Skocz do zawartości

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, sprite napisał:

Co było fajnego w 2 sezonie, oprócz ostatniego epa?

Podpinam sie pod pytanie aczkolwiek nie pamietam co sie dzialo w ostatnim epie xD.

 

Z pierwszego sezonu niektore epy maglowalem po kilka razy, OST znam na pamiec ale drugi sezon to dla mnie :yao: Fajny byl tylko moment z Rainerem na murze. Cala reszta zaczynajac od fabuly, openingu i muzyki ssie.

 

Odnośnik do komentarza

Kolejny świetny odcinek. Dzieci z ADHD pewnie płaczą, że za mało chlastania tytanów, ale IMO sama retrospekcja z Marco oraz dialog Armina z Bertholdem miały w sobie więcej emocji niż cały ostatni odcinek Gry o Tron. Nie czytam mangi, więc dla mnie póki co motyw unicestwienia ludzkości za murem jest kompletnie niejasny, ale cholernie mi się podoba zachowanie czarnych charakterów - widać że nie chcą zabijać ludzi, targają nimi dylematy moralne, jednak nie mają innego wyjścia i koniec końców muszą ubrudzić sobie ręce. No i jak to jest "zagrane" (zbliżenie na twarz Annie), jak to jest udźwiękowione :banderas: Poezja, nigdy jeszcze z taką niecierpliwością nie czekałem na kolejny odcinek serialu. 

Odnośnik do komentarza

No fajne te nowe odcinki. Co prawda w drugim podczas walki tytanów Erena i Reinera sporo klatek animacji poszło gdzieś na spacer i trochę śmieszna była ta rozkmina Erwina o pogromie młodych niedoświadczonych rekrutów, w sytuacji gdy  nie pokazali, żeby ktokolwiek zginął. Ostatnia scena trzeciego też chyba dedykowana wyjątkowo mało domyślnym, którzy nie wyłapali, że ten gość który siedział z nimi na murze to małpolud. No ale tak poza tym to sztos.

Odnośnik do komentarza



Pogrom na żołnierzach będących w pierwszej linii. Monolog Erwina, który jest niczym innym jak pożegnaniem. Odpowiedź Leviego i prośba, żeby Erwin oddał swoje życie. Ostatnia scena, kiedy wszyscy ruszają na pewną śmierć, a chwilę później są masakrowani przez kamienie.

 

Nie będę kłamał - ten odcinek to jedna z najlepszych rzeczy jakie widziałem w serialach.  Dialogi są po prostu mistrzowskie, muzyka perfekcyjnie współgra z tym co się dzieje na ekranie, a człowiek tylko siedzi z koparą na podłodze, bijących serduchem i w napięciu czeka co się zaraz wydarzy. Niewiele serii dostarcza aż takich emocji. I niby to tylko "głupia bajeczka", ale jak widziałem w akcji tego zapłakanego rudzielca, który miał atak paniki na widok martwych towarzyszy, a później z przerażeniem w oczach galopował w kierunku Bestii wiedząc, że zaraz umrze, to autentycznie miałem wrażenie, że patrzę na człowieka z krwi i kości. To samo czułem, kiedy Erwin ze smutkiem mówił o swoich marzeniach, które nigdy się nie spełnią i które nie mają już znaczenia. Tak wiarygodnie pokazane są tu postacie i między innymi dzięki temu tak dobrze i w takim napięciu się to ogląda. Masterpiece. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...