Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

tyle gadania o przepychaniu gospodarzy i symulacjach, a tym czasem to właśnie brazylia była najbardziej poszkodowanym zespołem turnieju w meczu o 3 miejsce. dwie bramki holendrów zdobyte niesłusznie. 1 - bramka po karnym, silva fauluje WYRAŹNIE przed polem karnym (dostał tylko żółtą, but still), 2 - bramka po nie odgwizdanym spalonym. na deser żółta kartka dla oskara za symulacje, a w istocie był to faul dający brazylii karnego. no ale przegrali 1-7 z niemcami, więc pewnie zasłużyli. neymar też zasłużył, a poza tym jest laleczką, bo takie sytuacje zdarzają się na meczach codziennie. hardcore, męska gra, w takim UFC kolano w kręgosłup jest zabronione. 

Odnośnik do komentarza

No to tak: 

bramkarz: Manuel Neuer

obrońcy: Mats Hummels, Thiago Silva, Ron Vlaar i... Philip Lahm

pomocnicy: Toni Kroos, Javier Mascherano, Robben (prawe skrzydło), Neymar (lewe skrzydło), 

napastnik: James Rodriguez (cofnięty), Lionel Messi (hej, Kymel :))

 

Silva ? Przecież on zawodził na całej linii :)

Edytowane przez lennox
Odnośnik do komentarza

 

No to tak: 

bramkarz: Manuel Neuer

obrońcy: Mats Hummels, Thiago Silva, Ron Vlaar i... Philip Lahm

pomocnicy: Toni Kroos, Javier Mascherano, Robben (prawe skrzydło), Neymar (lewe skrzydło), 

napastnik: James Rodriguez (cofnięty), Lionel Messi (hej, Kymel :))

 

Silva ? Przecież on zawodził na całej linii :)

 

Co? Myślę, że jedynie w meczu z Holandią zagrał poniżej swojego, wysokiego, poziomu.

Odnośnik do komentarza

tyle gadania o przepychaniu gospodarzy i symulacjach, a tym czasem to właśnie brazylia była najbardziej poszkodowanym zespołem turnieju w meczu o 3 miejsce. dwie bramki holendrów zdobyte niesłusznie. 1 - bramka po karnym, silva fauluje WYRAŹNIE przed polem karnym (dostał tylko żółtą, but still), 2 - bramka po nie odgwizdanym spalonym. na deser żółta kartka dla oskara za symulacje, a w istocie był to faul dający brazylii karnego. no ale przegrali 1-7 z niemcami, więc pewnie zasłużyli. neymar też zasłużył, a poza tym jest laleczką, bo takie sytuacje zdarzają się na meczach codziennie. hardcore, męska gra, w takim UFC kolano w kręgosłup jest zabronione. 

 

W turnieju o 3 miejsce może faktycznie była najbardziej poszkodowana.

Odnośnik do komentarza

Jedenastka mundialu panowie, cały świat czeka na wasze typy.

 

 

Wpisałem fazy grupowej jak była, całego Mundialu dla mnie nie ma sensu bo z założenia każda ekipa jest w hierarchii, jak ktoś np. wpisze całe Niemcy albo Niemcy, Argentynę i Jamesa Rodrigueza, to powiedzmy, że rozumiem (tylko po co w ogóle wypisywać taką jedenastkę, wiemy kto wygrał - i to nie tak, że np. Aurier grał gorzej niż Lahm indywidualnie, co każdy przyzna, ale i tak wpisuje Lahma).

 

Powiem tak, dla mnie ta jedenastka jest taka sama jak fazy grupowej, bo już nikt specjalnie się nie zmienił na plus ani minus w fazie pucharowej. Tyle że pewnie powinienem zmienić pozycje i ustawienie, bo np. Messi i Robben w fazie pucharowej grali już jako środkowi napastnicy.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Jestem ciekawy co do dalszej postawy Niemców na międzynarodowych turniejach. Ostatnio oglądałem sobie archiwalne mecze z 2010 i porównując dzisiejszy skład do tamtego, są tylko dwie zmiany! Friedrich odpadł i wszedł Hummels, no i Mertesacker grzeje ławę i za niego Howedes. Reszta praktycznie niezmienna, tylko Poldi siedzi na ławie i za niego Kroos. 

 

Obawiam się że może się skończyć tak jak z Hiszpanami. Co prawda to nadal młodzi piłkarze w większości, ale jak się Loew do nazwisk przywiąże to możemy równie dobrze jak dominację zaobserwować ich upadek :D Po mundialu odpadł tylko Klose i Lahm, na EURO 2016 pewnie zobaczymy ten sam skład o 2 lata starszy.

Odnośnik do komentarza

 

http://eurosport.onet.pl/mundial-2014/jan-tomaszewski-nagroda-dla-messiego-to-skandal/3rh1b

 

tomaszewski tak mi sie podlizuje, ze chyba bedzie do mnie jakas prosbe mial

 

Ze wszystkim się zgadzałem, dopóki nie dopier.dolił, że Niemcy wygrali, bo geniusz Guardiola wprowadził do Bayernu tiki-takę.

 

 

 

Mnie odrzucił już wstęp, gdzie Janek twierdzi: Argentyna POWINNA przegrać 5:0 bo GDYBY Niemcy strzelili na 1:0 to MUSIAŁABY się odsłonić.

Ekspert.

Odnośnik do komentarza

No i już trochę po mundialu temat się zamyka. Jak tam oceniacie ten mundial? Lepszy/gorszy od poprzednich? co wam się podobało, co nie?

 

Ja ten mundial oceniam bardzo dobrze. Faza grupowa była niezła, i pomimo paru nudnych meczy, było sporo perełek. Francja-Szwajcaria było nieziemskie, Ghana-Niemcy porywające, Meksyk-Chorwacja, Anglia-Włochy, Anglia-Urugwaj, Grecja-WKS, Holandia-Australia tak samo.

 

Hiszpania-Holandia, Kostaryka-Włochy, Niemcy-Portugalia były niespodziankami które zapiszą się w historii. Usa-Portugalia, gol w ostatniej sekundzie meczu przedłużający szanse Portugalii na awans.

 

Albo Korea-Algieria, piękny mecz i wesoły, radosny i ładny futbol w wykonaniu Algierczyków. To aż chciało się oglądać.

 

Faza pucharowa? Zapomnijmy o tym.

 

Nie żeby było jakoś tragicznie, ale czegoś mi brakowało. Zabrakło meczu jak np. Urugwaj-Ghana 4 lata temu, żebym się za głowę chwytał co się na boisku dzieje. USA-Belgia było naprawdę dobre, jakby Amerykańce zdołali zremisować byłoby przepięknie. Niemcy-Algieria też sie przyjemnie oglądało. Brazylia-Chile i Brazylia-Kolumbia, i na siłę Holandia-Meksyk były zjadliwe. Ale reszta? Strasznie "taka sobie". Brakowało jakichś większych emocji. Takie półfinały jakie nam zaserwowano to w ogóle nie powinny się odbyć.

 

A atmosfera? Pewnie jakaś była, ale ja nie potrafiłem wyczuć, że mundial odbywa się właśnie w Brazylii. Jakoś tak normalnie to przebiegło, ale zabrakło czegoś co wyróżniałoby ten mundial w stosunku do innych. Cztery lata temu były lubiane lub nie wuwuzele, ale klimacik na pewno jakiś tworzyły.

 

Jako ogół mundial oceniam na 8+/10. Po dwóch egzotycznych mundialach czeka nas przymulona Rosja (ech, Rosja mi się kojarzy strasznie z jakąś "surowością" itp).

 

Ja nie mogę, a potem mundial w Katarze :( Po którym będą biegali dzisiejsi 14-latkowie. Nie wiem czemu ale mnie to przeraża :)

Nie wiem kto o zdrowych zmysłach przyznał Katarowi prawo do organizacji, już o wiele bardziej wolałbym Australię. Pewnie sobie arabscy szejkowie wykupili.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Rosja to smutny kraj smutnych ludzi. Nie jest to dobre miejsce do takiej imprezy dla nikogo, poza oczywiście paroma odpowiednimi osobami, które - już o tym czytamy - powiększają swoje fortuny kręcąc przy organizacji. Nie ma tu absolutnie żadnych wątpliwości, że o to chodzi. Co do Kataru, to prasa pokazała już sporo dowodów na to, co wydawało się od początku oczywiste, czyli że członkom FIFA za głosy zapłacono.

 

W dawnej epoce mistrzostwa w takich krajach jak Rosja i Katar byłyby przez tzw. Europę bojkotowane, ale wtedy nie wchodziła w grę taka kasa, umowy z Coca-Colą, Budweiserem, McDonaldsem, Emirates, Visą, Castrolem... Wszyscy tylko liczą, żeby wojna nie zrobiła się jakoś wyjątkowo brzydka tuż przed mistrzostwami, bo by to mogło minimalnie im popsuć wizerunek. Ale Soczi już pokazało, że dla ogółu ludności olewka nie będzie problemem, byle w TV sportowcy zasuwali.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...