Skocz do zawartości

Dragon Age: Inquisition


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam ja się już w keep bawiłem ze 2 razy. Stworzyłem sobie dwie odrębne historie. Z jedynki kojarzyłem wszystkie wątki ale to może dlatego że grałem w nią ze 3 razy. Za to z dwójki kilka wątków zapomniałem  (co świadczy tylko o tym jak kiepska to była gra) więc wspomogłem się streszczeniem fabuły na jakiejś pierwszej lepszej stronce z google. :)   Dla mnie keep to za(pipi)isty pomysł. Grałem w jedynkę i dwójkę na 360 a teraz mogę w trójkę na ps4 lub pc kontynuując moją historię :D   Do tego dostajesz bonusy za to że grałeś w poprzednie części, za osiągnięcia i za wszystkie dlc które miałeś :)

Odnośnik do komentarza

Nie no fajne jest to że można sobie wszystko uporządkować według własnego widzimisię, zarzut mam tylko do braku szerszego opisu poszczególnych wątków i tyle. 

 

Osobiście nie mogę się doczekać premiery Inkwizycji, strasznie mi się podoba ten prosty system podejmowania decyzji w grach od Bioware, kreacja bohatera czy interakcja między członkami naszej drużyny ( szczególnie romanse ) i dlatego bardziej się jaram tą grą niż naszym Wiedźminem.

Edytowane przez MYSZa7
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ech, trzeba powoli Keep ogarnąć, co by mieć odpowiedni world state na premierę.

No ja zacząłem i nie do końca jestem zadowolony - sporej części moich wyborów nie ma z automatu, nawet nie wykryło, że miałem kilka DLC. Z jedynki nie ma mojego bohatera, jest za to z dwójki.

I oczywiście sporej części decyzji nie pamiętam, do tego jedynkę przechodziłem 3 razy, miałem calaka więc i wybory przy każdym podejściu były inne i dostosowane do prowadzenia fabuły a teraz mi się wszystko kaszani. 

Sporą część keep'a zrobiłem na chybił-trafił.

Odnośnik do komentarza

No ja jedynkę też trzy razy przeszedłem (Na PC), tylko to było dawno. Przy Keep będę musiał posiłkować się wiki jak nic. Najważniejsze decyzje niby pamiętam, ale i tak.
Troszkę pomogło, to że latem dziewczyna po raz pierwszy ogrywała DA:O i "trochę" podglądałem.

Sama Inkwizycja to jeden z bardziej wyczekiwanych tytułów w tym roku dla mnie. To co widziałem, bardzo mi się podoba. Dobrze, że tym razem studio dostało odpowiednio dużo czasu na skończenie gry.

Odnośnik do komentarza

Od 13 listopada jest EA early access na 6h wiec spodziewam sie jakis wyciekos juz wtedy. Denerwuja mnie ze nie chca pokazac wszystkich drzewek umiejetnosci. Nie moge sobie postaci zaplanowac.

 

Keep ogarnalem. Oczywiscie polowy wyborow nie pamietam, a jakis side questowych postaci zupelnie nie kojarze. Wniosek jaki mi sie nasunal jest taki, ze w DA sa dziwne imiona.

Odnośnik do komentarza

Pierwotnie DA:I  miało być projektem tylko na last-geny,  pracowali też nad projektem tylko on-line, na którym uczyli się nowego frostbite'a. Ostatecznie oba projekty przeobraziły się właśnie w jedną grę, stąd cały concept był już wcześniej gotowy.  Ja nie tknę kijem nawet, ale jeśli komuś się spodoba, to czemu nie.

Odnośnik do komentarza

ja już wiem że zakupy w tym miesiącu mi do lutego starczą :) (po drodze tylko captain toad ale to też nie wiem czy od razu przejdę.

 

Dragon Age to moloch do tego far cry 4 , AC Unity i Smash Bros. Boże czemu w lato nie miałem w co grać a teraz tyle na raz :D Jeszcze mam backlog z tamtego miesiąca w postaci rozgrzebanych Wasteland 2, SMT IV i Cywilizacji Beyond Earth.

 

 

Cieszę się że dragon age zapowiada się nad wyraz udanie. Z dragon age 1 spędziłem dobre 100h (2 przejścia podstawki i jeden dodatku). Bioware w 9 na 10 przypadków mnie nie zawiódł. Wszystkie ich gry pożarły mi masę czasu. Najmilej wspominam KotOR 1 , Jade Empire , BG2 , dragon age 1 i ME 1. Co nie zmienia faktu że jedyny zawód jaki mi sprawili to Dragon Age 2.   Mass Effect trzymał w miarę równy poziom na przestrzeni całej trylogii mam nadzieję że Dragon Age dorówna a wręcz przeskoczy Origins fabularnie. Dodatkowo chciałbym aby nasze decyzje miały naprawdę duży wpływ jak w DA Origins.  Decyzja o tym kto żyje i umiera łącznie z bohaterem.

 

Takiego  hajpu na grę to nie miałem od Dark Souls 2. Ja już chcę w to zagrać. Kupię może UNITY w tym tygodniu a w następnym far cry 4 ale jak DA przyjedzie do mnie to wszystkie inne gry odstawiam do skończenia DA.  Mam głód dobrej historii w europejskim RPG. Xenoblade spoko, braverly default też ale kurcze jrpg < RPG zawsze. Divinity choć dobre rpg to historia nie porwała mnie (mechanika zacna za to) , Wasteland jakoś nie przekonało mnie do siebie. Ostatni dobry zachodni RPG (chodzi mi o fabułę) to chyba Mass Effect 3. (mi zakończenie pasowało) 

 

Chcę przywiązać się do postaci tak jak do Oghrena czy stena. Chcę aby moja postać przeżyła tragiczny romans jak z morigan w Origins. Chcę takie motywy chwytające za serce jak pieśń Leliany w obozie wieczorem przy ognisku. Takie momenty tworzyły niezapomniany klimat mimo kiepskiej grafiki. Teraz musi być jeszcze lepiej albo będzie to mój zawód roku :)

 

 

NA koniec wrażenia wraz z materiałem filmowym wkurzonego Joe .  Przechodzi tutorial więc malutkie spoilery.

http://youtu.be/4VCJfuY142I?list=UUsgv2QHkT2ljEixyulzOnUQ

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pojawiały się recenzje:

 

IGN 8.8/10

Gamespot 9/10 
Polygon 9.5/10 
Eurogamer 8/10 
Game Informer 9.5/10 
PC Gamer 87/100
Videogamer 8/10 
Destructoid 8.5/10 
Joystiq 5/5 
GamesBeat 87/100 
Shacknews 9/10 
Gaming Trend 95/100
AusGamers 9.2/10 
PlayStation Lifestyle 9/10 
Digital Spy 4/5 
GameCrate 8.8/10 
Gamesradar 4/5 
Gaming Nexus 9/10
Stevivor 8/10 
Hardcore Gamer 5/5 
God is a Geek 8/10 
Softpedia 8.5/10 
XboxCulture 95/100 
CheatCC 3.8/5

 

Jest lepiej niż się spodziewałem :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

ja biorę na ps4. Grałbym na pc ale tutaj zwyciężyła wygoda i to że to gra na ponad 100  h. Czytałem że nie wygląda na pc o wiele lepiej niż na next genach. Wiedźmina 3 biorę na pc bo to jednak będzie uber wersja ale EA raczej kocha bardzie konsole.    Liczę że gra będzie wysyłana (ja zamówiłem na ultimie) we wtorek-środę  tak jak fifa była wcześniej dostępna :)

Odnośnik do komentarza

Kolejna gra, którą chcę kupić w tym najbiedniejszym roku pod względem growym w historii :) Najpierw The Evil Within, który przeorałem na wszystkie strony, teraz kończę nowe CoD, następnie DA i w tym roku może jeszcze FC4 i to by było na tyle :) Potem kupno nowej konsoli, może na premierę Wiedźmina 3.

 

W każdym razie czekam na DA z niecierpliwością, wiedziałem, że gra będzie co najmniej dobra, a oceny wstępnie to potwierdzają.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...