Skocz do zawartości

PS4 - Komentarze i inne rozmowy


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

No to mnie ciekawiło z tymi słuchawkami podpiętymi pod pada. Będzie stereo? :) W większości sprzętów tak jest ,że jak dźwięk płynie po słuchawkach to reszta automatycznie go nie podaje.
Sony podaje, że 20 tys konsol z zaplanowanych do marca 5mln może być uszkodzonych -> chodzi o brak wyświetlania obrazu!
 

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

Opłacało się brać preordera za 100zł w EURO RTV

 

Szanowny Kliencie,

dziękujemy za zamówienie przedpremierowe konsoli Playstation 4 w naszym sklepie. Informujemy, że obiecanym przez nas prezentem dodawanym do konsoli będzie kod rabatowy na zakup 3-miesięcznego abonamentu PLayStation Plus http://www.euro.com.pl/playstation-network/sony-playstation-plus-90-dni.bhtml

Po zrealizowaniu zamówienia na konsolę w ciągu kilku dni zostanie w koncie klienta przydzielony specjalny kod rabatowy na zakup w/w produktu umożliwiający zakup abonamentu za złotówkę.

Odnośnik do komentarza

Tzn tylko tyle, że jak sobie puścisz dzwięk na słuchawki (nie mylić z tym HS mono z zestawu) podłączone do pada to audio przestanie lecieć po HDMI/optyku, a jedynie przez słuchawki.

 

Nie wiem jak marekjw chciał sobie podłączyć słuchawki, ale jeżeli przez usb albo amplituner to normalnie będzie mógł używać ich z headsetem. Do pada i tak podłączyłby tylko jeden sprzęt.

zdaje sie, ze chodzilo Ci o mnie, nie o Ziela.

 

tak- chcialem zrobic dokladnie tak jak piszesz: hs mono z zestawu podpiac do pada, a na niego nalozyc na uszy normalne sluchawki stereo podpiete do amplitunera/tv...

 

...i nie- wbrew temu co piszesz to nie bedzie dzialalo. Z tego, co wkleilem, wynika jednoznacznie, ze jesli podepiniesz cokolwiek (a wiec rowniez tego badziewnego hs) do wejscia w dualshocku, to sygnal audio przez hdmi (idacy do amplitunera/tv) zostanie wylaczony.

 

Opcje na starcie dla chcacych komunikowac sie w multi sa wiec dwie:

1. gra w mono na dolaczonym hs

2. zakup hs stereo na kablu

 

Jako ze osobiscie opcje nr 1 uwazam za gown.iana, a nr 2 za bezsensowna w przypadku, gdy posiadam juz hs stereo sony na BT (z ktorego zreszta jestem bardzo zadowolony), to wyglada na to, ze jestem skazany na granie bez komunikacji do czasu ukazania sie patcha. Obawiam sie, ze nie tylko mnie to dotyczy (i mam nadzieje, ze szybko to rozwiaza).

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

...i nie- wbrew temu co piszesz to nie bedzie dzialalo. Z tego, co wkleilem, wynika jednoznacznie, ze jesli podepiniesz cokolwiek (a wiec rowniez tego badziewnego hs) do wejscia w dualshocku, to sygnal audio przez hdmi (idacy do amplitunera/tv) zostanie wylaczony.

A gdzie wyczytałeś info że jak podepniesz headseta do pada to odetnie Ci dźwięk idący po HDMI?

Odnośnik do komentarza

"the PS4 can broadcast all game audio (and voice chat) to the audio/mic jack on the DualShock 4, which is compatible with all headphones and mobile headsets using 1/8 inch audio adapters — though enabling game audio output on the DualShock 4 disables all audio via HDMI and optical out."

 

http://www.polygon.com/a/ps4-review/console

Odnośnik do komentarza

No to można wybrać - enabling game audio (słowo klucz - audio) output nie równa się z tym że jak się podłączy headset to wyłącza dźwięk po HDMI tylko, ta funkcja jest po to jak chcesz sobie podpiąć pod pada słuchawki stereo (nie mylcie słuchawek z headsetem)

 

Czyli zostawiamy w padzie funkcję HS'u (gdzie z tej słuchawki mono leci tylko głos rozmówców) - a po HDMI dalej leci dźwięk - więc nie ma problemu aby tommi podłączył słuchawki stereo pod ampli czy co tam ma i w tym samym czasie używał headsetu. Sam Yoshida czy jak mu tam pisał na Twitterze że można sobie wybrać co jest puszczane przez mini-jacka w padzie. Źle to interpretujecie.

 

Chyba nie myśleliście że do tej słuchawki mono która jest przy headsecie leci dźwięk z gry domyślnie? Choć jest to możliwe ale imo nie wiem kot by chciał tak grać xD

Odnośnik do komentarza

nie czytacie tego co tommi pisze Panowie, przecież on to wie i wyraźnie napisał, że aby grać na słuchawkach ma dwie opcje;

 

 

Opcje na starcie dla chcacych komunikowac sie w multi sa wiec dwie:

1. gra w mono na dolaczonym hs

2. zakup hs stereo na kablu

 

przy czym obie uważa na shitowe, bo ma bezprzewodowe słuchawki z HSem po BT Sony, stąd chce poczekać na udpate. 

 

naprawdę nia każdy ma opcje odpalić sobie grę o 23 na głośnikach niektórzy grają na słuchawkach a jedyne jakie mają to właśnie te po BT...

 

edit

a nie dobrze, mówicie, tommi założył, że wpięcie czegokolwiek do pada wyłącza audio z innych kanałów a tak z pewnością nie będzie. dobra macie rację

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Nie, napisał że chce:

tak- chcialem zrobic dokladnie tak jak piszesz: hs mono z zestawu podpiac do pada, a na niego nalozyc na uszy normalne sluchawki stereo podpiete do amplitunera/tv...

Więc może tak zrobić.

 

Po czym dodał że:

...i nie- wbrew temu co piszesz to nie bedzie dzialalo. Z tego, co wkleilem, wynika jednoznacznie, ze jesli podepiniesz cokolwiek (a wiec rowniez tego badziewnego hs) do wejscia w dualshocku, to sygnal audio przez hdmi (idacy do amplitunera/tv) zostanie wylaczony.

Co nie jest do końca prawdą bo można wybrać co ma tam lecieć z mini jacka - to nie jest tak że podłączasz HS'a (i masz wybraną funkcję "headset" w opcjach)  i Ci odcina dźwięk z HDMI! Bo nie odcina. Odetnie jak przełączysz że ma tam iść GAME AUDIO

 

 

Edit - dobra - zrozumiałeś Walduś :D - my job is done here...

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...