Skocz do zawartości

Sezon 4 - A Storm of Swords, part 2 / A Feast For Crows & A Dance With Dragons, part 1


Rekomendowane odpowiedzi

Wrażenia z ostatniego odcinka obejrzanego w pracy na mocno ściszonych, pierdzących głośnikach wbudowanych w megapłaski monitor, w dodatku oglądanym w oknie, a nie na całym ekranie 4:3 - jest dobrze, aczkolwiek muzyki nie słyszałem... I nie przeszkadzał mi brak ani King's Landing, ani Blondyny Matki Smoków, ani Rudej Czarownicy i czerstwego "Chciałby Być Królem".

Odnośnik do komentarza

Bardzo LotRowy finał, najpierw

 

 

Gandalf Biały z odsieczą

 

a na koniec

 

hobbit w beczce

 

 

szkoda że zginął 

 

 

OGAR :<

 

 

dobrze że zginał 

 

 

TYWIN LANNISTER

 

 

i to jeszcze na 

 

 

na kiblu

xD

 

 

10/10, do zobaczenia za rok. mam nadzieję że w międzyczasie uda się w końcu przeczytać te knagi. 

 

Edytowane przez ofsajd
Odnośnik do komentarza

no po tym finale widać wyraźnie, że w następnych sezonach czeka nas coraz więcej szalonego fan fiction w wykonaniu d&d, ale większość rozwiązań (pomijając spier.doloną konfrontację wiadomokogo z wiadomokim, a właściwie to całą część w king's landing) uważam za słuszne.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

uwaga spoilery - PORÓWNANIA Z KSIĄŻKĄ

 

co do zmian, nie spodziewałem się, że aż tak popłyną, ale:

śmierć jojena na plus, i tak wiadomo, że umrze w WoW, nie było sensu tego ciągnąć.

konfrontacja brienne i ogara - ok, krzywiłem się przez chwilę, ale w sumie dobrze, że to tak rozwiązali. Nie było sensu bardziej komplikować wątków brienne/aryi tak jak w książce.

 

Tywin & Tyrion - CO TO KUR.WA BYŁO? No naprawdę nie rozumiem jak mogli skapsztanić tę konfrontację, zwłaszcza że proces i walkę Oberyna i Gregora zrobili kozacko. zero emocji, bez sensu wycięta wymiana zdań z Jamiem, słabizna. Największe rozczarowanie tego sezonu.

 

Edytowane przez Khadgar
  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

(pipi) raz na zawsze ze spojlerami z książki. I to jeszcze rzucił spojler z WoW. Co za kretyn. Chcesz sobie pisać jak to jest rozwiązane w książce, (pipi) do odpowiedniego tematu, a nie ludziom psujesz samodzielne odkrywanie inaczej poprowadzonej akcji w książce.

Edytowane przez Szatanek
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No lol, piszesz sobie jak nigdy nic co się stanie z kimś tam w książce za 2-3 tomy , różnice są na tyle spore, że to ordynarny spojler z książki, gdzie się człowiek nie ruszy to kogoś dupa swędzi by tylko jak najwięcej opisać z książki, do tego masz odpowiedni temat! Tutaj spojlery tylko z serialu. Teraz sobie wsadź dopisek. Za kretyna również jestem gotowy ponieść karę ! Oj, dobrze , że już przerwa, człowiek nadrobi w czytaniu pięknej książeczki bez strachu ( siedzę na pierwszej Nawałnicy ).

Edytowane przez Szatanek
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Spojlery jak w każdym poście, kto nei oglądał, niech nie czyta.

 

Szatanek nie potrafisz czytać? Khadgar uprzedził grzecznie o spojlerach z książki. Zamiast linczować Khadgara lepiej zraportowałbym Mastachiego, który na poprzedniej stronie zdradził, że Stannis zawita na północ. Cha mu w de.

 

Ten sezon jest tym samym dla sagi GoT czym Empire Strikes Back dla SW, przynajmniej tak samo się czułem oglądając ostatni odcinek. 

 

Świetna scena u Mance'a, piękne spotkanie dwóch charyzmatycznych dowódców. Jestem ciekaw jak przekona dzikusów do przejścia na swoją stronę. 

 

Cersei totalnie od(pipi)ało, ale dialog z ojcem przesoczysty, Lena popisała się.

 

Szkoda, że to już koniec najlepszego wątku awanturniczego w serii, Ogar+ Aria to świetny tandem, po cichu liczyłem na skumanie się Ogara z Brienne, huczny ślub,  czwórkę dzieci i psa... no (pipi)a w końcu jakieś pozytywne, tanie zakończenie wątku przydałoby się tej serii.

 

Kolejnym zawodem jest śmierć Tywina. Będzie mi brakowało jego mądrości wypowiadanych aksamitnym głosem. 

 

Ah, no i kurde, naprawdę?Szkielety? Żorż wymyślił takie rzeczy i jedyne na co go było stac, to durne szkielety, które są w każdym erpegu na pierwszych lokacjach jako darmowa farma i exp? A poza tym, to jaram się tymi dzieciakami.

Edytowane przez Mordechay
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Spojlery jak w każdym poście, kto nei oglądał, niech nie czyta.

 

Szatanek nie potrafisz czytać? Khadgar uprzedził grzecznie o spojlerach z książki. Zamiast linczować Khadgara lepiej zraportowałbym Mastachiego, który na poprzedniej stronie zdradził, że Stannis zawita na północ. Cha mu w de.

 

 

 

Ty chyba nie potrafisz czytać, dopisek po fakcie o czym obaj wspominamy, i nie jest to temat do spojlerów z książki, do tego jest osobny. Włączcie edycje na max 5 minut bo potem nieogary.

Edytowane przez Szatanek
Odnośnik do komentarza

kurde odcinek dziwny, zwłaszcza jak na zakończenie i konieczność czekania z rok na kolejny...

 

spoilery

 

 

 

największe zdziwienie to nagłe wparowanie na scene piratów z karaibów w formie szkieletowej, a zaraz potem dziecko rzucające fireballami

no ale dobrze że kaleka w końcu doszedł na miejsce bo jego wędrówka przez 3 sezony była nudna (i może w końcu sie okaże po co on tam szedł)

 

kolejne zaskoczenie to nagła walka ogara z babochłopem, wynik walki też zaskakujący bo ogar to przecież był kozak, w sumie nie do końca kumam po co ta konfrontacja, chyba tylko po to żeby zabić kolejną postać

no i kurde czemu arya tak chamsko go zostawiła na powolną śmierć? wydawalo sie że ostatnie odcinki jednak zbliżyli sie do siebie i nie traktowała go jako zwykłego oprawce

 

akcja pod murem w sumie też zaskakująca, skąd się nagle tam wzieło tyle konnej jazdy? przeszli innym tunelem pod murem? czemu nigdy nic o nim nie było mowy?

 

końcówka całkiem ok, pewnie mogło być lepiej ale w sumie ciekawe że karzeł czegoś jeszcze dokonał, a nie tylko zwiał.

 

w sumie największym plusem chyba było to że nie zostawili żadnego chamskiego cliffhangera, wątki zostały w miare w spokojnym momencie urwane na rok

 

 

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

kurde odcinek dziwny, zwłaszcza jak na zakończenie i konieczność czekania z rok na kolejny...

 

spoilery

 

 

 

największe zdziwienie to nagłe wparowanie na scene piratów z karaibów w formie szkieletowej, a zaraz potem dziecko rzucające fireballami

no ale dobrze że kaleka w końcu doszedł na miejsce bo jego wędrówka przez 3 sezony była nudna (i może w końcu sie okaże po co on tam szedł)

 

kolejne zaskoczenie to nagła walka ogara z babochłopem, wynik walki też zaskakujący bo ogar to przecież był kozak, w sumie nie do końca kumam po co ta konfrontacja, chyba tylko po to żeby zabić kolejną postać

no i kurde czemu arya tak chamsko go zostawiła na powolną śmierć? wydawalo sie że ostatnie odcinki jednak zbliżyli sie do siebie i nie traktowała go jako zwykłego oprawce

 

akcja pod murem w sumie też zaskakująca, skąd się nagle tam wzieło tyle konnej jazdy? przeszli innym tunelem pod murem? czemu nigdy nic o nim nie było mowy?

 

końcówka całkiem ok, pewnie mogło być lepiej ale w sumie ciekawe że karzeł czegoś jeszcze dokonał, a nie tylko zwiał.

 

w sumie największym plusem chyba było to że nie zostawili żadnego chamskiego cliffhangera, wątki zostały w miare w spokojnym momencie urwane na rok

 

 

 

 

trzeba pamiętać, jeśli bohater nie ginie na ekranie to nie koniecznie umarł :D jeszcze może zawitać w dalszych sezonach ( nie czytałem książki - strzelam ) 

 

zdziwiłem się że karzel nie zabił cersei, pierwszą szmate bym ubił :D

 

 

Odnośnik do komentarza

'Zgony" są (pipi)owe jak w mordę strzelił. Nie wiem czy tak było w książce i nie chce wiedzieć ( chociaż ornita dupa już swędzi ), i czy to w serialu zamierzone ale na dobrą sprawę nie wiadomo czy Ogar i Stary zdechli. Jak Góra Która Jeździ nagle pewnie będzie żyła i robiła za Hulka, to inni tez mogą.

Edytowane przez Szatanek
Odnośnik do komentarza

 

Spojlery jak w każdym poście, kto nei oglądał, niech nie czyta.

 

Szatanek nie potrafisz czytać? Khadgar uprzedził grzecznie o spojlerach z książki. Zamiast linczować Khadgara lepiej zraportowałbym Mastachiego, który na poprzedniej stronie zdradził, że Stannis zawita na północ. Cha mu w de.

 

 

 

Ty chyba nie potrafisz czytać, dopisek po fakcie o czym obaj wspominamy, i nie jest to temat do spojlerów z książki, do tego jest osobny. Włączcie edycje na max 5 minut bo potem nieogary.

 

Ej no, chłopie, przecież ostrzegł, że to spojlery z książki, co co ci chodzi? xD Jak widzisz znak "Nie dotykac grozi śmiercią", to też ciśniesz paluchy?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...