Skocz do zawartości

PS4 - Komentarze i inne rozmowy


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

 

Powie mi ktoś na czym polega synchronizacja trofeów? Nie miałem nigdy playstation, więc nie jestem w temacie

synchronizowanie - polega na wysyłaniu ich na server sony, gdzie sa bezpieczne. jest to jedyna opcja na ich przechowywanie i przesyłanie na nowa konsole, a także porównywanie ze znajomymi.  trofea raz zsynchronizowane nie mogą zastać skasowane.

trofea nie synchronizowane z serverem sa bezpowrotnie utracone w przypadku awarii konsoli(to jeszcze zależne jest od awarii). 

 

Czyli po każdym trofeum muszę robić synchro żeby nic nie przepadło?

Odnośnik do komentarza

Czyli po każdym trofeum muszę robić synchro żeby nic nie przepadło?

 

 

Nie, nie musisz. Możesz robić raz na tydzień, miesiąc, bez znaczenia. Info o trofeach zapisuje się "w pamięci konsoli", potem synchronizujesz i tyle.

 

 

 

Z innej beczki. Ktoś tu kiedyś pytał jak gry z  PS4 odpalą się na TV HD Ready, 720p... Tymczasem na amerykańskim Store przy cyfrowych grach jest adnotacja "Video output in Full HD 1080p requires 1080p native display". Więc chyba na 720p nie pogracie w gry z PS4.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

 

 

Powie mi ktoś na czym polega synchronizacja trofeów? Nie miałem nigdy playstation, więc nie jestem w temacie

synchronizowanie - polega na wysyłaniu ich na server sony, gdzie sa bezpieczne. jest to jedyna opcja na ich przechowywanie i przesyłanie na nowa konsole, a także porównywanie ze znajomymi.  trofea raz zsynchronizowane nie mogą zastać skasowane.

trofea nie synchronizowane z serverem sa bezpowrotnie utracone w przypadku awarii konsoli(to jeszcze zależne jest od awarii). 

 

Czyli po każdym trofeum muszę robić synchro żeby nic nie przepadło?

 

Nie, synchronizacje możesz robić raz na miesiąc czy rok, nic nie przepada. Po prostu jak jej nie zrobisz to nie będziesz widział aktualnego stanu pucharków, poza tym synchronizacja na PS4 trwa 2-3 sekundy (z tego co widziałem na materiałach wideo).

 

Z innej beczki. Ktoś tu kiedyś pytał jak gry z  PS4 odpalą się na TV HD Ready, 720p... Tymczasem na amerykańskim Store przy cyfrowych grach jest adnotacja "Video output in Full HD 1080p requires 1080p native display". Więc chyba na 720p nie pogracie w gry z PS4.

 

Gdyby to okazało się prawdą, to już widzę te płacz i szloch na forach. Może się wydawać, że tv hd ready to zabytki, ale jeszcze sporo osób posiada je w domach.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj udalo mi sie pomacac DS4 i pograc w Knacka. Gra biedna strasznie (Cofajac sie w czasie Crash lepiej wygladal, tak mi sie zdaje, wiecej ruchu na planszy np). Na konsoli swiatlo swiecilo sie biale, nie niebieskie. Czemu? NIe wiem. No i jedna rzecz mnie zdziwila - DS4 ma wbudowany glosniczek? Tak mi sie przynajmniej wydawalo podczas gry. Sam stand do wypasnych nie nalezal bo oprocz dema Knacka mial wideo i screeny z NBALive 2k14, DriveClub i cos tam jeszcze. NIe da sie po menu konsoli posmigac. Ogolnie jedynie warto bylo nowego pada obmacac, a ten swietnie lezy w dloniach, bardziej pekaty od trojki.

Odnośnik do komentarza

 

Musiałem spróbować i podłączyłem swoje zewnętrzne urządzenie nagrywające. Niestety nie zostałem miło zaskoczony i PS4 podobnie jak PS3 ma połączenie HDMI zablokowane za pomocą HDCP. Oznacza to, że nie ma możliwości nagrywania rozgrywki na laptopa. Na razie Sony oferuje jedynie opcję Share.

 

 

 

 

Jestes pewny Zaretul, ze blokada HDCP nadal jest? Przeciez oficjalne stanowisko SONy jest takie, ze nie ma blokady hdcp , umozliwajac nagrywanie. Moze masz zle ustawiona nagrywarke, zle podlaczane kable itd.?

 

http://www.examiner.com/article/sony-announces-hdmi-enabled-video-capture-on-playstation-4

Kilka tyg pozniej sony powiedzialo,ze nie bedzie to dostepne na premiere. Trzeba czekac na patch.

Odnośnik do komentarza

requires oznacza zaleca sie a nie wymaga

 

Zajrzyj jeszcze raz do słownika.

 

 

Tak czy inaczej, tu chyba bardziej chodzi o to, że jak chcemy pograć w full hd 1080p to wymagany jest TV full hd, z natywną rozdzielczością 1080p. A nie takie "pseudo tv full hd" co tylko konwertuje obraz do 1080p. Rozumiecie o co chodzi?

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

 

 

requires oznacza zaleca sie a nie wymaga

Zajrzyj jeszcze raz do słownika.

 

 

Tak czy inaczej, tu chyba bardziej chodzi o to, że jak chcemy pograć w full hd 1080p to wymagany jest TV full hd, z natywną rozdzielczością 1080p. A nie takie "pseudo tv full hd" co tylko konwertuje obraz do 1080p. Rozumiecie o co chodzi?

Mój błąd, masz racje.

Moze byc tak jak mowisz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przedłużona gwarancja to umowa z ubezpieczycielem czyli wyciąganie kasy, jak coś padnie po 2 latach to i tak będą szukać kruczka żeby się nie wywiązać z umowy. Tak działają ubezpieczyciele i inni podobni im ekolodzy, pozamykać w więzieniach i nie pokazać światła dnia dla takich.

 

Mam złe doświadczenia z ubezpieczycielami więc się nie decyduje. 

Edytowane przez ussr
Odnośnik do komentarza

Przedłużona gwarancja to nic innego niż naciąganie, serio nie warto

 

W uk ponoć ma nie zabraknąć konsol do kupienia w sklepach, sklep game zaczął juz sprzedawać bundle z vita i chyba 5 grami,

 

Sam chyba wezmę zestaw killzone, 2 pady i kamerka bo wychodzi £45 różnicy miedzy nim a zestawem z samym killzone

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...