Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

tych co stać na konsole i gry przy premierze ogolnie to (pipi)ie.

Po drugi - wciąż gier na starcie maja więcej i sa ciekawsze.

Chciałbym by Sony tez cos w końcu przygotowalo na start, bo nie chce czekac na pierwsze hity 2-3 lata, jak to miało miejsce z PS3.

 

W ogole pisanie ze Casual kupi drozsza konsole dla wyłącznej biblioteki gier jest idiotyczne.

Do tej pory było zupełnie na odwrot - zarówno przy starcie Xboxa, jak i Xboxa 360.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Nie zrozumieliscie. Chodzi mi, ze my - gracze ktorzy mamy pojecie o rynku - widzielismy co Microsoft chcial zrobic. Ta firma jest do wszystkiego zdolna. Natomiast casuale nie interesuja sie newsami i tym podobnymi, wiec moga kupic xboxa. Ja po tym co sie naczytalem o Kinekcie i calej reszcie mam wywalone na Microsoft. Zreszta mam wywalone od 2010 roku. Nie ma szans bym kupil ich konsole. Staje po jedynej slusznej stronie prawdziwego gracza - po stronie Sony.

Odnośnik do komentarza

można odnieść się do flimów, ja np lubie jasona stathama i oglądałem z nim prawie wszystkie filmy bez czytania najpierw recenzji, jedynie może co to słyszałem o wrażeniach jakie wywołał jakiś film z nim na kumplach, oglądając je byłem na prawde zadowolony akcją jaka tam była, tak samo można odnieść się do nowego xone, przeciętny kowalski czy hamburger nie czyta hejtu itd na necie co chciał wprowadzić ms a co wycofał w nowej konsolce, po prostu w czasie premiery kupi xbone i będzie sie przy niej bawił jak wyżej w przykładzie o filmach

 

 

taka tam refleksjach, szkoda mi sie zrobilo xbetonow po tych pociskach  :whistling: 

 

Odnośnik do komentarza

Zgadza się. My mamy dużo lepiej, bo wiemy co sie dzialo. Wiadomo, ze znajda sie i tutaj tacy co kupia kloca one - ja natomiast wybieram konsole ktora stawia na core'owcow, stawia na gry na pierwszym miejscu. Do tego bedzie tansza i mocniejsza. O tyle mam lepiej, że chce kupić mocarnego PC do grania, wiec w te niby exy jak Titanfall pogram na piecyku :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie gry na start w obu przypadkach sa slabe. Kloca nie kupie, bo nikt normalny tej konsoli nie kupi - chyba, ze casuale ktorzy nie maja pojecia co ta firma robi i chciala zrobic. PS4 wezme w premiere, ale z jaka gra to nie wiem. Prawdopodobnie Diablo 3, chociaz te wezme juz we wrzesniu na PS3 tez

niestety D3 nie będzie tytułem startowym dla ps4 x1

 

 

 

Diablo III zmierza zarówno na PlayStation 3, jak i na PlayStation 4, jednak niektórzy gracze mogą poczuć się zawiedzeni najnowszymi doniesieniami dotyczącymi tej drugiej edycji. Dzieło Blizzarda nie będzie bowiem tytułem startowym dla PlayStation 4.

Firma poinformowała o tym w wywiadzie udzielonym serwisowi DiabloFans. Wszystko przez to, że twórcy zamierzają nie tylko stworzyć next-genową wersję tej produkcji, lecz także należycie wykorzystać możliwości każdej z platform (mowa o wersji na PlayStation 4 i Xbox One), co oczywiście wymaga odpowiedniego nakładu pracy i czasu. Korzystając z okazji warto nadmienić, że Diablo III nie zmierza na żadne urządzenie przenośne - o wersji na PlayStation Vita możemy zatem zapomnieć (jeśli ktoś w ogóle się na takową łudził).

W chwili obecnej musimy zatem czekać na premierę wersji na PlayStation 3, która odbędzie się już 3 września.

 

http://www.ps3site.pl/diablo-iii-nie-bedzie-tytulem-startowym-dla-playstation-4/160508

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy było tu już wspominane o plotce jakoby MS podrasował Xboxa One o 4 GB RAM i zwiększył taktowanie procka.

 

http://www.geek.com/games/xbox-one-gpu-clock-speed-increased-ram-upgraded-to-12gb-1561634/

 

 

 

 

Microsoft has shown that it is willing to react quickly to the feedback received about the Xbox One. When gamers started getting angry about the mandatory Internet connection and used games restrictions, Microsoft dumped them and promised a more open system. But there’s been another area where the Xbox One has lagged behind the PS4 on paper: hardware specs.

While the AMD processor inside both machines is thought to be pretty evenly matched, the PS4 pulls ahead in terms of the performance of the GPU and use of GDDR5 RAM, Apparently, Microsoft has also decided to react to that and is improving the hardware inside the Xbox One in time for the launch.

The rumors point to two possible changes to the hardware. The first is an increase in the clock speed of the GPU, the second is a shift to include 12GB of RAM instead of the currently advertised 8GB.

The increase in GPU clock speed seems the more plausible and widely believed rumor of the two. And by doing that the overall performance of the Xbox One should get a nice bump. The increase in RAM seems more far fetched, though, and might be a mistake related to the dev kits.

Xbox One dev kits ship with 12GB RAM on board, but games are being developed using 8GB as an upper limit and 5GB of that dedicated to games. Feedback from developers is that they would like more RAM to play with, but adding an extra 4GB to the system this close to launch would up costs and potentially slow down manufacturing. However, moving to 12GB would certainly help long term for games developed a few years from now, although launch games would likely use no more than 8GB because that’s the limit developers have been working to.

There’s also every chance that if the 12GB rumor turns out to be true, Sony could upgrade the PS4, who’s to say they haven’t already? If the advertised PS4 will ship with a profit built into the $399 price point, taking a small hit for 4GB of extra RAM wouldn’t be a difficult decision if it meant matching its main competitor.

 

 

 

Byłby to ciekawy, acz chyba ryzykowny ruch, by w takiej fazie praktycznie przedpremierowej upychać kolejne 4 giga RAMu to nie tylko koszta, ale i tytaniczny zabieg w produkcji, zwłaszcza jeśli konsola ma nie posiadać blokady regionalnej, więc z pewnością cały świat wyrazi zapotrzebowanie tak czy owak.

Ciekawe czy wówczas Sony pokwapiłoby się o dodatkowy RAM, z tym że to byłoby chyba znacznie drożej. Niemniej wyrównana walka służy każdemu graczowi. Lepiej gdy walka toczy się na poletku gier, niż na poletku sprzętu, więc ja byłbym za tym aby obie konsole miały równy power na start.

Odnośnik do komentarza

Ta plotka została już dawno zdementowana przez te same źródło. I nie, nie będzie zwiększania fizycznej ilości kości RAM bo to wymaga "złożenia" konsoli na nowo. Najwyżej MS może poprawić wydajność eSRAM o czym krążą od dawna plotki.

 

 

Update: 7/10/13 - There has been a bit of controversy surrounding this topic. In an attempt to clarify further, I decided to contact my source based on the idea that the increase in clock speed may have been a confusion with the better utilization of ESRAM that Digital Foundry reported on earlier this month.

 

When I approached my source with this question, this was he response I was given:

"The bump was supposed to have been planned prior to initial reveal. Any actual changes would have taken place during E3 Week. Effectively, the way the RAM is set out in the machine, Microsoft realized they could be more efficient in its use without sacrificing the amount set aside for OS operation. They immediately reacted.

Physical RAM won't be upped in time for November release as it was too late even during initial reveal, but developers are saying, in terms of efficiency of the RAM and the reported yield problems, Microsoft have made some snappy breakthroughs and gave the impression it was a straight up increase in clock speed; hence the
."

So there you have it, you can take it for what its worth. As always, this stuff is rumor until confirmed by Microsoft. Read the original article below for reference, and let me know what you all think!

Edytowane przez Musiol
Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc w to wątpię. Przecież o dysproporcji między pamięcią w ich konsoli a pamięcią w PS4, wiedzieli już od lutego. Więc gdyby chcieli pod tym względem przebić konkurencję to zapowiedzieliby to już podczas oficjalnej zapowiedzi albo przynajmniej na E3 (wtedy przynajmniej ta cena 500$ miałaby uzasadnienie). Wątpię, że takie rzeczy można zmienić na 4 miesiące przed premierą.

Odnośnik do komentarza

Takie grzebanie w podzespołach konsoli to zbyt duże ryzyko dla producenta, wystarczy przypomnieć sobie historię Saturna i reakcję segi na pokaz pierwszej grajstacji.

Dla mnie w kwestii hardware'u w konsoli microsoftu nie zmieni się wiele (może z czasem pojemność dysku twardego co udowodniło chociażby sony przedstawiając różne wersje pojemności przy okazji PS3)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

nemesis też mi sie wydaje że oczywiste, ale pytam czy były już jakieś informacje o tym?

tzn zwłaszcza na pierwszym pokazie było dużo o TVTVTV i że XO ma być centrum domowej rozrywki, ale czy wspomnieli o filmach na blurej? nie pamiętam i dlatego pytam

 

btw 360 odpala filmy na dvd?

 

 

 

soul nie rozumiem co chcesz przez to powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Forza Horizon 2 jak widać w produkcji:

 

jbikkAxXgfMy6w.png

 

A tu coś na pobudzenie wyobraźni, randomowe CG od innego gościa a może grafiki na potrzeby nowej gry PG:

 

A couple of full CG shots of the environment and vehicle work I made for Microsoft Turn 10 Studios.

 

Baywood_RedLight_RearView_Luis_Nieves.jp

 

Baywood_RedLight_FrontView_Luis_Nieves.j

 

Forza Horizon: San Francisco to byłby fajny pomysł.

Edytowane przez DonSterydo
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...