Skocz do zawartości

PES 2014


Szprota

Rekomendowane odpowiedzi

Pogralem i ja - zmiany zdecydowanie na plus. Podejscie jak w 6tce, bardziej radosny futbol, masa akcji, animacje w końcu nie daja po galach, feeling z gry jak za starych czasów. Gra się latwo i przyjemnie bo nawet po latach nie ma problemu by puscic prostopadla przez pol boiska.

W tym roku zdecydowanie wezme 2 pilki, FIFA wciąż przoduje w kierunku symulacji, jest zdecydowanie trudniejsza do ogarniecia, ale nowy PES ma potencjal.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie w tym roku kandydatem do zakupu jest PES. W koncu doczekalem sie zmian, ktorych oczekiwalem. FIFA stoi w miejscu od 4 lat i przejadlo mi sie kupowanie praktycznie tego samego z malymi poprawkami.

 

Jako byly facemaker do PESa musze zwrocic uwage na jedna rzecz - twarze zawodnikow. Na tym silniku miazdza te z FIFY.

 

Acha, jeszcze jedno. Wiadomo cos o option file do tegorocznego PESa? Moja przygoda z PESem zakonczyla sie na szostce i na current genach nie bawilem sie tym wcale. Potrzebny jest do tego zlamany soft czy cos?

1236819_10151757553384279_398215663_n.jp

 

Jeżeli to tak serio to ja nie wiem czy tak miażdży :D

Edytowane przez Plamek
Odnośnik do komentarza

Zanim ogarną do końca ten nowy silnik i wypuszcza w pełni gotowa gre to jeszcze poczekamy pewnie do 2016 a wtedy bedzie ogień.

 

Bo jak narazie to produkt jest nieukonczony i 200 zl ktore chca tworcy to nieporozumienie.

Jeśli przez swoją ułomność nie zbankrutują do 2016, albo nie stracą ostatnich licencji (do kiedy mają wykupioną licencję na CL?) to tak.

Odnośnik do komentarza

zabrulorowana grafika, spadający framerate i tragiczne tekstury straszą z dema, ale za to animacji piłkarzy jest genialna, wg mnie pobiła zdecydowanie tą z fify. Ogólnie widać, że ten cały fox engine skrzydła rozwinie na next genach - pes na tym silniku na xone/ps4 z super tektusturami i podbitą publicznością to będzie orgia.

 

Co mi się w demie nie podoba....strzały...najbardziej baloniaste chyba w historii serii...pierwszy raz w życiu tegoroczna fifa wypada pod tym względem lepiej. Na minus też bramkarze - choć mocno poprawieni to dalej się zbyt często gubią przy podejmowaniu decyzji.

 

Prostopadłe dalej fajnie wchodzą ale nie są już tak zabójcze jak w pes2013 - obrońca tym razem jest w stanie częściej dogonić napastnika z piłką.

 

Ja na chwilę obecną odpuszczam obie piłki - pes2014 w wydaniu na premierę jawi mi się jako wielka płatna open beta - poczekam na patche poprawiające problemy techniczne, opinie o online i paczki z twarzami. Fifa choć pod względem strzałów i fizyki piłki zrobiła gigantyczny krok w stronę jaka mi odpowiada to dalej nie potrafią zdzierżyć tych kolorowych chłopków jak z kreskówek poruszających się na boisku na łyżwach

Odnośnik do komentarza

No niestety mam bardzo podobne odczucia. Opóźnienia w sterowaniu są grubo przegięte. Strach teraz wcisnąć R1, bo zawodnik rozpędzony dobrych kilka metrów przed polem karnym może nie zdążyć się zatrzymać przed linią końcową. Te "lagi" w połączeniu z nowymi animacjami sprawiają, że kwestia odbioru piłki wydaje się być czystą loterią - robiąc to samo w tej samej sytuacji raz się uda, raz nie uda.

 

Jakby udziwnień wynikających ze zmiany silnika było mało, pozmieniali w niezrozumiały sposób sterowanie. Po co przełączanie się między zawodnikami prawą gałką wymaga teraz trzymania L1 ? Żeby było bardziej niewygodnie ? I czy w czasie gry online to oczoje/bne strzałki pokazujące na kogo się przełączam będą widoczne dla przeciwnika ? Zepsuli przełączanie się gałką w obronie, za to co zrobili z wypuszczenie wskazanego grajka do przodu w czasie ataku niestety nie udało mi się ustalić. Tak samo nie bardzo rozumiem jak działają przemodelowane dośrodkowania. Czy pasek siły oznacza teraz jak głęboko w pole karne chcemy dośrodkować czy na jakiej wysokości ma lecieć piłka ? Bo z moich doświadczeń wynika, że ani to ani to. No i strzały są zdecydowanie za bardzo anemiczne. Petardy 2 x kwadrat mają tutaj niewiele większą moc niż zwykłe strzały z 2013.

Swoją drogą przy tylu zmianach w sterowaniu Konami mogło łaskawie dać w demie opcję free trainingu.

 

W dodatku zauważyłem dziwną rzecz - o ile tempo poruszania się piłki jest dosyć niskie czy to przy podaniach czy przy strzałach, tak przy niektórych zagraniach (szczególnie górą) nagle piłka dostaje przyspieszenia x 10, to samo zresztą z wychodzącym do takiego zagrania zawodnikiem. Wygląda to strasznie dziwnie, z braku lepszego określenia powiedziałbym, że arkejdowo

 

Podsumowując na razie dominuje uczucie kompletnego chaosu i braku kontroli nad wydarzeniami na boisku. Na 6 meczy strzeliłem 1 gola, a straciłem 0 (poziom top player), bo i konsolowe AI sprawie wrażenie, ze też gubi się w tym balecie nowych animacji i wynikających z tego przepychanek i przewracanek. No i na dobitkę jeszcze te kwestie techniczne. O ile tragiczne spadki animacji na zbliżeniach i powtórkach jeszcze da się przeboleć, tak za cholerę nie mogę pojąc kwestii chrupiących menusów i bitmapy z początków ps2 jako murawy o_O

 

Ja z kumplami rozegrałem chyba 10 meczów i padło tam 6 bramek, z czego 2 po jakiś dramatycznych kiksach bramkarza. Jakaś połowa strzałow była blokowana, nawet bomba z 25m nagle obrońca dostaje super refleksu i rzuca się na linie piłki. Brak kontroli dla mnie najlepiej właśnie określa to co się dzieje, średnia celność podań z meczów 1vs1 to było między 55 a 60% a graliśmy głównie reprami dostępnymi w demie.

Odnośnik do komentarza

Co do kolorowych chłopaków, to właśnie przez znaczny kontrast między rozdzielczością tekstur piłkarzy i tragiczną bitmapową murawą, wyglądają oni właśnie jakoś tak kolorowo i plastikowo. Po chwili człowiek się przyzwyczaja, ale pierwsze wrażenie jest takie, że zawodnicy zostali wklejeni z jakiejś innej gry.

 

bartiz: nie będzie online passa. Konami już dawno dało sobie spokój, od kwietnia za darmo udostępniało online passy do pes 2013 na swoim profilu fcebookowym

Edytowane przez Tokar
Odnośnik do komentarza

Co wy macie z tą grafiką, przecież ta gra wygląda bardzo dobrze, jedyne co drażni, to te wstrętny menu.


FIFA wciąż przoduje w kierunku symulacji, jest zdecydowanie trudniejsza do ogarniecia, ale nowy PES ma potencjal.

To jest jakaś prowokacja? Przecież Fifa jest tak trudna w ogarnięciu jak Gol3 na Pegazusa, rozgrywka i konstruowanie akcji jest znacznie prostsze niż w PES14.

Odnośnik do komentarza

Co wy macie z tą grafiką, przecież ta gra wygląda bardzo dobrze, jedyne co drażni, to te wstrętny menu.

FIFA wciąż przoduje w kierunku symulacji, jest zdecydowanie trudniejsza do ogarniecia, ale nowy PES ma potencjal.

To jest jakaś prowokacja? Przecież Fifa jest tak trudna w ogarnięciu jak Gol3 na Pegazusa, rozgrywka i konstruowanie akcji jest znacznie prostsze niż w PES14.

To zagraj w końcu z kims kto ogarnia gre w obronie i prezentuje troche więcej umiejetnosci niż Ty, a zmienisz zdanie.

Odnośnik do komentarza

 

Co wy macie z tą grafiką, przecież ta gra wygląda bardzo dobrze, jedyne co drażni, to te wstrętny menu.

FIFA wciąż przoduje w kierunku symulacji, jest zdecydowanie trudniejsza do ogarniecia, ale nowy PES ma potencjal.

To jest jakaś prowokacja? Przecież Fifa jest tak trudna w ogarnięciu jak Gol3 na Pegazusa, rozgrywka i konstruowanie akcji jest znacznie prostsze niż w PES14.

To zagraj w końcu z kims kto ogarnia gre w obronie i prezentuje troche więcej umiejetnosci niż Ty, a zmienisz zdanie.

 

Przykro mi, ale mam normalnych znajomych i każdy gra w PES.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Co wy macie z tą grafiką, przecież ta gra wygląda bardzo dobrze, jedyne co drażni, to te wstrętny menu.

FIFA wciąż przoduje w kierunku symulacji, jest zdecydowanie trudniejsza do ogarniecia, ale nowy PES ma potencjal.

To jest jakaś prowokacja? Przecież Fifa jest tak trudna w ogarnięciu jak Gol3 na Pegazusa, rozgrywka i konstruowanie akcji jest znacznie prostsze niż w PES14.

To zagraj w końcu z kims kto ogarnia gre w obronie i prezentuje troche więcej umiejetnosci niż Ty, a zmienisz zdanie.

 

Ja odpuściłem sobie Fikę bo schematami mnie irytowała i Easy nie grając w 13 potrafiłem wygrać z najlepszymi z pierwszej ligi grając te same schematy od 11 no może obronę pozmieniali w 12 ale i to ogarnąłem w 10 min, do symulacji Fifie brakuje, piłeczka po sznureczku do bramki w Pesie zupełnie jest inaczej  tu może zdarzyć się wszystko fizyka piłki i głębia gry jest większa.

Odnośnik do komentarza

Tylko, że ja w Pesie mam odczucie że owszem wszystko się może zdarzyć, ale niekoniecznie zależy to ode mnie momentami. Ja wiem, że to piłka, tylko że jakby zrobić idealną symulację piłki to nikt by w to nie grał, bo w co 3 meczu oddawałbyś 2 strzały i nie mógł wyjść z połowy np.

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

 

Dla mnie w tym roku kandydatem do zakupu jest PES. W koncu doczekalem sie zmian, ktorych oczekiwalem. FIFA stoi w miejscu od 4 lat i przejadlo mi sie kupowanie praktycznie tego samego z malymi poprawkami.

Jako byly facemaker do PESa musze zwrocic uwage na jedna rzecz - twarze zawodnikow. Na tym silniku miazdza te z FIFY.

Acha, jeszcze jedno. Wiadomo cos o option file do tegorocznego PESa? Moja przygoda z PESem zakonczyla sie na szostce i na current genach nie bawilem sie tym wcale. Potrzebny jest do tego zlamany soft czy cos?

 

1236819_10151757553384279_398215663_n.jp

Jeżeli to tak serio to ja nie wiem czy tak miażdży :D

Brawo, wyjales jedna niezrobiona twarz i co to ma znaczyc? Porownaj sobie wykonanych zawodnikow z nowego PESa i FIFY. Przepasc.

FIFA stojaca w miejscu od 4 lat :teehee:  (Odpal FIFE 2010 i demo 2014)

no to akurat racja, ale Konami przecież przyzwyczailo swoich fanow do tego przez ostatnie lata.

Przyzwyczailo ale wyciagneli wnioski. FIFA sie od kilku lat mie rozwija, wrzucaja kilka ficzerow i update skladow i opieraja sie na tym caly czas. Gdyby Konami nie zrobilo postepu to pewnie znowu bym kupowal FIFE.

 

Co wy macie z tą grafiką, przecież ta gra wygląda bardzo dobrze, jedyne co drażni, to te wstrętny menu.

 

FIFA wciąż przoduje w kierunku symulacji, jest zdecydowanie trudniejsza do ogarniecia, ale nowy PES ma potencjal.

 

To jest jakaś prowokacja? Przecież Fifa jest tak trudna w ogarnięciu jak Gol3 na Pegazusa, rozgrywka i konstruowanie akcji jest znacznie prostsze niż w PES14.

To zagraj w końcu z kims kto ogarnia gre w obronie i prezentuje troche więcej umiejetnosci niż Ty, a zmienisz zdanie.
Ja stale gram i PES jest trudniejszy jezeli chodzi o konstruowanie akcji.
Odnośnik do komentarza

Z tego co czytam to na premierę gra będzie nie do końca pełna - liczba twarzy to żart,a konami community manager Adam Bhatti ciągle zbiera opinie co poprawić i już zapowiedział,że w ciągu miesiąca pojawi się patch ze zmianami w gameplayu(głównie chodzi o strzały i reakcje zawodników).Może w ogóle powinni sobie zrobić rok przerwy od robienia piłki i dać skończony produkt?Jedyny plus ,że patche i dlc za darmo.

Odnośnik do komentarza

Ale ta gra jest woooooolna. Serio, to chyba najwolniejsza wirtualna piłka nożna w którą grałem. I nie mam tu na myśli replayów w 10 fpsach. Cały gameplay jest strasznie spowolniony, czasami mam wrażenie, że gram w slow-motion.

Ale oprócz tego wszystko jest okej, podoba mi się. Kupiłbym, gdyby nie chu.jowy online.

Odnośnik do komentarza

Z tego co czytam to na premierę gra będzie nie do końca pełna - liczba twarzy to żart,a konami community manager Adam Bhatti ciągle zbiera opinie co poprawić i już zapowiedział,że w ciągu miesiąca pojawi się patch ze zmianami w gameplayu(głównie chodzi o strzały i reakcje zawodników).Może w ogóle powinni sobie zrobić rok przerwy od robienia piłki i dać skończony produkt?Jedyny plus ,że patche i dlc za darmo.

Tą część podobno zaczęli rzeźbić równolegle z pes 2013, ale jak widać to za krótko, by nie stawiać ludzi kupujących grę na premierę w roli beta testerów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...