Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Oglądałem dziś w Media Expert tablet Manta mid1004 . Ma metalową tylną obudowę i solidny wygląd . Da się na takim cudzie za 650 zł pooglądać filmy i poczytać forum Psx Extreme czy Sportowe fakty ??? Wydaje się że ma wszystko co trzeba :)

 

http://www.mediaexpert.pl/katalog/tablety/manta-mid1004,25456.html

Odnośnik do komentarza

Asus strasznie mulił w duzej mierze to ich wina, ale te wszystkie rdzienie i tegry mozna sobie wsadzić. iPad mini ma 2x mniej ramu a działa 4x szybciej i stabilniej. Już paradoksem jest że korzystam na nim z google chrome który działa o wiele lepiej niż na tablecie z androidem. Tamtego sprzetu nie dało sie używac do zwyklego pogrania i przegladniecia internetu. Tablety od tej firmy omijaj dużym łukiem. Z tego co pamiętam ten ram tez był s(pipi)y sprzętowo. Jeśli już to prędzej cos od Samsunga weź.

Edytowane przez tomek1906
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie ogolnie wszystkie tablety oprocz note 10.1 sa zabawkami do neta i prostych gierek. Natomiast tak jak juz wiele razy pisalem android 4.1 i nowsze moga smialo konkurowac z ios. Nie te czasy,ze ludzie latali z ausami z jakims androidem 3.0. Jedyna roznica jaka na korzysc Ipada4 moge wymienic to lepszy uklad graficzny wzgledem note - przy shadowgunie widac troche lepsze tekstury na postaciach. 

Odnośnik do komentarza

Kwestia czego oczekujecie też ale może coś tam było np z temperaturą nie tak? Tegra to stare chipy które się grzeją. Dobre chipy, dobrze chłodzone w nowszych technologiach są bardzo przyjemne a zdarzają się nawet w tańszych produkcjach. Ale PŁYNNOŚĆ gui i przewijania, pinch-to-zoom nie jest nawet tak samo szybkie na Andku. Mam obok siebie Note 10.1 i iPada 3 i dalej iPad 3 tu wygrywa. Ale... nie mogę na nim używać flasha, nie mogę wejsc na panel.home.pl i w nim zmieniać niektorych ustawień, nie mam dostępu do aplikacji spoza sklepu itp, itd. Co z tego że działą trochę wolniej skoro mam 4 przeglądarki, każda inna, mogę do niego podpiać coś na USB i działa dysk NTFS itp. Kwestia mimo wszystko tego czego oczekujesz.

 

Ale uciekaj od tanich tabletów. Jakość jednak jest bardzo ważna.

Odnośnik do komentarza

No wiesz co - nie wiem co tam było z tym Asusem twoim ale DOBRY tablecik na Andku smiga spoko. Może poza Nexusem 10 który ma za słabe bebechy do rodziałki. Samsungi 4-ro rdzeniowe czy tam Nexus 7 a nawet Acer Iconia ją przyzwoite. Dalej jednak reakcja na dotyk jest idealna wg mnie na iOSie ale z Andkiem nie jest już źle. Ja mam taba za 500 zł i czytam na nim strony i na prawdę do tego styka (ale ekran ma paskudny, trzeba było brać za 750 z ipsem jednak) także nie wiem, może coś było nie tak z twoim egzemplarzem?

Odnośnik do komentarza

też ostatnio rozglądam się za niezłym tabletem w przystępnej cenie i zaskakujące jest dla mnie, że np w takim Media Expercie <od niego zaczęłam poszukiwania> można je kupić już w okolicach 200 zł... Btw, czy możecie mi Panowie wyjaśnić na czym polega różnica w funkcjonowaniu tabletu z dwoma rdzeniami i czterema ? Z czym jest lepiej a z czym gorzej ? I jak to się przekłada na cenę ?

Konkretnie myślę o zakupie tej Manty: http://www.mediaexpert.pl/katalog/tablety/manta-mid9701,23966.html

Edytowane przez melanzana
Odnośnik do komentarza

Różnica jest taka sam w komputerze stacjonarnym czy w Laptopie. Więcej rdzeni w teorii = większa wydajność. System widzi kilka procesorów i rozdziela między nie pracę. Są jeszcze same różnice w działaniu i wydajności różnych modeli procesorów ale myślę że bezpiecznie jest założyć ze 4>2 i że będzie lepiej. Oczywiście czterordzeniowe modele w obrębie danej marki są droższe w 99% przypadków.

Odnośnik do komentarza

A doslownie 3 tygodnie temu ogladalem galerie starych tabletow w carrefour i rtveuro i sie zastanawialem co oni zrobia z tymi tabletami co smigaja na jakis dziwnych androidach - proste, producent wypuszcza aktualizacje do andka 4xx i heja do ludu po promocyjnej cenie ;)

 

 

A propo tabletow, to ostatnio po epizodzie z iphone gdzie trzeba wymienic baterie i nikt tego nie chcial sie podjac. Tak sobie dzisiaj rano myslalem, co bedzie za 2 lata jak bateria bedzie trzymac 30% tego co fabrycznie. Bede mial stacjonarny tablet podlaczony na stale do sieci ? Przeciez jak widzialem jak oni skladaja te dachowki to tam wszystko jest na zatrzaski i tasme klejaca,dwustronna montowane. Pol biedy jakbym kupil cos za 500zl,ale nie ukrywam,ze troche wybulilem za swoj gadzet i troche serce mi sie kraja na mysl, ze nie bede mial gdzie kupic akumulator na podmianke. Chyba trzeba za wczasu poszukac jakiegos dawcy ze stluczonym ekranem za 10% ceny :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...