Skocz do zawartości

Marvel Cinematic Universe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre filmidło do popcornu, na pewno lepiej się bawiłem niż przy EP8. W skali szkolnej takie 7 na szynach. 

 

To co chłopaki wyżej pisali to się w pełni zgadzam - Thanos przehajpowany na maxa (choć mniej niż Apocalypse), świetne team-upy i interakcje między bohaterami (Thor vs Quill, Thor + Rocket, Stark vs Strange), niektóre sceny pieszczą gałki oczne do spodu, i ogólnie jest mnóstwo akcji i od pierwszej minuty jesteśmy wrzucani w wir wydarzeń, a cameo cieszą japę (szczególnie ten który wita Thanosa i Gamorrę). Minusów, poza kamerzystą i montażystą z zespołem epileptycznym, za wiele nie ma, choć trzeba mieć na uwadze, że przy takiej ilości postaci, historia jest słaba niczym polska opozycja. 

 

Z tych co zginęli to jedynie mnie Loki i Heimdall jakiś ruszyli, reszta to meh. A i tak ci co ich niby na atomy rozerwało na pewno wrócą. 



 

Spider-Man zgodnie z przewidywaniami dostał Spider-Armor, Strange wypadł najlepiej, zarówno jeśli chodzi o postać, aktorstwo jak i sceny walki, zaraz po nim Thor (scena jak wraca do Wakandy z nową bronią i rozlicza kosmitów OMFG), reszta na zasadzie bycia obecnymi. 

 

 

Jest jedna scena po napisach, na samym końcu. Zwiastuje kolejny film z nowej fazy, zresztą już od dawna wiadomo o kogo chodzi. 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

16 minut temu, ornit napisał:

Jakby ktoś mógł w spoilerze opisać te sceny po napisach to byłbym bardzo wdzięczny. Nie dotrwałem do końca. Film tak mnie zmęczył, że chciałem jak najszybciej (pipi)c do domu.

 

Hill i Fury jadą przez NY w momencie kiedy randomowi ludzie zaczynają się rozpływać w powietrzu przez to co zrobił Thanos. Fury przed zniknięciem nadaje sygnał ratunkowy, na którego wyświetlaczu widać na końcu emblemat Kpt. Marvel.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

+ fajny villain, w końcu jest ktoś, kto po za planem "zniszczę cały świat bo jest taki zły", ma jakąś sensowną motywacje
+ genialne team-upy
+ występy gościnne
+ sceny walki, szczególnie te z Thanosem
+ scena po napisach
+ to że jakimś cudem udało im się z tego wszystkiego sklecić film, który da się oglądać i w miarę trzyma się to wszystko kupy, prawie każdy dostał swoje 5min

- za dużo wątków "miłosnych"
- Hulk, bo sam Banner jest świetny


jak na marvel 9/10

Odnośnik do komentarza

SPOILERY WSZĘDZIE

 

 

 

Najlepsi pełnoprawni Avengersi i trochę więcej niż standardowe marvelowskie 6/10. Sensowniej chyba się nie dało połączyć tylu wątków i postaci, chociaż mankamenty wynikające z takiej formuły oczywiście są. Nie ma czasu na na dokładne eksponowanie wątków, bo trzeba cały czas lecieć do przodu, przez co np. relacja Gamory z Thanosem czy logika stojąca za jego motywacją zostają zasygnalizowane, ale sporo rzeczy trzeba brać na słowo honoru i trochę przymykać oko, żeby się to kleiło.

 

Na plus wyjątkowo liczne sceny walk. W zdecydowanej większości pomysłowe, czytelne i nie przeciągnięte. Odstaje w tej kwestii bezpłciowa, nieangażująca i mało przejrzysta konfrontacja z milionem minionów w wakandzie. Dobrze, że nie jest to zasadniczy punkt kulminacyjny filmu.

Na minus za częste pierdololo "dawaj kamyczek, bo jak nie to..." i związane z tym akty heroizmu. Co za dużo, to niezdrowo. 

Trochę gryzło się kreowanie ogromnej potęgi Thanosa z tym, że jak przyszło co do czego, to okazuje się, że można go unieszkodliwić strzelając pajęczynką w oczy, podstawiając nogi i kopiąc w dupę, a nie udaje się go kompletnie zneutralizować w tosunkowo prosty sposób tylko dlatego, że Quill jest zakochanym kundelkiem.

 

Przez cały film wydaje się, że giną same pionki, może za wyjątkiem Gamory, której status i tak jest niepewny (ta scena chyba miała być zaskakująca xD), ale końcówka spełnia w tym temacie oczekiwania :cool:

 

Teraz wygląda na to, że chcą robić z captain marvel centralną postać MCU. Nieistniejąca w świadomości widzów nie będących komiksowymi nerdami i na pierwszy rzut oka kompletnie nieciekawa rajtuziara, ale obaczymy.

Edytowane przez Tokar
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Tokar napisał:
Spoiler

Teraz wygląda na to, że chcą robić z captain marvel centralną postać MCU. Nieistniejąca w świadomości widzów nie będących komiksowymi nerdami i na pierwszy rzut oka kompletnie nieciekawa rajtuziara, ale obaczymy.

 

Spoiler

Czarni dostali panterę to teraz feministki muszą dostać swoją bohaterkę. Ja tam nie narzekam, babski superman może być spoko a na Brie Larson zawsze przyjemnie się patrzy. Wku.rwię się tylko jak zrobią z niej game changera, który uratuje całe uniwersum.

 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, mcp napisał:
  Ukryj zawartość

Czarni dostali panterę to teraz feministki muszą dostać swoją bohaterkę. Ja tam nie narzekam, babski superman może być spoko a na Brie Larson zawsze przyjemnie się patrzy. Wku.rwię się tylko jak zrobią z niej game changera, który uratuje całe uniwersum.

 

Spoiler

Oczywiscie ze zrobia...a w 4 czesci avengersow chlopaki beda sie cofac w czasie i ironman albo cap poswieca sie dla wszystkich-obstawiam ze cap :] cos na zasadzie ,,Tony musisz mnie zabic zeby dostac soul gem-a,, 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, BieŃ napisał:
  Pokaż ukrytą zawartość

Oczywiscie ze zrobia...a w 4 czesci avengersow chlopaki beda sie cofac w czasie i ironman albo cap poswieca sie dla wszystkich-obstawiam ze cap :] cos na zasadzie ,,Tony musisz mnie zabic zeby dostac soul gem-a,, 

 

 

Ja raczej stawiam, że Cap, Iron-Man lub Spidey ubiorą rękawicę i coś z nią odjaniepawlą. Każdy z nich w komiksach już to robił, a dodatkowo Spidey ma mieć pierwszy film nowej fazy MCU, a Cap i Stark ponoć mają przejść na emeryturę (Rogers ma przynajmniej następcę).

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...