowod - w zeszlym roku glownie narzekali na ping pong, slabe postury zawodnikow i malo widoczne idywidualnosci, gra podobno jest w w polowie drogi do zakonczenia, a juz widac roznice, wiec fani FIFY chyba pomalu moga zacierac rece. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Easye ja ciebie też lubie :whistling: Patrząc na Pro-Evolution Soccer i FIFA na current-geny trzeba być skrupulatnym w ocenie tworzenia tych gier pod kątem rozwoju. Pisałem tobie już wcześniej, iż EA wprowadziło nowy silnik i technologie mo-capture w 2007 roku. Zagrałeś w Euro 2008 i stwierdziłeś, że FIFA to dobra gra i prawidłowo. Krótko mówiąc dałeś szanse nowemu dziecku EA bo strzorzyło nowy engine. Teraz taką samą metamorfozę przechodzi właśnie PES. To ,że są w tyle 2-3 lata we wprowadzeniu nowego engin'u i technologi mo-capture nie skreśla ich jeszcze w walce o miano najlepszej piłki. Jednej firmie dałeś szanse, a drugie już nie chcesz tylko dlatego bo nie byli w stanie w tym samym czasie co EA, czyli 2007 przejść na nową technologię. Widzisz w życiu już tak jest, że nie wszystko da się zrobić odrazu. KONAMI pod tym względem dało ciała, ale dopóki na rynku konsole nowej generacji mają się dobrze doputy KONAMI ma szanse stworzyć bardzo dobrą grę. PES tę walkę by już przegrał jeżeli nie stworzył by nowego silnika mechanicznego opartego w 100% na sesjach mo-capture. Na całe szczęscie w 2009 ogarneli się i zaczeli działać, czego efektem będzie PES 2011. Późno zgadza się, ale jeszcze nie za późno by pokazać pazurki jak za PS2.

 

Najlepsze jest to, że niektórzy są bardziej pewni niż samo EA.

 

FIFA dev: We worry about PES comeback

 

Producer says EA "spends a lot of time playing PES"

 

FIFA 11's Japanese exec producer has admitted that EA often worries about a PES comeback.

 

Speaking in an interview with CVG, Kaz Makita said he doesn't like to call his game 'leaders' in the footy genre, but he reckons plenty of consumers "understand our vision".

 

When asked if EA worries about a PES comeback, Makita answered: "Knowing how Japanese companies work, I think so. They put any effort to try to build a strong product. If I was on their board, I would try to make this football game, to never give up.

 

"We spend a lot of time playing PES as well, learning from what Konami do. Anything we can take, we do," he said. "I don't like to call us leaders, but I believe we now have a product that is competitive, and I think a lot of consumers and critics understand our vision."

 

The situation is different in Japan, says Makita, where Konami's game is still very much ingrained in gamers' minds. "PES is part of Japanese culture - the series has sold 100 million units just in Japan," he said.

 

"I did a recent PR event over there, and when I talked to the media many were actually starting to shift over to playing FIFA. But not the public... yet. So I feel like the hardcore are starting to realise there's a rival game in FIFA but the consumer side haven't sent that message across - yet."

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

easye- pisali w Neo coś o szybkości gry?

 

 

co mnie wkurza w pismach/ stronach o grach- na ogół nie mają typa, który byłby maniakiem piłek. Kolo jedzie do EA, pogra w Fifę i napisze zapowiedź- ale ta zadowala casuali i medium playerów. Zapaleńcy chcieli by więcej o systemie gry (np z relacji CDA nie dowiedziałem się wielu interesujących mnie rzeczy, np czy jest szybciej czy wolniej niż w WC...boże, oby wolniej)

 

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107163,7992006,Fifa_11___pierwsza_jedenastka.html?bo=1 text z poly. Kilka fajnych obserwacji z testów

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Bezposrednio nie - wspominali zas, ze teraz nawet takim Nanim latwo sie w cale nie gra, jak dojdzie do tego lepszy system podan i to, o czym pisza to tempo meczu nie bedzie mialo az takiego znaczenia. Zauwaz, ze w WC pada duzo bramek wlasnie dlatego, ze kontrola nad zawodnikami jest przeogromna i klepa wchodzi nawet jak ktos stoi tylem.

Ogolnie artykul byl obszerny, ale ogolny - duzo pozytywow, istotne zmiany, a gra przypomina zmagania zawodnikow grajacych na zywo. Ciekawe kiedy demo :teehee:

Odnośnik do komentarza

No dla mnie te zmiany fajnie brzmia ale to nie jest glowne oczekiwanie z mojej strony.

Ja oczekuje tego, ze sprint meczy. Ze koles sprintujacy przez caly mecz slabnie (no chyba ze jest Rooneyem albo Alvesem) i jego zdolnosci sie zmniejszaja. Ze w dogrywce kolesie ledwie chodza.

Oczekuje tego ze moj zawodnik wslizgiem potrafi to co komputer.

Oczekuje tez, ze jak podaje na swojej polowie to nie ma spalonego, bo niestety FIFA ma zje.bane spalone.

 

Te wszystkie graficzne sprawy to mnie wala - kogo obchodzi mimika, badz garb wiekszy czy mniejszy? Jak gram swoja druzyna ukochana to i tak poznaje kazdego gracza. FIFA juz teraz dosc przyzwoicie potrafi pokazac wiekszosc zawodnikow (taki Messi, Ronaldo czy Ibra to udaja siebie lepiej niz w realu ;) ).

No nic czekamy na FIFA, PES moze najwczesniej za rok skoro tak jak twierdzi Lons ma byc jak FIFA 2007 ;).

 

Co do wypowiedzi producentow jednej gry na temat drugiej. Zwykla grzecznosc i nic wiecej. Do tego dochodzi "zdolnosc dziennikarska" czyli przeinaczanie wypowiedzi by zrobic z nich headline. Szczegolnie jak sie jest "dziennikarzem" a nie po prostu dziennikarzem - czyli kolesiem, ktory nie nagina rzeczywistosci do swoich pogladow, jak nie przymierzajac Ziemkiewicz czy inni "dziennikarze".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...