Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

ogqozo

Senior Member
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ogqozo

  1. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Region Filmowy
    Niezbyt celne. Tego kolesia co to napisał nie lubię, bo zjechał moje recenzje, pisząc, że Ebert jest lepszy;[.
  2. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Dobra, dzisiaj gramy z Hiszpanią o awans, będzie się działo. Pewnie nas objadą. Francja wygrała na razie wszystkie mecze, Grecja przegrała dwa, tak że wychodzi na to, że Francuzi są faworytami do mistrzostwa. Nie oglądałem wczorajszego meczu, ale był zacięty (Francuzi wygrali dwoma punktami), więc Grecji bym jednak nie skreślał.
  3. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Region Filmowy
    Ja nie jestem fanem żadnego nazwiska, ja jestem fanem kina. Raczej kiepski tekst o tym, że bronię filmu Tarantino, bo to film Tarantino. Toczyłem w życiu setki takich dyskusji, o filmach Kaufmana, Wesa Andersona, P.T. Andersona, Coenów, Jarmsucha, Von Triera, Nolana, Parka, Bonga, Ozu, Leonego, Mungiu, Hanekego... Ale jeśli raz kłócę się o film Tarantino, to się okazuje, że jestem po prostu fanatykiem QT. Świetne podejście, które nota bene kojarzy mi się jak nic z forami dla konsolomaniaków (ktoś napisze, że Halo mu się nie podoba, wymienia 30 powodów, a połowa osób odpowiada: "jesteś fanatykiem Plejstejszyn i dlatego tak uważasz" i dalsza część "dyskusji" nie jest o temacie tylko o tym, czy jesteś fanatykiem, super to jest).
  4. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Menadżer reprezentacji, Jan de Zeuw, uważa, że słabej postawie kadry nie jest winny Leo, a piłkarze i działacze. http://www.dziennik.pl/sport/pilkanozna/article444626/Imprezy_i_alkohol_wykluczyly_nas_z_mundialu.html Warto poczytać. Inne spojrzenie na sprawę.
  5. Nie wiem, czy to zarzut. Wiem, że większość aktorów - na pewno Newman - chciałaby jednak mieć wizerunek kogoś, kto potrafi wszystko, a nie jeden, ustalony stereotyp. A jednak bardzo niewielu jest takich.
  6. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Region Filmowy
    Zdania typu "ten film nie ma głębszego przesłania - kto twierdzi inaczej, jest gupi" zawsze mnie bawią, bo udowadniają, że autor nie ma pojęcia o tym, czym jest sztuka. Kurde, chciałbym, żeby był na forum jakiś fan Almodovara, założyłbym temat o "Abrazos rotos" i mógłbym choć raz odgrywać rolę prostaka, który nie dostrzega niuansów. Próbowałem z Woody'm Allenem trochę ostatnio, ale on nie ma tu fanów.
  7. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Region Filmowy
    To nie jest niespójność moja, tylko reżysera. I ja tylko zwracam uwagę, że zawsze ona była. No sorry, ale jak można nazwać zakończenie "Psów" nierzucającym się w oczy. Pamiętam jak wczoraj, jak . Te filmy po prostu nie są logiczne i tyle, gdyby były to IMO byłyby chyba po prostu idealne, a tak mają tę wadę, że elementy do siebie nie pasują. Dla mnie to jest wada, ale jest w tym pewien urok. Praktycznie każda osoba, z którą gadam o "Bękartach", schodzi zawsze na temat kwesii, czy Landa wiedział, kim jest dziewczyna, z którą rozmawia. Jakby to się w którymś momencie wyjaśniło, to byłaby ta satysfakcja dla widza, ale byłby jeden temat do dyskusji mniej. Tarantino robi filmy, o których można dużo gadać, ja to lubię. W ostatnich latach podobne były np. "Antychryst" czy "Aż poleje się krew" - przy tych filmach też może nie siedziałem cały czas z rozdziawioną szczęką, ale później godzinami o nich gadałem, aż po kilku dniach po prostu musiałem iść do kina jeszcze raz, żeby wszystkie tezy skonfrontować z rzeczywistością. W przypadku "Aż poleje się krew" po drugim obejrzeniu doszedłem do wniosku, że to najlepszy film dekady. Nie wiem, jak będzie tutaj. Wiem, że jest masa niezapomnianych scen. Rozdział westernowy jest niesamowity - muzyka Morricone, powoli nadjeżdżający naziści, sprytna zabawa z językami, trick z fajką, później Fordowskie ujęcie drzwi i (w sumie nie pamiętam od kogo zapożyczone) celowanie do uciekającej dziewczyny. Uczta no, uczta. Kurde rozpisałem się, a miałem o czym innym w ogóle. Otóż, jak przeczytałem, film w filmie ("Duma narodu") nakręcił... Eli Roth, co nieco tłumaczy zabawny styl tej produkcji. Mam nadzieję, że dodadzą ten film jako dodatek na DVD czy coś.
  8. Nie kojarzę tego filmu, "Werdykt", a w sumie nie wiem czemu, bo polowałem na wszystkie filmy Mameta, którego uważam za jednego z wybitnych scenarzystów amerykańskich.
  9. No, to jeden z filmów, które kojarzą mi się z TVN-em, tak jak "Zabójcza broń" czy "Batmany". Mogliby częściej "Rio Bravo" puszczać, a nie ciągle "Nieugięty Luke". IMO rola życia Newmana to Butch Cassidy, jedna z tych postaci w kinie, które autentycznie polubiłem i śmiałem się razem z nimi. W "Żądle" też niezły był. Jak dla mnie, to Newman nigdy nie złamał swojego wizerunku czarującego chłopaczka, który musi mieć błyskotliwe i zabawne dialogi, chociaż miał wiele ról dramatycznych, to mi się zawsze kojarzy z takimi luzakami.
  10. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Gry Sportowe
    Trochę średnio na razie. Atletico 0-0, czyli po 5 punktów dla obrony, Rooney nie strzelił i Kaka też, chociaż nie widziałem dwóch goli, więc się łudzę, że może asysty pozaliczał. Ronaldo okazał się lepiej punktujący, chyba z 12 pkt. jeśli dobrze liczę sobie nabił. Oprócz niego dużo punktów dla jakichś kmiotów z Bayernu i Wolfsburga oraz dla Inzaghiego. Zobaczymy jak jutro Liverpool i Sevilla, liczę na gole Gerrarda i porażkę Sevilli.
  11. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Gry Sportowe
    Co im nie pasowało w Lopezie, to ja nie wiem, przecie to ich najlepszy obrońca był. No nic, zmieniam na takich, co napisałeś, mam nadzieję, że to sprawdzone info.
  12. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Gry Sportowe
    Którzy?
  13. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Gry Sportowe
    Na razie jej mi nie znajduje, no cóż, są takie opóźnienia czasem, najwyżej dołączę od drugiej kolejki.
  14. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Seriale
    Na wiosnę.
  15. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Nintendo DS
    IGN dał 8,7. Kurde faktycznie trochę poracha. Wychodzi na to, że sterowanie naprawdę jest zwalone. Kto by pomyślał?
  16. ogqozo odpowiedział(a) na Alec temat w Kącik Sportowy
    Liverpool chyba powinien dać radę.
  17. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Gry Sportowe
    Diego nie zagra podobno, tak jak i Arszawin. Dałem Benayouna, chociaż trochę się obawiam, że Benitez zrobi kawał i go nie wystawi.
  18. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Rock
    Bilety na grudniową trasę po Wielkiej Brytanii wyprzedały się w ciągu 12 minut. Wiele źródeł podczas informowania o tej rekordowej szybkości czuło się w obowiązku przypomnieć, iż zespół nie opublikował jeszcze oficjalnie ani jednej piosenki.
  19. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Gry Sportowe
    Nie no, przecież z Cypryjczykami nie stracą gola, co nie? To się nie zdarzy. Z Liverpoolu bym chętnie wrzucił gdzieś tak 6 pewniaków, ale drodzy są. Myślę, że w fazie grupowej angielskie drużyny się niezbyt opłacają, zbyt szeroki skład i za duże ceny. Kaka wali dużo asyst w lidze, myślę, że da radę z Zurichem. Liczę na mojego Ukraińca i Rumuna, oni na 100% będą sensacją tej kolejki.
  20. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Gry Sportowe
    Dobra, zrobiłem se skład na razie. Asenjo - Lopez, Juanito, Ujfalusi, Carragher - Gerrard, Kaka, Diego - Bilasco, Milewski, Rooney Postanowiłem zaryzykować i wziąć całą obronę z Atletico. Bilasco to koleś z Unirei, myślę, że opłaca się, bo Unirea to mój czarny koń, taki Cluj z zeszłego roku, a koleś tylko 4 mln. Milewski kosztował 5 mln, jest z Dynama, które gra u siebie z Rubinem Kazań, powinien coś ustrzelić. Rooney, Diego, Gerrard i Kaka napędzają swoje kluby, mają asysty i czasem strzelają. Myślę, że każdy z nich powinien jakoś zapunktować. Na liście rozważanych nazwisk są m.in. Arszawin i Ibrahimovic, tego drugiego pewnie wrzucę od następnej kolejki, bo Barca ma łatwą grupę. Piszcie, co myślicie.
  21. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Region Filmowy
    Mówiąc o "elementach artystycznych", nie miałem bynajmniej na myśli wycinania swastyki na czole. O czym ty w ogóle mówisz? Wymieniasz ciągle rzeczy, które są tylko dodatkami, jakby cała wartość filmu opierała się na tym, czy został fajnie zmontowany. Chodziło mi bardziej o to, że ten film nie udaje "prawdziwych zdarzeń", jak 99% filmów o wojnie - odwrotnie, on udaje dzieło sztuki. Jedną z konsekwencji takiego podejścia jest to, że wszelki realizm nie ma tu znaczenia. Dziur w logice jest dużo więcej, niż ta jedna przez ciebie wymieniona i w sumie to nie wiem, czemu przyczepiłeś się akurat do niej, stosunkowo mało znaczącej. Nie do końca wiem, o co ci chodzi w tej kwestii. Jeśli widziałeś jakikolwiek film Tarantino, to takie rzeczy nie powinny cię dziwić. Żaden jego film nie nosi znamion realizmu, poczynając od "Psów" i Nie mówię, że taki brak logiki trzeba lubić, po prostu kwestia gustu. Tylko czy naprawdę spodziewałeś się czegoś innego? Wiem, kim był Warhol.
  22. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Region Filmowy
    Ej, ale na tym nowym forum nicki już nie są podkreślone, więc nie trzeba mylić mojej ksywy.
  23. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Gry Sportowe
    Ja tam się boję Rumunów, oni tacy niby słabi, a później się okazuje, że każda ich drużyna nieźle sobie radzi. IMO Atletico powinno dać radę z Cypryjczykami.
  24. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Gry Sportowe
    Jaki system polecasz? 4-3-3 jest lepszy czy 4-4-2?
  25. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Gry Sportowe
    Ja już nawet nie wiem, kto gra w LM. Ale jak mi przypomniałeś, to w sumie se założę skład, a co tam. Pewnie Liverpool, Arsenal i Atletico zdominują mój skład, ale w sumie to nie wiem.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.