Skocz do zawartości

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)


Rekomendowane odpowiedzi

Banderasowy odcinek i ta końcówka :banderas:W tamtym tygodniu sezon w rankingu na MAL był na 9 pozycji, a dzisiaj jest już na trzecim i niewiele brakuje do drugiego. W zasadzie trochę beka jakby wbił na pierwsze miejsce zrzucając z tronu FMA:B, no ale do tego jednak jeszcze daleko. Hajpują go nieziemsko i mocno mnie ciekawi jak zmieni się ocena, kiedy wpadnie ostatni odcinek i cały plot twist się wyjaśni :usmiech:

Edytowane przez Bartolinsky
Odnośnik do komentarza
 

"It's time for us to let him rest now."

 

Erwin poświęcił wszystko dla ocalenia ludzkości(stał się demonem jak to w odcinku mówili) i już tak na prawdę był chodzącym zombie, który dawno myślał o śmierci. Levi widział jego ból i jak głęboko złamanym był człowiekiem. Po tych wszystkich latach udręki i wysyłania dzieciaków na pewną śmierć, w końcu mógł zaznać czego pragnął -> pokoju. Bardzo nie fair by było,  jakby go przywrócili. Szacun dla tej postaci ogromny za wszystko co zrobił.

 

Armin za to z drugiej stronie nie jest zniszczony jak Erwin, nie pragnie śmierci(wybiera ją, żeby ocalić innych), dalej ma ogromną nadzieję, że uda się im przetrwać. Chce zobaczyć co świat kryje razem ze swoją "rodziną". Armin pokazał w ostatnich epach, że ma ogromny potencjał, by być nawet lepszym przywódcą w przyszłości od Erwina.
W skrócie - dla Armina śmierć była wyborem, a dla Erwina życzeniem. Przepiękna i bardzo głęboka jest ta II połowa sezonu :fsg: 

 

Edytowane przez sprite
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jednak komuś zabrakło jaj, żeby

 

uśmiercić Armina

 

Niemniej cały odcinek oglądałem z jeszcze większym napięciem niż poprzedni. Jak to wszystko jest zrobione: emocje i dylematy bohaterów, ich wiarygodne zachowanie, smutne jak jasna cholera retrospekcje i dołująca muzyka wchodząca w idealnym momencie. Masterpiece. 

 

A w kolejnym odcinku prawdopodobnie obrót scenariusza o 180 stopni. Sam do końca nie wiem co siedzi w tej piwnicy, ale ci co czytają mangę twierdzą, że całkowicie zmienia tor wydarzeń. 

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Josh napisał:

Jednak komuś zabrakło jaj, żeby

 

 

  Pokaż ukrytą zawartość

uśmiercić Armina

 

 

Niemniej cały odcinek oglądałem z jeszcze większym napięciem niż poprzedni. Jak to wszystko jest zrobione: emocje i dylematy bohaterów, ich wiarygodne zachowanie, smutne jak jasna cholera retrospekcje i dołująca muzyka wchodząca w idealnym momencie. Masterpiece.  

 

A w kolejnym odcinku prawdopodobnie obrót scenariusza o 180 stopni. Sam do końca nie wiem co siedzi w tej piwnicy, ale ci co czytają mangę twierdzą, że całkowicie zmienia tor wydarzeń.  

 

Dawno temu przeczytalem spoiler co w tej piwnicy sie znajduje i... nie pamietam juz co to bylo xd takze chyba rewelacja dupy nie urywala.

 

2 godziny temu, Cedric napisał:

Ech, chyba czas nadrobić drugi sezon do końca. Pierwszy był banderasowy, drugi tak mi nie siadł, że nawet nie dokończyłem. Ale teraz widząc spusty w temacie chyba trzeba się zmobilizować. ;)

 

No ja po pierwszym sezonie juz mialem troszke zapal do calej serii oziebiony ale teraz postanowilem dac druga szanse i nie zaluje, drugi byl jaki byl ale trzeci jest swietny od poczatku az do tej pory.

Odnośnik do komentarza

No jest mocno ale biorąc pod uwagę jak daleko manga jest w przodzie, to ciekawe czy anime pokryje całość materiału kiedyś bo słyszałem jakieś plotki, że ten sezon może być ostatnim jeżeli chodzi o anime tytanów? Szkoda by było, bo mangi nie czytam na bieżąco znam tylko parę akcji dalszych i fajnie by było zobaczyć to na ekranie a nie na kartkach :( 

Odnośnik do komentarza

Nie ma opcji, by to był ostatni sezon, choćby dlatego, że tytuł jest jednym z najpopularniejszych ostatnich lat i ciągnie ten biznes. Bez sensu byłoby takie zachowanie.

Wiadomo za to, że Wit Studio na dzień dzisiejszy nie będzie już odpowiedzialne za następne sezony. Więc kto będzie? Oby nie J.C Staff :pawel:

 

Odnośnik do komentarza

 

Odcinek jak zawsze rewelka, tylko spodziewałem się, że piwnica wyjaśni wszystkie tajemnice, a okazuje się, że ledwo liznęła temat. To co pokazali było do przewidzenia 

 

  Annie, Berthold, Reiner i Zeke to wystarczające hinty na to, że poza murem istnieje jakaś cywilizacja, więc można było samemu do tego dojść już dawno temu 

 

Tylko, że to nie jest największa zagadka fabularna. Ta jest jeszcze cały czas do odkrycia

 



dlaczego ci wszyscy ludzie za murem są odcięci od cywilizacji jak jakieś wyrzutki i skazani na życie w strachu przed tytanami? Dlaczego Berthold powiedział, że wszyscy muszą zginąć? To jakiś nazistowski eksperyment? Wnioskując po ubiorze gości na końcu odcinka wygląda mi to na czasy pierwszej albo drugiej wojny światowej, więc kto wie. 

 

 

Tak czy inaczej piwnica nie wyjaśniła najważniejszego. Czekam na dalsze mindfucki. 

Odnośnik do komentarza

comment_cRZaWDaoqfMaEuALVkg8XEMPmIeorYE7

 

 

CO. ZA. ODCINEK. Wiadomo już dlaczego ludzie muszą gnić za murem jak szczury, co się dzieje za dala w cywilizacji i skąd w ogóle wzięły się tytany :uff:

 



i że Eren będzie walczył z własnym bratem

 

Nie spodziewałem się tak dobrego lore. Jakby się zastanowić to można by było do tego serialu zrobić cholernie ciekawy prequel. 

 

Odnośnik do komentarza

No nie wiem. Nie można było jakoś podbudować tej mitologii wcześniej, tylko teraz w 25 minut wrzucenie wszystkiego w telegraficznym skrócie? Do tego mam nieodparte wrażenie, że niektóre elementy tej układanki się średnio kupy trzymają. Jakaś nie bardzo satysfakcjonuje mnie odpowiedź, że moc tytanów wzięła się z tego, że 1820 lat temu (dziwnie dokładne datowanie, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności) jakaś typiara zawarła pakt z diabłem. Tak samo jak te dalsze szczegóły, że podział na ileś tam części, przejęcie iluś tam z tych iluś, wojna, wyspa. No są to  j a k i e ś  odpowiedzi. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.