Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

Podobno tak

 

 

 

btw wie ktos gdzie zdobyc zwykle pióra?

sa w grze jakies ptaki ktore można z kuszy upolowac? Czy moze z jakichś charpi lecą? (Narazie zadnych nie spotkalem)

 

czy moze trzeba zabijac kury i gęsi? (Nie probowalem)

 

Brakuje mi piór do zrobienia lepszych bełtow do kuszy

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

KANABIS ten przedostatni poziom trudności jest na moje oko odpowiednikiem Normal sprzed kilku lat. Wymagający ale nie irytujący. Sprawia, że do każdej walki podchodzisz z rezerwą, zmusza do przygotowania i zastanowienia się z której strony podejść do większej grupki wrogów . Przynajmniej na 2 lvl :P system save-load tez działa dobrze, więc nie ma tragedii po zgodnie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Robicie wszystkie zadania z tablicy ogloszen? Jakis blad jest z zadaniem "brudna forsa" czy jakos tak, prawda to?

 

 

Mi ten quest jakby sie ''zawiesil''. W opisie mam ''przeczytaj notatki'', przeczytalem wszystko w ekwipunku i nic :P Ja to olalem i poszedlem dalej, mam juz 10 lvl a ten quest byl na 2 wiec pewnie juz nie wroce ;)

Odnośnik do komentarza

Od premiery Ps4 tylko trzy gry sprawiły zachwyt w moim odczuciu Infamous, Dying Light i właśnie Wiedźmin. Niesamowite, że to właśnie nasi rodacy stworzyli dwie fantastyczne perełki.

Mam jedno pytanie, to moja pierwsza przygoda w świecie Wiedźmina i szczerze mówiąc mam straszny problem z zdobywaniem złota;/ Ma ktoś na to sposób? Sypie mi się ekwipunek i nie mam za co go naprawić, ostatnio sprzedałem zdobyte przedmioty by własnie przeznaczyć złoto na naprawy i teraz mam problem. W takim Diablo złoto sypało się strumieniem, a tu tak trochę wszyscy jacyś biedni;/ 

Wykonuje zadania, ale często szkoda mi z tych biedaków ściągać ostatni grosz, może to błąd?

Odnośnik do komentarza

Dobranoc :pawel:

 

A propos czasu gry, wie ktos gdzie go sprawdzic na PS4? Kolejna nocka zarwana i chyba ide na rekord :obama:

Wejdz np. W ekwipunek i wcisnij R2/RT

 

Pierwszy trofik w tej grze zdobyty czas spac bo do roboty na rano...

 

Robicie wszystkie zadania z tablicy ogloszen? Jakis blad jest z zadaniem "brudna forsa" czy jakos tak, prawda to?

Ja nie miałem żadnego problemu z wykonaniem w/w zadania ;]

 

Wszedłem do Velen i czuję się zagubiony - lokacja jest przeogromna :fsg:

Jedynym minusem są dropy, które w Velen pojawią się na każdym kroku - nawet nie chcę wiedzieć jak to chodziło przed patchem :pawel:

Mozesz mi w spoilerze napisac gdzie jest to zadanie. Czy gdzies w sadzie czy na tablicy ogloszen? Edytowane przez Koleś88
Odnośnik do komentarza

 

Robicie wszystkie zadania z tablicy ogloszen? Jakis blad jest z zadaniem "brudna forsa" czy jakos tak, prawda to?

 

 

Mi ten quest jakby sie ''zawiesil''. W opisie mam ''przeczytaj notatki'', przeczytalem wszystko w ekwipunku i nic :P Ja to olalem i poszedlem dalej, mam juz 10 lvl a ten quest byl na 2 wiec pewnie juz nie wroce ;)

 

Tak, jest zbugowany. Też go mam, sprawdzałem na youtubie i ten list powinien być w przedmiotach fabularnych, a go tam nie ma i nie było

Odnośnik do komentarza

Ale z tego co pisaly niektore osoby, jednym dziala innym nie, tak?

Niektórym działa, jakoś losowo się buguje

Wykonuje zadania, ale często szkoda mi z tych biedaków ściągać ostatni grosz, może to błąd?

Nie do końca, często za ulitowanie się można dostać jakieś przedmioty, zniżki w sklepie, recepty itp

Odnośnik do komentarza

 

Ale z tego co pisaly niektore osoby, jednym dziala innym nie, tak?

Niektórym działa, jakoś losowo się buguje

Wykonuje zadania, ale często szkoda mi z tych biedaków ściągać ostatni grosz, może to błąd?

Nie do końca, często za ulitowanie się można dostać jakieś przedmioty, zniżki w sklepie, recepty itp
Czasami przez samą eksplorację można znaleźć sporo gotówki, no i jednak sporo można zdobyć w pobocznych questach. Wczoraj grając nagle nie wiadomo skąd zrobiło mi się 700 orenów. Oczywiście zaraz wszystko u kowala zostawiłem. Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Wczoraj sąsiad do mnie na browara wpadł odpaliłem W3.  Typ nigdy nie czytał Sapkowskiego i od początku pytania. "Co to jest ten dziki Gon" , " co to za dziecko z mieczem", "ty mi chyba od początku nie włączyłeś" itp itd. Jednym słowem współczuje tym co nie przeczytali książek #JanuszeWiedźmina.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Jestem ciekaw czy gra utrzyma taki poziom do końca jeżeli idzie o questy bo to chyba najlepszy zestaw jaki widziałem w grach RPG. Nieważne czy główny wątek czy pozornie poboczny bzdet z tablicy ogłoszeń. Praktycznie każdy quest jaki spotkałem był ciekawy, dobrze zrobiony i jeszcze pozostawiał miejsce na wybór jak go rozegrać i zakończyć. Niektóre questy to kopalnia beki inne z kolei mają poważny, smutny klimat jak np quest z Białego Sadu z

 

południcą

 

 

Mam nabite z 16-18h, a ledwo grę liznąłem. Kapitalna produkcja

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Czy ktoś z was przyglądał się ruchom Geralta w kontekście jego przeciążenia? Mam wrażenie, ze w tej kwestii ruch postaci niczym się nie różni, gdy mamy pusty ekwipunek, a gdy mamy skrajnie wypełniony. Ktoś wie coś więcej? 

 

przeciążyłem i nie mógł biegać tylko chodził, więc jak w innych rpgach

 

odwiedzajcie wysepki, nawet te malutkie : 3

 

siedze sobie w robocie i nadrabiam fora, newsy o wiesminie - temat na vgc "The Witcher 3 Is Not Fun To Play" xDDDD kur.wa po bólu dupy z skokiem pod prawym bumperem w DL wiedzialem ze te janusze w tym swiecie sie posrają

Edytowane przez kermit
Odnośnik do komentarza

 

Czy ktoś z was przyglądał się ruchom Geralta w kontekście jego przeciążenia? Mam wrażenie, ze w tej kwestii ruch postaci niczym się nie różni, gdy mamy pusty ekwipunek, a gdy mamy skrajnie wypełniony. Ktoś wie coś więcej? 

 

przeciążyłem i nie mógł biegać tylko chodził, więc jak w innych rpgach

 

 

Bardziej mi chodziło o ruch postaci kiedy ekwipunek masz "na styk" a kiedy masz pusty. Ciekawi mnie czy wtedy Geralt dalej odskakuje, ma więcej wytrzymałości w czasie walki etc. Przeciążenie to naturalna sprawa. 

Odnośnik do komentarza

 

 

Ale z tego co pisaly niektore osoby, jednym dziala innym nie, tak?

Niektórym działa, jakoś losowo się buguje

Wykonuje zadania, ale często szkoda mi z tych biedaków ściągać ostatni grosz, może to błąd?

Nie do końca, często za ulitowanie się można dostać jakieś przedmioty, zniżki w sklepie, recepty itp
Czasami przez samą eksplorację można znaleźć sporo gotówki, no i jednak sporo można zdobyć w pobocznych questach. Wczoraj grając nagle nie wiadomo skąd zrobiło mi się 700 orenów. Oczywiście zaraz wszystko u kowala zostawiłem.

 

 

 

No właśnie liczyłem, iż podczas eksploracji wpadnie dużo złota jednakże odwiedzając wszystkie miejsca z ?, po ubiciu potworów znajduję materiały do alchemii, lub dla kowala, jedzenie, jakieś kryształy, a najważniejsze nie wpada, lub w małych ilościach;/

Zrobiłem wszystkie poboczne zadania, wieśniacy wrócili do opuszczonych miejsc. Teraz pozostaje ruszyć dalej za tą jak to określa Geralt "pachnącą bzem" :D

Odnośnik do komentarza

Pograłem kilka godzin i jak na razie na plus rzeczy oczywiste, czyli słowiański klimat i wrażenie, że misje poboczne są 10021 razy ciekawsze niż w takim Dragon Age Inkwizycja. Dubbing zazwyczaj daje radę, ale jak to bywa polscy aktorzy w takich wypadkach czasami są drewniani i odnoszę kolejne wrażenie, że w drugim Wieśku było mniej czytania z kartki, niektóre wypowiedzi brzmią fatalnie i trochę psują końcowy efekt, bo same kwestie są napisane dobrze (zwłaszcza słyszane w tle, często odnoszące się do słyszanych w dzieciństwie bajek, znanych legend, mrugania jednym okiem w stronę współczesności czy uniwersalnych problemów). Jestem trochę uczulony na podrabianie akcentu na staropolski/wiejski przez aktorów bez predyspozycji językowych (brzmi to jak przeciętny ceper naśladujący górala), nie ominęło to również Wiedźmina, ale ogólnie nie omija Polskiej kinematografii od dobrych dwudziestu lat. Jak się nad tym chwilę zastanowić,  gdyby autorzy naprawdę chcieli, to myślę, że szukanie "śledzikujących" aktorów przy wschodniej granicy mogłoby dać efekt, po którym moje uszy płakałyby ze szczęścia...

 

Graficznie jest spoko, ale mam nieodparte wrażenie cięcia grafiki do samego końca, tak żeby PS4 jako tako dawało radę z animacją. To nie jest engine skrojony idealnie pod wykorzystywanie na maksa danego sprzętu i czuć, że dodanie lepszego układu graficznego od razu podniosłoby jakość detali. Typowa multiplatforma.  Na filmikach nie jest to tak odczuwalny brak, jak podczas samego grania. Animacja rwie. Do tego mamy sporo śmiesznych błędów w detekcji kolizji itp. itd.

 

Walka słabawa i nie podoba mi się, że CDP koniecznie chciał postawić na dynamikę starć olewając taktykę. Niestety zwrot w kierunku wymagań konsolowego rynku gier, ale bez umiejętności tworzenia systemów opartych na manualu zwykle właśnie się tak kończy. Z aplauzem przyjąłbym turowy system walki z prawdziwego zdarzenia, który pozwoliłby uporządkować panujący tutaj podczas starć chaos (zwróćcie uwagę jak zachowują się potworki w trakcie walki...), kłaniając się przy okazji tradycyjnym RPGom do jakiś przecież w ogólnym rozrachunku Wieśkowi najbliżej. Może ewentualny sukces Wasteland 2 i Divinity na konsolach otrzeźwi trochę twórców...

 

Kolejnym elementem wskazującym na PCtowe korzenie jest problematyczne sterowanie naszym bohaterem za pomocą pada. Wiesiek wydaje się być mało zwrotny podczas zwykłego truchtu, ale jednocześnie bardzo szybki, więc obijanie się o ściany jest normą. Ta klockowatość postaci denerwuje najbardziej przy zbieraniu pierdół ziół, ekwipunku itd. (a jest tego w cholerę...) i czasami podchodzimy do jednego przedmiotu po 2-3 razy, bo trudno na niego nacelować postacią ( a na PC pewnie wskazujemy precyzyjnie myszką na dany element...). W W2 było pod tym względem znacznie lepiej.

 

Dużo narzekania, ale myślę, że główną wadą, która może mi psuć zabawę jest ta nieszczęsna walka, a w drugiej kolejności skiepszczone sterowanie i jak będę oceniał całość, to jak zwykle w przypadku RPG skupię się na fabule, misjach, walce, klimacie itd. olewając technikalia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...