Skocz do zawartości

PES 2014


Gość Szprota

Rekomendowane odpowiedzi

No ej, ja byłem jakimś tam redaktorkiem na issonline (BTW jak można było tak zje.bać taki potencjał jaki ten sajt miał?), więc wiem na co stać scene, ale popatrz jeszcze raz na tego screena i wyobraź sobie, że kolo oddycha, cieknie po nim pot itp - FOTOREALIZM, tego moderzy zbyt szybko nie ogarną, bo nie mają dostępu do jakiś tam pierdół, bo grymasy itp już nie są robione na zasadzien ON / OFF, a edytowane dla każdego z osobna.

 

Znaczy się tak na jakimś tam winining eleven blog czytałem, czy peseditblog. Nie mówię, że nie ogarną takich mord, tylko na pewno nie od razu (I MAM NADZIEJE, ŻE SIĘ MYLĘ!).

 

Inna kwestia, że te "lagi" w sterowaniu w fullu znikły (podobnie jak w demie pes 2013 z nimi jest więc), tak piszą ludzie co na piratach już grają sobie, no i jakieś tam redaktorzyny z prasy.

Odnośnik do komentarza

nie ogarniam tej firmy, pierw praktycznie oficjalnie się przyznają, że wypuszczają w pudełku płatną wersję beta gdzie zawartość będzie wychodzić w dlc, teraz jeszcze czytam na zagranicznych forach, że gameplay w fullu jest inny od demka...to po co oni tyle z nim zwlekali?! przecież oficjalnie mówili, że demko miało być tak późno bo miało być oparte na finalnym kodzie...no żal.pl

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wciąż męczę demko - jak nigdy wcześniej żadną część. Czekam na fulla bo czuję tutaj niszczenie padów jak za czasów szóstki :) 

 

Gameplay jest MEGA miodny i w tym roku Fifa może tylko possać. Aż boje się co będzie za rok na PS4 :)

Mam tak samo. Codziennie pogrywam w demo a fulla kupie napewno kilka dni po premierze jak wyjdzie OF i okaze sie jak wyglada sprawa z fullem po premierze.
Odnośnik do komentarza

stało się coś niewiarygodnego - ten PES zaczął mi się podobać :yes:  najśmieszniejsze że miałem tu pisać dzień po wyjściu demka mega flame posta jadącego grę od góry do dołu ale się powstrzymałem, bo z PESem tak jest że opinia się potrafi zmienić o 180 stopni w ciągu tygodnia/miesiąca, zazwyczaj na gorsze ale tym razem było inaczej

 

protip : dajcie tej grze szansę :thumbsup:

 

to co odmieniło mi całą grę to skumanie faktu, że grałem w tego PESa w zły sposób, centralnie polecam wam oblecieć najpierw controlsy do tej edycji bo jeśli gracie "po staremu" to to nie ma sensu za bardzo, kontrola piłkarzy samą lewą gałką jest drętwa i gra będzie "kiepska",chodzi mi przede wszystkim o to, że teraz kontrola balansu ciała (prawa gałka) to podstawa i jest tak samo ważna jak sterowanie lewą gałką, krzyżyk i kwadrat ; do tej pory uważałem ten cały barycenter i balansowanie jak na dyskotece za kolejną głupotę japońców i największą porażkę tej gry...teraz po sprawdzeniu o co z tym chodzi odszczekuję wszystko - po prostu ten balans koniecznie należy używać bo w to poszła największa para ; co najważniejsze kontrola grajków robi się znacznie przyjemniejsza, bo wszystkie obroty z piłką, przejścia w boki i granie balansem są szybkie i do tego świetnie wyglądają, także bardzo mocno polecam docisnąć czasem prawą gałkę w jednym kierunku a lewą w drugim i zobaczyć jak to fajnie działa :) działa przy przyjęciu, z piłka w miejscu, biegu z piłka bez R1 bo w biegu już trudniej skontrolować ; w każdym bądź razie to jest klucz do tej gry i trzeba to ogarnąć, najlepiej wymazać z pamięci starego PESa i przyzwyczaić się do gry OBIEMA gałkami, bo taki właśnie jest nowy PES

 

druga sprawa - tempo gry, nie ukrywam że to w demie mi nie pasi bo akcje są prowadzone w żółwim tempie, w dniu wyjścia dema chciałem pisać że za grosz tu dynamiki...okazuje się że szybkie depnięcia są i mają się dobrze, polecam klepnąć 2xR1 (burst)i zobaczyć jak się ładnie odchodzi od obrońców, od razu akcje zyskały na dynamice a i kontre można pociągnąć konkretniej

 

trzecia i ostatnia sprawa przez którą miałem ból dupy to framerate, ale tego już nie da się obejść na konsolach, wprowadzenie piłkarzy na boisko i oglądanie teamu będzie dalej w 10fps i tylko PC wersja będzie to miała ok...trudno, będę musiał z tym żyć

 

po ogarnięciu powyższych spraw PES nagle zrobił się grywalny :teehee: akcje zacżeły się kleić tak jak powinny, także kupuję to na premierę i nie mogę się doczekać jak zobaczę MLO i czy netcode jest poprawiony (pewnie nie xD) ale ciesze się że odzyskałem entuzjazm bo dzień po wyjściu dema miałem na Konami wyje.bane i skreślałem ich jako developera...za wcześnie

 

i pierwsze co zrobię w fullu to wejdę w free training i obadam całe controlsy na spokojnie bo wymagają uwagi jak nigdy :sweat: a potem już MLO, wiadomix.

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

Ja pogralem w te demko pare meczy i bylem tak w(pipi)..,ze maskara.Anulowalem pre ordera.

straszne kontrolowannie zawodnikow,nie podobne twarze ogolnie cyrk mnie do tego zmusily.

Pewnego dnia zaczelismy katowac z bratem nowe demo pesa i sie zakochalem.Naprawde za(pipi)isty symulacyjny futbol.

Tempo jest swietne,strzaly z daleka wchodza zaleznie od sytuacji oraz konta nachylenia ciala.Bramkarze  bronia jak na zywo,sam na sam Gk zawsze bedzie ci skracal rog.Wtedy podcinka albo szczur i wyjac.Zaslonieci tez wpuszcza babola.Prostopadle pilki tak nie wchodza jak w poprzedniej czesci.i.Wkrwiaja mnie te kontrolsy zlagowane i te kropki przy wolnym,za latwo sie strzela.Ogolnie dobrze ktos napisal,ze pesa sie kocha albo nienawidzi

Amazon wczoraj mi przypomnial,ze mam ostatnia szanse na pre order Pesa i zamowilem go jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza

mnie niesamowicie wkurza to przełączanie manualne graczy i wypuszczanie zawodnika bez piłki do sprintu. Zawsze to odbywało się przez prawą gałkę lub jej naciśnięcie - teraz trzeba jeszcze dodatkowo trzymać L1...masakra jak to dla mnie nieintuicyjne i ciężkie...choć ma to swoje uzasadnienie bo teraz bez L1 mamy ten balans postaci pod prawą gałą

 

btw. można zmieniać nastawienie drużyny w czasie meczu? w starych pesach to się robiło L2 + lewo lub prawo na d-padzie w zależności czy chcieliśmy by było bardziej defensywne czy ofensywne

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

tak, czyli są identyczne czy się zmieniły xD?

zmieniły się, ponoc też nie ma takiego laga w sterowaniu i nawet cutsceny chodzą płynniej choć nie idealnie. Niestety jak to bywa w przypadku tej serii trzeba na własnej skórze się przekonać, co patch coś zmieniają, jeszcze dochodzi efekt placebo itp

Odnośnik do komentarza

to git, mam już wersję na xsa ale nie mogę się oderwać od Mesjasza gier:)

 

btw. dzisiaj wyszedł patch, który dodaje online oraz poprawia strzały oraz reakcję zawodników.

 

http://www.pesfan.com/blog/2013/09/18/pes-2014-online-activated/

 

 

 

We have had confirmation that the patch does in fact have online modes – plus some additional gameplay tweaks, including improved shooting and responsiveness – which is a speedy response on Konami’s part to the demo feedback that the community have been providing.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...