Skocz do zawartości

PS4 - Komentarze i inne rozmowy


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, być może głupie. Mam dość stary telewizor, 40 parę cali, ale tylko 720p. Kupowany w czasach, kiedy LCD wchodziły na rynek. Jest sens, żebym kupował PS4, czy najpierw mam zainwestować w TV?

Skoro masz telewizor tylko 720p to kup sobie xboxa one :teehee: a w między czasie zbieraj kasę na ps4 i telewizor.

Odnośnik do komentarza

Dużej różnicy nie ma w tych rozdzielczościach. To są drobne popierdółki, którymi jarają się nerdy. Sprzedawałem swojego czasu telewizory w sklepie RTV AGD i różnicy w 720p i 1080p nie widziałem nawet na telewizorach powyżej 46". Na TV poniżej 40" różnica jest niezauważalna dla oka.

 

Może jakby gry polegały na tym, żeby wgapiać się w pixele, to miało by to jakiś sens. W przypadku, kiedy włączam grę nie dopatruje się takich szczegółów.

 

Dlatego też nie kumam tej rozdzielczości 4k. Może na użytek telebimów na ulicach się to sprawdzi, ale w przypadku telewizora 720p bez problemu wystarcza.

 

 

 

PS: W sklepach na prezentacjach typu 1080p vs 720p, albo 4k vs 1080p zawsze jest duża różnica. Niestety najczęściej taka prezentacja to totalna bzdura, która ma nakręcić kupującego na droższy produkt.

Edytowane przez Drantzell
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dużej różnicy nie ma w tych rozdzielczościach. To są drobne popierdółki, którymi jarają się nerdy. Sprzedawałem swojego czasu telewizory w sklepie RTV AGD i różnicy w 720p i 1080p nie widziałem nawet na telewizorach powyżej 46". Na TV poniżej 40" różnica jest niezauważalna dla oka.

 

Może jakby gry polegały na tym, żeby wgapiać się w pixele, to miało by to jakiś sens. W przypadku, kiedy włączam grę nie dopatruje się takich szczegółów.

 

Dlatego też nie kumam tej rozdzielczości 4k. Może na użytek telebimów na ulicach się to sprawdzi, ale w przypadku telewizora 720p bez problemu wystarcza.

 

 

 

PS: W sklepach na prezentacjach typu 1080p vs 720p, albo 4k vs 1080p zawsze jest duża różnica. Niestety najczęściej taka prezentacja to totalna bzdura, która ma nakręcić kupującego na droższy produkt.

Zdecydowanie jest duża różnica między 720p a 1080p.Żeby nie dostrzec różnicy to trzeba mieć coś z wzrokiem.Jak nie widzisz różnicy zmień rozdzielczość komputera z 720p na 1080p a zauważysz.

Odnośnik do komentarza

szarku123: Różnica wywołana zmianą wielkości ikon w stosunku do zwiększonego obszaru pulpitu. Włącz se filmik na YT w 720p i 1080p i powiedz mi jaką różnice widzisz. Pewnie bym zobaczył różnice jakbym miał się na siłę wgapiać w monitor. Nie wiem jak ty, ale jak gram na tv, to z pewnej odległości od niego. Jeśli nie widzę różnicy z bliska na monitorze, to na TV tym bardziej.

 

Nawet jakbym bardzo chciał się dopatrzeć jakichś drobnych szczegółów to po co. Jeśli miałbym wybierać między 1080p, a lepszą płynnością, lepszym oświetleniem, większą liczbą przeciwników na mapie (ale w 720p), to zdecydowanie biorę to drugie. PS4 to wszystko oferuje, nawet jak odbiera się to na telewizorze HD Ready.

 

 

EDIT: Największą bolączką starych LCD wcale nie był brak FULL HD, tylko bardzo słaby kontrast, kąty oglądania itp.

Edytowane przez Drantzell
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bzdura, różnica w grach pomiędzy 720p, a 1080p jest kolosalna na korzyść tej drugiej. Dziś, kiedy odpalę na PC jakąś grę w 720p, to jestem przerażony, jak słabo wygląda, jak rozmazane jest to wszystko i jakie słabo wyraźne. W przypadku zwykłej telewizji prawdopodobnie nie ma to większego znaczenia, ale w grach wiele zmienia.

Odnośnik do komentarza

Wierz sobie w co chcesz. Różnica jest ledwo co zauważalna. Jarają się tym tylko videofile (powiedzmy taki odpowiednik audiofila), którzy ze swoją gadżeciarskimi skłonnościami łapią każdą bzdurę na temat "nowej krystalicznej jakości obrazu", która powtarzana jest jak mantra przez speców od marketingu co chwila, kiedy muszą opchnąć kolejny nowy produkt.

 

Ogólnie nie mam nic przeciwko. Niech kupują swoje coraz to nowsze wyświetlacze o rozdzielczościach 4k w 3D - Napędzają gospodarkę, dają miejsca pracy itp. 

 

...ale nie będzie mi nikt bzdur wciskał że nie warto kupować PS4 nie posiadając telewizora 1080p. Porównanie PS4 w 720p do PS3 z kineskopem zupełnie nie na miejscu - Tam różnica była zauważalna (napisów nie można było nawet rozczytać). Tak czy siak warto było przejść z PS2 na PS3 nawet mając kineskop, bo next gen to nie tylko wyższa rozdziałka. Jeżeli chodzi o rozdzielczość, to tam był skok na następne piętro , teraz jest tylko krok na kolejny stopień schodów. Nie dziwie się czemu Microsoft ma totalnie wylane w 1080p.

Odnośnik do komentarza

Wierz sobie w co chcesz. Różnica jest ledwo co zauważalna.

 

Nie jest i w przypadku gier ma bardzo duże znaczenie na korzyść 1080p. Skoro osoby niezaznajomione z tematem potrafią mi nakreślić różnicę między 720p, a 1080p, nie znając żadnych technicznych szczegółów, a ja sam widzę ją bardzo wyraźnie, tak jak i wielu użytkowników na całym świecie, to o jakich bzdurach mówimy? Microsoft popełnia fatalny błąd, że ma "totalnie wylane" na 1080p.

Jarają się tym tylko videofile (powiedzmy taki odpowiednik audiofila), którzy ze swoją gadżeciarskimi skłonnościami łapią każdą bzdurę na temat "nowej krystalicznej jakości obrazu", która powtarzana jest jak mantra przez speców od marketingu co chwila, kiedy muszą opchnąć kolejny nowy produkt.

 

A różnica w przypadku poszczególnych modeli telewizorów, ich wyświetlaczy, jakości obrazu, technicznych szczegółów też jest bardzo dostrzegalna i efekt w postaci TV 4K robi kosmiczne wrażenie względem Full HD. Podobnie, jak wielka jest różnica pomiędzy Sony, a Samsungiem, czy LG. Jeżeli kiedykolwiek sprzedawałeś telewizory i mówisz takie rzeczy, to musiałeś być niestety dużym ignorantem. A najbardziej przykre jest to, jak wiele takich osób pracuje w marketach, gdzie niby mają pełnić rolę "fachowców".

 

Tak samo przykład z YouTube z dupy. Tam występuje taka kompresja obrazu, że różnice pomiędzy 720p, a 1080p faktycznie mogą nie być dostrzegalne, ale to żaden wyznacznik i nie można go stawiać na takiej pozycji. Gdyby 720p było tak doskonałe, to w TV dalej figurowałaby taka rozdzielczość, ale wszystko przeskoczyło na Full HD. Szczegółowość i jakość są cholernie na plus.

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Wszyscy o tym wiedzą, bo wszyscy o tym mówią. To że wszyscy o tym mówią nie oznacza to że rzeczywiście tak jest. Mówi się o tym, bo ktoś wkłada gruby hajs w promocje. Jeśli rzeczywiście była by wielka różnica, to nie musieli by ustawiać w sklepach z TV specjalnych standów z porównywaniem rozdziałek - Ludzie sami chcieli by kupować lepsze telewizory.

 

Jeśli Cię takie detale cieszą, to spoko. Nie zamierzam na siłę pozbawiać Cie tej radości. Jeżeli chodzi o tą generacje konsol, to stawia się nie bez powodu główny nacisk na social i dodatkowe bajery. Dlatego że skok graficzny nie jest tak spektakularny jak w przypadku poprzednich generacji.

 

Na ten moment najbardziej się cieszę z nowego pada, nie okrojonego Battlefielda, ładnego interfejsu, spokoju na następne kilka lat i tego że nie muszę skakać między 2 konsolami. Grafika będzie lepsza, ale czy będzie ona w 1080, czy 900, czy 720p to mi akurat lata i powiewa. Wolałbym grać w Battlefielda 4 na kineskopie, niż w Pacmana w rozdzielczości 8k.

Odnośnik do komentarza

PS3, X360 i z cala pewnoscia nowe konsole na telewizorze CRT to beznadziejny obraz, natomiast te same konsole na LCD z HD Ready wielkosci 32" powinny wygladac dobrze bo przy takiej wielkosci ekranu nizsza rozdzielczosc nie rzuca sie w oczy.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...