Skocz do zawartości

PSX Extreme 190


Oceń okładkę PSX Extreme 190  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 190



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #190

 

001okl_190.jpg


Czerwcowy numer dostępny od 6.06 (czwartek)
E-wydanie dostępne od 5.06 (środa, po godz. 16:00)
UWAGA!
Ze względu na datę embarga na materiały w czerwcowym PE premierę wydania tradycyjnego ustaliliśmy na 6 czerwca, ale dzięki opcji e-wydania zainteresowani będą mogli nabyć pismo już 5 czerwca, po godz. 16:00. E-wydanie pojawi się na platformach e-Kiosk.pl i eGazety.pl.

Prenumerata - wysyłka 5.06 (środa)
Z góry przepraszamy, iż prenumeraty tym razem wysyłane są prawie równocześnie z ogólnopolską premierą magazynu, ale wynika to z faktu, iż materiały w numerze objęte są embargiem i tym samym nie możemy wcześniej dostarczyć pisma. 
 

 

Chyba zgodzicie się ze mną, że premiera ekskluzywnej gry to zawsze święto dla posiadaczy danej platformy. Za exclusive’ami stoją zazwyczaj studia first-party, wspierane przez producentów samej konsoli i znające najlepsze sztuczki programistyczne. Taki tytuł musi być dopieszczony w każdym calu, jest kolejną wizytówką sprzętu, jego mocy i możliwości – ma utwierdzić konsumenta w przekonaniu, że dokonał słusznego wyboru.
 
Już za kilka dni takie świeto obchodzić będą posiadacze PlayStation 3 – święto tym większe, że stoi za nim kultowe studio Naughty Dog. Chociaż na tym etapie mijającej generacji nie trzeba nas już upewniać o słuszności dokonanych wyborów, zawsze to miło, gdy do końca żywota maszyny możemy liczyć na megahity od topowych deweloperów. Takim hitem jest bez wątpienia The Last of Us, które recenzujemy dla Was przed rynkową premierą (aby móc tego dokonać, musieliśmy nieznacznie opóźnić numer). A ponieważ każde święto ma imprezy towarzyszące, nie mogło ich także zabraknąć u nas. Zanim dorwiecie pada, aby poprowadzić Joela i Ellie przez postapokaliptyczne tereny USA, polecam zaznajomić się z naszym Tematem Numeru. Dowiecie się m.in. skąd się wziął fenomen postapo w popkulturze i dlaczego rozmaici twórcy upodobali sobie świat po apokalipsie jako ulubione tło i idealne środowisko dla wielu swoich produkcji. Oczywiście są wśród nich także gry wideo, ale im należy się osobna uwaga – dlatego w ramach O co chodzi jakby przygotowaliśmy dla Was przegląd najciekawszych gier osadzonych w klimatach postapo.
 
Jason Rubin dał światu i graczom Naughty Dog – ale długo przed Nathanem Drake’iem i bohaterami naszej aktualnej okładki zachłysnęliśmy się zrodzonym w płodnym umyśle tego artysty rudzielcem znanym jako Crash Bandicoot. To idealny moment, aby przybliżyć Wam meandry jego pokręconej kariery na przestrzeni kilku generacji, co uczyniliśmy w Pryzmacie serii... Niezależnie od posiadanej konsoli, najbliższe tygodnie i miesiące przyniosą nam wszystkim jeszcze mnóstwo emocji za sprawą świetnych gier, zanim na dobre wartę obok TV obejmie nowa generacja. Nie możecie przejść obojętnie obok klimatycznego Metro: Last Light (ani przegapić naszego materiału o tym książkowym uniwersum) czy świeżej marki Capcomu, Remember Me – po konkrety zapraszam do naszych Recenzji. Jest w co grać na konsolach przenośnych, warto też wysupłać zaskórniaki na potrzeby cyfrowej dystrybucji, czego dowodem wysokie oceny w działach Network i Pocket. Na celowniku wielu z Was jest też zapewne GTA V – Rockstar szykuje największą grę w swej historii, o czym mieliśmy okazję przekonać się osobiście. Wrażeń szukajcie w Co Nowego...
 
Gdy w naszej drukarni grzały się maszyny, Microsoft w Redmond prezentował Xboksa One. Chociaż nie mogliśmy czekać do tego momentu ze Zgrentgenem, dyskusja o nowej generacji jest tradycyjnie gorąca (a informacje o Xbox One otwierają naszą sekcję niusową). Poza tym w dziale Hardkor tradycyjne bogactwo rozmaitej publicystyki, m.in. przegląd nawyków gracza, meandry gamingowego marketingu, kolejna wizyta na mapie deweloperów i rzut oka na aspekt opieki i misji eskortowych w grach.
 
Za miesiąc, jak co roku, na łamach PSX Extreme wypasiona relacja prosto z E3 w Los Angeles, gdzie jak zwykle będziemy gościć osobiście. Specjalnie dla Was obmacamy next-geny, przetestujemy najgorętsze produkcje i ocenimy rozmiary dziury w kieszeni, jaka wypalą Wam nowe konsole i gry pod koniec roku. Tymczasem zostawiam Was z wypełnionym po brzegi aktualnym numerem – miłej lektury. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMAT NUMERU
Postapokalipsa – fenomen popkultury

 
CO NOWEGO

Evil Within
GTA V
Hellraid 
Shadow of the Eternals

 
RECENZJE

Deadly Premonition: The Director’s Cut
Metro: Last Light 
Persona 4 Arena 
Remember Me 
Resident Evil: Revelations 
Star Trek: The Video Game 
The Last of Us 
The Walking Dead: A Telltale Games Series 

 
NETWORK

CoD: Black Ops II – Uprising
Call of Juarez: Gunslinger
Dishonored: The Knife of Dunwall
Far Cry 3: Blood Dragon
God Mode 
Monaco: What’s Yours Is Mine
Sacred Citadel
Thomas Was Alone
Zombie Tycoon II: Brainhov’s Revenge

 
POCKET

Black Rock Shooter: The Game
Draw Slasher
Fire Emblem Awakening
Jacob Jones i Tajemnica Wielkiej Stopy
Men’s Room Mayhem
Soul Sacrifice

 
HARDKOR

Uniwersum Metro 2033 w wymiarze growym
Przychodzi gracz do lekarza...
Sprzedawcy marzeń 
Zgrentgen – Generacja niskiego ryzyka
Niewdzięczna praca voice aktora
Superniania
Mapa deweloperów cz. 5 - Niemcy
O co chodzi jakby – Najważniejsze gry postapo
Powrót do przeszłości – Casio
KinematoGRAfia #15
Przez pryzmat serii – Crash Bandicoot
To było grane – Metal Gear Solid
Graczpospolita
Immersja – Podróż 

 
FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Babskie sprawy [Monika]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Fabularna tawerna [Zax]
Dekalog gracza [HIV]
Z uKosa [Koso] 
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [butcher]
 
STAŁE RUBRYKI
Co nowego
Ohayo Nippon
Hyde Park
Region Filmowy
Listy
GRAnda
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
PRENUMERATA zostanie wysłana w środę, 5.06. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
Zapowiedź numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

Odnośnik do komentarza

psxe upada. Tak samo było z neo+. Opóźnienia itp. Lepiej zacznijmy zbierac kase na forumek

 

Obsuwa tydzień i już zaczyna się histeria. 10 lat temu jakoś bez przerwy były opóźnienia (o ile sobie przypominam był nawet taki rok, że numerów ukazało się 11 a nie 12) i jakoś nikt nie płakał, a wszyscy wiedzieli że to przez Myszaqa :)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wtedy na wakacje wychodził jeden numer, bo była posucha na rynku.

 

Na początku kilka lat faktycznie wychodził jeden nr na wakacje, ale mi chodzi o sytuację późniejszą (gdzie już wychodziły nr lipcowy i sierpniowy).

Mam wszystkie numery to sprawdzę kiedyś (swoją drogą- niezła encyklopedia; kończy mi się miejsce w szafie, muszę coś wymyśleć... )

Odnośnik do komentarza

Mam wszystkie numery to sprawdzę kiedyś (swoją drogą- niezła encyklopedia; kończy mi się miejsce w szafie, muszę coś wymyśleć... )

Polecam w Castoramie kupić taką półkę jak na słoiki, tylko że aluminiową. Niecałe pięc dych, a pomieśćiło wszystkie Extrimy (prócz obecnego rocznika, który czasem przeglądam), wszystkie PSX Fany, wszystkie OPSM i inne gazety dzieciństwa. No i na Allegro jakieś podpórki pod książki za 8 zł/szt i tak zrobiony regał to istne muzeum które zdobi moją piwnicę. Ładnie wygląda, w domu zrobiło się miejsce, a i idąc po ogórki dopada mnie nostalgia. Jeszcze planuję zakupić obudowy/uszkodzone sprzęty, jakie posiadałem (sygnatura) i poprzecinać je i poprzyklejać do ściany. Wiem, trochę to głupie, ale lubię gierki  :)

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Mam wszystkie numery to sprawdzę kiedyś (swoją drogą- niezła encyklopedia; kończy mi się miejsce w szafie, muszę coś wymyśleć... )

idąc po ogórki dopada mnie nostalgia. Jeszcze planuję zakupić obudowy/uszkodzone sprzęty, jakie posiadałem (sygnatura) i poprzecinać je i poprzyklejać do ściany. Wiem, trochę to głupie, ale lubię gierki  :)

 

Nie , nie to wcale nie jest głupie -to recykling zapalonego Gracza. Idąć po ogórki(kiszone) uważaj na wiesz Kogo, o numerze 21:)

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza

Chociaż sam typowałem Ostatni z nas,to mam dziwne przeczucie że Butcher przystawił pistolet komu trzeba i dostaniemy ekskluzywne info+ photo+wrażenia z szarpania w.... PS4. Wszak Sony może walnąć z grubej rury przed E3. Stąd to embargo , czerń na okładce i ogólnie pozytywne podniecenie.
Pewnie się mylę , ale taki już ze mnie marzyciel :)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli będzie recka The Last of Us to proszę sprawdzcie ją trzy razy pod kątem spojlerów oraz dajcie jak najmnej screenów, ew. tylko z lokacji znanych z dema. Dzięki ;)

Może jeszcze specjalne nakładki, albo cała recenzja pokryta taka zdrapka jak doładowania do telefonów :P

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...