Jump to content

Dragon Age: Inquisition


Karas

Recommended Posts

 

Dragon Age: Inquisition nie będzie bezpośrednią kontynuacją drugiej części serii

 

Dragon-Age-Inquisition.jpg

Jak zapewne zauważyliście na zwiastunie trzeciej odsłony serii Dragon Age, gra zostanie pozbawiona numerka w tytule. Frank Gibeau z Electronic Arts podzielił się z nami informacjami na temat powodów takiego stanu rzeczy - jak się okazuje, nie będziemy mieli do czynienia z bezpośrednią kontynuacją Dragon Age II...

Wydaje mi się, że od zawsze trwają dyskusje na temat tego, czy numeracja powinna być obecna, czy też nie, na temat tego co działa, bądź nie działa.

 

Chcieliśmy zwrócić większą uwagę na słowo Inquisition, gdyż jest ono ważniejsze dla historii. W grze jest cała masa elementów i fabularnych wyborów, które są powiązane z tym, jaki wpływ na ten świat ma
Inkwizycja.

 

Na tym jednak nie koniec - BioWare postanowiło pójść o krok dalej:

 

(...)
Inkwizycja
jest zupełnie nowym rozdziałem w uniwersum Dragon Age, a nie bezpośrednią kontynuacją
Dragon
Age lub
Dragon Age II.

 

Jak Wam się podoba taki stan rzeczy? Stanowisko Electronic Arts jest podobne do tego, z jakim mieliśmy do czynienia w przypadku kolejnego Mass Effect. Czy wyjdzie to na dobre tym tytułom? To się jeszcze okaże...

http://www.ps3site.pl/dragon-age-inquisition-nie-bedzie-bezposrednia-kontynuacja-drugiej-czesci-serii/158157

 

E3_2013_Screen21.jpg

1015076_10151638309964367_1742427257_o.j

1008471_10151640374279367_1671426327_o.j

Link to comment
 • 4 weeks later...

BioWare po raz kolejny uchyla rąbka tajemnicy na temat Dragon Age: Inquisition

 

Dragon-Age-Inquisition.jpg

Pomimo że Dragon Age: Inquisition zostało zapowiedziane ładnych kilka miesięcy temu, wciąż nie wiemy zbyt wiele na temat tej produkcji. Dlatego też fani serii łykają bez popitki dosłownie wszystko, co ujawni BioWare.

Dzisiaj doczekaliśmy się kolejnej, wyjątkowo skromnej porcji informacji.

 

BioWare jest obecne na tegorocznym PAX Australia i wykorzystało tę okazję do ujawnienia kilku wiadomości.

Zacznijmy od tego, że, podobnie jak miało to miejsce poprzednio, tym razem również doczekamy się rozmaitych wyborów, które mają mieć wpływ na przebieg fabuły. 

Na szczęście deweloperzy wzięli sobie do serca uwagi graczy i obiecują, iż nie będą one czarno-białe.

 

Twórcy zamierzają również przyłożyć się do dialogów, a także do eksploracji, która ma stanowić jeden z najważniejszych elementów tej produkcji.

Lokacje będą o wiele bardziej rozbudowane, a co za tym idzie - mają obfitować w wiele interesujących miejsc, do jakich będziemy mogli się udać.

 

Na koniec, warto wspomnieć o tym, że BioWare przygotowują także zatrzęsienie nowych przeciwników, takich jak choćby Nightmare, który ma być "żywym" szkieletem.

 

I... to by było na tyle. Ale, jak to się mówi, lepszy rydz niż nic, prawda?

http://www.ps3site.pl/bioware-po-raz-kolejny-uchyla-rabka-tajemnicy-na-temat-dragon-age-inquisition/161235

Link to comment

chyba? Za stary jestem na te mroczne siły zagrażające ludzkości, której na czele stają szlachetni bohaterowie szlachtujący wrogów jak Bros komary. Zwiastun tak sztywny, jakby reżyserowi ktoś w rzyć napluł kwasem. 

 

W czasach Dark Souls, Wiedźmina czy nawet Mass Effect tworzyć coś takiego... eh. 

Link to comment
 • 5 weeks later...

Niby alpha ale już teraz wygląda to niezbyt obiecująco.Wolałbym, żeby poszli w stronę Origins niz DA2, a te skrawki gameplay'u sugerują, że właśnie rozwiną ten kaszaniasty gameplay z dwójki. No ale tego się można było spodziewać po Bio, w końcu oni robią gry akcji z domieszką rpg serwowane dla konsolowych mas.

Kupić pewnie nie kupię bo po kaszaniastym demie DA2 odechciało mi się tego uniwersum choć może w jakimś minimalnym stopniu ta gra będzie na poziomie DAO. Może nie było ono wybitne ale nawet fajna gierka i nic więcej.

Edited by Paliodor
Link to comment
 • 2 months later...
 • 4 months later...

Obejrzałem trochę tego filmiku i czekam. Wygląda dużo lepiej niż poprzednie DA. Momentami przypomina mi fable przez to łażenie i ze skyrima skopiowali kompas u góry z zaznaczonymi lokacjami. Walka wygląda fajnie jak w DA2 gdzie była mniej złożona niż w 1 ale mi się bardziej podobała. Na trudnym poziomie trzeba było trochę pokombinowac ale nie zabijalo to dynamiki i efektowności starć. 3mam kciuki za ten tytuł :-) nie podchodzę do niego jak do prawdziwych rpg bo już chyba takie mi nie pasują. Takie coś mnie bardziej bawi :-P

Edited by KIELiCH
Link to comment
 • 1 month later...

Europa 10 Października

Drużyna pierścienia inkwizytora:

139817310517.jpg

 

 

Na razie spoczko + ciekawa okładka. Wydaje się, że tym razem coś bardzo fajnego wypluje Bio ze swoich trzewi.

Czekam na rozwój wypadków bo jak na razie W3 zajda wszystko.

 

E: właśnie, ciekawi mnie grafa z tego trailera. Przez większość czasu miałem wrażenie, że to gameplay gęsto przeplatanym jakimś renderem czy coś. Miejscami za ładnie wyglądało, a w innym miejscu znowu jakby tak bardziej wiarygodnie patrząc na ostatnie dokonania BW na tym polu.

Edited by _mike
 • Upvote 1
Link to comment

Masz na końcu napisane, "Act. game footage" i wg to się zgadza. Nie wygląda aż dużo lepiej od DA2 czy ME2-3, więc nie widzę powodu żeby tak nie wyglądała gra jak wyjdzie. Pod tym względem szału nie robi, ale zróżnicowanie miejscówek na tym i poprzednich filmikach do mnie przemawia. Obie poprzednie części podobały mi się z przewagą 1ki w pewnych elementach i 2ki w kilku innych. A tu wygląda to trochę na połączenie obu. Dla mnie in +, poczekamy, zobaczymy, ale pewnie wezmę w okolicach premiery :P

Link to comment
 • 2 weeks later...

Wersja na next-geny nie będzie posiadała polskiego tłumaczenia.

O ile w wersji na XO można by zrozumieć z powodu braku oficjalnej premiery w PL tak w przypadku PS4 lecą sobie najzwyczajniej w (pipi)a.

Link to comment

 

Wersja na next-geny nie będzie posiadała polskiego tłumaczenia.

O ile w wersji na XO można by zrozumieć z powodu braku oficjalnej premiery w PL tak w przypadku PS4 lecą sobie najzwyczajniej w (pipi)a.

 

z tego powodu, mój portfel, tej grze pokazuje faka (wiem, wiem jestem tylko pionkiem w ogólnej sprzedaży...)

Link to comment
 • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.