Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

ogqozo

Senior Member
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ogqozo

  1. Z tego co wiem, to doładowywanie nie szkodzi bateriom litowo-jonowym. Natomiast granie podczas ładowania podobno tak, ale tu nie mam pewności.
  2. ogqozo odpowiedział(a) na Manor temat w UNDERGROUND
    No to mówię, że o określonej godzinie podajemy składy. Ta, jasne. I nikt nie będzie oszukiwał, każdy po prostu o podanej godzinie, bez patrzenia, wyśle posta. Gupie.
  3. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Była męka, ale Grecja dała radę. A już jutro grają z Hiszpanami w przedwczesnym finale. Obawiam się, że nie wyrobią. Hiszpania, mimo początkowego odpuszczania sobie, wydaje się kroczyć prostą drogą po złoto. Cóż. Tak miało być. W finale zagrają też Serbowie albo Słoweńcy. W grupie wygrali Słoweńcy, ale Serbowie są teraz dużo lepsi, grają od kilku meczów naprawdę świetną koszykówkę. Szanse IMO stoją gdzieś tak 50-50. Nota bene, oglądając ćwierćfinały nie dało się nie odnieść wrażenia, że Polacy nie mieli szęścia w rozkładzie grup i może nieco zbyt surowo ich oceniamy. Co prawda Słowenia walczyła o zwycięstwo aż do końca, a Turcja nawet przegrała, ale ogólnie widać, że wszystkie cztery drużyny, które nas wyprzedziły, były naprawdę mocne. Mecze z Rosją czy Chorwacją mogły dla Polaków wyglądać o wiele lepiej, choć to oczywiśie tylko gdybanie.
  4. ogqozo odpowiedział(a) na ping temat w UNDERGROUND
    Załapałem. I odparłem, że chyba każdy to wie - Beatlesi nie wymyślili psychodelii. Co nie zmienia faktu, że ich wkład był znaczący.
  5. Ludzie, czytajcie "Drogę", bo niedługo wyjdzie film i wam zrujnuje obraz tej wybitnej książki. Jak na razie - jedna z najlepszych książek XXI wieku, a już na pewno spośród amerykańskich.
  6. ogqozo odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Klub Dobrej Ksiazki
    No co ty. Miller tak naprawdę nie jest protoplastą, pierwszy był Celine. Oczywiście nie ma co gadać, że Miller z niego tak strasznie zrzynał czy coś, nie mówię też, że to jest źle się inspirować, ale fakt faktem - bez Celine'a nie było by Millera, jakiego znamy. Miller to pisarz typu erudyty, nie innowatora. Taki Tarantino książek ;] (czy tam Scorsese książek, albo Truffaut, jak wolicie).
  7. ogqozo odpowiedział(a) na Osaka temat w Alternatywa
    Tak, ale polecenie jest takie trochę... bez jaj. Jak dajesz linka, to tak jakbyś rzucał komuś płytkę na stół i mówił: "słuchaj tego, pędem, dziwko!". Natomiast samo polecenie to bardziej coś w stylu mruczenia pod nosem: "mi tam się ta płytka podoba, no ale wam może się nie podobać, no cóż, kwestia gustu, co nie, no ale jak wam się chce, jak macie wolny czas, to możecie sobie poszukać, nie, no i możecie sobie ściągnąć, ale jak nie chcecie, to też się nic nie stanie, no bo w sumie ta płytka to tylko tak trochę jest fajna..." i tak dalej. No, w każdym razie - to inaczej nastraja człowieka do omawianej muzyki.
  8. ogqozo odpowiedział(a) na ping temat w UNDERGROUND
    A co, do tej pory myślałeś, że to Beatlesi wymyślili LSD? Nic z tego, po prostu tak się wtedy robiło, a że oni mieli więcej talentu muzycznego od innych, to i efekt był lepszy. Moja ulubiona płyta Bitli to "Rubber Soul". Mógłbym to zwalić na fakt, że słuchałem tego albumu w pewnym pięknym okresie mojego życia, ale jak gadam ze znajomymi, to utwierdzam się w przekonaniu, że ta płyta po prostu jest tak dobra. Lubię też "Meet the Beatles" i "Abbey Road".
  9. ogqozo odpowiedział(a) na Kmiot temat w Region Filmowy
    Pewnie twórcy liczą na to, że Waltz będzie po prostu zły i nazistowski. Co do Cage'a, to przecież nie pierwszy przypadek, gdy aktor odrzuca rolę, dzieje się to ciągle, nic specjalnego. Ktoś mi powie w ogóle, co to jest ten "Zielony Szerszeń"? Podobno kino komiksowe. Ale skoro napisał to Seth Rogen, a kręci Michel Gondry (kolega Charliego Kaufmana), to oczekuję czegoś, że tak powiem, nieco obok mainstreamu. Liczę na to, że poczucie humoru Rogena plus wyobraźnia Gondry'ego zarezultują po prostu dobrym filmem.
  10. ogqozo odpowiedział(a) na Manor temat w UNDERGROUND
    Fidela Castro proponuję nie włączać do stawki. On być może już od roku nie żyje, ale Kubańczycy to ukrywają. Nie da się tak grać.
  11. ogqozo odpowiedział(a) na ping temat w UNDERGROUND
    IMO "Sierżant Pieprz" jest spoczko i doceniam znaczenie tej płyty, ale dzisiaj słucha się go gorzej niż innych albumów. W moim dzienniku na Laście jest ranking, "Pieprz" jest chyba na 7. miejscu wśród płyt Beatlesów.
  12. ogqozo odpowiedział(a) na Osaka temat w Alternatywa
    Na forum Undera, powiadasz. Ciągle tam piszecie "x jest fajne" - dawajcie linki, to będziem oceniać.
  13. ogqozo odpowiedział(a) na ping temat w UNDERGROUND
    O, kupiłeś nawet komputer wyprodukowany przez tę Beatlesowską firmę. Prawdziwy z ciebie fan!
  14. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Inter wyciągnał remis, no cóż. To dobry wynik. Przypomnę, że w zeszłym sezonie europejskie drużyny dzieliły się na dwa rodzaje. Jedne się cały mecz broniły dobrze i udało im się zrobić 0-0, a drugie się otwierały i były rozwalane. Przy czym ta pierwsza grupa składa się tylko z Chelsea, a druga - z całej reszty Europy. Mediolańczycy wskoczyli więc na najwyższą półkę (znaczy, drugą najwyższą, po tej, na której jest Barca) i myślę, że powinni się cieszyć. Co będzie później, to się zobaczy na wiosnę, sporo czasu.
  15. ogqozo odpowiedział(a) na Figaro temat w Region Filmowy
    "The Killer" (nie pamiętam polskiego tytułu). "Kula w łeb" "Dzieci triady" Te filmy uważa się za najlepsze. Mają styl, przyznam.
  16. ogqozo odpowiedział(a) na Manor temat w UNDERGROUND
    No nie będziemy do archiwum zaglądać. Ale z tego, co jest, wynika, że Swayze nie brał udziału w grze, więc jego śmierć nic nie zmienia w tabeli.
  17. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    W ilu postach już wspomniałeś o wyróżnieniu swojej kancelarii? Mógłbym policzyć, ale może robisz sobie listę.
  18. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Hiszpania rozjechała Francuzów, którzy do tej pory byli jedyną niepokonaną drużyną. Zmiażdżyli ich, jak wczoraj Polskę. No cóż. Są na gazie, grają na miarę swoich możliwości, chyba już nic ich nie zatrzyma, aczkolwiek nadal trzymam kciuki za Grecję.
  19. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Linia jest bliżej, trumna ma nieco inny kształt, można kryć strefowo, kwarty mają po 10 minut, limit fauli wynosi 5... To istotne różnice, jest jeszcze kilka mniejszych. Co do drabinki: Zwycięzca pary Hiszpania-Francja zagra w półfinale ze zwycięzca pary Turcja-Grecja. Czy mi się wydaje, czy po jednej stronie drabinki są wszystkie cztery najsilniejsze drużyny tego turnieju? Dzisiaj o 21 mecz Hiszpania-Francja, jutro o 18.15 mecz Turcja-Grecja.
  20. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Ty patrz, Majkon. To ci, co mówili "majson" się mylili. Hehe.
  21. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Mecz bez akcji. Jedyne, co zwracało uwagę, to strach w oczach mediolańczyków, którzy wydawali się przekonani, że każda próba ofensywnej gry skończy się czterobramkową masakrą. Zresztą, być może była to obawa słuszna. Tak jest 0-0 i nikt się nie skompromitował, Barca zadowolona, teraz już mają z górki aż do fazy pucharowej. Oczywiście chciałbym pochwalić Inter, bo sam fakt wytrzymania 0-0 z Barceloną to oznaka postępu. Chciałbym też zganić komentatora, który ciągle mówił na Maicona "majkon".
  22. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Gry Sportowe
    No i Luis Fabiano strzelił gola, beznadzieja, prawie każdy dostanie za niego punkty, tylko ja nie, bo ja liczyłem na Rumunów. Kiepsko. Liverpool póki co 1-0, Kuyt strzelił, też niedobrze.
  23. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    No, nasza niemoc w ataku z każdym kolejnym meczem rosła i to doprowadziło ostatecznie do dwóch klęsk na pożegnanie. Jednak nie ma się co oszukiwać, ten występ był po prostu tym, na co stać polską koszykówkę. Nikt nie mówił, że jesteśmy lepsi. Własne trybuny mogły nam dać przewagę, ale nic z tego. Tym zawodnikom przede wszystkim brakuje doświadczenia w grze z silnymi rywalami. Póki graliśmy z równymi sobie było OK - były fajne akcje kombinowane, były udane wejścia pod kosz, rzuty za trzy, wsady, kontry. Ale kiedy rywal bardziej przycisnął w obronie, Polacy robili się bezradni. Bo oni po prostu nie grają z takimi rywalami na co dzień. Nie wiedzieli, jak tu ich rozklepać. Tak więc występ, niestety, bez niespodzianek. Można było na niespodziankę liczyć, ale takiej nie sprawiliśmy. Jednak dwa zwycięstwa dają nam miejsce w Top 10 kontynentu i to nie jest zły wynik, jak na Polskę, naprawdę nie jest. Ktoś wie, czy TVP ma zamiar transmitować jakieś mecze pucharowe poza finałem? Bym se może jutro obczaił w telwizorze mecz Francja-Hiszpania. Poza tym, faworyci ćwierćfinałów wydają się dość jaśni - Grecja, Rosja i Turcja, chociaż stawka jest naprawdę wyrównana.
  24. "Rodzina Tudorów" to nie jest serial twórców "Rzymu". Prędzej podróba "Rzymu". Twórca jest najbardziej znany z przeciętnego "Elizabeth" i tutaj również jest co najwyżej przeciętnie. Był pewien pomysł na serial - Henryk VIII jako Michael Jackson epoki manieryzmu - ale scenariusz po prostu słaby. Jest wiele ciekawszych seriali. Na przykład "Mentalista", serial twórcy "Rzymu", choć i ten jest daleki od ideału.
  25. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Region Filmowy
    Takich szablonów to sobie możesz wymyślić setki, no super, wymieniłeś trzy popularne nazwiska. Nie mówię, że nie ma pozerów, którzy sobie wmawiają, że coś lubią, ale... Każdy z nas sobie wmawia, że coś lubi. To udowodnione naukowo, nikt nie jest od tego wolny. W naszej podświadomości ciągle trwa nowy napływ sugestii i skojarzeń, których nie możemy pominąć w ocenie, bo nawet nie zdajemy z nich sobie sprawy. Wiadomo, człowiek zawsze uważa, że on jest ustawiony na zero, a pozostali ludzie to odchylenia. Ja się wolę z tym po prostu pogodzić i brać pod uwagę, że tak zawsze jest (i nie da się zmierzyć, jak bardzo w czyim przypadku), a nie głosić naokoło, że inni to owszem, sobie wmawiają, ale ja jedyny na świecie nie, ja widzę to, co jest. Dla ciebie młodzieniec w swetrze lubi Kapuścińskiego, bo taka moda. On na to patrzy tak, że po prostu o nim usłyszał, postanowił sprawdzić i mu się spodobało, tyle. Nie ma co dorabiać motywów. Sam nie jestem fanem, ale Kapuściński świetnie pisał i trudno by się było czepiać, że go lubią. No niech lubią. Ja tam zawsze będę promował Tołstoja.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.