Skocz do zawartości

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)


Rekomendowane odpowiedzi

@sprite Taki z ciebie krytyk filmowy i łączysz fakty niczym Sherlock, a nie potrafisz zrozumieć prostego zdania. Do momentu tego "genialnego reveal'a"  ten tytan pełnił tylko jedną funkcję - zjadł matkę Erena. Autor rzeczywiście mógł sobie zaplanować to wszystko, co się wydarzyło w ostatnim odcinku, ale wcale nie musiał, bo aż tak sensacyjne to nie było. No i nie rozśmieszaj mnie z tym grymasem na twarzy, bo ten tytan tak miał przez całe anime. Zaraz mi powiesz, że się uśmiechał, bo zjadł obecną żonę swojego byłego xD. Jeszcze się okaże, że tytan z odcinka ∞ ma nadęty brzuch, bo jadł z Grishą grochówkę przed zesłaniem na wyspę i byli przyjaciółmi. Próbujesz zrobić ze zwykłego shounena (czyli bajeczki dla 14 latków) jakieś dzieło o wielkiej głębi. Tu chodzi o rozwalanie tytanów przy akompaniamencie muzyki pełnej patosu i głupimi przemowami. Trochę się nie dziwię, bo jak się ogląda te chińskie bajeczki o małych dziewczynkach, to coś takiego może być przełomowe :pawel:

Odnośnik do komentarza

A Kojima jak zrobil pierwszego Metal Gear to mial juz rozpisana historie Big Bossa z trojki? Dyskutujmy.

 

Jak pisalem wczesniej, przychylam sie do tezy sprajta. Jest w anime kilka innych watkow, ktore byly juz sygnalizowane duzo wczesniej. A jak ogladalem pierwszy odcinek to ten tytan wydal mi sie wyraznie odrozniajacy sie od reszty. No i to chyba nie tak, ze typ napisal 10 czapterow a potem w 50 sie zastanawial co dalej. Nam sie wydaje, ze to jest strasznie rozwleczone w czasie ale jakby tak upakowac cala historie to mozna ja strescic w 2-3 odcinkach.

 

W ogogle zmienilo sie studio rysujace czy co bo Eren wyglada na duzo bardziej doroslego? Az tyle czasu minelo miedzy sezonem 2 a 3? No chyba nie.

Odnośnik do komentarza

"Zwykłego shounena" xD już coś wcześniej chyba pisałem o typowych pochłaniaczach Dragon Balla oraz Poksów. Jak ktoś stawia rozbudowany i wielowątkowy  scenariusz pełen tajemnic i niejednoznaczności, mroczny klimat i bardzo przygnębiający wydźwięk całej historii z bajkami o zbieraniu kolorowych zwierzątek to nie pozostaje mi nic innego jak współczuć. Bo na tym etapie tłumaczyć takiej osobie cokolwiek to już nawet nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza

Ładny ruch w temacie się zrobił i te rozkminy na temat fabuły:banderas:Jeśli tak wygląda dla niektórych zwykły shounen to beka, oby więcej takich w przyszłości.

Ogólnie nie stawiam tytułu tak wysoko jak np. Josh, bo jednak sezon sezonowi nierówny, ale na pewno ma unikatową fabułę czy sporą ilość ciekawych wątków i postaci.  Sztosik tytuł, nie żaden podrabianiec :lapka:

Szkoda mi jedynie, że raczej nie zakończą tego sezonu w taki sposób tak jak wcześniej myślałem, bo do akcji na pełnej piź.dzie jednak jeszcze brakuje, a w dwa epizody zmieścić to wszystko byłoby bardzo słabe.

 

 

Edytowane przez Bartolinsky
Odnośnik do komentarza

Kolejny 10/10 odcinek. Coś pięknego. 

 

14 godzin temu, Pupcio napisał:

Kto mi powie o co cho z ostatnią sceną dzisiejszego odcinka :shieeet:

 

PATHS.

Cytat

It's said power is inherited along with memories through paths which transcend space and time

To są najprawdopodobniej pomieszane wspomnienia(time travel memories) Grishy, Krugera i Erena = wszystkich poprzednich i obecnego posiadacza mocy "Attack Titan"

Możliwe też, że Eren dysponuje obiema mocami(attack i founding titana). No i Eren jest dosłownie nazwą anime - SHINGEKI NO KYOJIN :obama: 

 

Mind blown :fsg: 

Edytowane przez sprite
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Spoiler

 

9 godzin temu, sprite napisał:

Możliwe też, że Eren dysponuje obiema mocami(attack i founding titana)

 

 

 

 

Spoiler

No to, że ma Founding Titana jest już pewne od akcji w podziemiach z Historią. Nie bez powodu w dzisiejszym odcinku prawie mu oczy wyleciały z orbit, bo zaczyna powoli rozumieć od czego zależy, by tych mocy używać :)

 

Edytowane przez Bartolinsky
Odnośnik do komentarza

Dla mnie kolejna dawka niezbyt satysfakcjonujących wyjaśnień podanych w średnio przejrzysty sposób. Randomowe 13 lat życia, bełkotliwa koncepcja strumienia świadomości/wspomnień/wszystkiego gromadzącego się w założycielskim tytanie, Grisha przejmujący moc tego tytana na offscreenie. W ogóle trochę beka, że z całej populacji Eldian, zdolnych do przybierania form inteligentnych tytanów, maksymalnie 9 osób jednocześnie może te umiejętności wykorzystywać. 

Odnośnik do komentarza

Ale gdzie te mieszanie czasu masz? Mamy jedynie przekazywanie wspomnień w czasie i ich modyfikowanie . Autor wymyślił tę zdolność raczej głównie po to, by fabuła była w miarę sensowna i ewentualnie, by móc przedstawić wątki, które działy się wcześniej, a są kluczowe do jej odkrywania. Skoki wspomnień w czasie, by zmienić przeszłość oczywiście byłyby frajerskim zagraniem, ale moim zdaniem w tym tytule to niemożliwe, że tak to rozegra. Ja tam się bym nie cykał :usmiech:

Edytowane przez Bartolinsky
Odnośnik do komentarza

Ale z tym 13 lat i zgon to mogli sobie darowac xd

 

Obstawiam ze teraz beda musieli dookola tego tanczyc "oooo, zezarl kolejnego tytana, czy to kolejne 13 lat wplaty na ubezpieczenie na zycie?"

 

Cala reszta na propsie, wysmienicie sie to oglada jak spadaja co chwile jakies bomby prawdy.

 

@Jakim

 

Jesli pamiec mnie nie myli Eren zjadl tatka jeszcze jak byl mlody, zanim zaczal sie szkolic na zolnierza i byl timeskip po treningu etc.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, sprite napisał:

Ale wiecie, że ten 13 letni life span nie jest całkiem z dup:reggie:  Ymir Fritz zmarła właśnie po 13 latach od uzyskania mocy, dlatego wszyscy jej następcy(9 tytanów) umierają po takim samym czasie. Stąd nazwa "Ymir's Curse".

 

No mysle ze kazdy kto ogladal ostatni odcinek to wie bo Sowa o tym wspominal. Ale mogli sobie to darowac, osobiscie nie lubie takich motywow.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...