Treść opublikowana przez ogqozo
-
Silent Hill f
- Winter Burrow
Było cicho o giereczce i zastanawiano się, czy ją w ogóle anulowano, w sierpniu dopiero lekkie info że wychodzi też na Switcha i że koniec 20265, a tutaj bliska data premiery. Duńczycy na pewno wysmażyli coś opartego na znanych formułach - sami mówią, że łączą Don't Starve i Animal Crossing - ale nie bez powodu te formuły odniosły taki sukces. Liczę na superwciągający standardzik klasy Dungeons of Hinterberg.- Xbox Game Pass - gry w abonamencie
12 listopada ma w końcu datę Winter Burrow. (Wcześniej gra była zapowiadana na "początek 2025", co jak widać nie wyszło). Nie ma co, ta gra wygląda bardzo jak Don't Starve, kurde ten sam styl grafiki... ale bez ciśnienia i z uroczymi zwierzątkami. Cozy ORAZ survival, dwa słowa, których nigdy za mało na współczesnym rynku! Ale tak serio to wygląda jak coś, co może mnie wciągnąć, nie powiem. Demko wypuszczone jakiś rok temu na PC było bardzo zachęcające. Edit: Ok, teraz widzę że gra nawet ma już temat lol.- Nintendo Switch 2 - temat główny
Dokładnie. Prawdopodobnie jest to 400 na sekundę, rozbijając się o maksymalną obecnie prędkość eMMC (jeśli tyle osiąga). Pasowałoby to wspomnianych testów, pokazujących odpalanie np. Mario Karta i porównywanie czasów loadingu. Tak czy siak, można nadal znacznie więcej, niż na Switchu 1. Nowe kartridże są znacznie szybsze od starych. To nie tak, że nie ma korzyści. Cyberpunk byłoby jeszcze trudniej zrobić na kartridżu z prędkością przesyłu 90 MB/s, niż 400 MB/s. Włączmy tę samą grę na Switchu 2 cyfrowo oraz włóżmy do niego kartridż z S1 - tutaj to dopiero może pokazać się różnica nośnika w akcji. Przykładowo, Mario 3D World w pierwszym przypadku pokazuje nam ekran startowy po niecałych 8 sekundach, w drugim - po ponad 21 sekundach. A teraz pomyślmy o tym, że duże gry z otwartym światem często się dziś opiera właściwie w całości na doczytywaniu z nośnika. Nie wiem, czy Cyberpunk byłby możliwy na takim kartridżu w ogóle. No i jak mówię - pewną opcją byłoby instalowanie gier z kartridża i traktowanie go jako tylko narzędzia do skopiowania danych, jak wprowadzono na PS4 (w sumie to nie wiem jak na Xboksie, nigdy nie kupiłem fizyka na Xboxa lol). Gry Nintendo nie zajmują masę miejsca jak na pamięć konsoli, a ludzie instalują od dawna gry na wszystkim innym, od komórek po PS5, więc nie jest chyba nic strasznego dla ludzi. Podejrzewam, że Nintendo tego nie robi, by utrudnić piractwo.- Hades II
Gra się bardzo komfortowo po jedynce. Pamiętam, że w jedynce to wszystko powoli mi szło, kiedyś tam doszedłem do pierwszego bossa, rozwaliłem go po wielu próbach... Był klimat, że powoli poznaję ten świat, jeden element po następnym. Teraz napieprzam ostro i po 4 godzinach mam tyle rzeczy, co w jedynce po chyba 20 jak nie 40. Przechodzone BIOMY, rozwalani bossowie, wykorzystywanie różnych broni, i tak dalej. Z tego co wiem, to w grze czeka nas jeszcze trochę niespodzianek, ale nie wiem, czy będą one jakoś wywracały grę do góry nogami. Na razie to tylko, i aż, więcej Hadesa. Bardzo trudno odmówić sobie jeszcze jednego runu. Wszystko, co zdobywamy, i efekty, jest tak ładnie i wyraźnie pokazane, trzeba tylko brać więcej i więcej.- Final Fantasy VII Rebirth
Ten "tryb wydajności" był ewidetnie robiony żeby się nazywało; granie w niego nie było graniem w prawdziwego Rebirtha. Gra oferuje niespotykane widoczki i spektakularność, ale nawet na PS5 nie było łatwo to osiągnąć, dlatego... jestem mocno sceptyczny co do zadowolenia z wersji Switchowej. Ale hej, powrót głównej serii Final Fantasy na Nintendo, po ponad 30 latach! Aż dziwne, że to tyle zajęło, bo na Plejstejszyn w Japonii mało kto gra już od, hm, dwudziestu lat? Ciekawostka: zastanawiałem się, kiedy ostatnio jakaś gra na Plejstejszyn była w top 5 najlepiej sprzedających się gier roku w Japonii. Otóż kompletna lista takowych przez ostatnie DWADZIEŚCIA LAT to: Final Fantasy 12, Final Fantasy 13, Final Fantasy 13-2, Final Fantasy 15, Final Fantasy 7 Remake... i Monster Hunter World (i w tym roku Wilds na pewno też będzie). Co tu dodać. FF to był jedyny stacjonarny megahit w Japonii, ale już trochę przestał. Teraz "Szesnastka" wspięła się już tylko na 12. miejsce w roku 2023, za jedenastoma grami na Switcha. Rebirth skończył na 10. miejscu w zeszłym roku, oczywiście z samymi grami na Switcha przed nim. Co to mówić - najwspanialsza seria Japonii odszczepiła się dawno do tego, w jaki sposób sami Japończycy najbardziej lubią grać, a nie podbiła serca Zachodu aż tak, by to w pełni wyrównać. Rebirth to bez wątpienia najlepsza gra wszech czasów, ale komercyjnie nie doskoczył aż na ten poziom, na który zasługuje.- Hades II
Ta gra to generalnie więcej Hadesa. Nie ma wielkiej różnicy, ale na pewno skok na S2 jest odczuwalny. Więcej pikseli, więcej klateczek. No i krótsze ładowania, choć niby nie ma ich wiele, jeśli ktoś po prostu ciągle gra tylko w Hadesika hehe. Ale na każdy run trzeba poczekać kilka sekund więcej, niż teraz na S2. To niby nic, co by diametralnie zmieniało grę. Zwłaszcza gdy grasz w handheld, wtedy w mniejszej rozdziałce wypada to soczyście. Różnica w docku na dużym TV może być bardziej odczuwalna. Dla mnie Hades to idealna gra na Switcha. Pisałem to w pierwszym poście tematu o jedynce. Gra akcji, ale wykorzystująca przednie przyciski, kurde, jak ja dawno nie unikałem czymś innym niż ZR. Konstrukcja taka, że w sumie można grać i cały czas, i jedną minutę, ot pogadać dwa razy, posiekać dwa pokoje. Grafika taka, że fajnie pograć na TV, ale i wyraźnie na małym ekranie, i w obu przypadkach pięknie to wygląda ogólnie. Można też niby łączyć, jest cross save między platformami.- Pan Hideo Kojima Xbox Game - OD
Pokazana lokacja została zeskanowana z prawdziwej, ale to nie koniec ambicji Kojimy. "Robiąc OD, chcę przebyć cały świat, wszystkie straszne miejsca", powiedział Kojima. "CHCĘ ZESKANOWAĆ DUCHA jako pierwszy i chcę dostać za to nagrodę". "W pokoju, w którym robimy tę scenę, powinien być duch. Ale słyszycie ten trzask? To dźwięk, który naprawdę się zdarzył w studiu. Były piski w studiu. Może był tam duch, ale już jej tam nie ma... W każdym razie, dlatego właśnie razem z Microsoftem udaliśmy się do świątyni, by upewnić się, że tworzymy bezpieczną grę".- Hollow Knight Silksong
Dobre przykłady jak świetnie stworzona jest opowieść w tym świecie. Takie miejsca łatwo przegapić nawet liżąc ściany 100 godzin. Jednak podobnie poruszające historie są w Silksongu na każdym kroku.- Nintendo Switch 2 - temat główny
A propos omawianego niedawno tematu (przeze mnie) tematu szybkości kartów. Podobną rzecz, jak np. wspomniany projektant silnika Ubisoftu, powiedział dziś na TGS Naoki Hamaguchi, reżyser FF7 Rebirth. "Słyszę jęki o keycardy. Rozumiem je. Ale z perspektywy developera, sprawa wygląda nieco inaczej. Zawsze jest kwestia dostępnego miejsca, i że kartridż ma jej mniej, to jest coś istotnego. Ale myślę, że główna kwestia dla developerów - na pewno dla takich jak my, robiących zaawansowane gry HD - jest prędkość. I w porównaniu do SSD, prędkość, jaką możesz użyć po prostu musi być niższa, tak już działają nośniki, fizycznie. Więc to jest ważniejsza sprawa, w kwestii robienia zaawansowanych gier na Switcha 2, bo robiąc wersję właściwie ściąganą, możesz wykorzystać prędkość SSD i mieć szybsze ładowanie. To jest raczej większy problem dla developera. To tylko moje osobiste przemyślenia, ale może fani mogą nieco zrozumieć te keycardy i zaakceptować je jako część grania, bo daje on więcej możliwości. To opcja, nie ma obowiązku z niej korzystać, ale to dodatkowa opcja dostarczenia gier fanom, i gdyby jej nie było, moglibyśmy stracić pewne możliwości i nie mogli dostarczyć gry pewnym graczom. Z naszej perspektywy, to pozwala nam dać posiadaczom Switcha bardziej zaawansowane gry, i myślę, że to dobrze. Rozumiem narzekania w tej kwestii, ale są tu dobre powody i pole do dyskusji. Z naszej perspektywy, gdyby gracze to zaakceptowali, pozwala nam to robić rzeczy, których inaczej byśmy nie mogli" "Final Fantasy"-Director hofft, dass ihr Game Key Cards eines Tages mögen könnt • JPGAMES.DE- Ananta
DokeV pewnie powstanie, ale po Crimson Desert, na które przerzucono właściwie wszystkich pracowników studia. Pisałem o tym w temacie o Desert - podejrzewam, że studio postanowiło skupić się na jednej grze, i to najbardziej "standardowej", by zdobyć ze sprzedaży środki na wykorzystanie potem silnika w innych projektach. W ten sposób obecnie pracując nad Desertem dopracowują bardziej silnik, który chcą uczynić podstawą dalszych projektów. Crimson i tak się opóźnił o prawie rok, zobaczymy w jakim stanie wyjdzie. Ale możliwe nadal, że to opóźnienie dla dopieszczenia, jeśli gra dobrze wyjdzie, to temat DokeV i innych ich gier wróci. DokeV ma nie być już grą sieciową, co samo w sobie brzmi dziś jak spore ryzyko finansowe.- Saros
Takie były zawsze komentarze. Wiadomo było, że to będzie następca Returnala, tylko bez nazwy "Returnal 2" by jednak szersza publika nie miała wrażenia, że coś traci jeśli nie znała jedynki. Returnal to był sukces, ale nie na wielką mainstreamową skalę, mówimy o pewnie trochę ponad milionie sprzedanych kopii. Sony już prawie z każdym projektem celuje w znacznie więcej. Samo Housemarque to nie jest takie małe studio, liczba pracowników przekroczyła sto. To mówi też wiele, że w zapowiedziach twórcy wydają się podkreślać głównie "ułatwienia" mające dawać bardziej stały progres i więcej szans uniknięcia śmierci. Czyli generalnie chcą zrobić coś bardziej przystępnego, dla większej liczby osób, niż Returnal. Który dla mnie na przykład - osoby niesiedzącej specjalnie w strzelankach celowanych prawą gałką - był jednak za trudny, by w pełni się nim cieszyć, powtarzałem za wiele razy to samo i droga do faktycznego progresu była dla mnie za długa.- Resident Evil 9 Requiem
Tak wygląda granie na prawdziwym Switchu w tę grę. Wygląda całkiem ok. Klatkaż wysoki. W sumie nie wiem, ile osób poza Japonią będzie czuć potrzebę, by w taką grę grać przenośnie, no ale wersja wydaje się na razie zupełnie funkcjonalna.- Final Fantasy VII Rebirth
Na TGS, podczas prezentacji Remake'u w wersjach na Switcha 2 oraz peceta-Xboxa Rog Ally, Naoki Hamaguchu powiedział "Famitsu" nieco o multiplatformowej przyszłości serii. "pracuję nad projektem FF7 Remake już od ponad 10 lat, i teraz wreszcie widzę światełko na końcu tunelu, więc jestem w trakcie kroczenia ku niemu" "Multiplatformowość to wizja prezesa Kiryu [prezes SE od marca 2023]. Kiryu tego chce. Osobiście widzę tę strategię jako coś dobrego, bo w dzisiejszych czasach, jeśli dostarczasz gry tylko na wybrane platformy, możesz nie dotrzeć do większości ludzi" "Utrudnia to tworzenie gier, jasne, ale jest to warte tego, by dotrzeć ze swoim dziełem do wielu ludzi. A tworzenie gier jest trudne nawet przy jednej platformie hehe" "Steam Deck jest popularny na Zachodzie. Całkiem znacząca część użytkowników zachodnich kupiła wersję PC i gra za pomocą Decka, być może równolegle z pełnej wielkości pecetem, ale taki segment się rozwija w USA i innych krajach. Kiedyś, handheldy były mniej popularne na Zachodzie, ale dziś sporo osób siedzi na kanapie i gra na urządzeniu "przenośnym" na Steam Decku, nie wychodząc z domu. Mam nadzieję, że po premierze na Switcha 2 i ROG Xbox Ally, zobaczę jak ktoś gra w FF7 Remake w pociągu" "Słyszę obawy o obniżenie jakości, ale nie przejmuję się tym. Generalnie, developerka skupiona jest na platformach o wysokiej specyfikacji, więc jakość, w którą celujemy, pozostaje ta sama. I myślimy, jak osiągnąć tę jakość na "handheldzie", bez porównywania. Nie musicie w ogóle się martwić o jakość gry... Nie martwcie się" "Obecnie optymalizowana wersja Rebirth na Switcha 2 działa w jakości, w jakiej powinna. Myślę, że lekcje z tego portu będą wielce przydatne w przyszłości" Kiedy? "Mam nadzieję, że przed premierą trzeciej części, użytkownicy Switcha 2 i Xboxa Series będą mieli trochę czasu, by zapoznać się z Rebirth, i to ładnie wyznaczy drogę do trzeciej części tak, by wszyscy byli zadowoleni" "Nie każdy może być tu na TGS, więc planujemy wydać demo na Switcha 2 i Xboxa gdzieś pod koniec tego roku. Włożyliśmy dużo pracy w optymalizację, więc mam nadzieję, że stanie się to wzorem, jak gry HD mogą działać na Switchu 2" Trzecia część? "Nomura mówił prawdę, prace idą bardzo dobrze i jesteśmy na prawie tym etapie, co według zarysowanego początkowo planu, więc tutaj nie ma obaw. Pracuję nad tym Remake'iem od ponad 10 lat i chcę, by trzecia część była tego kulminacją i przekonała ludzi i zakończyła to w sposób, który ludzie pokochają. Myślę, że się nam to uda" 『FF7 リメイク インターグレード』が手の中で快適にプレイできる時代が到来! 年末に向けて体験版も準備。順調に開発が進む最終作は「期待に応えられる手応えあり」(浜口D)【TGS2025】 | ゲーム・エンタメ最新情報のファミ通.com- Hades II
No Towa, pełny tytuł Towa and the Guardians of the Sacred Tree. Na demku wyglądało bardzo ładnie, acz jak wyszła to recenzje zebrała średnie. Niemniej nawet w recenzjach prawie każdy wspomina, że zaraz Hades 2 lol. Jakby nie to, to może ludzie wygłodniali na Hadesa by popatrzyli, gra fajna, dostała tutaj 8/10, a kupię, zupełnie inna by mogła być popularność tej gry, japońskie studio siedziało nad tym pewnie latami i zrobiło chyba najlepiej ocenianą swoją grę (głównie są znani z serii Egglia) a tutaj taki sztyms na drodze.- Baldur's Gate 3
Swen "Tobias Finke" Vincke był o to pytany w wywiadach, i powiedział, że początkowo tak było, ale liczba komplikacji, które z tego wynikały, i różnorakich skutków, które trzeba było brać pod uwagę, była tak ogromna, że uznali to za nierealne do wprowadzenia. Dropped Frames Episode 358 - DroppedFrames - Omny.fm Mogli niby wcisnąć zmianę postaci dość prymitywnie, np. na same rzuty, ale może uznali że to nieeleganckie, niekonsekwentne i nie daje uczucia spójności że dana postać coś robi autentycznie, a może i tutaj pisania było za dużo, nie wiem.- Xbox Game Pass - gry w abonamencie
Indywidualnie od Bethesdy nie, ot podsumowanie, że od nich właśnie jedna większa gra rocznie to max, a za rok to i jednej może nie będzie. Rozmiarem ta firma to raczej potęga - mówimy o pięciu bytach, Bethesdzie, id, Machine, Arkane i Online, łącznie to pewnie ponad 1000 pracowników, ale nie wypełni to samo kalendarza premier. A takie zgarnianie dobrych indyków - owszem. W sumie jakbym nie miał jazdy fanatyka że muszę grać we WSZYSTKO, to pewnie nie nudziłbym się w życiu, grając tylko w gry z Game Passa, może trochę czasu by zostało na ważniejsze rzeczy od grania hehe.- Hollow Knight Silksong
Ja wyinstalowałem grę bo mnie trafiło lol. To już etap taki jak w Soulsach, że nie mogę się poddać gdy pozostały ostatnie wyzwania, ale czuję, że zużywam za dużo czasu, wywalam grę, zaraz potem ją znowu instaluję... Tyle że akurat dzisiaj mam internet tylko komórkowy, to nie będę zużywał danych hehe. Zrobiłem prawie wszystko, ale akt 3 to na pewno taki moment, że zaczęło spowalniać - począwszy od dosłownie pierwszej walki z czterema zwykłymi potworami, którą powtarzałem więcej razy, niż finałowych bossów aktu 2... Czekam tylko jak na zbawienie na Hadesa 2, gdzie w sumie też spędzę 100 godzin non stop ginąc, ale to będzie wliczone w progres hehe.- Hollow Knight Silksong
Nie no, trudno mi traktować akt 3 jako jakiś niby dodatek. To nie są tylko reedycje starych walk czy kolosea, ale sporo się w nim dzieje i opowieść nabiera wiele rumieńców. To, jak trudne wszystko jest, naprawdę mnie jednak wyczerpało. Zacząłem się mocno zastanawiać, czy to jest warte mojego czasu. No nie jestem wymiataczem - dobiłem już dość blisko 100 godzin w Silksongu, może część z tego to włączona gra gdy coś robiłem w domu, ale i tak. W jedynce po ok. 40 godzinach zrobiłem prawie wszystko, odpuściłem sobie chyba tylko te kolosea co doszły itp. Akumulacja wszystkiego... ilość przeciwników, ataków... powsadzane też np. spadanie na kolce gdy jest ciemno i nie widzisz przed siebie... Sporo bossów i prawie każdy może mnie zaciąć na godzinę albo więcej... Nie dziwię się specjalnie jak ktoś pisze w necie, że doszedł do finałowego bossa (czyli jakoś grę ogarnia) i próbuje go pokonać ponad sto razy.- Xbox Game Pass - gry w abonamencie
Gry Microsoftu to wiadomo, w ich przypadku to tylko pytanie, co Microsoft wyda, bo wiadomo że są na GamePassie. Na pewno trochę tego wyszło w tym roku, acz przy takim budżecie MS będą pytania, czy zadowoliło. Bethesda wydała oprócz Dooma "Mieszany Odbiór" Dark Ages także klasyki Obliviona oraz Heretic + Hexen... i tyle. Co więcej, firma nie ma obecnie chyba nic zapowiedzianego. Activision stało się właściwie firmą Call of Duty, ale przed "siódemką" wydali jeszcze tego Tony'ego Hawka. Same Microsoft Game Studios bardzo różnie. Więcej ostatnio wydawali na inne konsole, niż nowego na Xboxa. Avowed czy South of Midnight nie wybiły się w swoim gatunku. Reedycje Age of Empires 2 czy Gearsów to miły gest. Stoic, twórcy wybitnej Banner Sagi, stworzyli giereczkę early access/free to play pt. Towerborne, która nadal nie doczekała się 1.0, ale na razie średnio im to idzie. Październik niesie jeszcze nadzieję na więcej ekscytacji, bo ma trzy nowe gry: Ninja Gaiden 4, Outer Worlds 2, no i Keeper - grę w której sterujesz latarnią, intrygujący powrót Double Fine tyle lat po Psychonautach 2. Tutaj wrażenia są mieszane. Ile bowiem studiów posiada Microsoft, dobiło już do stu? Ale to, ile najlepszych niezależnych produkcji zebrali do premiery w subskrypcji, na pewno im nieźle wyszło w tym roku.- eShop - małe gry, VC, ciekawe promocje itd.
Kilka nowości między Hardsongiem a Hadesem: Strange Antiquities - druga część Strange Horticulture, co tu dodawać. Jeśli ktoś nadal nie wiem, jest to gra typu, powiedzmy, detektywistycznego, z nieco podobną logiką co Obra Dinn/Idol, tylko że dopasowujemy rzeczy które już sobie stoją. Będzie to faworyt dla wielu. Gra nadal bardziej (choć też nieidealnie) sprawdza się na PC i myszce. Bokura: Planet - druga część niedocenionej Bokury, również za 25 zł (acz jedynka na przecenach idzie i za 7 zł). Ciekawe wykorzystanie co-opa i kto chce zobaczyć coś ciekawego i porozwiązywać zagadki w co-opie, to można się zainteresować. Earthion - trudno nie odnotować premiery nowej gry na... Mega Drive'a. Co więcej, zrobionej przez firmę Ancient, czyli kultowych wyrobników znanych nie tylko z portu Sonica na MD czy współpracy nad Streets of Rage 2, ale też produkcji ciekawego niegdyś RPG-a Beyond Oasis (dostępnego dziś w usłudze retro Switcha). Firma zrobiła niedawno też ciekawe Gotta Protectors, które wyglądało jak retro, ale wyszło na współczesne sprzęty. Earthion wychodzi też na Mega Drive, więc wiadomo, że dostajemy shmupsa z określoną grafiką, ale gra zebrała świetne recenzje. Yuzo Koshiro to nadal kultowa postać w świecie gier, jak widzimy po zatrudnieniu go do ścieżek w Mina the Hollower czy Shinobim - tutaj można zobaczyć, jak wygląda gra, w której Yoshiro jest też reżyserem.- Final Fantasy Tactics - The Ivalice Chronicles
Hiszpański IGN wydaje się jako główną wadę podawać fakt, że trzeba znać angielski, widzę że nie tylko tutaj są tacy ludzie hehe. Nie no, nic w tych recenzjach wielkiego nie wypływa, ludzie dają wysokie oceny bo po prostu uważają oryginał za najlepszą opowieść ever, a wszelkie zmiany to miłe acz nie takie wielkie dodateczki. Najwięcej chwalą voice acting. Osobiście zachęca mnie zmieniony interfejs, mamy pokazaną kolejność ataków, paski HP - przeszkadzały mi zawsze te braki. Jest więcej wyjaśnień czy możliwość wyłączenia losowych walk na mapie świata. Niektórzy mówią, że nie podoba im się nowy "wygładzony" wygląd. No i zgrzyt, bo żeby skorzystać z voice actingu i wszelkich nowych funkcji, takich jak "widok taktyczny" czy przyspieszenie akcji, trzeba z tym nowym wyglądem grać.- Nintendo Switch 2 - temat główny
To się nie zdarzy, ale wiele osób spodziewa się Forzy od Microsoftu prędzej czy później. To najbardziej realne. Na ten moment chyba najlepiej sportowane gry na Switcha tego typu to nadal Grid Autosport (od czasu premierowych recenzji dodano multiplayer, wersja Switch nadal zawiera też osławione DLC) i Wreckfest.- Hollow Knight Silksong
No, ale tak wygląda ta gra cały czas lol. W tej grze trudno kiedykolwiek powiedzieć "odpuszczam to sobie, idę gdzie indziej", bo jak idziesz gdzie indziej to zaraz masz inną przejebaną sekcję z wieloma wkurzającymi problemami od ławeczki do ławeczki. Nie jest to przynajmniej trudna sekcja jak się ma podwójny skok, jedyne co można dodać to że warto użyć narzędzia żeby się nie wnerwiać tym ile jest siekania w powietrzu do zrobienia na tych potworach. To tylko kilka potworków, więc tak wiele tych narzędzi nie trzeba a przyspieszą sprawę.- Hollow Knight Silksong
Dostajesz tam ćwiartkę maseczki. Raczej warte minuty pracy, możesz się przygotować zbierając toolsy, żeby nimi od razu wytępić potwory, a do ucieczki jak nie idzie to możesz się przygotować patrząc jak ktoś to robi na YouTube, by wiedzieć z góry gdzie co będzie, same skoki nie są specjalnie trudne jeśli masz pełne wyposażenie ruchowe. Są gorsze ucieczki przed lawą w tej grze hehe. - Winter Burrow