Skocz do zawartości

The Last Guardian


czarek250885

Rekomendowane odpowiedzi

tak. a on tylko gapi się w ten jeden punkt przez prawie 3 minuty. tzn. gapił przez 3 minuty, bo grę skończyłem 2 tyg, temu

 

pewnie zamiast kółko trzeba było wcisnąć trójkąt. bo nie skojarzył gestu ręką

 

speed runy w tej grze muszą wyglądać niesamowicie

No skok to trójkąt. N

ie powiem, że Trico zawsze słuchał mnie się za pierwszym razem ale po 3 min czy tam 25 min to mi się nie zdarzało. Najgorszy problem miał nie tyle ze skokiem, co stanięciem dęba abym mógł wejść na jakąś półkę po jego plecach. Problem z tą akcją pojawiał się szczególnie jak byłem na nim. Po czasie wydawałem komendę z ziemi, wtedy stawał dęba, a ja po nim wchodziłem. Znacznie sprawniej to szło.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie najtrudniejszy moment to był ten z pływaniem. Za chiny nie mogłem się z kociakiem zgrać i tutaj moglbym lekko ponarzekać na mechanikę gry. Drugi moment to ten z pływająca skrzynią, ale ze względu na to, że nie wiedziałem co mam dalej zrobić, a nie dlatego ze mi cos nie działało. Ale ten moment jest na prawdę ekstra, taki escape room. Po dobrych kilkunastu minutach w końcu dostrzegłem pewien detal który pozwolił mi pójść dalej.

rozglądając się w poszukiwaniu wyjścia, zauważyłem że sufit jest drewniany i może uda się go rozwalić. R1 + X no i udało się :D

Odnośnik do komentarza

Pograłem przeszło godzinę i jestem zachwycony. Trico robi ogromną robotę. Jak na razie ani razu nie zaciął się gdzieś czy nie przyszedł na zawołanie. Wręcz przeciwnie, on do mnie przychodzi często sam i to jest w tym wszystkim wspaniałe. Jak z nim podróżuję to czuję się jakbym podróżował z kumplem i w ogóle nigdzie mi się nie spieszy. Czekam w spokoju aż Trico przyjdzie na miejsce. W ogóle jak się wespnę na niego to podróżowanie na jego grzbiecie to coś wspaniałego, a do tego można go głaskać. Zanim wyłączyłem grę doszedłem do momentu gdzie była woda, a Trico usiadł i zaczął się turlać w tej wodzie. Coś absolutnie genialnego. Ten zwierzak jest naprawdę sympatyczny i od razu łapie się z nim więź, a do tego nie raz i nie dwa powodował banana na mojej twarzy. 

 

Wydaje mi się, że całość leży w podejściu. Ja znając jej bolączki podszedłem do niej całkowicie na luzie. I zaskoczyło niemal od razu. 

 

Oczywiście poruszanie się postacią powinno być lepsze, a sama kamera trochę ssie, ale szczerze powiedziawszy to już się do tego raczej przyzwyczaiłem. Spadki fpsów oczywiście są, szczególnie na zewnątrz, ale gra się tak świetnie, że kompletnie na to nie zwracam uwagi. Niemniej uwzględnię przy końcowej ocenie. Jeszcze tylko do samej klawiszologii muszę się przyzwyczaić. 

Odnośnik do komentarza

o sutek nadrabiasz, to dobrze, bo ja drugie przejście odpuszczam do wymiany na prosiaka, or something. obczaj tę, metodę balona i powiedz, czy nadal miałeś ochotę wy(pipi)ć temu zwierzakowi liścia na odmulenie: 

 

Jak chcecie żeby Trico nurkował to naciśnijcie na jego grzbiecie L1+ O. Jest to kombinacja do wykonania przez Trico danej akcji (np szarpnięcie wagonik, pokręcrnie kołem czy nurkowanie). 
L1 + /\ to skoko/wspięcie się na filar; L1+ X to siad; L1+[] to szarża.

 

ciekaw jestem czy też będziesz miał dalej takie przygody jak łaskawe czekanie na podniesienie kraty x minut, bo przypadkiem wcisnąłeś rzekomo złą komendę

Odnośnik do komentarza

R1 + O że niby nurkowanie? O_o

Przecież to taki "stomp attack". W wodzie mi sam nurkował jak

 

 

nurkowałem chłopcem

 

Już bardziej podejrzewałbym że R1 + X...

 

=======================

 

Z serii "Trico się nie słucha" :D

 

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

o sutek nadrabiasz, to dobrze, bo ja drugie przejście odpuszczam do wymiany na prosiaka, or something. obczaj tę, metodę balona i powiedz, czy nadal miałeś ochotę wy(pipi)ć temu zwierzakowi liścia na odmulenie: 

 

Jak chcecie żeby Trico nurkował to naciśnijcie na jego grzbiecie L1+ O. Jest to kombinacja do wykonania przez Trico danej akcji (np szarpnięcie wagonik, pokręcrnie kołem czy nurkowanie). 

L1 + /\ to skoko/wspięcie się na filar; L1+ X to siad; L1+[] to szarża.

 

ciekaw jestem czy też będziesz miał dalej takie przygody jak łaskawe czekanie na podniesienie kraty x minut, bo przypadkiem wcisnąłeś rzekomo złą komendę

Dostałem już komendy i jak na razie Trico wykonuje je bez problemu. Musiałem dostać się na wyżej położone platformy, kliknąłem R1 i wychyliłem gałkę w przód aby wiedział gdzie zerkać, następnie stanął na tylnych łapkach i mogłem bez problemu wskoczyć na górę. Potem był przeskok przez most, najpierw go przywołałem, wspiąłem się na niego, kazałem mu skoczyć, wskoczył na filar obok, potem kazałem mu skoczyć to wydał jakiś dźwięk więc źle mu wskazałem, potem nakierowałem kamerę na wprost i wykonał skok przez most bez żadnego problemu. Zobaczymy jak będzie dalej. 

 

Beczki też niszczył bez problemu z kombinacją R1+ [ ]. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

masamune bardziej randomowego filimku już zapodać się nie dało? przecież on zerka sam za tymi beczkami i to bez naszego wkładu. wpisałeś w wyszukiwarkę "problem with trico listen" i wkleiłeś pierwsze co wyskoczyło?

xd Sam nagrałem. I nie, ta beczka to ukryta beczka, więc Trico o niej nie wie*

Odnośnik do komentarza

Właśnie ukończyłem zagadkę z bramą i podstawką. Na początku zaczął szarpać za łańcuch więc przelazłem pod bramą, doturlałem ten filar, podciągnąłem pod bramę i przestał ciągnąć łańcuch. Kazałem mu zrobić atak więc zakurwił z dyni w bramę (komiczna sytuacja :D ), zawył i znowu zainteresował się łańcuchem. Podstawiłem filar i przeszedł przez bramę. :D

 

Żadnych problemów z komendami. 

 

P.S Ta gra jest cudowna, a Trico absolutnie rewelacyjny. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Właśnie ukończyłem zagadkę z bramą i podstawką. Na początku zaczął szarpać za łańcuch więc przelazłem pod bramą, doturlałem ten filar, podciągnąłem pod bramę i przestał ciągnąć łańcuch. Kazałem mu zrobić atak więc zakurwił z dyni w bramę (komiczna sytuacja :D ), zawył i znowu zainteresował się łańcuchem. Podstawiłem filar i przeszedł przez bramę. :D

 

Żadnych problemów z komendami. 

 

P.S Ta gra jest cudowna, a Trico absolutnie rewelacyjny.

Przeszedłeś to

bez użycia dzbana z zieloną substancją

? Nie wiedziałem że tak się da :D

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

No u mnie to był ewidentny błąd bo znalazłem kilka rozwiązań na różnych stronach. Niektórym użytkownikom tak jak mi trico zawieszał się przy łańcuchu. Restart gry kompletny pomógł. Pewnie to kara za nie szanowanie marki . 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...