Treść opublikowana przez ogqozo
-
EuroBasket 2009
Nie wiem, jak to się dzieje, ale Hiszpania... zaraz przegra z Wielką Brytanią. Mieli spokojną przewagę ok. 10 punktów i nagle Brytania zaczęła odrabiać. Przed chwilą wyszła na prowadzenie. Strasznie cienko. Czytałem gdzieś, że Hiszpanom się po prostu nie chce, są rozpuszczeni i wydaje im się, że powinni dostać mistrzostwo za same nazwiska. Jednak drugi słaby występ z rzędu wcale ich do mistrzostwa nie przybliża. Turcja jest bardzo mocna. Jadą po Bułgarii bardziej niż my i nie wydają się tak zmęczni, jak Polacy. Turkoglu i Ilyasova nie zawodzą. Jutro już naprawdę będzie ciężko.
- EuroBasket 2009
-
Dragon Quest IX
Mówiąc językiem Prawdziwych Graczy, "Famitsu" zrobiło się ostatnimi laty bardziej casualowe. Jedno, czego nie można odmówić tym grom, że to są w Japonii wielkie przeboje i prawdziwe system-sellery. Takie Nintendogs nie jest może aż tak atrakcyjne dla przeciętnego gracza, ale to najlepiej sprzedająca się gra w historii. Oczywiście, ja sam wystawiłbym z tej listy 10/10 tylko Okarynie (i może Caliburowi), ale patrząc bardziej z dystansem - da się to jakoś zrozumieć. Myślę, że nie ma sensu porównywać z tymi ocenami tych, które wystawiano np. wcześniejszym fajnalom czy dragonom. Nie ma nic o anglojęzycznej wersji. Cytując ogłaszane co rok przez Square-Enix postanowienie: "mamy zamiar bardziej skupić się na reszcie świata i przyspieszyć lokalizacje na rynki poza Japonią". Jak mówią, tak robią.
-
EuroBasket 2009
Polska is for real. To bardzo przyjemne oglądać, jak odjeżdżamy na 20 punktów Litwinom. Jeszcze niedawno taki zespół jak Litwa był poza naszym zasięgiem. Z drugiej strony, Litwini wypadli dziś słabo, zwłaszcza w ataku. Lepsza defensywa Polaków (zwłaszcza pod koszami) w połączeniu z nieskutecznością Litwinów zarezultowała dość spokojną przewagą. Pod koniec meczu rywale zaczęli dużo biegać, odrobili co nieco, ale to były ich ostatnie podrygi. Bardzo dobry występ i pozostaje tylko walczyć jutro o zwycięstwo z Turcją. P.S. Tak podglądam na internecie mecz Francji z Łotwą (Łotwa prowadzi) i dochodzę do wniosku, że Grecja jest jednak naprawdę mocnym pretendentem. W sumie mają łatwą grupę i jeszcze się okaże, ale wyglądają na razie całkiem mocno na tle rywali. Dla mnie byli nr. 2 od dawna, a po wczorajszym "występie" Hiszpanów...
-
Jakie słuchawki ?
Jak nie jesteś audiofilem, to trzy stówki absolutnie są wystarczającą kwotą na słuchawki. Naprawdę nie trzeba aż tyle wydawać. Możesz kupić Creative Aurvana Live, nie będziesz chciał niczego innego. Jak chcesz taniej, to też spoko. Poczytaj powyższe posty - nic nowego w temacie chyba się nie da odkryć.
-
Aktualizacje forum - pytania i komentarze
No, sporo tego poszło. Tobie dałem chyba z 5, kilka innych osób z czołówki listy dostało po 2-3. Widocznie jakiś błąd w systemie był. Ale po chwili się pokazało, że już wykorzystałem limit. No cóż, jest to trochę enigmatyczny i niepojęty system.
-
Aktualizacje forum - pytania i komentarze
Ta "ścieżka lokalizacji" powinna być na dole i tyle, tak jest po prostu wygodnie, jasne, że można klikać gdzie indziej, ale to nie znaczy, że nie powinno się coś zrobić, żeby ONA wróciła.
-
Koncerty - terminy, relacje, wrazenia
Strasznie drogie bilety! A przecież Alice bez Layne'a to nie Alice.
-
Them Crooked Vultures
No ale co z tego, że oficjalne, nie słucham tego i tyle. Podobno 15 września mają coś ogłosić, czekam na tę datę.
-
Cinema news
Słyszałem już o około 50 aktorkach, które są typowane na nową dziewczynę Bonda, więc pewnie się jedna Polka trafiła wśród nich. Ściemy, ściemy, jak zawsze.
-
EuroBasket 2009
W tym turnieju jest jeden faworyt. Który właśnie dostaje baty (w sumie już dostał, teraz są dożynki) od zespołu uważanego raczej za średniaka. Nawet się wzięli za granie w tej czwartej kwarcie, ale kiedy przegrywają dwudziestoma punktami, to sobie mogą. Wygląda na to, że może być ciekawiej, niż się wszyscy spodziewali.
-
EuroBasket 2009
Ano faktycznie. Ktoś mi źle napisał! Litwa jeszcze zagra. A zwycięstwo Rosji z Łotwą faktycznie nie jest niczym zaskakującym.
-
Motley Crue
Kojarzą mi się z Guns n' Roses... ...ale im dokopałem!
-
EuroBasket 2009
Bilety na Polskę zeszły już dawno, próbowałem kupić jakiś miesiąc temu, wyprzedane. Bułgaria pokonana, ale spokojnie, to słabeusze. Tak naprawdę tylko pierwsza kwarta wyglądała przyzwoicie. Rzucili 32 pkt. w ciągu 10 minut i nieco spuścili z tonu. Gortat wygląda jak bogaty wujek z Ameryki. Nie tylko pod względem gry. Jak ktoś ładnie zagrał, to Gortat podchodził i chwalił, jak ktoś głupio sfaulował, to Gortat pouczał. Zobaczymy, jak Marcin wypadnie, gdy stanie naprzeciwko równych sobie (tzn. graczy NBA). Pozytywnie zaskoczył mnie Ignerski, natomiast nieco zawiódł Logan. Zauważyłem pewną prawidłowość: otóż obie drużyny miały po jednym importowanym czarnym i obaj grali bardzo podobnie - mieli duże, jak na Europę, umiejętności, ale wydawali się niezbyt przejmować pozostałymi zawodnikami. Pozostali zawodnicy - nie licząc Lampego - raczej odgrywali role statystów. W typowaniu na razie jedna pomyłka, stawiałem na Litwę, ale dość zdecydowanie wygrała Rosja. Jednak trzeba się z nimi liczyć nawet bez Kirilienki. No nic, jutro mecz z Litwą i wypadałoby też ich pokonać.
-
Them Crooked Vultures
Nie wiem, nie słucham tego. Słyszałem dwie piosenki, obie są świetne, więcej nie chcę. Mam nadzieję, że album faktycznie wyjdzie w październiku i niedługo to potwierdzą.
-
Gitara elektryczna
Nie no, jasne, że podłączenie do komputera daje masę możliwości, sam się bawiłem w ten sposób, mając jedną gitarę robiłem cały zespół brzmieniowo. Napisałem tylko, że moim zdaniem to nie jest dobry sposób nauki. Nauka jest najbardziej efektywna na żywym materiale, kiedy to, co robisz jakoś się przekłada na efekt, a nie to, jak sobie ustawisz pokrętła i co nie pododajesz w komputerze. Akustyczną do nauki można kupić za dwie stówy, tak więc ryzyko praktycznie żadne, w przeciwieństwie do zakupu elektrycznej, gdzie kupisz sobie masę pierdół tylko po to, by później zauważyć, że to nie ma żadnego sensu.
-
Jaki "zamiennik" ładowarki do DS Lite wybrać...
No to może jednak szkodzą... Ale nigdy nie słyszałem o awaryjnych ładowarkach do DS-a. Być może ten problem jest ignorowany przez świat.
-
Reprezentacja Polski
Wszyscy narzekają na Beenhakkera, IMO trochę to przykre. Niedzielni kibice wymieniają, że przecież z takimi gwiazdami w kadrze - kilku nawet gra co tydzień w klubie, albo robiło to kiedyś! - to każdy przeciętny polski trener by awansował na Mundial. Mamy bardzo łatwą grupę, owszem, ale nie można zapominać o tym, że... my też jesteśmy "łatwi". Nie mamy nawet kilku naprawdę dobrych piłkarzy. Kilka lat temu można było jeszcze znaleźć piłkarzy, którzy grali regularnie choćby w Niemczech czy w Holandii, dzisiaj trzeba wybierać między graczami ligi polskiej, a jak wysoki stoi tam poziom, to wszyscy wiemy. To nie jest wina Beenhakkera. Błaszczykowski to talent, gdyby był w dobrej formie to pewnie byśmy wygrali, ale nie jest w formie, jego gra od pewnego czasu nie wzbudza już w Niemczech entuzjazmu. To też nie wina Beenhakkera. Obrońców mamy tak słabych, że jakiekolwiek przyspieszenie tempa gry to rosyjska ruletka. Napastnicy? Brożek może i regularnie strzela - szkoda, że cała Europa się uwzięła i mimo ciągłego obniżania ceny nikt nie zechciał go kupić, nawet Rosjanie. Za kilka lat wyląduje na Cyprze, tam też może liczyć na regularne bramki i asysty. Fakt jest taki, że Leo wyleci, i to być może już w środę, jeśli odpadniemy z walki o Mistrzostwa, a może za miesiąc. Ta kadra już w żadnym kierunku nie pójdzie. Pytanie, czy aby na pewno jest z czego robić nową? Tak, przyjdzie Smuda, wyleczy kontuzję Jeleniowi, nie będzie zmieniał Obraniaka i od razu Polska stanie się potęgą - to jest odpowiedź, jaką czasami słyszę i czytam w komentarzach. Dla mnie jest śmieszna. Bo przecież zawodnicy, którzy potrafią podawać czy strzelać gdzieś tam są, tylko zły Leo nie chce się na nich poznać. Każdy trener musi być u nas opier.dalany, wyzywany od amatorów. To samo było z Engelem, z Janasem, z każdym od czasów Górskiego (który, z tego co wiem, też był w kraju opier.dalany, kiedy go zwalniano - ale jemu w końcu wybaczono). Lepiej uważajcie, żeby następny trener nie spowodował, że będziemy czasy Leo wspominać tak czule, jak dziś wspominamy mecz z Portugalią.
-
Aktualizacje forum - pytania i komentarze
Ten "szałt" to nie szałt, dziwne to jest, no ale jak się nie ma szałta, to się będzie używało łże-szałta.
-
EuroBasket 2009
Te mistrzostwa są w dobrym momencie. Marcin Gortat to pierwszy polski koszykarz, który liczy się w najsilniejszej lidze świata, i akurat, gdy zaczął być popularny, jest okazja go obejrzeć w TVP, a kto przyjedzie do Wrocławia - na własne oczy. Gortat jest oczywiście najmocniejszym punktem naszej reprezentacji. W sparingach było widać, jak ogromna jest różnica między zawodnikami polskiej ligi a nim. Marcin dominuje pod każdym względem - defensywa, ofensywa, siła, charakter. Ale poza nim jest kilku dobrych zawodników. Maciej Lampe to dobry podkoszowy, Logan to dobry rozgrywający. Na ile stać reprezentację? Myślę, że nie można wykluczać miejsca w pierwszej czwórce. Kto wygra? Kasę postawiłem na Grecję, bo był wysoki kurs (7 do 1). Jednak to było jeszcze wtedy, gdy nie było pewności, czy zagra Pau Gasol. Teraz już wiadomo, że Gasol zagra i, szczerze mówiąc, nie daję szans nikomu poza Hiszpanią. Dwa Gasole, Rubio, Navarro - każdy z nich może rywalizować o tytuł najlepszego zawodnika turnieju. A są jeszcze Fernandez, Reyes, Garbajosa... Kto jeszcze będzie się liczył? Myślę, że Francja z Tony'm Parkerem, Litwa, mimo wszystko Grecja, może jeszcze Turcja, może Polska. Niemcy, Brytania i Rosja grają bez największych gwiazd i trudno od nich oczekiwać wiele, ale Rosja już raz zrobiła niespodziankę, więc kto ich tam wie.
-
- W co gracie na NDS'ie? -
Gram sobie ostatnio w Fire Emblem na DS-a - wypaśny. Już zapomniałem, że lubię taktyczne RPG, ale Fire Emblem jest bliski ideału w tej dziedzinie. Działa bardzo szybko, można przewijać wszystkie scenki i animacje, ruch przeciwnika trwa najwyżej kilka sekund, można zrobić save'a w każdej chwili, system jest miodny i prosty, interfejs wspaniały, wszystko można zrobić przyciskami albo na ekranie. Hardkorowcy też nie powinni narzekać - ja sobie ustawiłem poziom Normal, a i tak jedną z pierwszych misji musiałem powtarzać kilka razy, bo zginęła mi jakaś postać (w FE postaci giną "na amen"). Jedna z lepszych gier, w jakie grałem w tym roku.
-
District 9
Ten kraj upadnie niedługo, jak ci starsi wymrą to już nikt nie będzie chodził do kina i wszystkie pozamykają.
- SLIPKNOT
-
Aktualizacje forum - pytania i komentarze
Bez wątpienia. Ludzie narzekają zawsze, jak się zmienia wygląd. Tak było ostatnio na Last.fm, Onecie, Allegro. Zawsze te same zarzuty, każdy powtarzał, że jakie to brzydkie, niewygodne, nic nie widać, za duża czcionka, za dużo przewijania... Po kilku dniach się przyzwyczaili i większość osób wzdryga się, patrząc na zrzuty ekranu ze starszej wersji. Myślę, że tu będzie podobnie, a osoby, które narzekają na nowy wygląd i czasem nawet używają do jego opisu brzydkich słów, za jakiś czas będą się wstydzić i edytować takie posty.
-
OM
To ta płyta, co ją Steve Albini nagrywał? Oj, to muszę zaciągnąć.