Treść opublikowana przez ogqozo
-
Inglourious Basterds
Byłem dzisiaj z matką na Bękartach. Ona nawet nie wiedziała, kto to jest Tarantino. Podobało się i mi, i jej. Trochę się obawiałem przemocy czy ogólniej nieprzyzwoitości, ale trafił się chyba "najgrzeczniejszy" film w karierze Quentina. Sceny przemocy zajmują łącznie może minutę filmu, Brad Pitt gra chyba czwartą co do ważności rolę (trzy główne dostali aktorzy, których nie znałem, plus Daniel Bruhl), główną tematyką filmu jest... nie zdradzam, na pewno nie są nią Bękarty. Przez najbliższe dni na pewno przegadam i przepiszę bardzo dużo o tym filmie, więc powiem tylko, że to... jest standardowy Tarantino. Jeśli podobały się wam wszystkie jego filmy, albo wszystkie poza "Death Proof" i "Jackie Brown", to powinien się wam spodobać. Najbardziej podobny jest do drugiej części "Kill Bill". Jest BARDZO stylizowany na film Sergia Leonego.
-
Mario & Luigi: Bowser's Inside Story
W tym tygodniu wychodzi nie tylko Scribblenauts, ale też drugi przebój - nowe RPG z Mariem i Luigim. W pierwszej recenzji gra dostała 9,5/10 (tego się nie spodziewałem), a facet uznał, że to spokojnie najlepsza część serii. Super! http://ds.ign.com/articles/102/1023475p1.html Co o tym sądzicie?
-
Scribblenauts
Co to ma być? Lożę sarkastów sobie założyliście? Nie jesteście wcale zabawni! Robicie tylko z siebie głupków! Panie modzie! Proszę wykonywać swoją robotę!
-
Reprezentacja Polski
Zgadzam się. Sam wiele razy krytykowałem Beenhakkera i nie da się ukryć, że pewnie mógł to zrobić lepiej, ale nie ma co zwalać na niego winy. Jeśli popatrzeć na sytuację polskiej piłki ogółem, to nie powinny nas dziwić porażki z Irlandią Północną czy Słowenią, przeciwnie - to zwycięstwa z Czechami czy Portugalią są sytuacją nieprawdopodobną. Wystarczy zauważyć, że elementem, w którym wyraźnie ustępujemy europejskim rywalom, są stałe fragmenty. To jest najbardziej indywidualny fragment piłki nożnej i wtedy wychodzi na jaw, że w kraju na 40 milionów ludzi nie ma nikogo, kto by potrafił celnie kopnąć piłkę. Pojawia się importowany Obraniak, to jest jedynym, który to umie. To nie jest wina selekcjonera. To jest wina tego, że w kraju nie ma nikogo, kto potrafi kopnąć piłkę. Tego cię Smuda nie nauczy. To trzeba ćwiczyć latami.
-
Reprezentacja Polski
Ja myślę, że go nie zostawią. Pewnie by tego chcieli, ale negatywna reakcja narodu na pogłoski o zatrudnieniu Majewskiego jest niezwykle silna. Raczej żaden układ nie sprawi, żeby prezes chciał żyć w takiej atmosferze. Lato jest dość zatwardziały, ale czasami idzie na kompromisy i myślę, że to jest właśnie taka sytuacja. Wszyscy chcą Smudę - da im Smudę, będzie miał przez 3 lata spokój w kwestii kadry.
-
Reprezentacja Polski
Najlepszy jest ten moment w połowie piątej minuty, jak Juskowiak (pierwszy raz od czterech minut!) stara się coś powiedzieć, a Szpakowski go zagaduje ("cicho bądź, jestem dopiero na 32. wersie!").
-
NBA
Kurde, Iverson... poszedł do Grizzlies. Kontrakt na jeden sezon, 3 miliony dolców. Nie wiem, co sobie myślą ludzie w Memphis, kiedy układają skład, ale pewnie coś w stylu "aaale dobra trawa!". Wiem, że nie można oczekiwać wiele od klubu, którego największym osiągnięciem jest zrobienie z przeciętnych Lakers mistrzów NBA dzięki oddaniu im Pau Gasola, ale to już przekracza granice. Ci ludzie wzięli jeden z najgorszych kontraktów na świecie, czyli Zacha Randolpha. Wzięli wreszcie Iversona, który nie robi żadnego sensu, bo będzie tylko zabierał czas Mayo i Gay'owi, którzy są wśród największych talentów ligi. Do tego ten draft, w którym wzięli z numerem 2 zawodnika, który i tak będzie siedział na ławie, bo jest gorszy od Marca Gasola. Jeśli mam typować najgorszą drużynę najbliższego sezonu, to mam dziwne podejrzenie, że Grizzlies będzie naprawdę mocno rywalizować z Sacramento.
-
Scribblenauts
Kilka cytatów z tej recenzji, jeśli ktoś ciekawy (wręcz streszczenie): Widzieliśmy w życiu tylko kilka gier, które potrafiły przyciągnąć uwagę absolutnie każdego, kto je zobaczył. Super Mario Bros, w swoim czasie. Tetris - może. Okaryna? Niee, ona się rozkręcała powoli. Scribblenauts zachwyca każdego, kto je zobaczy. Ta gra to magnes na ludzi. Wszystkiego, co musisz wiedzieć o tej grze, dowiadujesz się w ciągu 2 minut, a twoja uwaga zostaje przyciągnięta na dłuuugo. Gdy dostaliśmy grę, spędziliśmy 4 godziny na samym ekranie tytułowym, sprawdzając różne słowa. Ilość obiektów jest niesamowita. Możesz wpisać pawiana, orangutana, szympansa, małpę, lemura, goryla - otrzymasz naprawdę różne od siebie małpiszony. Wszystkie obiekty mają własną "inteligencję" i "wolę". Są pewne ograniczenia. Można wpisywać tylko fizyczne przedmioty, i to "przyzwoite". Jest ponadto ograniczenie ilości przedmiotów, więc niektóre plany, zakrojone na większą skalę, mogą nie być możliwe. Czy poza samym wpisywaniem słów, jest coś faktycznie do grania? Tak. Zadania z czasem robią się coraz trudniejsze i naprawdę trzeba użyć mózgu, by sobie poradzić. To jest jak Brain Training dla twojej wyobraźni. Każda osoba, która zasiądzie do Scribblenauts, zostawia konsolkę z jakąś szaloną historią do opowiedzenia. Zazwyczaj dotyczy to jakiegoś wymyślnego słowa, które jest w grze, albo zachowania sztucznej inteligencji, którego po prostu nie spodziewałbyś się zobaczyć w grze video. Scribblenauts to potęga, która przekracza granice wieku, "hardkorowości", nawet uprzedzeń wobec platformy. Pracuje z nami jeden gość, który nie pisze do naszego magazynu, ba, jest wojującym przeciwnikiem Nintendo. Właśnie kupił DS-a tylko dla tej gry.
-
Reprezentacja Polski
No ale monolog Szpaka był epic, to będzie klasyk, jak tylko wejdzie na Jutjuba.
-
Scribblenauts
To chyba nic dziwnego. Pisma, które dostają okazję do pierwszej recenzji na świecie, zazwyczaj zawyżają ocenę z podniety (widać to również na przykładzie polskiego miesięcznika). Ale jestem ciekaw, ile wystawią największe serwisy, które zazwyczaj nie obchodzą się zbyt dobrze z grami na Nintendo. Nie przypominam sobie, by jakakolwiek gra na DS-a dostała więcej niż 9,5 na Gamespocie czy IGN-ie.
-
Oz (HBO)
Polski tytuł być może brzmi "Pohamuj entuzjazm". Zawsze mi się myliło! W każdym razie chodzi o "Curb Your Enthusiasm", serial Larry'ego Davida (twórcy "Seinfelda"). Zazwyczaj "Curb..." jest wymieniane jako jeden z filarów Złotej Ery HBO, zaraz obok "Sopranos", "Deadwood", "The Wire" i "Seksu...". W tym roku, po kilku latach przerwy, serial powraca ze swoim siódmym sezonem. Miałem nawet walnąć notkę na bloga o tym serialu, ale chyba jest na to zbyt popularny.
-
Reprezentacja Polski
Wasi idole Gancarczyk i Bosacki faktycznie dają radę, tak słabej defensywy to nie widziałem od czasów meczu JKS-Czuwaj o mistrzostwo V ligi w regionie podkarpackim. Jezu, jaki ten mecz jest nędzny, nie da się tego wytrzymać.
-
EuroBasket 2009
...To nie było miłe. Co by nie mówić, poznaliśmy teraz dość dokładnie miejsce Polaków w szeregu, które znajduje się przed Litwą (bez kilku podstawowych graczy) a Turcją. Komentatorzy zwalali wynik na zmęczenie i słabą grę Polski, ale moim zdaniem to egocentryzm. Turcy po prostu są lepsi. Mieli większe umiejętności i - w większości przypadków - przewagę fizyczną. To nie tak, że nagle wszyscy Polacy zaczęli grać gorzej, po prostu nasza gra nie wystarczała, bo Turcja grała bardzo szybko, pewnie i precyzyjnie. Przycisnęli nas pod deskami, nie mieli problemów z przedzieraniem się pod kosz, a w obronie nie dawali nam miejsca, zmuszając do złych zagrań. To jest ekipa, która będzie się liczyć w walce o medale. Tymczasem Hiszpania walczy jeszcze ze Słowenią. Na ekranie mam w tej chwili remis. Postawiłem dzisiaj, nieco oportunistycznie, na Słoweńców, więc liczę, że zdołają przesądzić mecz na swoją korzyść. Słowenia, Hiszpania i Serbia - z nimi prawdopodobnie będziemy grać w sobotę, poniedziałek, środę. Żaden z tych rywali nie jest nie do pokonania, ale też żaden nie wydaje się wyraźnie słabszy od nas. Żeby wejść do ćwierćfinału, wypadało by wygrać jeden mecz, a żeby nie trafić tam na Grecję - ze dwa. Obiektywnie patrząc, to może być jednak dość trudne.
-
Californication
Z polskim lektorem? Jasne. ... ... buahahahahaaha
-
Oz (HBO)
Oglądaj "Powstrzymaj entuzjazm", będzie reaktywacja za kilka dni;].
- Nintendo DS - temat ogólny
-
Reprezentacja Polski
Golański ma kontuzję, nie zagra. Będzie grał drugi rezerwowy, co jest dość przerażające. Błaszczykowski ma lekką kontuzję, raczej zagra, ale nie na 100% możliwości. Nie najlepiej to wygląda. W zasadzie to nie wiem, co będę dzisiaj robił wieczorem - oglądał mecz czy siedział na kanapie i czytał "Braci Karamazow". Polska kadra zaledwie jednym meczem potrafiła mi przypomnieć, czemu nie ma sensu się nimi przejmować.
-
Them Crooked Vultures
Akurat "zagrajcie Smells Like Teen Spirit!" to typowy okrzyk każdego szanującego się punka, obojętnie jaka kapela ma koncert. To zawsze pasuje.
-
Them Crooked Vultures
Pierwsze słyszę, a śledzę wszystkie informacje, jakie się pojawiają. Jest zapowiedziana trasa po USA i po Brytanii na jesień, są plotki o Australii. O reszcie Europy nic nie słyszałem.
-
Scribblenauts
No ja czekam obecnie tylko na Scribblenauts, pre-order jest, jak mnie ta gra zawiedzie to się zastrzelę.
-
Okami Den
No właśnie to jest ciekawe. Niedługo wychodzi druga Zelda, a później Okami na DS-a. Pierwsze Okami było w sumie taką mieszanką kilku ostatnich Zeld, z dodatkiem malowania na ekranie. Później się pojawiło Phantom Hourglass, które miało motyw malowania na ekranie. A teraz jeszcze druga Zelda wyjdzie, utrzymana w podobnym stylu. Nie wiem, czy jest sens robić Okami na DS-a. Może się dzięki temu lepiej sprzeda, ale nie jestem tego taki pewien. Na DS-ie jest Zelda, a posiadacze innych konsol nie mają nic w tym stylu - nie wiem więc, gdzie jest większy rynek zbytu na nowe Okami. Gdyby to zrobili na PS3, to wystarczyło by zrobić to wszystko w HD i choćby gra była odtwórcza, to byłaby ucztą dla oczu. W dodatku nie robi tego Platinum. Będzie z tego dobra gra, ale myślę, że nie dorówna oryginałowi. Infinite Space jakoś bardziej mnie jara.
-
Ogolny temat o filmach 3D
No wiadomo, że to jest różnica. Jak na razie to filmy robi się albo po to, żeby były w 3D, albo po to, żeby były dobre. Jeśli jest taka możliwość, to oglądam kreskówki z dodanym 3D, no bo co mi szkodzi, ale wielkiej różnicy to nigdy nie robi. Te filmy nie są robione pod tym kątem. A te, które robi się pod kątem 3D, są albo tragiczne, albo nudne.
-
Okami Den
Ja chciałem tylko doradzić koledze!
-
EuroBasket 2009
Ano, płytki skład może jeszcze się zemścić. Gdzieś w połowie drugiej kwarty pokazywali, ile punktów zdobyli rezerwowi, i po stronie Polski było zero. W obu meczach w sumie było chyba 6 zawodników, którzy coś robili, reszta grała krótko i nie pokazywała nic ciekawego. Tp był zaledwie drugi mecz, a obrońcy już zaczynali okazywać zmęczenie - za 10 dni może być ciężko. Gortat gra cały czas i biega od kosza do kosza, ale on do grania co dzień jest akurat przyzwyczajony. Natomiast zawodnicy polskiej ligi wydają się nieco odstawać kondycyjnie.
-
Okami Den
Sprzedaj PSP, kup sobie DS-a, kasy nie stracisz a będziesz miał podziesiąćkroć więcej ciekawych gier do pogrywania.