Skocz do zawartości

Star Wars: Battlefront


Kre3k

Rekomendowane odpowiedzi

 

Oglądałem ostatnie recki AJ znanych gier (niestety single mocno spoiluje) i ze wszystkimi się zgadzałem. Szkoda, że tak słabo ocenili, ale po becie miałem podobne wrażenie.

 

 

Ale co masz na myśli mówiąc że słabo ocenił ? To jest jedyny recenzent który używa skali ocen 1-10 tak jak należy więc średnia gra u niego dostaje 5/10 zamiast 8.

 

Niestety po becie wiedziałem że ta gra tak skończy, brak różnorodności i cash grab na dlc zabija tą grę.

Odnośnik do komentarza

dzis pojawil sie update
 

PATCH 1.03 NOTES

  • General bug fixes for vehicles and physics improvements
  • Game modes balancing tweaks
  • HUD UI adjustments
  • Audio optimizations
  • General crash and stability fixes
  • Online traffic performance improvements
  • Various text fixes for all languages
  • General bug fixes for both Missions and Multiplayer
Odnośnik do komentarza

Zmiany są opisane bardzo ogólnie, ale z tego co wyczytałem na forum Battlefronta ludzie są z nich zadowoleni. Ograniczono na szczęście siłę rażenia granatów (wliczając w to wkurzającą Salwę). Poza tym w trybie Walker Assult są 2 gry pod rząd na tej samej mapie - raz gra się jako Rebelia/Imperium a za drugim razem następuje zmiana stron. Jak pogram wieczorem to sam zweryfikuję te informacje :)

Edytowane przez Vexilium
Odnośnik do komentarza

 

 

Oglądałem ostatnie recki AJ znanych gier (niestety single mocno spoiluje) i ze wszystkimi się zgadzałem. Szkoda, że tak słabo ocenili, ale po becie miałem podobne wrażenie.

 

 

Ale co masz na myśli mówiąc że słabo ocenił ? To jest jedyny recenzent który używa skali ocen 1-10 tak jak należy więc średnia gra u niego dostaje 5/10 zamiast 8.

 

Niestety po becie wiedziałem że ta gra tak skończy, brak różnorodności i cash grab na dlc zabija tą grę.

 

Źle się wyraziłem. AJ wystawił słuszną ocenę, tylko szkoda, że ta gra jak widać zasługuje tylko na miano średniaka.

 

W ogóle ostatnio coraz więcej średnich tytułów AAA dostajemy, bo i tak sprzedadzą się samą marką.

Odnośnik do komentarza

"Słuszna ocena" - nie ma czegoś takiego na świecie, każda recenzja to subiektywna opinia danej osoby, w przypadku AJ, oparta o słaby poziom ogólny owego "dziennikarza" (szkoda, że jest tak popularny,  to samo zresztą TB, czy kilka innych sławnych person wąskiego światka branży).

Przykrym jest, że akurat to hobby przepełnione jest takim dyletanctwem dziennikarskim. Cóż medium stosunkowo młode, więc tym można tłumaczyć. Pewnie miną wieki zanim dorobi się ludzi z odpowiednią jakością pióra/wiedzy/umiejętności. Choć i w to wątpię, co zdolniejsi  wybiorą inną dziedzinę, ta jest chyba za bardzo toksyczna

Co do samej gry i patcha, najbardziej dostało się całej grupie explosive: impact granade ma zmniejszony zasięg, barrage opóźniony zapłon, explosive shot zmniejszony splash damage(mocno) i chyba tylko thermala nie ruszyli.

Dodali timer przed potyczką i zamianę ról przed zmianą mapy (dobry pomysł, różne mapy delikatnie preferują którąś ze stron). Jeszcze kilka innych pomniejszych zmian w balansie, jak zmiana miejsca power-upów w WA, czy korekcja w zasięgu broni ( dl-44 jest nadal bardzo mocny z close i close-mid, ale dostał nerfa na mid), mój ulubiony EE-3 dostał większy rozrzut burstu(minimalnie).

  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

 w przypadku AJ, oparta o słaby poziom ogólny owego "dziennikarza" (szkoda, że jest tak popularny,  to samo zresztą TB, czy kilka innych sławnych person wąskiego światka branży).

 

Przykrym jest, że akurat to hobby przepełnione jest takim dyletanctwem dziennikarskim. Cóż medium stosunkowo młode, więc tym można tłumaczyć. Pewnie miną wieki zanim dorobi się ludzi z odpowiednią jakością pióra/wiedzy/umiejętności. Choć i w to wątpię, co zdolniejsi  wybiorą inną dziedzinę, ta jest chyba za bardzo toksyczna

Prześmieszne. Nie trzeba być wirtuozem pióra i mistrzem elokwencji, żeby zauważyć że gra jest uboga w zawartość i szybko się nudzi. AJ i TB nie mają budżetu (i związków biznesowych) dużych stron internetowych. IGN dało 8, Gamespot 7. Za co? Chyba za tytuł i grafikę.

Odnośnik do komentarza

Prześmieszne. Nie trzeba być wirtuozem pióra i mistrzem elokwencji, żeby zauważyć że gra jest uboga w zawartość i szybko się nudzi. AJ i TB nie mają budżetu (i związków biznesowych) dużych stron internetowych. IGN dało 8, Gamespot 7. Za co? Chyba za tytuł i grafikę.

 

To jest subiektywne odczucie i właśnie o tym pisałem? Nudzi się szybko? Dla jednych tak dla innych nie. Ja gram 40 godzin, ani chwili znużenia, za to Borderlands czy Diablo nudzą mnie po godzinie i dlatego w te serie nie gram

 

Oczywiście AJ i TB mają takie samo prawo przy wystawianiu swoich ocen. Nie krytykowałem nigdy ocen od żadnego z nich, krytykuję poziom ich zawodowstwa, bo w moim mniemaniu osoba pozująca na opiniotwórcę, winna prezentować wyższe standardy( ilość faktów jakie przekręcają, plus spora doza błędnych informacji jest za duża, szczególnie przy takiej widowni).

 

Co do biznesowych praktyk. AJ jest zrzeszony w Channel Awesome (ewolucja That Guy With The Glasses), razem z Nostalgia Criticiem (którego też nie lubię) i Todd in the Shadows (jedyny którego mogę posłuchać, choć za często wychodzi mniejsza znajomość innych rynków niż USA), w dodatku jest jedną z głównych postaci owej strony.

 

Wszystko co publikują ostatecznie ma przynosić dochód, jak każda firma, operują na przychodzie i zyskach. Joe Vargas jest aktorem i "scenarzystą", co zresztą widać w rzeczach, które produkuje. Dlatego "najlepiej" wypada we własnych kreacjach, a najsłabiej gdy trzeba rzeczowo coś omówić, bo po prostu ciężko mu wyjść z roli, którą sobie sam narzucił.

 

Ostatecznie EA chyba zagrało najbardziej fair jak mogło, była otwarta beta, był tydzień z EA Access (na co dziennikarze narzekali :v ), przy którym nie blokowali streamów, to samo z grami kupionymi przed oficjalną premierą. Komu się spodobało to kupił, komu nie to odpuścił.

Odnośnik do komentarza

 

Prześmieszne. Nie trzeba być wirtuozem pióra i mistrzem elokwencji, żeby zauważyć że gra jest uboga w zawartość i szybko się nudzi. AJ i TB nie mają budżetu (i związków biznesowych) dużych stron internetowych. IGN dało 8, Gamespot 7. Za co? Chyba za tytuł i grafikę.

To jest subiektywne odczucie i właśnie o tym pisałem? Nudzi się szybko? Dla jednych tak dla innych nie. Ja gram 40 godzin, ani chwili znużenia, za to Borderlands czy Diablo nudzą mnie po godzinie i dlatego w te serie nie gram

 

Oczywiście AJ i TB mają takie samo prawo przy wystawianiu swoich ocen. Nie krytykowałem nigdy ocen od żadnego z nich, krytykuję poziom ich zawodowstwa, bo w moim mniemaniu osoba pozująca na opiniotwórcę, winna prezentować wyższe standardy( ilość faktów jakie przekręcają, plus spora doza błędnych informacji jest za duża, szczególnie przy takiej widowni).

 

Co do biznesowych praktyk. AJ jest zrzeszony w Channel Awesome (ewolucja That Guy With The Glasses), razem z Nostalgia Criticiem (którego też nie lubię) i Todd in the Shadows (jedyny którego mogę posłuchać, choć za często wychodzi mniejsza znajomość innych rynków niż USA), w dodatku jest jedną z głównych postaci owej strony.

 

Wszystko co publikują ostatecznie ma przynosić dochód, jak każda firma, operują na przychodzie i zyskach. Joe Vargas jest aktorem i "scenarzystą", co zresztą widać w rzeczach, które produkuje. Dlatego "najlepiej" wypada we własnych kreacjach, a najsłabiej gdy trzeba rzeczowo coś omówić, bo po prostu ciężko mu wyjść z roli, którą sobie sam narzucił.

 

Ostatecznie EA chyba zagrało najbardziej fair jak mogło, była otwarta beta, był tydzień z EA Access (na co dziennikarze narzekali :v ), przy którym nie blokowali streamów, to samo z grami kupionymi przed oficjalną premierą. Komu się spodobało to kupił, komu nie to odpuścił.

Masz sporo racji jednak uważam że w grze za pełną cenę mogę wymagać wiecej.Gdyby SWBFEA miał zawartość zbliżona do tej z bf4 to nikt by nie powiedział złego słowa a tak jest to gra w której wszystkiego jest malo. Co do AJ to całkiem miły facet jak sie nie stara sie pozować. Mialem okazje poznać go osobiście jak był w warszawie na zaproszenie redòw. pamietam ze pokłóciłem sie z nim o ocene skyrima. Wkurza mnie w nim ze czasem bierze sie za gre o ktorej nie ma ślepego pojecia i to wyplywa w recenzji
Odnośnik do komentarza

Każdy uważa inaczej, ma do tego prawo i to jest piękne.

 

Dla mnie Battlefront to najlepsza gra DICE od lat. Pod względem gameplayu - 10/10 bo gra mi się zdecydowanie lepiej niż w becie, użyję wręcz słowa wybornie. :) Udźwiękowienie - 10/10 (chyba nie ma osoby, nawet hejtera, który by się nie zgodził). Klimat Star Wars - 10/10. Design lokacji - 10/10. Zawartość - 6/10.

 

I jest prawdą, że największą wadą tej gry jest premierowa zawartość, a wycięcie Jakku to zagrywka przed premierą filmu i uważam, że śmiało należy ją liczyć do zawartości podstawki, ale to dalej niewiele. Brak singla też boli, choć umiejętności opowiadania historii przez DICE są małe i zdecydowanie wolałbym, zamiast singla dostać ok 40 misji treningowych bazujących na najsłynniejszych momentach starej trylogii. Tego nie dostaliśmy i to niewątpliwie wada.

 

Największy problem jaki mam z tą grą to brak czasu na nią i chyba więcej obejrzałem filmików na YT niż faktycznie w nią przegrałem... :(

Odnośnik do komentarza

Ja mimo że multi nie lubię ani fps to coś czuję że po grudniowej wizycie w kinie na fali hypu kupię, a że mam ujemnego skilla w sieciowych fps to ta arcadowo-randomowa rozgrywka jest jak znalazł dla mnie.

Balon (pipi)a nie! Wpierw sprawdź 10 h w ea access. Kup sobie na miesiąc pograj w titanfalla czy battlefronta. Możesz też np Hardline czy nhl potestować za 20 zł   Po co jak masz xboxa one od razu to kupować skoro masz 10h za darmo i jeżeli po tych 10 h stwierdzisz że nadal ci się nie znudziło to wtedy kupisz.

Odnośnik do komentarza

Lol, minusy za próbę rzeczowej dyskusji xD

Wracając do meritum, czyli samej gry. Jakku to zdecydowanie ciekawa mapa, zarówno duży wariant jak i ten mniejszy (super mapa do cargo). Cmentarzysko jest usiane wrakami, które pełnią rolę osłon, flanki są odsłonięte, więc mapa premiuje szturm środkiem. Turning Point troszkę różni się pod tym względem, bo przez dwie pierwsze fazy Rebeliantów, lepiej  atakować właśnie bokami i pilnować snajperów na największym wraku. W ostatniej części to już całkowity szturm i próba zdobycia ostatniego punktu.

No i Skybox oraz tło na tej planszy robią duże wrażenie. Jedyną rzeczą do poprawienia jest za niski spawn na tej mapie w Fighter Squadron.

Odnośnik do komentarza

Powiem jedno.

Gralem w bete Battlefronta i gra mi sie strasznie, ale to strasznie spodobala. Zlozylem ponownie zamowienie na gre. Slyszalem ze na start bedzie 12 czy tam 13 map, pomyslalem cholera no to niezle jak tyle map na start, dopiero pare dni przed premiera zobaczylem ze beda dostepne jedynie 3-4 planety. Nie anulowalem zamowienia, dalem szanse dla gry.. Pierwsze pare godzin gry pozytywne,dopiero po paru dniach gra zaczynala mnie coraz bardziej irytowac i nudzic. Najlepiej mi sie gralo na Endorze, reszta planet za bardzo otwarta. Zadnego feelingu ze strzelania, podczas tylu godzin grania praktycznie nie udalo mi sie wskoczyc do zadnych maszyn po stronie imperium, czasami probowalem to ktos mnie wyscignal co mnie strasznie wkurzalo. Mogli zrobic cos w stylu CoD'a ze po zabiciu 6-8 osob bez zgonu mozna dosiasc do ktorys z tych maszyn. Gra poleci na sprzedaz bo juz mam jej serdecznie dosyc.

 

 

Ten nowy tryb i mapa tez takie srednie..

Edytowane przez Mroku333
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...