Skocz do zawartości

Dragon Age: Inquisition


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dragon age może być wybitny tak samo jak planescape. Nie skreślaj póki nie zagrasz.

Nie ma na to szans, to nie era dobrze rozpisanych rpg'ów, z rozbudowanymi drzewkami dialogowymi,gdzie człowiek na samych dyskusjach z npc'ami poświęcał masę czasu i przy tym nie czuł,że jest on stracony. Tym bardziej biorąc pod uwagę współczesne wypociny Bioware wątpliwe jest by wybili się ponad przeciętność pod tym względem.

Zresztą nie ma co się sugerować recenzjami bo pismakom teraz wiele do szczęścia nie trzeba.Co oceny niektórych gier tylko to potwierdzają jak 10-dla Mordoru rofl.

Odnośnik do komentarza

Wybitne to może być Planescape Torment,Fallout 1/2 ale DA? No proszę was XD

PPE widzę pikuje już do poziomu Onet.gry

Ale może ustalmy wreszcie, że gazetki i recki, to miały sens wtedy, gdy były pisane przez pasjonatów, a nie, tak jak obecnie, przez pracowników korporacji, taknie? Ten DA będzie pewnie tak samo wart tych wysokich ocen jak Mordor ze swoim śmiesznym 10-. 

Odnośnik do komentarza

skyrim, mass effect, fallout 3 - tez mi zabieraly lacznie setki godzin zycia i bawilem sie przednio ale nie porownujmy fabularnie takich gier do planescape: torment - zupelnie nie ta liga...

Dokladnie to już nie te czasy, jak widze zachwyty nad Skyrimem czy Deusem HR to mi się chce smiać bo ludzie są zachwyceni, że te gry są okrojone w porównaniu do ich poprzedników, totalnie dumbed-down dla dzisiejszego odbiorcy i takie gadanie o arcydziele, które jest dużo słabsze od gry, ktora wyszła 10 lat temu jest zabawne. Ale nie ukrywam, że na pewno moża się bawić dobrze przy tych nowych grach choćby od Bioware, ale po DA2 to jestem sceptyczny (co do recenzji EA+Bioware+kasa i można się bawić).

 

Dla przykładu opcje dialogowe w Tormencie

 

691855-pst_003.jpg

 

dragon-age-2-female-hawke-jester-dialog.

 

xD i to zaznaczenie, żeby każdy wiedział jaki wydźwięk będzie miała ta linia dialogowa.

 

albo skille w starym deusie, które miały znaczenie

 

Skills-pc.jpg

 

a w tym nowym to nie pamietam, żeby było potrzebne więcej niż 2 skille

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

No dla mnie np. Bioware w stylu KOTOR, Jade Empire, Mass Effect > Baldurs Gate albo Neverwinter. Ale jak po prostu nie lubiłem tych gier. Wolę i wolałem zawsze Tormenta, Anachronox czy Deus Exa.  Kanadyjskie studio dobrze sprawdza w się, że tak powiem w bardziej pulpowej fabule i osobiście świetnie się przy ich grach bawię.

Już po prologu w DA:I, imo hard to dobry poziom do rozpoczęcia. Przy walce z bossem, kamera taktyczna na tym poziomie zdecydowanie góruje nad zwykłą.
 

Odnośnik do komentarza

No w końcu wysłali to jutro gram.  Mi Bioware gry bardzo pasują. Szczególnie kotor 1 i mass effect to dla mnie mistrzowskie gry. Bioware rządzi jeżeli chodzi o postacie niezależne. NPC w drużynie nigdzie tak doskonałych nie spotkasz. W ich grach często przejmujesz się ich historią i ich questami. Poza Planescape innego rpg'a z towarzyszami którzy zapadają w pamięć nie widzę. jRPG to nie to choć jestem fanem mówimy tu o zachodniej szkole RPG. Deus Ex, Fallout 1 i 2 czy Gothic to fajne gry ale o samotnikach a nie o drużynie.

 

 

Sorry momenty w Dragon age z morigan albo śpiewanie leliany, znalezienie miecza stena. W mass Effect historia liary wybór na koniec gry etc,  W KotOR Bastila i to co się działo z twistem w połowie !

 

Bioware tworzy najbardziej rzeczywistych kompanów w grze. Oczywiście nie są to postacie z krwi i kości ale jak na postacie  z growego świata bardzo rzeczywiste.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No w końcu wysłali to jutro gram.  Mi Bioware gry bardzo pasują. Szczególnie kotor 1 i mass effect to dla mnie mistrzowskie gry. Bioware rządzi jeżeli chodzi o postacie niezależne. NPC w drużynie nigdzie tak doskonałych nie spotkasz. W ich grach często przejmujesz się ich historią i ich questami. Poza Planescape innego rpg'a z towarzyszami którzy zapadają w pamięć nie widzę. jRPG to nie to choć jestem fanem mówimy tu o zachodniej szkole RPG. Deus Ex, Fallout 1 i 2 czy Gothic to fajne gry ale o samotnikach a nie o drużynie.

 

 

Sorry momenty w Dragon age z morigan albo śpiewanie leliany, znalezienie miecza stena. W mass Effect historia liary wybór na koniec gry etc,  W KotOR Bastila i to co się działo z twistem w połowie !

 

Bioware tworzy najbardziej rzeczywistych kompanów w grze. Oczywiście nie są to postacie z krwi i kości ale jak na postacie  z growego świata bardzo rzeczywiste.

 

Też zawsze lubiłem postacie pisane przez Bioware. W ogóle muzyka <3

Jeśli będzie trzymała taki poziom przez całą grę, to będzie jeden z lepszych niejapońskich OST. Piosenki w Tawernie i bardzo dobrze dobrany głos wokalistki na duży plus.

Odnośnik do komentarza

słyszałem właśnie że bardzi śpiewają o wydarzeniach z wcześniejszych gier a także o przygodach inkwizytora. Jeżeli to prawda to będę siedział i słuchał piosenek :D  Do tego piwo kupie aby było realistyczniej ;)

 

 

BTW: Ocena w CDA 8/10  a oni shadow of mordor dali 7/10 :D     W plusach to co najważniejsze fabuła i scenariusz, grafika, dżwięk i otwarty świat. Minusy to to że wooolno się rozkręca, kiepski mechanizm walki taktycznej (kamera), niektóre side questy i masa bugów . To tak w skrócie :)

Odnośnik do komentarza

No walka ewidentnie pod konsole zaprojektowana, na pc też lepiej padem sterować.  Imo fajny system, trochę jak FF XIV z domieszką pauzy i kamery taktycznej (która w trudniejszych walkach będzie koniecznością).

@Blantman
Na pewno się spodobają piosenki, fajne folkowe granie z  bardzo dobrym żeńskim wokalem. Niektóre melancholijne, inne żywiołowe bardziej. Dobre 30 minut siedziałem w tawernie tylko po to aby posłuchać ich :D

Polska prasa będzie bardziej krytyczna do DA:I,  premiera Wiedźmina 3 się zbliża w końcu ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...