Skocz do zawartości

Wolfenstein: The New Order


Kre3k

Rekomendowane odpowiedzi

Same skrajności...padaka to nie jest ale najlepszy fps na nextgenach aktualnie? Sorry nie ten świat...

Gra nie wyróżnia się niczym szczególnym. Kilka odschollowych patentów i to wszystko. Grafika niestety średnia. Gameplay całkiem przyjemny aczkolwiek czasami irytujący bo spawn wrogów 3x większy niż w COD. Na szczęście sporadycznie. Najwięcej zabawy będą mieli Ci co kupią grę za max 80 zł. Za 299 zł z PSN i seppuku gotowe...

Solidne 7+. 

Błagam oświeć mnie jaki fps jest obecnie lepszy na ps4 ?

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dla mnie Wolf to to taki maly powrot do "staroszkolnych" strzelanek,no ale coz....takich gier sie juz nie docenia a szkoda...tak jak innowacyjnych Fps-ow,wszyscy mowia ze to juz bylo a jak jest cos swiezego to sie krzywia(czytaj Bulletstorm) idiotyczne single w corocznych seriach od gigantow i tak sie sprzedadza,Activision jedzie na przyzwyczajeniu graczy do marki a EA ma w (pipi)e singla bo wie ze singiel "nikogo" multi tutaj ma powera.Powtarzam sie ale raz jeszcze,Wolf to najlepszy singlowy FPS ostatnich lat.

 

Wysłane z mojego PMP5570C przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kolejne pozytywne zaskoczenie po WD. Swietny arcadowy FPS, mega plynny z fajna mechanika rozgrywki (motyw skradania + ogolna rozpierducha). Bez graficznych fajerwerków, ale ladnie z ciekawymi lokacjami. Udzwiekowienie  - niestety slabe, ale mimo tych drobnych niedociagniec gra nadrabia gameplayem. Jeden z tytulow, ktory warto na nextgenach zaliczyc.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dla mnie Wolf to to taki maly powrot do "staroszkolnych" strzelanek,no ale coz....takich gier sie juz nie docenia a szkoda...tak jak innowacyjnych Fps-ow,wszyscy mowia ze to juz bylo a jak jest cos swiezego to sie krzywia(czytaj Bulletstorm) idiotyczne single w corocznych seriach od gigantow i tak sie sprzedadza,Activision jedzie na przyzwyczajeniu graczy do marki a EA ma w (pipi)e singla bo wie ze singiel "nikogo" multi tutaj ma powera.Powtarzam sie ale raz jeszcze,Wolf to najlepszy singlowy FPS ostatnich lat.

 

Wysłane z mojego PMP5570C przy użyciu Tapatalka

Niestety nie podzielam Twojego zdania. Wolf póki co mnie rozczarował. Jest odlskul, ale nie w dobrym tego słowa znaczeniu dla mnie. Czegoś tej grze brakuje, na pewno za mało muzy budującej klimat. Gunplay niezły i... tyle. Nie jest jakoś wyjątkowo lepszy od CODów, za którymi nie przepadam. Z resztą w kilku momentach miałem wrażenie, że twórcy inspirowali się tasiemcem Acti. Podobne skrypty, podobnie ujowy dźwięk broni. Szału nie ma. W tej grze nie ma niczego, czego bym nie widział w dziesiątkach innych fps. O ile zamek na początku gry jest spoko, tak późniejsze lokacje coraz słabsze. AI nie istnieje, grafa na zewnątrz ssie, a w sumie większość gry to korytarzyki. Ratuje ją dla mnie ciekawe zbieractwo, masa smaczków i dosyć ciekawa fabuła. Sam gameplay jest słaby, schematyczny, korytarzowy i nie porwał mnie. Na prawdę brakuje "tego" czegoś tej grze. Brutalność wcale nie taka duża. Jeśli chodzi o fps to już Darknesy były brutalniejsze i ciekawsze, szczególnie 1ka.

 

Pisze to fan RTCW z PC.

 

@Gretzky - najlepszy fps od lat? Dla mnie prawdziwy średniak. Wszystko co ograłem na koniec poprzedniej generacji było lepsze i ciekawsze: BIO:I, Darknesy, nawet Bulletstorm bawił mnie 3x bardziej i dawał fun ze strzelania wprowadzając świetne skillshoty. Tutaj nie ma nic nowego, ani wykonanego na jakimś nextgenowym poziomie. Dla mnie naciągane 7/10 póki co. Zobaczymy jak skończę czy zmieni mi się stosunek do tej gry.

 

 

Jestem w hangarze z 3ma heli i 2ma dużymi robotami

 

 

Będzie jeszcze coś ciekawego, czy więcej tego samego?

 

E: Zapomniałem dodać, że w trakcie gry wywaliło mi save, kółko od sejwowania cały czas się kręciło, a przy zgonie - czarny ekran z tym kółkiem i tylko wyłączenie gry z interfejsu pomogło. Po ponownym uruchomieniu - tylko nowa gra. Dobrze, że miałem w chmurze sejva jakąś 1h wcześniej. Jakbym miał zaczynać od nowa, to gra na wymianę... a pacz 5gb i tak gra zrypana :/

Edytowane przez KIELiCH
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Kupiłem czysto przypadkowo w sumie, i muszę powiedzieć szczerze że dawno żaden FPS nie dawał mi takiego funu. Może to kwestia że wychowałem się na quake 2 etc. Ale nowy wolf to na prawdę klasa, strzela się przyjemnie, czuć moc arsenału, przeciwnicy też ciekawie zaprojektowani. Jestem bardzo miło zaskoczony tą grą.

 

A i pocztówki z nazistami dołączone do pudełka z grą wymiatają.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

 

Ja użyłem YT ;)

No tak...mimo to chciałbym coś sam pokombinować ;-) Przy niektórych fragmentach kodu są proste równania matematyczne np.8x2=16 (1+6)=7 byc może to jakiś klucz,ale nie ma tego przy kazdym jednym znalezionym fragmencie...

 

Obecnie jest to już wyjaśnione w paru miejscach w sieci. Też nie chciałem wpisywać bezmyślnie rozwiązania, jeśli znalezienie go nie wymaga godzin liczenia na kartce, a okazuje się, że nie wymaga. Na sam sposób pewnie bym nie wpadł, ale reguła jest prosta:

 

jest cyfra na lewo od rzędu poziomego (inna w każdej zagadce) i cyfra dla rzędu pionowego (kolejno od 1 do 9)

mnożymy je przez siebie

jeśli wynik jest mniejszy lub równy 9, wpisujemy go

jeśli jest większy od 9, obliczamy sumę cyfr tworzących wynik (np. 21=2+1=3) i wpisujemy

jeśli ta suma jest większa od 9, powtarzamy i obliczamy kolejną sumę

 

proste mnożenie i dodawanie

 

*OFC odpowiedź w nawiązaniu do starego posta, ale może się przydać na zaś, bo w necie najłatwiej znaleźć gotowce, a sposobu trzeba poszukać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Właśnie ogrywam i zgadzam się, bardzo dobra gra: historia, strzelanie, klimat. Tylko te tekstury :bad:  gdyby nie mega płynna animacja, to pomyślałbym że gram na PS2. :miner:

Szczerze to nawet nie zauważyłem ale u mnie to nic dziwnego, nigdy mocno nie przyglądam się technikalią grafy, a ewentualnie patrzę na art design i oświetlenie.

Odnośnik do komentarza

Wolf jest genialny. Absolutny killer w swoim gatunku. Z przyjemnością wbiłem platynę (PS3) i chętnie powtórzę to na PS4 - tak mi brakuje konkretnych shooterów.

Strasznie mi się podoba swoboda, jaką ten tytuł oferuje, rozbudowane lokacje, opcjonalne, ukryte pomieszczenia, tunele, kanały wentylacyjne itp. Nie raz łapałem się na tym, że po wyczyszczeniu poziomu, uskuteczniając eksplorację (masa fajnych znajdziek, notatki wzbogacające fabułę i budujące klimat), znajdowałem jakiś tunel prowadzący do pomieszczenia z którego przed chwilą wyszedłem i myślałem sobie "Aha, czyli tego typa można było załatwić ninja style" :)

 

Oprócz swobody i możliwości eksploracji, strasznie fajny jest tu również klimat, zaskakująco ciekawa fabuła i, co było chyba największym szokiem - główny bohater ma charakter i naprawdę da się lubić (a to rzadkość w FPSach). BJ co chwila rzuca jakimś tekstem (nie są to suchary w stylu Duke'a, raczej twarde teksty, cedzone przez zęby, w stylu Eastwooda), fajnie prezentuje się w cut-scenkach i ogólnie spoko z niego typ.

 

Na koniec wypadałoby wspomnieć o absolutnie genialnym gunplayu - masa soczystego strzelania, dawno nie czułem takiego powera w dzierżonych pukawkach.

 

A technicznie? No cóż - silnik idTech już tak ma i trzeba się przyzwyczaić - ja dałem radę na PS3, a wiem że na PS4 jest już dobrze (przeszedłem ze 3 chaptery), więc ogólnie nie ma się czym martwić.

 

W dobie liniowych, poskyptowanych celowniczków na szynach, które starają się udawać FPSy (CoDy, BFy czy Killzone 3), taki Wolfenstein The New Order to przyjemny powiew nostalgii i powrót FPSów bliżej ich korzeni - oby więcej firm poszło tą drogą, bo takie shootery to ja rozumiem :D

Daję 8/10 tylko ze względu na techniczne zgrzyty spowodowane użyciem tego silnika graficznego.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

dziś ubiłem ostatniego bossa, z którym musze przyznać było sporo problemów, świetnie sie grało, totalna rozpierducha na lajcie

na plus napewno klimat gry, otoczka wojny i nazi, kilka futurystycznych broni, wynalazki rzeszy

robote robią cut scenki, sama grafika jest raczej słaba, marne textury, ale chociaż jest 60fps

świetna była lokacja na księżycu, nawet sama oprawa jakby ładniejsza, chłodne spokojne otoczenie, od razu przypomniał mi sie film "Iron Sky" i motyw lądowania czarnego na księżycu gdzie niemcy mieli baze :D

gra podobała mi sie chyba nawet bardziej niż Metro, dobry tytuł :)

Odnośnik do komentarza

Ten znowu " słaba grafa". Co do grafiki to jako całość była dobra, a jakby ktoś nie zwracał uwagi na koszmarne tekstury tego silnika id4 to bardzo dobra.

Sama gra wyśmienita, masa staroszkolnego funu itp. Co mnie zdzwiło i czego nie pamiętam abym czytał w recenzjach to dość duże levele jak na dzisiejsze standardy i dużo spokojnej eksploatacji bez strzelania.

 

No i gra jest trudna jak na aktualne trendy. Nie raz powtarzałem po kilka razy niektóre sekwencje. Nie ma auto regeneracji jako takiej, trzeba często mieć plan na większe potyczki. Trzeba znać czułe pkt rywali, chomikować lepszą broń, starać się szukać ukrytych drug i przewag "terenowych" itp.

 

Fanek co do ostatniego bossa, był to dla Ciebie najtrudniejszy moment w grze, bo aż się boję (jestem przy końcu) ?

Odnośnik do komentarza

Gra skończona. Niesamowite zdziwienie i szok jak świetna jest to gra. Nie przypuszczałem, że w fpp z bronią mogę sie tak dobrze bawić. Mega miejscówki, tak wymyślne czasami, że szok. Mega klimat, bardzo dobra jak na grę histora, a jak na fps to mistrzowska. Dość duży poziom trudności. 15 h pięknej przygody i kolejne zdziwienie z dość dužą ilością "spokojnych" momentów bez strzelania z eksploracją. Dla mnie największe zaskoczenie tego roku i mocne 8+ ew. 9- / 10

 

P.s. Czy ktoś się orientuje co za kawałek leci na napisach końcowych,?bo jest piękny...

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

aktualnie właśnie też przechodze Wolfa, dopiero 5 misja, gra jest świetna, klimat, wynalazki rzeszy, ale textury czasami naprawde potrafią zrazić

 

Co się tak duża część graczy czepia tych textur - może 10-20% jest słaba (jedynie skały w tle/oddali rażą wyraźnie) ale z regóły

trza się  im przyglądnąć aby to zauważyć;

mnie rozczarowały niektóre sześcioboczne rury oraz niebo - jest  w marnej  rozdzielczości , plaskie i nieruchome - szczególnie

w nocy to porażka.

 

Pytanie:

można gdzieś w menu sprawdzić na jakim poziomie trudności przeszło się dany rozdział? - nie mogę tego znaleźć.

Edytowane przez Paweł Dziuba
Odnośnik do komentarza

Jestem przy końcu gry. Warto przechodzić ją ponownie, ale drugą ścieżką? Domyślam się, że różnica polega tylko na cutscenkach i obecności innego bohatera?

Gram na PS3 i zauważyłem tą samą przypadłość co przy grze Rage, tekstury doczytują się po czasie przy obracaniu głową, co psuje trochę efekt immersji z tytułem. Też tak mieliście?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...