Treść opublikowana przez ogqozo
-
Aktualizacje forum - pytania i komentarze
Jak dla mnie, to on napisał, żeby nie powtarzać tych samych propozycji, które już były, no ale kim ja jestem.
-
Reprezentacja Polski
Nie wiem, o co wam chodzi z tym Obraniakiem. Przez 37 minut grał beznadziejnie. Nie potrafił przez sekundę się utrzymać przy piłce. Po stracie gola trochę się zerwał, no ale to trwało kilka minut. IMO nie powinno się go zmieniać, bo w sytuacjach podramkowych byłby przydatny, zwłaszcza przy tylu stałych fragmentach, ale robienie z niego Jedynego Dobrego w gronie nieudaczników to dość śmieszny wniosek, biorąc pod uwagę to, co widziałem w telewizorze. Z kolei Smolarek nie był taki zły. Przynajmniej coś robił, biegał, zabierał piłkę.
-
Jaki "zamiennik" ładowarki do DS Lite wybrać...
A ile, twoim zdaniem, powinna kosztować ładowarka? Stówkę co najmniej? To tylko ładowarka. Przesyła prąd do baterii. Niewielka filozofia. Sam używałem przez dłuższy czas ładowarki z Allegro za 20 zł, jakoś DS mi od tego nie ucierpiał (później rozleciała się obudowa, ale myślę, że to nie wina zasilacza).
-
Reprezentacja Polski
Pierwsza połowa słaba. Absolutnie nikt nie grał dobrze. Golański ("lepszy od Wasilewskiego", lol), Obraniak i mimo wszystko Błaszczykowski to największy zawód. Ukoronowane to zostało stratą bramki, która była nieuchronna - tak to się kończy, jak się powoli atakuje, mało walczy o piłkę i niecelnie podaje. Golański (dobrze pamiętam?) stracił piłkę koło pola karnego rywala, szybka kontra, ogromna dziura w obronie i gol. Po stracie bramki Polakom nagle zachciało się biegać i walczyć. Nagle sobie przypomnieli, że gra się do przodu, nie w bok. Była przewaga. Padł jeden gol, przypadkowy, ale przy takim oblężaniu bramki musiało w końcu coś takiego się stać. Pytanie, dlaczego tak nie można było grać od początku. Ostatecznie remis, no cóż, to po prostu remis. Sprawiedliwy wynik. Oni się dobrze bronili, my kiepsko atakowaliśmy, byliśmy blisko strzelenia bramki, oni też. Z czterech meczów jesiennych ten wydawał się najłatwiejszy i go zremisowaliśmy. Piłkarze powinni oczywiście nadal marzyć o awansie, ale obiektywnie patrząc - to się nie zdarzy.
-
Dragon Ball Z: Attack Of The Saiyans
Ta gra miała swego czasu masę fanów, zwłaszcza w Polsce (jak na Snesową grę, która nie wyszła oficjalnie poza Japonią). Sam w nią pogrywałem, chociaż seriale anime i mangi to absolutnie nie moja działka. Kultowa pozycja jak nic.
- Metallica
-
Primera Division
Z tym, że Real ma lepszych zawodników, to bym się kłócił. Natomiast faktem jest, że to nie jest drużyna. Tam nikt nie patrzy pod kątem drużyny. Czytałem ostatnio wywiady z Robbenem i Sneijderem i obaj narzekali na klub. Mówili, że trener nie ma tam nic do powiedzenia, klub mu dobiera skład i stawia cele, a on nie ma wpływu na to, kto odejdzie, kto przyjdzie. A taka metoda przecież się nigdy nie sprawdza, nie trzeba długo analizować, by to zauważyć. Barcelona ma 3 graczy, których można zaliczyć do top 5 najlepszych na świecie (Messi, Xavi, Iniesta) i wszyscy to wychowankowie. Czy gdyby taki Xavi przeszedł np. do Manchesteru, to byłby tam liderem, dostałby Złotą Piłkę? Być może nie. Ale kogo to obchodzi. On gra w Barsie i robi to rewelacyjnie. Uważam, że jeśli Ronaldo będzie grał w Realu tak dobrze, jak np. Iniesta w Barsie, to byłby absolutnie wart swojej kasy. Ale nie oczekuję, że będzie tak grał, na razie nic tego nie zapowiada, i to jest właśnie specyfika klubu o nazwie Real.
-
Reprezentacja Polski
Powiem wam, że czekam na ten jutrzejszy mecz, jak od dawna nie czekałem. Ostatnimi laty straciłem nieco siłę do polskiej piłki, nie oglądałem Lecha w pucharach, nie oglądałem meczów kadry, ale po letniej przerwie bez żadnych meczów jestem gotów i chętny na obejrzenie najbliższych czterech, decydujących spotkań. Przejrzałem tabele kwalifikacyjne i uważam, że sytuacja nie jest taka zła, by - jak niektórzy - twierdzić, że awans na Mundial da nam tylko jakiś cud. Pierwsze miejsce jest raczej poza zasięgiem, ale drugie - bynajmniej. Niby mamy dość kiepskie wyniki, ale poza Słowacją brakuje zespołu, który miałby dobre. A jeśli popatrzeć na inne grupy, to są szanse - jakieś 50% - by w ewentualnych barażach trafić na zespół o zbliżonej do naszej sile. Skład na jutrzejszy mecz: Boruc - Krzynówek, Żewłakow, Dudka, Golański - Obraniak, Lewandowski, Murawski, Błaszczykowski - Roger - Brożek Wygląda to tak, że boki obrony to nasz słaby punkt. Mocny? Boczni pomocnicy. Brożek to zawodnik, który może się nie nadawać do ligi angielskiej, ale myślę, że obrońców Słowenii czy Irlandii Północnej nie powinien się obawiać. Niestety, tak samo myślą na pewno nasi rywale, ponieważ nasza linia obronna od dłuższego czasu składa się z Michała Żewłakowa i kilku losowych kolesi, co do których nigdy nie wiesz, kiedy popełnią jakiś fatalny błąd.
-
Aktualizacje forum - pytania i komentarze
Podoba mi się nowe forum, działa strasznie szybko. Używam w tej chwili niewiarygodnie wolnego internetu, na którym mało co można zrobić, ale to forum działa prężnie. Co do wad, to zgadzam się z kilkoma już wymienionymi. Na pewno licznik postów jest do wywalenia, podobnie jak możliwość plusowania/minusowania postów, do tego kilka elementów jest nieprzetłumaczonych na polski. Wygląd jest trochę dziwny, treść postów jakby ginie wśród sygnatur i obrazków, no ale może to tylko skutek kilkuletniego przyzwyczajenia do czytania postów w starym formacie. Także spis tematów trochę mało czytelny, przydałyby się bardziej zróżnicowane ikonki, no ale to jest chyba do zrobienia.
-
Co Cię ostatnio wyje.bało z kapci?
Pierwsza jej płyta jest dobra, druga jest OK, reszta wstyd.
-
Okami Den
No najlepiej to zwyzywać kolegę brzydkimi słowami. Jesteś z siebie dumny?
-
Okami Den
No ja tu widzę pewną logikę, typową dla środowiska graczy: grasz dorosłym wilkiem - gra dla dorosłych, grasz młodym wilkiem - gra dla dzieci. Pierwsze Okami było tak cholernie dojrzałe i ambitne, że myślę, iż zrobienie z tego gry dla dzieci odebrało by cały sens zabawie. Tfu, chciałem powiedzieć, prawdziwemu hardkorowemu graniu!
-
wstyd się przyznać
Coldplay, to jest prawdziwy papierek lakmusowy. Nie znam żadnego porządnego człowieka, który by lubił Coldplay. To chyba jedyny taki zespół. Jak kogoś poznaję to zawsze staram się wybadać, czy lubi Coldplay, jeśli tak, to wiem, żeby zbyt wiele od niego nie oczekiwać.
-
wstyd się przyznać
Porada: Najpierw naucz się pisać po polsku i odmieniać takie słowa jak "Josh" czy "Homme", a dopiero później bierz się za słuchanie tak ambitnych kapel, jak Mastodon.
-
Primera Division
Co ma wspólnego "najlepszy klub XX wieku" a "najlepszy klub teraz"? Wszyscy wiedzą, jaki jest teraz najlepszy klub świata. Ten klub rozwalił najsilniejszy zespół najsilniejszej ligi w finale najważniejszych rozgrywek klubowych, ten klub zdobył mistrzostwo swojego kraju, puchar kraju, superpuchar kraju, superpuchar kontynentu. Odpowiedź na pytanie "jaki klub jest dziś najlepszy" dawno nie była tak oczywista. "Negliżowane", lol.
-
Ostatnio widziałem/widziałam...
Można by to uznać ze typową freudowską pomyłkę. I co wtedy powiedzieć o kolesiach, którzy mówią "Johnny Deep"?
-
NBA
Iverson ciągle niedogadany. Najciekawszym wydarzeniem ostatnich dni jest transfer Ricky'ego Rubio do... Barcelony. Wygląda więc na to, że Timberwolves ostatecznie nie potrafili sprowadzić do siebie Hiszpana i poczekają na niego sezon lub dwa. A jest na co. Oglądajcie Rubio podczas Eurobasketu - powinien być jednym z czołowych graczy Hiszpanii, o ile nie całych mistrzostw. I pamiętajcie, że on ma 18 lat. A właśnie. Eurobasket za tydzień. Ciekawi to kogoś? Zakładać temat? Mecze Polski będą leciały na TVP, a inne to nie wiem, powinny być wszystkie na TVP Sport.
-
Okami Den
Viewtiful Joe na DS-a wyglądał rewelacyjnie, bez takiej ilości detali, ale styl był oddany perfekcyjnie. Jednakże tamta gra miała tę wadę, że w porównaniu z pierwowzorem była... po prostu nudna. Mam nadzieję, że Okami nie dotknie ten sam problem. W sumie to nie wiem dokładnie, kto ma robić ten sequel, ale podobno nie ci sami ludzie, co jedynkę, więc jestem raczej pełen obaw.
-
Serie A
Nie no, przecież wiem, że to słowo ma wiele znaczeń, zwłaszcza "kaczor". Ale wybrałem to, które mi najbardziej pasowało, czyli wulgarne określenie homoseksualisty, bo takowe też funkcjonuje, głównie w Ameryce Środkowej. Zamiast się cieszyć razem ze mną, to wy się musicie przyczepić do wszystkiego.
-
Serie A
Tak, jasne, niezdara. "Pato" to "ty niezdaro", aha! I pewnie jak wpiszę to słowo w jakimś słowniku, to też mi pokaże, że to niezdara! http://www.urbandictionary.com/define.php?term=pato "Hiszpański sposób na powiedzenie: niezdara". Faktycznie!
-
Primera Division
Barcelona wygrała bez problemu... no a co miała zrobić? Ten klub ma tak dobrych piłkarzy i tak zgrany zespół, ja nie wiem, jak oni to robią. Ibrahimovic to jeszcze jeden piłkarz, który potrafi wszystko. Nie wiem, czy Inter stracił na jego oddaniu, może nawet mu to pomoże, ale na pewno w Barcelonie nie powtórzy się sytuacja, że Zlatan będzie zawodnikiem, któremu każdy będzie oddawał piłkę i czekał na cuda. Po obejrzeniu meczów o stawkę wszystkich silnych drużyn w Europie, stwierdzam, że Barcelona ma naprawdę solidną szansę na powtórzenie triumfu w LM. Mają wspaniały kolektyw. Nie ma absolutnie żadnego zawodnika, którego strata sprawiałaby, że Barca nie jest supermocna. Praktycznie każdy zawodnik dobrze gra po ziemi, dobrze w powietrzu, dobrze podaje, strzela. Kto ich zatrzyma? Stawiałbym na Chelsea. W każdym razie czekam na mecze z Interem i Realem, resztę sobie raczej odpuszczę, przecież oni znowu będą wszytkich po kolei rozjeżdżali.
-
Serie A
Pato to dobry gracz. Rzekłbym, że najlepszy w Milanie, co więcej - to jedyny naprawdę wyjątkowy gracz w tym klubie pełnym przeciętniaków. Trudno go jakoś pochwalić po meczu przegranym 0-4, ale tak na początku meczu, jak jeszcze było 0-0, był na pewno wyróżniającym się piłkarzem. Można go ganić, że nie strzelił gola, ale przecież nikt nie strzela goli non-stop. Pato nie jest typowym "łowcą bramek", to napastnik, ale z ambicjami. Jego umiejętności są ogromne, jest bardzo szybki, a to przecież taki młokos. Gdyby przeszedł do lepszego klubu, to mógłby rywalizować o Złotą Piłkę. Pomijam fakt, że "pato" to hiszpańsku "pedał". Gdybym ja miał na nazwisko "Rodrigues", to nie chciałbym występować z napisem "pedał" na koszulce, no ale nikt nie jest idealny.
-
Alternatywa - linki
Od kiedy Lightning Bolt jest alterantywne? No nie pasują mi do tego działu, same smuty dookoła a tu Bolt. Ostatnia płytka była niesamowicie dobra, zaciągnę nową jak tylko będę mógł.
-
Marilyn Manson
Nie jestem pewien, czy "pedał" to odpowiednie określenie na kolesia, który pieprzy Evan Rachel Wood. THIS IS NOT GAY
-
Primera Division
Dzisiaj grali kandydaci do 3. i 4. miejsca. Najlepiej zaprezentowała się bez wątpienia Valencia, spokojnie pokonując Sevillę, po dość nudnym meczu. Villareal zremisował z Osasuną, a Atletico dostało w dupę od Malagi, i to aż 0:3! Tym sposobem Malaga może się szczycić drugim miejscem w tabeli. Pierwsze jest Getafe, które wygrało 4:1 na wyjeździe z Racingiem, sprawiając drugą niespodziankę kolejki. Hat-tricka zaliczył Roberto Soldado, czyli kolejny świetny piłkarz wyrzucony z Realu (dziecko ich szkółki, sprzedane do Getafe za 4 mln euro). Ocenianie po jednym meczu jest głupie, ale wygląda na to, że Soldado nie stracił świetnej formy z zeszłego sezonu i tylko czekać, aż przejdzie do jakiegoś lepszego klubu. Milito ostatnio trafił do Interu, tak że strzelanie wielu goli czasem się opłaca.