Treść opublikowana przez ogqozo
-
Avatar
"Avatar" nie wygra wszystkiego, co dla wielu pewnie jest wbrew ich oczekiwaniom, choć na tym forum pewnie nikogo nie obejdzie. Ciekaw jestem, co by było, jakby konsolomaniaki obejrzały "The Hurt Locker", pewnie byłaby lawina nienawiści taka, że "Avatar" by wyglądał na forum na uwielbiany.
-
Avatar
Nie nadążam. Skąd ty masz takie informacje? Kto dokładnie jest w stanie nagle stwierdzić, że "Przeminęło z wiatrem" jednak sprzedało nie ponad 200 mln biletów, a niecałe 100? Jak to niby ma działać? Nawet gdyby, to nie rozumiem, czemu ceny biletów danego filmu miałyby obniżać wynik. To tylko arbitralna decyzja. Wzięcie pod uwagi ogólnej inflacji ma sens, bo to po prostu następuje z czasem, niezależnie od wszystkiego, ale jeśli jakiś film jest droższy, to przecież wypadało by wziąć to pod uwagę. Co jest większym przebojem: zapałki, które kupi 10 mln Polaków, czy laptop, który kupi 10 mln Polaków? Można by się co do tego kłócić. Poza tym, co to znaczy, że ranking "powinien" wyglądać tak a tak? Jeden ranking mierzy liczbę widzów, inny dochód w dolarach i tyle, nie można powiedzieć z góry, który jest lepszy. Przecież trzeba pamiętać, że przed wojną było jakieś 125 mln Amerykanów, a teraz jest ponad 300 mln, więc liczba sprzedanych biletów też nie jest w żaden sposób miarodajna, jeśli chodzi o "przebojowość" danego filmu.
-
NBA
No ale zlepek dobrych indywidualności nie gwarantuje nic ciekawego. Przecież najlepsze akcje, jakie pamiętam z ASG, odstawiali zawsze weterani, którzy np. znali się z Dream Teamu i po prostu byli w stanie coś razem pokazać, zamiast po dostaniu piłki biec tylko w kierunku kosza. Ciekawy ASG to także Shaq, który tym razem zostanie zastąpiony przez Ala Horforda. Myślę, że będzie nudno. Rok temu było by nie do zniesienia, gdyby nie Shaq.
-
Nowe filmy - co polecacie??
Kurde ale ty jesteś.
- Ninny 64
-
Lost sezon 6 [spoilery]
Wiedziałem, że Jack zajdzie w ciążę.
- Sherlock Holmes
-
Sherlock Holmes
Niech ludzkość umrze.
-
Sonisphere Festiwal
No tutaj podejrzewam, że też będą wyprzedane dwa miechy przed koncertem.
-
NBA
LeBron poszedł w ślady wielkich - Jordana, Birda - i podpisał kontrakt z McDonald's. Wysokości kontraktu nie ujawniono, ale po ostatnich aferach z Tigerem Woodsem wygląda na to, że LeBron przy najbliższym podsumowaniu okaże się najlepiej opłacanym sportowcem na świecie. Spot, który nakręcono z LeBronem, Birdem i Dwightem Howardem odnosi się do tego, w którym Bird rywalizował z Jordanem. Znamy już całe składy na Mecz Gwiazd. Do kontrowersji w postaci Allena Iversona trenerzy dodali rezerwowych takich jak Al Horford i Zach Randolph. Poza nimi, swój debiut w ASG zaliczą Kevin Durant, Derrick Rose, D-Will, Gerald Wallace i Rajon Rondo. Osobiście żałuję, że nie wzięli Shaka. Obawiam się, że Al Horford nie zaproponuje żadnych występów tanecznych. Zapowiada się najnudniejsze All-Star Weekend od lat.
-
jedzenie studenckie - przepisy
Legnicka nie jest blisko. A szkoda, bo fasolę za 1,60 zł to bym se zjadł na obiad, będzie więcej kasy na papierosy.
-
Sonisphere Festiwal
- Serie A
No bez pomocy sędziego by było znowu 4-0. Nudna jest ta liga włoska. Tylko jeden dobry zespół, który i tak jest słaby.- Serie A
Myślę, że zwycięstwo 2-0 mimo dwóch niesłusznych czerwonych kartek daje pewne pojęcie o różnicy klas, która ciągle dzieli dwa miediolańskie zespoły.- Serie A
Wszedłem do tematu, żeby napisać coś o Milanie dużo słabszym od Interu i o sędzim, ale niestety już ktoś to zrobił.- Oz (HBO)
Czasami myślę, że gdyby ktoś oglądał amerykańską TV na bieżąco - tzn. przed obejrzeniem seriali z lat '00 oglądał cały czas "Law&Order" - to rzadko kiedy byłby w stanie znaleźć w którymś serialu jakąś nową twarz.- Lost sezon 6 [spoilery]
Teraz to zauważyłeś? Scenarzyści zawsze powtarzają, że pierwszy sezon był praktycznie w 100% obmyślony tylko pod kątem samego siebie, a cała szersza "mitologia" serialu została stworzona przed sezonem drugim, domyślana do tego, co było w danym momencie.- Modern Family
No kurczę, jak on podtrzymuje te dżentelmeńskie tradycje, albo gada ze "swoją siostrą" o życiu, to ja jestem poskładany.- Oz (HBO)
Nie jest tak źle. Jak zrozumiałeś "The Wire" bez napisów, to tutaj chyba też sobie poradzisz.- Modern Family
Bardzo lubię, jeden z moich ulubionych seriali komediowych ostatnich lat. Dużą zaletą są krótkie odcinki, które bez reklam wychodzą po jakieś 20 minut. Dzięki temu jest to wszystko bardzo kameralne i bez typowych dla sitcomów nudnych, dennych scen. Bohaterów po pewnym czasie lubię wszystkich bez wyjątku, żarty czasami bardzo zabawne, nigdy nie osiągają natomiast dna. W dodatku sielski klimacik i ideologia serialu naprawdę podnoszą na duchu - to nie jest komedia cyniczna. Super. Moja ulubiona postać: bez wątpienia Manny. Jakie ten koleś teksty odwala, to normalnie uśmiech gwarantowany.- audioscrobbler
Przecież jest. Ja mam Foo 1.0 i mi scrobbluje normalnie.- Poleć coś w stylu...
To są najbardziej znane japońskie filmy wszech czasów. Może Ozu był bardziej "przyziemny", ale Mizoguchi przecież robił dużo rzeczy z samurajami. "Opowieści księżycowe" i "Ukrzyżowani kochankowie" to jak najbardziej są "samurajskie klimaty", a to jedne z jego najlepszych filmów. Trochę pustki brakuje, no ale... nie można mieć wszystkiego. Z nowszych polecam "Samuraj-zmierzch" Yamady. Choreografię robił tam koleś odpowiedzialny za "Ran", ale to tylko jeden z powodów, dla których film jest ucztą dla oka. Film z tego stulecia, ale wygląda jak z lat 50.- Poleć coś w stylu...
Kurosawa, Ozu, Mizoguchi - w sumie cała wielka trójka Japończyków pasuje jako tako do tego dziwnego opisu. Zwłaszcza Ozu, przecież to jest kino pustki. Obczaj "Dryfujące trzciny" i "Tokijską opowieść" na początek.- NBA
Większość zespołów zagrała już 10 meczów w tym roku kalendarzowym. Kto ma w styczniu najlepszy bilans w całej lidze? Charlotte Bobcats. Niedawno jedna z najgorszych drużyn NBA, teraz wygrali 9 meczów z ostatnich 10. Dla porównania, tylko kilka zespołów wygrało chociaż 7 meczów na 10 - na wschodzie tylko Cavs, na zachodzie dwa zespoły z czołówki (Lakers, Nuggets) i dwa z miejsc 10-11 (Hornets, Grizzlies). Co czyni Bobcats kandydatem na 4. miejsce w konferencji wschodniej (a w sumie, patrząc na ostatnie wyczyny Magic i Celtics, może i drugie)? Na pewno Stephen Jackson. Bobcats przed jego pozyskaniem świetnie bronili, ale beznadziejnie grali w ataku, więc wymiana z Warriors wydawała się totalnie logiczna i taka jest. Jackson dodaje tempa, rzutów, podań, punktów. W Bobcats Jackson gra najwięcej minut w całej swojej karierze, a gra już ponad 10 lat. Liderem zespołu może teraz być wreszcie Gerald Wallace, którego potęga wzrasta w tym sezonie do wielkich rozmiarów. Wallace jest jednym z najbardziej irytujących dla rywala zawodników - tak trudny do przejścia, tak aktywny w obronie, tak skuteczny. Do tego zalicza średnio 19 pkt. i 11 zbiórek na mecz. Na razie Bobcats mają świetny miesiąc i to za mało, by wyrokować, ale grają zbyt dobrze, by to przeoczyć. Co poza tym? Thunder wygrali 24 mecze, a więc mają ich w połowie sezonu tyle, co w całym zeszłym. Jeśli jeszcze nie wiecie, to Kevin Durant jest jednym z najlepszych graczy ligi. Już. Teraz. Zaczął jako najlepszy debiutant roku i w obu następnych sezonach robi niesamowite postępy. Aż strach się bać, co będzie się działo z nim dalej. P.S. Dzisiaj mecz Cavaliers-Lakers!- Sherlock Holmes
Dr House jest inspirowany głównie Sherlockiem Holmesem, tym normalnym, z książek Doyle'a, tak że wiesz... Ogólnie film trochę w stylu "Iron Mana", czyli: gdyby nie Downey, to raczej nie dało by się tego oglądać. Ale jest Downey. Co nie zmienia faktu, że Joseph został okradziony z Globa. - Serie A