Skocz do zawartości

Super Mario 3D World + Bowser’s Fury


Oldboy

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy świat zaliczony na 100%. Co mogę rzec. Nawet żonka zaliczyła jeden z poziomów z bananem na twarzy. (bez skojarzeń gejuchy:p)

 

Tytuł typu, siadasz i grasz. Kiedy ostatnio tak miałem? na PSX. Czysty fun i eksploracja leveli i światów które za każdym razem są zupełnie inne. Świetne i już ostrzę zęby na 2 części Galaxy.

Tak to właśnie wygląda z grami na konsole Nintendo, a Mario Galaxy jest z 5 razy lepszy od 3D World, wiec zazdroszczę, że masz to przed sobą :-)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Pierwszy świat zaliczony na 100%. Co mogę rzec. Nawet żonka zaliczyła jeden z poziomów z bananem na twarzy. (bez skojarzeń gejuchy:p)

 

Tytuł typu, siadasz i grasz. Kiedy ostatnio tak miałem? na PSX. Czysty fun i eksploracja leveli i światów które za każdym razem są zupełnie inne. Świetne i już ostrzę zęby na 2 części Galaxy.

Tak to właśnie wygląda z grami na konsole Nintendo, a Mario Galaxy jest z 5 razy lepszy od 3D World, wiec zazdroszczę, że masz to przed sobą :-)

 

 

A Mario Galaxy 2 jest 3 razy lepszy od Mario Galaxy :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ależ ta gra jest w niektórych aspektach nieprzemyślana.

 

1. Perspektywa nie pozwala dobrze ocenić gdzie rzeczywiście znajduje się nasza postać, co w platformówce jest niedopuszczalne. W 3D Land to działało, ponieważ mieliśmy trójwymiar.

2. Kamera w co-opie to szajs. Gry z serii Lego już dawno pokazały jak dobrze rozwiązać ten temat, dlaczego Nintendo nie mogło skopiować ich rozwiązania?

 

 

Ogólnie, dobra gra, ale IMO słaba jak na Mario.

Odnośnik do komentarza

Ja tam nie miałem problemu żeby wyczuć głębie, hmmmm.

 

Nie tyle, że kompletnie się nie dało, co było to zwyczajnie niekomfortowe, nieintuicyjne. Grałem z kobietą i miała takie same odczucia, w sumie nawet gorsze, bo ja jako długoletni gracz byłem chyba w stanie się trochę szybciej przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza

No to pograli w to z dziewczyną ;/ Od jakiegoś czasu próbuje kobiete wciągnąc w nasz świat ale staram się robić to nie inwazyjnie bo łatwo się zraża choć ostatnio bez problemu przeszła ostatniego Tomb Raider'a na PS3 więc może problemy z głębią w 3D World ją tak nie odstraszą (hmmm.....i tak kupie więc wyjścia miec nie będzie ;p). Aczkolwiek to już zalezy od osoby, tak swoją drogą na długo starcza najnowszy Mario (wliczam tutaj z kompletowanie wszystkich gwiazdek)?

Odnośnik do komentarza

No to pograli w to z dziewczyną ;/ Od jakiegoś czasu próbuje kobiete wciągnąc w nasz świat ale staram się robić to nie inwazyjnie bo łatwo się zraża choć ostatnio bez problemu przeszła ostatniego Tomb Raider'a na PS3 więc może problemy z głębią w 3D World ją tak nie odstraszą (hmmm.....i tak kupie więc wyjścia miec nie będzie ;p). Aczkolwiek to już zalezy od osoby, tak swoją drogą na długo starcza najnowszy Mario (wliczam tutaj z kompletowanie wszystkich gwiazdek)?

 

11h na przejście całości, w tym zmieściło się jakieś 75% gwiazdek i stempli. Zakładam, że jeszcze jakieś 4-5h na dozbieranie + związany z tym jakiś odkryty świat.

Odnośnik do komentarza

Ależ ta gra jest w niektórych aspektach nieprzemyślana.

1. Perspektywa nie pozwala dobrze ocenić gdzie rzeczywiście znajduje się nasza postać, co w platformówce jest niedopuszczalne. W 3D Land to działało, ponieważ mieliśmy trójwymiar.

A myślałem że tylko ja mam z tym problem :) Faktycznie - perspektywa bywa niekiedy myląca. Parokrotnie łapałem się na tym że podskakiwałem "na oślep" szukając na podłożu cienia postaci żeby ją zlokalizować "w przestrzeni". Da się z tym żyć, ale czasami przeszkadza a w ferworze walki może nawet być powodem przypadkowego zgonu. W 3d Land faktycznie nie było to tak uciążliwe - chyba że weszło się "za coś" - wtedy nawet obraz 3d nie pomagał.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Ależ ta gra jest w niektórych aspektach nieprzemyślana.

 

1. Perspektywa nie pozwala dobrze ocenić gdzie rzeczywiście znajduje się nasza postać, co w platformówce jest niedopuszczalne. W 3D Land to działało, ponieważ mieliśmy trójwymiar.

2. Kamera w co-opie to szajs. Gry z serii Lego już dawno pokazały jak dobrze rozwiązać ten temat, dlaczego Nintendo nie mogło skopiować ich rozwiązania?

 

 

Ogólnie, dobra gra, ale IMO słaba jak na Mario.

 

Oba punkty prawdziwe. Jestem bodajże na 7 świecie i czasem dalej nie potrafię wyczuć perspektywy i tego gdzie wyląduję.

 

Kamera w coopie woła o pomstę do nieba.

 

Zaskakuje mnie ile jest w tej grze ruchów, o których gra zupełnie nie mówi i które odkrywasz przypadkowo. Psuje to trochę pierwsze wrażenie bo się motasz. Gdy skaczesz jako kot i tylko naciskasz Y, to machasz łapkami w locie. Ale jak przytrzymasz Y, to rzucasz się z prędkością na ziemię. A to bardzo przydatne. To samo ze skokiem w dal, którego długość zależy od tego czy biegniesz z "dopalaczem" czy bez. A to wszystko ma wpływ na rozgrywkę. 

 

No ale już wszystko ogarnąłem, co nie zmienia faktu, że nooba to zniechęci, a w chaotycznym coopie to już w ogóle. 

 

 

Co do samej gry, to jest oczywiście przemiodna. Irytują czasem... odległe checkopointy. Nie wiem czemu, skoro w Galaxy w ogóle mi nie przeszkadzały. Chyba wkurza mnie to, że muszę wtedy od nowa złapać te zielone gwiazdki, szczególnie te trudniejsze. W ogóle gra nie jest taka łatwa jakby się wydawało. Dużo większy nacisk na presję czasu. 

 

Ogólnie bawię się przednio. Czy Galaxy 2 bardziej mnie zachwyciło? Owszem. Albo to zmęczenie pogonią Nintendo w stronę "arcade" Mario. Chyba coraz bardziej mam ochotę na powrót do czasów Sunshine czy 64. Niemniej te natychmiastowe i krótkie levele mają ten plus, że grę bardzo łatwo się włącza ot tak, na 5 minutek. I radości masz co niemiara :) 

 

A grafika... Wow. Niesamowita. To samo z muzyką.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

3d world to jest to samo co 3d land ? bo w sumie ogralbym ale jezeli jest to ta sama gra to chyba bez sensu

 

ile razy można o to pytać? TO NIE JEST TO SAMO. To sequel do tej gry. Inne levele, inne power upy. Lokalny multiplayer do CZTERECH graczy. Przegenialna gra o cudownej grafice, awesome soundtracku i jak zwykle solidnym gameplayu i świetnymi pomysłami, polecam mocno 

Edytowane przez Lord Astmer
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...