Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

ogqozo

Senior Member
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ogqozo

  1. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Dzisiejsza druga połowa to było coś strasznego. Po prostu stanęli. Jedno podanie, stoją 10 sekund i nic nie robią, kończy się czas na akcję, nie wiedzą co zrobić, szybko rzucają albo podają na oślep, niecelnie, strata. Słowenia wcale nie zagrała jakichś przebojowych zawodów i naprawdę wypadało z nimi wygrać. O ile poprzednie mecze nie były jakąś wpadką, tak dzisiaj naprawdę zawód na maksa. No nic, w środę rozjeżdżamy Hiszpanię i chyba są szanse na ćwierćfinał.
  2. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Region Filmowy
    Ej, tak w ogóle. Jak zakładałem ten temat to chciałem się z kimś pokłócić odnośnie przesłania filmu, jego ideologii, odniesień do sztuki, co film próbuje przekazać i czy mu się to udaje. A tutaj nikt nie chce się kłócić, wszyscy piszą tylko o kutasie i łechtaczce. Zamykam.
  3. Czy to była ironia? Nie obchodzą mnie te małe napisiki-odnośniki. To znaczy, no używam ich, bo nie mam wyboru. Ale chciałbym po prostu dużą, wygodną ścieżkę, tuż pod tematem. Jest duża i wygodna. Po prostu lepsza, niż klikanie w te małe napisiki. Jeśli jakieś rozwiązanie jest po prostu lepsze, to chcę, żeby je wprowadzono, albo mi powiedziano chociaż, dlaczego się go nie wprowadzi. Sorry, ale argument o treści "po co ci wygodniejsze - masz mniej wygodne" nie jest dla mnie wystarczający. Dlatego pytam.
  4. Czemu ciągle nie ma tej belki z lokalizacją na dole strony? Już 10 dni minęło i nic. Będzie to kiedyś w ogóle czy nie?
  5. ogqozo odpowiedział(a) na Figaro temat w Region Filmowy
    Tfu! Oczywiście Miike. Wiecznie mi się mylą, przez te imiona. W sumie Kitano też warto polecić - "Lalki", "Zatoichi", "Brother", przede wszystkim "Hana-bi".
  6. ogqozo odpowiedział(a) na Figaro temat w Region Filmowy
    Hmm. Nie podobały ci się inne filmy Park Chan-Wooka, niźli "Oldboy". No to nie wiem. Może obczaj "Joint Security Area", to jego drugi najlepszy film. Nie wiem, czy wyszedł w Polsce w ogóle. Sprawdź Kitano - "Gra wstępna" (nota bene nie łapię tego tytułu w ogóle - w oryginale "Audition"), "Ichii the Killer", ogólnie obadaj tego autora, bo filmy w stylu "Oldboja" to jego działka. Jest "Battle Royale", bardzo słynny film japoński. Jest dziwaczne "Azumi". Są "Infernal Affairs". "Taegugki" ("Brotherhood"). "Tajemnica zbrodni", którą wymienił Snejk. Nie wiem no, sporo tego, nie chce mi się wymieniać. Pewnie inni ci bardziej pomogą, bo ja nie jestem specem od kina azjatyckiego.
  7. ogqozo odpowiedział(a) na Grabol temat w Kącik Sportowy
    Nic nie mówię, bo nie mam czasu na oglądanie meczów silnych drużyn ze słabymi. No super, Real wygrał bez problemów, Barca też, no nie jest to wielkie wydarzenie. Liga Mistrzów jest w tym tygodniu? Obejrzę sobie spotkanie Barcy z Interem, to będzie ciekawe. Real gra z Zurichem, Atletico z Apoelem Nikozja, Sevilla z rumuńską Unireą - to mniej ciekawe. Mecze Marsylia-Milan oraz Juve-Bordeaux też spróbuję zobaczyć.
  8. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Postęp na przestrzeni ostatnich lat cieszy, no ale fakt jest taki, że po prostu przegraliśmy i nasze szanse na ćwierćfinał wyglądają miernie. Słoweńcy grają tutaj bardzo dobrze, a Hiszpanie będą musieli się zmotywować na spotkanie z nami, bo już więcej nie mogą przegrywać. Możemy coś z tego wygrać, ale dla mnie to wygląda tak, jakbyśmy już odpadli. Co do meczu, to nie chwaliłbym tak bardzo. Zawiodła mnie przede wszystkim ostatnia kwarta, gdzie można to było spokojnie odrobić, gdyby tylko nie grać tak źle.
  9. ogqozo odpowiedział(a) na C1REX temat w Nintendo DS
    Sudoku też, ale dziewczynie Cireksa to jakoś nie przeszkadza. Staram się mu pomóc.
  10. ogqozo odpowiedział(a) na C1REX temat w Nintendo DS
    Z niewymienionych: Puzzle League Planet. Bardzo prosta, a jaka dobra. I kobiety ją lubią - chociaż wydaje mi się, że bardziej leciały na poprzednie części. Kwestia wieku pewnie. Zoo Keeper to gierka w stylu Puzzle Quest, tylko bez całej warstwy RPG. Na DS-a są też krzyżówki, Crosswords DS, bardzo je lubię.
  11. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Region Filmowy
    Ja też tak sądzę, ale sporo osób uważa, że są takie same. Blok tak napisał tutaj, Obso też, w ogóle wiele osób tak myśli. Kwestia tego, na jakie elementy się zwraca uwagę.
  12. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Region Filmowy
    Odwrotnie, czyli co? Czułeś, że ty oszukałeś Tarantino?
  13. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Region Filmowy
    Przecież on go jeszcze nie widział, to jak ci odpowie. Chociaż, jak widać na przykładzie naszego warszawiaka, nie zawsze trzeba zobaczyć film, żeby mieć gotową opinię. To jest film w stylu Tarantino i tyle. Nie jest bardziej wtórny niż inne, to na pewno. Jeśli jest z czegoś zerżnięty, to z "Dawno temu na Dzikim Zachodzie", sporo z niego zapożycza fabularnie i realizacyjnie, ale też bez przesady. Więc jeśli np. nie uważasz "Jackie Brown" za "Pulp Fiction" z innymi aktorami, to nie sądzę, byś tutaj mógł odnieść takie wrażenie.
  14. ogqozo odpowiedział(a) na tukan temat w Region Filmowy
    A co niby, zaleta? Zadałem proste pytanie: dajcie mi jeden powód, dla którego warto poświęcić trzy godziny na film "Watchmen" i gdybyś udzielił jakiejkolwiek sensownej opdowiedzi (tip: "Nie gadam z tobą, nie ma sensu" nią nie jest), to... pewnie bym się z tobą nie zgodził, ale przynajmniej byś mnie przekonał, że wiesz, o czym mówisz. Na razie nie odniosłem takiego wrażenia.
  15. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Ty, można zobaczyć, kto na kogo głosował. Fajny bajer.
  16. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Region Filmowy
    A lepsze wyjście, dbałe o fanów, to niby jakie? Tarantino nakręcił tyle materiału, ile chciał, zapłaciła za to wytwórnia. Fanów to w ogóle nie obchodzi. Fani płacą za jeden normalny bilet do kina i dostają dwuipółgodzinny, rewelacyjny film. Twoim zdaniem QT powinien zrobić film trwający pięć godzin? To by dbałe?
  17. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Dzisiaj zaczynamy drugą fazę. Tradycyjnie o 18.15 gramy z Serbią. Serbowie pokonali Hiszpanów, ale przegrali ze Słoweńcami, więc w sumie trudno powiedzieć, czy są bardzo mocni, czy tylko średnio mocni. Podobnie jak my, Serbia ma jednego zawodnika z NBA, centra, który jednak nie jest rezerwowym, a zawodnikiem podstawowej piątki (i jest uważany za najsłabszy punkt swojej drużyny). Jak dzisiaj przegramy, to będzie niedobrze. Z wczorajszych wydarzeń w drugiej grupie: Francja i Grecja nadal spokojnie pokonują rywali.
  18. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Region Filmowy
    No właśnie o tym mówię. Montaż był wykonany w szaleńczym tempie na Cannes, dlatego Tarantino nie był do końca zadowolony z tej wersji. Jednak to nieprawda, jak gdzieś czytałem, że film został skrócony pod wpływem wytwórni - wersja, która trafia do kin na całym świecie, jest dłuższa od tej z Cannes.
  19. ogqozo odpowiedział(a) na tukan temat w Region Filmowy
    Nie wiem, o co wam chodzi z tym Batmanem. Nolan przynajmniej coś stworzył. Zrobił własny, nowy film. Snyder po prostu skopiował komiks, a wszystko, co dodał - ruch, aktorzy, muzyka - jest najwyżej przeciętne, a zazwyczaj po prostu słabe. Nie ma absolutnie żadnego powodu, żeby to oglądać. Dajcie mi najpierw jakiś, a później możecie sobie walić głupie porównania.
  20. ogqozo odpowiedział(a) na tukan temat w Region Filmowy
    No tak, tylko np. w "Absolwencie" masz tę samą piosenkę i dostajesz jeszcze gratis film, który nie jest beznadziejny. Dwa w jednym. Z kolei "Watchmen" z tych dwóch składników zawiera tylko tę piosenkę. Przegrywa.
  21. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Region Filmowy
    Tak, to była ta jedna scena, kiedy nie dało rady się nie roześmiać. Która scena najlepsza? Wszystkie. Pierwszy rozdział jest rewelacyjny. Nie piszę więcej, żeby nie spoilerować. Będę pisał niedługo, jak już każdy obejrzy. No bo, ludzie, musicie to obejrzeć. Co do usuniętych scen - to nie tak, że wytwórnia ich zażądała. Zresztą jak trochę pomyślicie, to nie miałoby to żadnego sensu, bo film po ucięciu przesunął się akurat w tę stronę, która nie jest dla wytwórni atrakcyjna. Prawda jest taka, że Tarantino po prostu nakręcił bardzo dużo materiału i taki materiał normalnie się montuje przez pół roku, ale on bardzo chciał zdążyć na Cannes, więc montaż został wykonany w szaleńczym tempie. Produkcja też została nieco przyspieszona. Tarantino mówi, że część scen chętnie wykorzysta w prequelu.
  22. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Nintendo DS
    Videogamesplus.ca, poszukaj sobie.
  23. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Nintendo DS
    Moderatora!
  24. ogqozo odpowiedział(a) na Hela temat w Nintendo DS
    No tak, to jest właśnie ta ich logika. Mówią "chcemy trafić do szerszego grona odbiorców na Zachodzie", więc... odbiorcy na Zachodzie czekają prawie rok na lokalizację. Jest w tym jakaś głębia zamysłu.
  25. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Nintendo DS
    Człowiek czeka na pre-ordera z Kanady, a ci sobie ściągli 10 megabajtów i se grają. Życie boli.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.