Skocz do zawartości

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)


Rekomendowane odpowiedzi

Finał spokojny i mocno feelsowy. Takie podsumowanie wszystkiego o czym dyskutowaliśmy. Za to końcówka to ciarrrreczkiiii na całym ciele.

 

Plaża i potem creditsy z muzyczką ahhhhhh:fsg: 

 

 

II połowa 3 sezonu to po prostu jeden wielki rollercoaster emocji. Bezapelacyjnie 10/10. Do zoba w 2020.

 

"Enemy on the other side of ocean, if we kill them all, would we finally be free?"

Edytowane przez sprite
  • Lubię! 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Bartolinsky napisał:

Razem w nazwie z part 1 chyba, bo materiału na dzień dzisiejszy mają spokojnie na 25 odcinków, a dojdzie jeszcze z 10. Albo dostaniemy ponad 30 odcinkowy sezon. To byłby sztos :banderas:

 

 

Oby było tak jak piszesz, bo trochę się boję, że zamiast tych 30 odcinków będą próbowali zmieścić wszystko w standardowych 24 epach i może wyjść mocny rush (a to nigdy się dobrze nie kończy). Tak czy inaczej, po finalnym epizodzie zakończy się pewna epoka...

 

 

 

Spoilery odnośnie 3 sezonu, więc uwaga.

 

No i koniec. Ostatnie odcinki wyraźnie spokojniejsze, ale dla mnie ten sezon to i tak absolutny TOP, możliwe że w ogóle najlepsza rzecz jaką oglądałem w anime. Moment pojawienia się wroga, starcie z Opancerzonym i Kolosalnym tytanem, Bestia miażdżąca żołnierzy, przemówienie Erwina, galop na pewną śmierć, god-mode Leviego, bohaterska akcja w wykonaniu Armina, wybór który nastąpił zaraz po tym, zejście do piwnicy i w końcu odkrycie najważniejszych tajemnic. Wszystko było tu perfekcyjne: animacja, udźwiękowienie, tempo wydarzeń, dialogi, wiarygodne zachowanie bohaterów, masa zaskakujących zwrotów akcji, cliffhangery. Sezon idealnie trafił w moment zakończenia Gry o Tron, po totalnie rozczarowującym  żałosnym finale tego serialu Tytani okazali się miodem na moje serce. Nie. Mam Pytań. A jeżeli kolejny sezon faktycznie ma być jeszcze lepszy to lepiej już zacznę zbierać na sztuczną szczękę, bo obecna raczej nie wytrzyma więcej pierdolnięć o podłogę. Dla mnie to obecnie nr.1 wśród chińskch bajek. 

 

Odnośnik do komentarza

I znowu miałem wrażenie oglądania jakiegoś skrótu wydarzeń. Bziuuuuuu, x czasu do przodu. Bziuuuuuuu, ledwo co wyjechali za mury i już są nad morzem. Czy ta wyspa jest wielkości Sandomierza?

 

Natężenie shonenowych emocjonalnych tyrad było konkretne w tym odcinku, trochę zęby zgrzytały od tej teen dramy przed ceremonią. No i standardowy błąd scenariuszowy polegający na tym, że postacie dochodzą do wniosków, do których nie uprawnia ich stan wiedzy na dany moment. Eren nagle po dwóch latach doznający olśnienia, że moc kontrolowania tytanów to na pewno na skutek dotknięcia kogoś z królewskiego rodu. Że Eren coś tam mamrocze, że jeżeli nic się nie zmieni, to historia będzie się cały czas powtarzać jest do wytłumaczenia tym wydumanym połączeniem dusz/umysłów/wszystkiego, no bo Sowa tak powiedział, chociaż na ten moment uj wie co to oznacza. Ale jakim cudem do tych samych wniosków dochodzi zwykły dziennikarzyna? Zwiadowcy opowiadają teraz wszystkim ze szczegółami to, co usłyszeli od Erena, chociaż nie mogą tego w żaden sposób logicznie uzasadnić?

 

Zastanawiałem się ile trzeba będzie czekać, żeby przy tym zbyt jaskrawym, czarno białym podziale na Mare i Eldię i głupawych gadkach, że w świetle ujawnionych faktów no to jedynym rozwiązaniem jest wybicie Mareńczyków co do jednego, przejdą do fazy rozkminek spod znaku "czy aby na pewno nie da się inaczej". No i proszę, tekst w połowie odcinka i wątpliwości Erena na plaży w Dźwirzynie :)

 

Trochę się czepiam rozwiązań fabularnych i scenariuszowego ścinania zakrętów w tym sezonie, ale ilekroć przypominają największe scenariuszowe lenistwo tego animca w postaci wymazania wspomnień całej populacji za murami tytańskim hokus pokus, to jakoś tak inne bzdurki od razu wydają się łatwe do przełknięcia. Udany był to sezon, ale jeżeli kolejny ma być ostatnim, to chyba zawczasu lepiej nastawić się na ciągły fast forward.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pierwszy sezon był świetny, ale potem zaczął się festiwal bzdur fabularnych i typowo mangoz(pipi)owych dram. Na Armina to już patrzeć nie mogę i tylko się modliłem o koniec tego żenującego dialogu przed ceremonią. Największa beka była jak się okazało, że jak ktoś posiada moc jednego z 9 tytanów, to może widzieć nie tylko wspomnienia poprzednich "właścicieli", ale też i przyszłych XDD GENIUSZ, co za wspaniały scenarzysta.

Odnośnik do komentarza

Te widzenie wspomnień to jest chyba najbardziej dezorientujący wątek w serii, bo np. momentu w którym Historia dotyka list od Ymir, by przy towarzystwie piorunów zostać nagle zaatakowaną jej flashbackami w mandze nie ma.

W sensie w komiksie po prostu czyta jej list i tyle. Problem polega na tym, że to w tym w momencie dopiero pierwszy raz czytelnik dowiaduje się o tym jak to Ymir została przygarnięta przez kult, a potem zdradzona.

W anime o tym już było w sezonie drugim i dlatego tłumaczę sobie, że przedstawili to w taki sposób, by nie powtarzać znanej już historii i zachować więcej czasu antenowego na dalszy postęp fabuły. Poprzestawiali wątki w anime i teraz idą na łatwiznę, by jakoś to sensownie ogarnąć. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.07.2019 o 18:56, Josh napisał:

 

 

 

No i koniec. Ostatnie odcinki wyraźnie spokojniejsze, ale dla mnie ten sezon to i tak absolutny TOP, możliwe że w ogóle najlepsza rzecz jaką oglądałem w anime. Moment pojawienia się wroga, starcie z Opancerzonym i Kolosalnym tytanem, Bestia miażdżąca żołnierzy, przemówienie Erwina, galop na pewną śmierć, god-mode Leviego, bohaterska akcja w wykonaniu Armina, wybór który nastąpił zaraz po tym, zejście do piwnicy i w końcu odkrycie najważniejszych tajemnic. Wszystko było tu perfekcyjne: animacja, udźwiękowienie, tempo wydarzeń, dialogi, wiarygodne zachowanie bohaterów, masa zaskakujących zwrotów akcji, cliffhangery. Sezon idealnie trafił w moment zakończenia Gry o Tron, po totalnie rozczarowującym  żałosnym finale tego serialu Tytani okazali się miodem na moje serce. Nie. Mam Pytań. A jeżeli kolejny sezon faktycznie ma być jeszcze lepszy to lepiej już zacznę zbierać na sztuczną szczękę, bo obecna raczej nie wytrzyma więcej pierdolnięć o podłogę. Dla mnie to obecnie nr.1 wśród chińskch bajek. 

 

 

 Po części rozumiem i wiem że każdy ma swój gust ale nie przesadzasz aby? To jest dobre anime, nawet bardzo ale to żaden mesjasz lub wytyczenie nowych ścieżek w chińskich bajkach. No ale dobra, może widocznie to akurat spasowało w 100% w Twoje gusta.

 

 W sumie jestem ciekawy jak to się zakończy ale... czy tylko mnie tak irytuje Eren? Nie wiem czemu ale strasznie mnie irytuje postać głównego bohatera, w ogóle gościowi nie kibicuję.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, viqorq napisał:

 

 Po części rozumiem i wiem że każdy ma swój gust ale nie przesadzasz aby? To jest dobre anime, nawet bardzo ale to żaden mesjasz lub wytyczenie nowych ścieżek w chińskich bajkach. No ale dobra, może widocznie to akurat spasowało w 100% w Twoje gusta.

 

Wpasowało się w 100% i dla mnie to jest mesjasz. Nie ma chyba nawet jednej rzeczy, która by mi nie zagrała w tym anime: poziom animacji w połączeniu z muzyką Sawano i fenomenalnym v-a to jest jakiś kosmos. Bardzo dobre jest tempo wydarzeń, tajemnice są odsłaniane stopniowo i z wyczuciem, walki nie dość, że są niesamowicie efektowne, to jeszcze wychodzą poza schemat typowego shounena, gdzie główny bohater po zdobyciu nowej dopałki miażdży każdego na swojej drodze (najlepiej strzelając rakietami z dupy). Klimat jest ciężki, miejscami wręcz dołujący, giną istotne postacie, samo zachowanie oraz motywacje bohaterów są zadziwiająco wiarygodnie przedstawione. Fabuła przedstawia różne odcienie szarości, nie ma tu jasnego podziału na tych dobrych i złych, nie każda decyzja podjęta przez bohaterów kończy się dobrze. Zwrotów akcji starczyłoby na kilka innych serii, a wiele scen to absolutny top anime (Eren blokujący mur głazem, reveal Reinera i Bertholdta, wszystkie przemówienia Erwina, galop na Bestię). Poziom niesiągalny dla 99% serialów, zwłaszcza dla tego całego chłamu, który obecnie wychodzi. 

Odnośnik do komentarza

Szkoda, ze jak juz przekrocza morze to nie bedzie uzytku dla linek i ostrzy. Az do starcia z malpa pewnie. 

 

Ja bym sie czepil tego, ze oni sobie pojechali nad morze i nikt nie zadal sobie pytania gdzie jest malpa, opancerzony i ten czworonozny. Wiec teoretycznie 4 zlych tytanów jest za murami a dwoch dobrych zbiera muszelki. Ale dlugi cien rzucany przez armina fajny nie? W ogole ten czworonozny to jest ten sam typ tytana, ktory byl kolega anie, bertholda i reinera i ktorego zezarla ymir. To niby skad sie wzial?

 

I niepomiernie irytuje mnie kreska i wyglad nowy erena. Za kazdym razem mam wrazenie, ze widze te postac pierwszy raz.

 

I o co kaman z tym zagrozeniem dla Historii?

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...
5 godzin temu, Cedric napisał:

Trochę martwi mnie ta zmiana Wit Studios, ale zwiastun wygląda dobrze, więc nie ma jeszcze powodów do niepokoju.

A to nie robili juz poprzedniego sezonu? Cos kojarze, ze byla zmiana studia.

 

5 godzin temu, sprite napisał:

Ta, ostatni.

Nie wiesz czy manga sie tez juz skonczyla i serial dogania czy moze zakonczenie bedzie autorskie w serialu?

 

 

Ogolnie to zwrot o 180 stopni wzgledem poprzednich sezonow i ja szczerze mowiac nie wiem juz co tam sie odpier.dala i kto z kim xD Ale ryj Liwaja we krwi wiec licze na dobra akcje z nim jak w sezonie 1 w lesie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...