Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

oho, Krul nołnejmem, powiało futbolowym januszem, ktoś tu nie ogląda premier league

 

macie od neymara

 

 

tłumaczenie na angielski:

 

 

Brazilian people - players, coaches and fans -, this is a very tough moment. It's hard to express my thoughts in words. I want to tell you that I'll be back to the field as soon as possible. I would like to thank you for your support and affection expressed through the messages that have been sent to me. My dream has not ended yet, it was suspended due to a move, but it is still alive. I am sure my partners will make sure I can achieve my dream, which is to be a champion. Another dream of mine was to play on a World Cup final, but I won't be able to do it now. Although I'm sure that my partners will win and be champions along with me, and we, brazilian people, will be celebrating this achievement. Thank you all!

Edytowane przez mersi
Odnośnik do komentarza

Ależ to był mecz. Kostaryka wzniosła bycie Grecją do rangi sztuki. Przez praktycznie cały mecz było jasno widać, że nie ma absolutnie szansy, żeby Kostaryka strzeliła gola przez 120 minut (...a tak naprawdę dwa razy spokojnie mogła dostać karnego! Ironia losu), gdzieś od 20.-30. minuty przestali robić praktycznie cokolwiek poza bronieniem, a ostatnie 45 minut (licząc dogrywkę) w zasadzie toczyło się całe w ich polu karnym. Nie mogli tego wybronić. I wybronili!

 

Z kolei Van Gaal, chociaż powinien zrobić wszystko, żeby uniknąć karnych (bo kurde miał dużo lepszą ekipę, a karne to loteria), drugą zmianę wprowadził pod koniec dogrywki (zresztą nic ona nie dała), a trzecią... zostawił na karne. No wszyscy to wiemy, ale kurde, dalej nie mogę uwierzyć, koleś trzymał zmianę bramkarza na karne i przez całą dogrywkę bramkarz przygotowywał sobie kierunki rzucania się i prowokujące teksty na karne. Gdyby przegrali, byłoby prześmiesznie.

 

 

Ten mecz może przejść do historii piłki nożnej jako symbol tego Mundialu... i, kto wie, może nowej ery w piłce nożnej.

 

 

 

Ale tylko reprezentacyjnej. W klubowej piłce nie można wygrać licząc na karne. To znaczy, zdarza się w pojedynczych przypadkach (Chelsea dwa lata temu), ale najpierw trzeba awansować wystarczająco dobrą grą w lidze, a tam na remisach daleko się nie zajedzie.

 

Ogólnie tak patrzyłem na ten mecz i myślę: kurde, przecież to wygląda jak mecz FC Torino z... kimś na tyle słabym, że się muruje grając z FC Torino. Taka jest właśnie przepaść w poziomie gry czołowych klubów i reprezentacji w futbolu, medaliści Mundialu grają na poziomie FC Torino, może minimalnie wyższym, ale do poziomu choćby Romy czy Juventusu tutaj daleko.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

o, widze że śmieszny mecz był. nie mogłem się za bardzo pośmiać, bo wyłączyli mi pront w 10tej minucie.

 

kontuzja nejmara to najsmutniejszy moment tego mundialu. z nienawiścią do brazylii i nejmara jest chyba trochę tak, jak z nienawiścią do barcelony i messiego, albo do realu i ronaldo. 

 

rozumiałbym taki hejt w stosunku do samarasa, którego gra opiera się na przewracaniu w odpowiednim momencie i to byłoby na tyle. 

nejmar jest bezdyskusyjnie jednym z najlepszych piłkarzy na świecie i to co umie zrobić z piłką ogląda się z przyjemnością.

ma tą brzydką tendencję do przewracania się i symulowania, ale bez przesady. ludzie chcą widzieć w każdej jego wywrotce symulke. sęk w tym, że koleś jest lekki i potrafi niesamowicie kontrolować piłkę, co każdego mocniej zbudowanego obrońcę doprowadza do szału. z tego co ja widzę, to on faktycznie jest często faulowany i po prostu nie potrzeba dużo siły, żeby go sfaulować. jest przy tym bardzo szybki, więc wystawiona noga, łokieć, czy trącenie barkiem łatwo wybija go z równowagi.

sęk w tym, że ja u niego nie dostrzegam aż takiej tendencji do szukania fauli, bo widzę u niego cały czas zainteresowanie piłką. będąc skupionym na piłce i grze, kiedy ruch ciała jest podporzątkowany tym czynnikom, niemożliwe jest ciągłe, celowe przewracanie się przy byle okazji. odnoszę też wrażenie, że on raczej rzadko fauluje w ataku

 

są gdzieś statystyki pokazujące najczęściej faulujących i faulowanych ?

 

 

to, że sędzia mógł nie zauważyć powagi sytuacji, to jedno, ale to, że fifa nie ukarała surowo tamtego zawodnika conajmniej tak jak suareza, to inna sprawa.  

Odnośnik do komentarza

Liczyłem, że sprytny plan wyeliminowania Holendrów po regulaminowym czasie gry okaże się sukcesem. Niesamowitą nieskutecznością wykazali się Holendrzy, więc na wszelki wypadek Van Gaal przeniósł się w czasie do przyszłości, dzięki czemu po powrocie wiedział że jedyną szansą na zmianę toczącej się beki przeznaczenia, była zmiana bramkarza. Sprytne, miejmy nadzieję że nie zabrał ze sobą jakiegoś almanachu.

 

Ogółem Holandia to jedyny godny rywal dla Niemców w finale, o ile stadiony nie spłoną gdy wybuchną zamieszki po porażce Brazylii ;)

Odnośnik do komentarza
są gdzieś statystyki pokazujące najczęściej faulujących i faulowanych ?

 

Alexis 6/mecz

Samaras 5,3

Robben 4,2

Campbell 4

Shaqiri 4

Cuadrado 3,6

Neymar 3,6

Zuniga 3,5

Honda 3,3

Guczi 3,3

 

Pamiętajmy, że kilka meczów to mała próbka (np. parę dodatkowych fauli w dogrywce już podwyższy średnią, gdy inni grali najwyżej 90 minut). Faulujący:

 

Guczi 5,3

Teymourian 4

Fernandinho 4

Fellaini 3,8

Suarez 3,5

Tim Cahill 3,5

Kokorin 3,3

Francisco Silva 3,3

Beszić 3,3

Shaqiri 3,3

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą, Beszić to i tak odkrycie tych mistrzostw chyba. Wyjątkowo mało na tym Mundialu było przypadków, że koleś nieznany jako wymiatacz w klubie nagle gra dobrze na Mundialu (w więcej niż jednym meczu). Żadnej gwiazdy nie wykreowano, same "pewniaki" - Messi, James Rodriguez, Robben, Hummels, Neymar, Alexis, Suarez, Mueller, Ricardo Rodriguez...

 

Najbliżej jest chyba Beszić, o którym nie myślałem nawet, że będzie grał, a wypadł solidnie. Dla mnie koleś był nieznany przed mistrzostwami, jest wychowankiem Hamburga gdzie nie wszedł do składu, od dwóch lat gra w węgierskim Ferencvaros - ciekawe, czy teraz to się zmieni. Drugi byłby chyba Kenneth Omeruo, o którym przynajmniej słyszałem, że dobry, no i jednak jest oficjalnie w Chelsea, ale jest i chyba nadal będzie wypożyczany. A chyba najlepszy piłkarz dobrej w obronie Nigerii. Trzeci byłby Enner Valencia, o którym wiedziałem tyle, że no sporo strzela w Meksyku, a tymczasem zrobił w zasadzie wszystko, co Ekwador sensownego mógł zrobić w tych trzech meczach. No ale przyznacie, że nie były to jakieś pierwszoplanowe gwiazdy Mundialu.

 

 

W sumie jak tak pomyślę to cztery lata temu też już tak było i osiem chyba też... Jednak przez przypadek się gwiazdą Mundialu nie zostanie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Oranje musza szukac nowego hotelu bo Fifa wyrzucila ich z obecnego bo maja sie tam wprowadzic sie vipy na mecze polfinalowe i final - skandal ogromny, az mi sie wierzyc nie chce ze o takiej deycji nie informuje sie i nie przygotuje do niej przed mundialem

 

edit. ooo czytam ze ponoc wiedzieli przed mistrzostwami i chodzi tylko o ewentualny mecz finalowy...duzo sprzecznych informacji w naszej prasie

 

btw. Asamoah Gyan wrócił do Ghany i zorganizował taką imprezę, że z 30 znajomych zostało już tylko… 28. W czasie, gdy wszyscy bawili się na plaży, dwójka imprezowiczów wynajęła motorówki, a po kilku godzinach ich ciała znaleziono w wodzie. (za weszlo.com)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...