Skocz do zawartości

PS4 - Komentarze i inne rozmowy


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kurde, nie boja się że ta konsola w takim plastikowym kondomie się nie przegrzeje?

 

 

Na pewno nie wygląda szczególnie efektownie w nim. Z kolei w sklepie gdzie próbuję pograć od 2 dni chyba źle podłączyli pady czy coś, po od przedwczoraj zawsze jak zaglądam z nadzieją na przetestowanie pada w akcji, wyskakuje komunikat o ich rozładowaniu.

Odnośnik do komentarza

Konsole mam już zamówioną i na 100% pojawi się u mnie w mieszkanku 29 listopada. 

 

Tylko problem mam z grą. W co zagrać? Planowałem Watchdogs ale ten plan wiadomo, szlag trafił :/ 

 

 

Więc moje pytanie odnośnie Assassins Creed 4: Black Flag bo właśnie od niej chcę zacząć. Sytuacja jest dość skomplikowana i postaram się ją opisać w najprostszy możliwy sposób.

 

Gra na PS3 kosztuje 189 zł, za tyle mogę kupić nową wraz z kodem zmieniającym wersję z PS3 na PS4, trik polega na tym że kupuje gre w wersji na PS3 następnie w sklepie PSN wpisuje ten kod i dostaję zniżkę na ściągnięcie jej na PS4, wersja cyfrowa oczywiście ale do gry wymagana jest płyta z PS3 czyli ta którą kupiłem. 

 

Moje pytanie teraz wygląda tak, Skoro wersja na PS3 kosztuje 189, a na PS4 239 to różnica wynosi czyste 50 zł. Ile kosztuje zamiana mojej gry z PS3 na PS4? Czy ktoś się orientuje bo jeśli mam zapłacić powiedzmy 120 zł to jak mi się to w ogóle opłaca ?? Wcale, już wolę kupić ją w wersji na PS4 za 239 zł :/ 

Odnośnik do komentarza

120 zł wziąłem z głowy jako przykład.

 

Dzięki za odpowiedz. PS4 niestety nie ma żadnej innej gry wartej dla mnie do ogrania, więc zdecydowałem się na Black Flag, co konsola ma stać bez gier? Chciałem zagrać w Watchdogs ale opóźnili. Myślę że assassin mnie zadowoli na jakiś czas. W żadnego nie grałem. 

 

Wracając do jeszcze jednej sprawy to PS4 będzie miało jednak Media Serwer. Mam w mieszkaniu router, do routra podłączony laptop (wireless) i PS3 (kablem). Na laptopie ściągnąłem program ps3media serwer 1.9. W nim udostępniłem filmy muzyke zdjęcia. Po włączeniu PS3 te foldery są wykryte przez moją PS3 i mogę bez żadnych problemów oglądać filmy (avi, mp4 i mkv !!!! TAK MKV !!!!) tak samo słuchać muzyki i oglądać zdjęcia. Więc skoro PS4 będzie miało media serwer to może i muzykę pójdzie uruchomić kto wie. To tylko tak w temacie media server i filmów dla PS3 bo ktoś wspomniał że aby na PS3 można było oglądać trzeba wgrać odtwarzacz filmów (nazwy już nie pamiętam) dla CFW. Dziwię się ale przez media serwer u mnie działają filmy mkv. 

Odnośnik do komentarza

Zdaje się ze profesjonalny konsolowy portal (bodajże chip.pl) zamiescił info z jakiegoś innego mega portalu anglojęzycznego o konsolach (chyba mieli <500 fanów na fb o ile dobrze pamiętam) wg którego to Sony juz się wycofało z tych swoich smutnych rewelacji. News powoływał się na "pracownika Sony" oraz na tweeta szefa Sony w którym była mowa, ze "porozmawia o tym z odpowiednim działem". End of the story.

Także ekhm..

 

Ale tak btw, osobiście uważam, że to odkręcą - te mp3 i media server - przynajmniej dla plusowiczów. Teraz taki trend na ogłaszanie takich kwiatków a potem odkręcanie tego co się ogłosiło.

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

Wreszcie miałem okazję pograć na standzie z PS4. Do przetestowania Knack, PlayRoom (zabawa kamerką i padem, akurat w sklepie mało wciągająca) i cztery niezbyt next genowe gierki arcade (w tym fliper). Do tego informacje o konsoli i pozostałych zapowiedzianych grach.

 

Pad już wcześniej wydał mi się zupełnie w porządku i widziałem, że jest lepszy niż ten od PS3. Bardzo dobrze leży w dłoniach, ma ergonomiczny kształt, a ponadto jego istotnymi zaletami są właściwe wyprofilowanie i nieślizgający materiał. Zasadniczo grało mi się na nim dobrze od samego początku, nawet jeśli w domu posiadam 360. Także po pół godzinie wszystko jest w porządku, zapomina się o nim, nic nie irytuje przy grze - tak właśnie powinno być.

Natomiast Knack jako gra wymagająca korzystania w większości z lewej gałki i dwóch przycisków, nie jest idealną pozycją do wyrobienia sobie pełnej opinii na temat funkcjonalności kontrolera. Dużo lepszy byłby FPS, pozwalający na lepszą ocenę precyzji analogów oraz ogarnięcie działania triggerów.

 

Konsola pod plastikową osłoną nie wygląda jakoś bardzo okazale. Widoczne porty USB zwiększają funkcjonalność kosztem stylistyki, z drugiej strony dyskretna dioda jest całkiem fajnym detalem. Fajnie byłoby zobaczyć odsłoniętą konsolę, a także sprawdzić samemu wykonanie i dobór materiałów.

 

Demko Knacka przeszedłem 1,5 raza. Nie jest szczególnie długie jeśli się nie ginie, ale pozwala choć trochę pobawić się konsolą nowej generacji, chociaż nie za bardzo przekonuje o mocy w niej drzemiącej - co widać było też w reakcjach klientów, nieszczególnie zafascynowanych grafiką. Najładniejszym elementem gry jest sam Knack złożony z wielu małych elementów, ale już otoczenie zawodzi w kwestii detali i braku możliwości większej interakcji (pomijając rozwalanie kryształów, rzucanie samochodami czy przewracanie latarni). To raczej pozycja dla dzieci, prosta na normalu, na którym podstawowi przeciwnicy padają jak muchy, a tylko pojazdy zmuszają do uników i czegoś więcej niż mashowania ataku i podwójnych skoków. Mam wrażenie, że jako średniak szybko skończy jako tania używka zalegająca w koszyku z grami.

 

Ogólnie na razie jestem usatysfakcjonowany PS4. Zapowiada się na konsolę z dużym potencjałem, umożliwiającą komfortowe granie. Równocześnie dalej ciekaw jestem wypróbowania innych gier, szczególnie strzelanek i wyścigów, bo po ewentualnym zakupie w końcu z tego typu grami spędzę najwięcej czasu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...